Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.01.2023., 17:55   #631
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,783
Citiraj:
nVidia has decided to shelve the Founders Edition variant of the RTX 4070 Ti in favor of AIC models.

There’s still no confirmation on the pricing, but the $799 price tag looks more realistic.

Either way, we’ll see high-end variants priced at $899 and higher, with the bulk costing $849.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2023., 20:02   #632
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,172
Citiraj:
Autor ansha Pregled postova
Nikad nema smisla ako imas karticu malo viseg tdp-a jer si onda iste performanse kao sa skupim AIO-m mogao imat sa zracnim od 200-300kn...

Suprim-ke budu glasnije u performance modu jer ne daju da temp. ide preko 70-71°C.
Al sta je grafa viseg tdp-a, to kuciste postaje sve bitnije, bilo je iscrpno testiranje na computerbase.de i razlike u buci/temperaturi sa 3090 Ti zavisno o kucistu su bile enormne.
Ista kartica doslovno u jednom bude vruca i bucna a u drugom hladna i tiha.
To da, ali te egzotične gpu ne računam (jer ih ne planiram stavljat u svoj pc, dok budu cjenovno relevantne dođu novije mid range koje su ipak manjeg tdpa..)
Imao sam r9 5900x i sad r7 5800x3d i njima definitivno treba bolje tj. AIO hladjenje..

S druge strane mogu lako zamisliti kako bi "zakuhao" neki 5900x da je radijator gore, a ispod neka grafa jaceg tdpa, zato sam sklon razmišljati da većini korisnika radijator sa strane ima više smisla uz čast iznimkama naravno
Dok nisam imao nikakvih problema u takvoj konfiguraciji držati 3080TUF , bila je super cool, kao i sada 3070..
Takve kao 3090 nabrijane preko granice ne računam

Mislim da 011D XL verzija sa 4x 14 vent down-up odlično to drži, vjerojatno da i nesto jaceg tdpa od te 3080 bi isto bilo cool..
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 02.01.2023. u 20:09.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2023., 21:21   #633
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,162
Nvidia FE rješenje koje izbacuje pola vrućeg zraka je zapravo sjajno rješenje i šteta što ga više ne kopiraju. Nije da je u ičem skuplje od klasičnog rješenja koje samo miješa zrak unutar kućišta.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 03:45   #634
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,685
Komedija

__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 07:34   #635
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,348
Rebrandali su 4080 u 4070 Ti i spustili cijenu za 100$
https://www.gsmarena.com/nvidia_rtx_...news-57062.php
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 09:52   #636
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,991
Genijalno je kako su došli do toga da je grafa brža 12x od 1080Ti
Uzimaju dlss 3 kao nešto što radi svugdje a ne samo u par igara, da ne spominjem kako ta interpolacija frejmova izaziva raznorazne probleme. Nvidia nam prodaje fejk frameove
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 10:20   #637
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,783
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Rebrandali su 4080 u 4070 Ti i spustili cijenu za 100$
Još je i gore, jer ovo je AD104 čip koji inače ide u RTX xx60 rang kartica, tj. ovo je RTX 4060 koja nije prošla kao RTX 4080 12GB, pa se sad zove RTX 4070 Ti.

Cijena je reda-radi spuštena za 100$, jer nVidia jako dobro zna da nemaju referentni model, već će sve biti AiB custom izdanja s cijenom kakvu god žele.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 11:00   #638
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,043
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Još je i gore, jer ovo je AD104 čip koji inače ide u RTX xx60 rang kartica, tj. ovo je RTX 4060 koja nije prošla kao RTX 4080 12GB, pa se sad zove RTX 4070 Ti.

Cijena je reda-radi spuštena za 100$, jer nVidia jako dobro zna da nemaju referentni model, već će sve biti AiB custom izdanja s cijenom kakvu god žele.
Cijene su katastrofa, al AMD samo pokazuje da kao nekakva konkurencija ne cine nista pozitivno, nista losije ne bi bilo ni da je nvidija jedini proizvodjac.

