Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.05.2003., 14:04   #1
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
SB Live pucketanja

Zamijenih SB Audigy sa Live. I ac3 passthru radi Al' naravno, kao i inace, ne radi nes drugo. Kombinacije:

Windows generic driveri (SB Live Value i vulgaris Series) -> radi ac3 passthru, winamp razbija, spdif super ovo ono, al' zvuk u Splinter Cellu i Rallisport Challengeu nakon random minuta prokrci, i to odvratno glasno tako da moram muteat pojacalo jer je nepodnosljivo.

Originalni Creative driveri (s CDa i najnoviji) -> ne radi ac3 passthru, dalje od toga nisam gledao, tako da oni otpadaju.

Citam po netu okolo da live ima frke sa VIA chipsetom, a posto je to govno dizelsko od cipseta u na mojoj ploci (Abit KR7A RAID), zanima me kako rijesiti te proklete probleme?

Ima netko ideju? Ili da bacim i jebeni live i zivim u tisini dok ne skupim pare za Terratecovu karticu od 1500 kn?
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2003., 16:04   #2
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Re: SB Live pucketanja

Citiraj:
Originally posted by zwer
Citam po netu okolo da live ima frke sa VIA chipsetom, a posto je to govno dizelsko od cipseta u na mojoj ploci (Abit KR7A RAID), zanima me kako rijesiti te proklete probleme?

Ima netko ideju? Ili da bacim i jebeni live i zivim u tisini dok ne skupim pare za Terratecovu karticu od 1500 kn?
Bio sam jedno vrijeme ponosni vlasnika te ploče i zvučne i samo mogu reći da je to radilo. Dakle krivica je u tebi ili neispravnom hardwareu a ne u nekoj nekompatibilnosti.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 01.05.2003., 17:23   #3
matijas
Premium
 
matijas's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Republic Of Maximir
Postovi: 354
Imao sam slicnih problema, instalacija latency patcha je sredila stvar...

Procitaj readme!
Attached Files
File Type: zip vlatency_v019.zip‎ (14.5 kB, 175 views)
__________________
Imao super komp koji sam poklonio curi, sad radim na sasvim prosjecnom laptopu i bas mi je OK
matijas je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2003., 22:48   #4
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Re: Re: SB Live pucketanja

Citiraj:
Originally posted by RAK
Bio sam jedno vrijeme ponosni vlasnika te ploče i zvučne i samo mogu reći da je to radilo. Dakle krivica je u tebi ili neispravnom hardwareu a ne u nekoj nekompatibilnosti.
Tesko, ja citam na netu na mali miljon mjesta da VIA + Live rade sranja zajedno, samo sto se doticni problem ne pojavljuje svugdje. Meni recimo Q3, Warcraft III i slicne igre rade, dok Splinter Cell, Rallisport Challenge ne rade. Kod Audigya je bilo obratno, radile su sve igre, a nije radio ac3 output.

Odustao sam od Creativea. Sljedeca zvucna ce bit uber-Terratecica za 1000 kuna i mir bozji.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2003., 23:42   #5
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Re: Re: Re: SB Live pucketanja

Citiraj:
Originally posted by zwer


Odustao sam od Creativea. Sljedeca zvucna ce bit uber-Terratecica za 1000 kuna i mir bozji.
... kada si već odlučio moram te podržati.

VIA o kojoj je riječ je ona sa 686b southbridgeom ili ti dio 133A chipseta. Daklem isključuje tvoju ploču. Najveći problem Creativea su driveri. Zasrani su do kraja.

Još uvijek ne vjerujem da je problem nekompatibilnost jer istih nisam imao. Postoji puno naćina da to riješiš ali ako hoćeš kupovati ti kupi i riješi se zla.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2003., 20:41   #6
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Re: Re: Re: Re: SB Live pucketanja

Creative, koliko god je "ime" na sceni, je totalno u sranjima s tim driverima. Mislim, kako se jednoj takvoj firmi takve gluposti mogu dogoditi?

Znam da ni Terratec nema bajne drivere, i da ih ne updateaju precesto, ali barem sve ono sto pise da kartica moze radi sa originalnim driverima, as seen kod 4ero ljudi (sretni vlasnici terratec karta).

A i nije da trazim puno, samo spdif output, ac3 passthru i da ne prdi u igrama

Nisam stigao, al' idem isprobat ovaj latency patch, mozda odgodim novu karticu za doba kad cu imat love ;-)
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2003., 17:01   #7
LordNitro
Premium
 
LordNitro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,610
Svi teratecovi driveri su možda i više usrani od Creativa.
__________________

Kirk: "Spock, you want to know something? Everybody's Human."
Spock: "I find that remark... insulting."
LordNitro je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2003., 18:41   #8
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,955
i ja sam dugo vremena muku mučio s Creative driverima i svojom Live!icom i mogu reći da mi je to zadavalo veliku glavobolju i da me prilično frustrirala činjenica da si firma poput Creativea tako nešto može dopustiti.