AMD ceka nvidijin release i nadaju se sta visim cijenama kako bi i oni onda mogli izmust svoj skromni dio sa karticama koje nisu nista bolja kupnja sa aspekta ulozeno/dobiveno od nvidije.
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 11:34   #639
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Citiraj:
Autor ansha Pregled postova
Cijene su katastrofa, al AMD samo pokazuje da kao nekakva konkurencija ne cine nista pozitivno, nista losije ne bi bilo ni da je nvidija jedini proizvodjac.

AMD ceka nvidijin release i nadaju se sta visim cijenama kako bi i oni onda mogli izmust svoj skromni dio sa karticama koje nisu nista bolja kupnja sa aspekta ulozeno/dobiveno od nvidije.
Tako je. nVidijina sranja su dobra jer AMD je šrot.

piydek je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 11:35   #640
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,783
I to traje već posljednje tri godine, tj. otkad su skužili da su ljudi zbog COVID-19 i kripto situacije, spremni platiti bilo koju cijenu i nažalost povratka nema.

RTX 4070 Ti recenzije će danas za koji sat opet dokazati da neovisno o cijeni i marketingu - takve stvari prolaze bez ikakvog problema.
Citiraj:
Caseking is the first retailer to already list numerous custom designs of the GeForce RTX 4070 Ti and call up prices from 989 to 1,099 euros.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 11:50   #641
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,043
Citiraj:
Autor piydek Pregled postova
Tako je. nVidijina sranja su dobra jer AMD je šrot.

Zasto citiras moj post? Nista ne kuzim...
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 11:56   #642
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,991
Citiraj:
Autor ansha Pregled postova
Cijene su katastrofa, al AMD samo pokazuje da kao nekakva konkurencija ne cine nista pozitivno, nista losije ne bi bilo ni da je nvidija jedini proizvodjac.

AMD ceka nvidijin release i nadaju se sta visim cijenama kako bi i oni onda mogli izmust svoj skromni dio sa karticama koje nisu nista bolja kupnja sa aspekta ulozeno/dobiveno od nvidije.

Pa to je tako jasno da nvidia radi što želi kad nema konkurencije, u praksi barem. A AMD je pokazao da ne želi konkurirati cijenom sa 7900 xt(x) nego probati pokupiti mrvice uz što veću cijenu po komadu. Idu na kvalitetu, ne količinu
Ali u jednom si u krivu, bilo bi puno lošije da je nvidia jedina, oko toga nema nikakve sumnje, i nije pametno zazivati totalni monopol, osim ako ne držiš nvidia dionice....
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 12:41   #643
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
I to traje već posljednje tri godine, tj. otkad su skužili da su ljudi zbog COVID-19 i kripto situacije, spremni platiti bilo koju cijenu i nažalost povratka nema.

RTX 4070 Ti recenzije će danas za koji sat opet dokazati da neovisno o cijeni i marketingu - takve stvari prolaze bez ikakvog problema.

Izgleda da je tako. I samo da podcrtam - AMDovi potezi u zadnje vrijeme su po meni isto katastrofa i iako ih generalno smatram puno manjim ciganima od intela i nVidie i preferiram ih, nisam slijepi fanboy. Znači ovo što su izveli sa imenima 79XX kartica i cijenama je ista pizdarija koju radi nVidia, a slažem se i s onima koji kažu da su krivo predstavili performanse. Plus, standardna količina pucanja sebi u nogu s marketingom gdje i kad imaš dobru stvar, nekako istakneš ono najgore, a ono najbolje se izgubi u komunikaciji.

Ali ovo što nVidia radi je opet next level. Znači službene prezentacije performansi koje uključuju DLSS3 i komparacija s proizvodima koji ga ne uključuju...pa ove smiješne priče koje sad furaju da je 4080 5X jača od PS5 i ističu teraflopse kao jedinu metriku preko koje dolaze do tog zaključka. AD104 pod 4080/12 pa sada 4070TI, uz cijene koje traže. Apsolutno suludo. Plus ono što mi je neshvatljivo, a to je recepcija tih priča od strane ljudi -"pa jeee, daaa, cijene su katastrova ali NVIDIA!!!". Jebiga, marketing izgleda da je najvažnija stvar u današnjem svijetu.

A ono što vrijedi za obje firme - ne samo da su cijene katastrofa, nego je (i biti će tajo jpš više u rangu 4060/7600XT) midrange segment ne samo cijenom (jer pretpostavljam da će te kartice koštati puno s obzirom kako su pozicionirane cijene ovih modela gore), nego i performansama u banani u odnosu na prošlu generaciju. Mali pomaci, puno para. Tjeraju ljude u kut...ispada fakat da je kupnja stare generacije 3XXX i 6XXX za OK cijenu sada najbolja stvar koju možeš napraviti.
piydek je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 12:57   #644
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,783
Da, takva je situacija nažalost, a kupci iz generacije u generaciju kupuju neovisno o gunđanju. Iskreno, meni marketing u vlastitoj firmi ide na živce, kamoli ovo kaj izvode AMD, Intel i nVidia. Intel je trebal biti spasitelj budžet gaminga, ali su zakasnili skoro dvije godine, a konačni proizvod je u najboljem slučaju nudil performanse kakve je konkurencija imala u prijašnjoj generaciji koja je bila na zalasku karijere u vrijeme ARC izlaska na tržište. I opet smo od svih mogućih slušali da je to OK, ovo je Intelu prvi put, ovo-ono, a zapravo je riječ o monopolističkoj firmi koja ima 100.000 zaposlenika, postoji više od 50 godina, od čega se skoro polovicu tog postojanja bavi grafičkim čipovima, dok je ARC njihov pokušaj da uzmu još više tržišta, prije svega od nVidije.

AMD-ov Radeon marketing pak treba dobiti otkaz i to je to. Izdaj kaj izdaš, pošalji primjerke recenzentima i nek sami donesu zaključke, bez ikakvih prezentacija i sugestija. nVidia je pak svoj GeForce Partner Program na kraju ipak uspjela ostvariti, tako da mogu raditi kaj god ih volja. Dovoljno je sjetiti se kak je to izgledalo u ljeto 2022. kad je stručnjak JayzTwoCents kupce nazival glupim idiJotima, jer ako u to vrijeme ne kupe RTX 3000 seriju (posebice eVGA), propuštaju priliku života, jer cijene prema njegovim izvorima, više neće padati, a RTX 4000 serija ne stiže još barem godinu dana. Dva mjeseca kasnije cijene RTX 3000 su bile u ponoru i samo su padale, a on je već recenziral RTX 4000 i pravil se kao da ništa nije bilo, a eVGA se povukla iz GPU tržišta općenito. Tak da pederluk i ciganluk na sve strane, ali nažalost sve to prolazi kod velike većine.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 14:21   #645
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,043
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Ali u jednom si u krivu, bilo bi puno lošije da je nvidia jedina, oko toga nema nikakve sumnje, i nije pametno zazivati totalni monopol, osim ako ne držiš nvidia dionice....
Ne bi bilo nista drukcije, pa sam kazes da nvidija nema konkurenciju, a jedino sta bi pomoglo je konkurencija, AMD apsolutno nicime ne pridonosi, nvidia je dosla do limita cijena a taj limit nema veze s AMD-om vec cinjenicom da su rastegli kupce do maksimuma, sve preko i profit ce im padat. AMD-u to pase i skupljaju svoje mrvice...

A da ne pricamo o cpu sitaciji, tamo su uspjeli postici da Intel dobro izgleda sa bleferskim pokusajem da debelo precjene nove 7xxx procesore pa su ostali posrani i bili primorani debelo spustiti cijenu nedugo nakon launcha...