Savjet: instaliraj si obavezno i to po slijedećem redosljedu - to je jako bitno

1.) VIA Hyperion drivere
2.) OBAVEZNO deinstaliraj stare SB Live! drivere
3.) instaliraj NAJNOVIJE Creative SB Live! drivere
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2003., 09:30   #9
Raven_1
Night shift
Moj komp
 
Raven_1's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Citiraj:
Originally posted by medo
Savjet: instaliraj si obavezno i to po slijedećem redosljedu - to je jako bitno

1.) VIA Hyperion drivere
2.) OBAVEZNO deinstaliraj stare SB Live! drivere
3.) instaliraj NAJNOVIJE Creative SB Live! drivere
Ne znači da će pomoći.Ja sam se isto mučio s patchevima, driverima, reinstalacijom sustava i ostalim glupostima i onda odustao.Nije stvar u chipset-u nego u Creative driverima i moguće da je problem sa kompatibilnosti.Kolega sa faxa imao je xp1600,256DDR-a i Asus sa KT266A chipsetom i Live je radila normalno.Meni je bila razlika u ploči (ABIT Kx7-333) i probao sam i drivere s njegovog CD-a i nije pomoglo.
Ako imaš WinXP i najnovije drivere možda pomogne.Znam za 2 slučaja da je proradilo na XP-u, a na Win2k se čulo krckanje.
__________________

Proc: AMD X2 3800+ cooled by TT BigTyphoon
Matična: ABIT AN8 SLI
RAM: 2x512MB OCZ Platinum EL rev2 PC3200
Grafička: SAPPHIRE ATI RADEON HD3450 256MB
HDD: WD 40GB i Samsung 160GB @ 7200
RW:DVD-ROM Pioneer DVD-106
PSU: 420W Xilence RedWing


"NOBODY expects the Spanish Inquisition! Our chief weapon is surprise...surprise and fear...fear and surprise.... Our two weapons are fear and surprise...and ruthless efficiency.... Our *three* weapons are fear, surprise, and ruthless efficiency...and an almost fanatical devotion to the Pope.... Our *four*...no... *Amongst* our weapons.... Amongst our weaponry...are such elements as fear, surprise.... I'll come in again."

--uoɥʇʎd ʎʇuoɯ--
Raven_1 je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2003., 10:24   #10
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,955
Citiraj:
Originally posted by Raven_1
Ako imaš WinXP i najnovije drivere možda pomogne.Znam za 2 slučaja da je proradilo na XP-u, a na Win2k se čulo krckanje.
istina. i ja imam istih takvih iskustava.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.05.2003., 20:12   #11
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Originally posted by medo
i ja sam dugo vremena muku mučio s Creative driverima i svojom Live!icom i mogu reći da mi je to zadavalo veliku glavobolju i da me prilično frustrirala činjenica da si firma poput Creativea tako nešto može dopustiti.

Savjet: instaliraj si obavezno i to po slijedećem redosljedu - to je jako bitno

1.) VIA Hyperion drivere
2.) OBAVEZNO deinstaliraj stare SB Live! drivere
3.) instaliraj NAJNOVIJE Creative SB Live! drivere
Hmm, nisam nikad instaliravao te Hyperion drivere, no zanima me dali provjereno radi ac3 passthru nakon instalacije najnovijih creative sblive drivera? Naime, ja sam probao i na friske windowse (doduse bez hyperion drv) instalirat najnovije creative drivere i ac3 nije radio... zatim sam ih deinstalirao, instalirao genericke sa CDa od XP SP1 i sve je radilo.... samo sto onda prdi sound u igrama tu i tamo (cesce tu). Al' eto, trenutno je besparica, pa bi mogo cekat i 3 mjeseca prije nego iskemijam lovu za novu zvucnu, pa mozda i probam ovo
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2003., 23:38   #12
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
SB Live! 5.1 imam vise od dvije godine (prakticki od kad se pojavila). To je bilo totalno razocaranje. Nikada nisam uspio dobiti AC3 passthru, a probao sam i na Win98SE, WinME, Win2000 i WinXP (nisam jedino probao na WinNT40), i to u kombinaciji sa svim mogucim verzijama drivera. Nikada, ali nikada mi ta vrazja zvucna nije proradila. Niti na Abit KT7A-RAID (VIA KT133A), niti na raznim BX plocama (Abit, Asus, IWill), niti na ploci navedenoj u sigu (AOpen AX4B PRO-533 s i845E chipsetom). Niti raznorazna krckanja u zvuku nisu bila nista neobicno.
TerraTec SiXPack 5.1+ radi kao avion, ali niti ona nema bas neke vrhunske drivere (ipak bolje od Live! 5.1).

Kako u zadnje vrijeme niti ne koristim 5.1 sustav, vec samo obicne stereo zvucnike, jednostavnije mi je koristiti AC97 zvuk o/b, koji, moram priznati, ima cak i bolje drivere od Live! 5.1. Zvuk? Hehe, tko na zvucnicima od 250kn cuje neku razliku naspram 5.1 ili cak 7.1 kartica (koristeci samo jedan izvor zvuka), taj laze.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na