AMD vise nema nikakve veze sa underdog-om koji se bori protiv velikih igraca na radost nas kupaca...
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 15:00   #646
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,783
Tak jasno da nemaju veze s onim kaj su nekad bili, niti mogu unedogled biti na rubu propasti, prošla su ta vremena i to je bilo jasno kad je Ryzen 5000 serija došla na tržište. Povratka nema, a bez šrot AMD-a, u posljednjih 5 godina ne bismo imali to kaj imamo na CPU području, a kakvi god se čine na GPU polju, bilo bi još gore da ih uopće nema. nVidia pošto-poto želi Apple model poslovanja i ekosustava, te to više i ne skrivaju. Oni diktiraju sve, uključujući način na koji će krajnji korisnici koristiti njihove proizvode. Zato su im prezentacije takve kakve jesu - "najbolji smo, pogledajte samo, cijene su pristupačne za ono kaj se nudi, budite zadovoljni da vam se pruža ova prilika". I tome slične Steve Jobs fore koje koliko imamo prilike vidjeti - uredno prolaze iz generacije u generaciju. Za RTX 5000 će fino ponuditi čip koji bi inače završil u nekom RTX xx50 mobilnom modelu, nazvati ga RTX 5090 Ti s cijenom od 2.500€ i reći - "evo vam najbolji GPU ikad u povijesti čovječanstva". I onda dva-tri mjeseca kasnije izdati RTX 5090 Titan Xp/XP, jer tak jasno - začaranom krugu nema kraja. Ne treba se više ničemu čuditi, sve te firme nikad nisu marile i ne mare za nikoga od nas ili tzv. krajnjih korisnika. Jedino kaj ih zanima su rekordne zarade, a sad kad čak i šrot AMD ima marže u rangu Intela i nVidije, to je to, nemaju razloga nuditi nešto na sveopću radost kupaca.

Evo, "nove" RTX 4070 Ti kartice su super ...
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 04.01.2023. u 15:14.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 15:42   #647
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,043
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
RTX 5000 će fino ponuditi čip koji bi inače završil u nekom RTX xx50 mobilnom modelu, nazvati ga RTX 5090 Ti s cijenom od 2.500€ i reći
Time bi besramno iskopirali AMD tj. njihov famozni 6500XT model...
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 15:49   #648
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,783
RX 6500 XT i RX 6400 su u usporedbi s ARC A380 ispali odlične kartice. RTX 4070 Ti sad omogućuje da RX 7900 XT ispada sasvim OK izbor, kaj cijenom, kaj performansama.

Sve u svemu, nVidia kroz RTX 4070 Ti zapravo prodaje RTX 4060 po minimalno duplo većoj cijeni.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 16:01   #649
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,043
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
RX 6500 XT i RX 6400 su u usporedbi s ARC A380 ispali odlične kartice. RTX 4070 Ti sad omogućuje da RX 7900 XT ispada sasvim OK izbor, kaj cijenom, kaj performansama.

Sve u svemu, nVidia kroz RTX 4070 Ti zapravo prodaje RTX 4060 po minimalno duplo većoj cijeni.
Da, al moras ipak gledat na pomicanje granica sa 6500XT jer takvo nesto do tad nije ni nvidiji palo na pamet progurat kao desktop gpu zbog 4x pcie sucelja.

On topic, high-end 3xxx serije vise ili nema ili je cijenom ponovno otisla dosta gore, tko je jamio, jamio je ova 4070 Ti je na razini 3080 Ti u 4K a bit ce skuplje nego je 3080 Ti bila do prije nedavno... A i nije da 7900 XT izgleda bas dobro pored 4070 Ti, 4090 je jedina koja dobro izgleda u ovoj generaciji

Zaboravih na 6800/6900XT od AMD-a, krasna kupnja za ~600/700€ tko je ubo dok se moglo...
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 16:12   #650
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,783
Citiraj:
Autor ansha Pregled postova
Da, al moras ipak gledat na pomicanje granica sa 6500XT jer takvo nesto do tad nije ni nvidiji palo na pamet progurat kao desktop gpu zbog 4x pcie sucelja.
Intel ih je preduhitril s tim mobilni_čip_u_desktop_izdanju forama, DG1 za koji se sad prave kao da nije postojal, je mobilni Xe iGPU čip u PCI-E obliku.

Kaj se RTX 4070 Ti tiče, čak je i njihov najpoznatiji zaposlenik, tj. obožavatelj, razočaran trenutnom situacijom, barem se tak folira. Komedija kak god se okrene.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 17:02   #651
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Citiraj:
Autor ansha Pregled postova
Time bi besramno iskopirali AMD tj. njihov famozni 6500XT model...
6500XT je moguće realno gledati jedino u vrlo specifičnom kontekstu u kojem je izašla i sa vrlo specifičnom namjenom. Iz današnje perspektive, naravno da nema smisla.
piydek je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 17:14   #652
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,043
Citiraj:
Autor piydek Pregled postova
6500XT je moguće realno gledati jedino u vrlo specifičnom kontekstu u kojem je izašla i sa vrlo specifičnom namjenom. Iz današnje perspektive, naravno da nema smisla.
Lol, ajde ajde, ne pomaze tu nikakav kontekst ni perspektiva, reakcije na tu sramotu su bile brutalne i onda, kakva danasnja perspektiva....
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 17:16   #653
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,783
Digital Foundry, kao i inače totalno objektivni, dali su si truda, pa između ostalog, RTX 4070 Ti usporedili s PlayStation 5 konzolom, tako da svima dokažu kako su nVidijine prezentacije bile skroz točne.

Razlog višoj cijeni su recesija, depresija, inflacija i općenito kojekakve geopolitičke situacije, ali nVidia se ipak naposljetku žrtvovala i ponudila RTX 3090 (Ti) nivo za manje novaca.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 17:17   #654
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,043
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Intel ih je preduhitril s tim mobilni_čip_u_desktop_izdanju forama, DG1 za koji se sad prave kao da nije postojal, je mobilni Xe iGPU čip u PCI-E obliku.

Kaj se RTX 4070 Ti tiče, čak je i njihov najpoznatiji zaposlenik, tj. obožavatelj, razočaran trenutnom situacijom, barem se tak folira. Komedija kak god se okrene.
Ajde pliz kad stavljas tog nakaznog lika, stavi samo link a ne ovako da mu moram facu vidjet dok skrolam kroz forum.
Najbolje bi, naravno, bilo da uopce ne shareas njegov sadrzaj...

Ja sam inace stara garda i ne informiram se preko youtube-a vec preferiram pisani sadrzaj, al bio sam izlozen par minuta nekom video-u ovog lika i fascinantno je kakvi sve imaju sljedbenistvo....
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 17:20   #655
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,043
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Digital Foundry, kao i inače totalno objektivni, dali su si truda, pa između ostalog, RTX 4070 Ti usporedili s PlayStation 5 konzolom, tako da svima dokažu kako su nVidijine prezentacije bile skroz točne.

Razlog višoj cijeni su recesija, depresija, inflacija i općenito kojekakve geopolitičke situacije, ali nVidia se ipak naposljetku žrtvovala i ponudila RTX 3090 (Ti) nivo za manje novaca.
Ako cemo realno, nista receno nije pogresno, al se vidi tendencija da se stvar prikaze pozitivnije nego sta stvarno je
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 17:22   #656
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,783
I ja preferiram pisane recenzije, ali JayzTwoCents i DigitalFoundry sam išel namjerno provjeriti, čisto da vidim kaj "stručnjaci" imaju za reći na temu RTX 4070 Ti.

nVidia nema brige, dokle god su takvi u mogućnosti "recenzirati" hardver u bilo kojem obliku i izdanju, neovisno o tome da li je riječ o pisanom ili video materijalu.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 17:23   #657
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 815
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Pa to je tako jasno da nvidia radi što želi kad nema konkurencije, u praksi barem. A AMD je pokazao da ne želi konkurirati cijenom sa 7900 xt(x) nego probati pokupiti mrvice uz što veću cijenu po komadu. Idu na kvalitetu, ne količinu
Ali u jednom si u krivu, bilo bi puno lošije da je nvidia jedina, oko toga nema nikakve sumnje, i nije pametno zazivati totalni monopol, osim ako ne držiš nvidia dionice....
Zato se pouzdam u veliki Intel koji mi nije pretjerano drag, no kad vidim ovo stanje na tržištu grafa počinjem mu se moliti, ako itko može konkurirati prljavoj Nvidiji to je još prljaviji Intel.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 17:32   #658
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,975
Sam deri Nvidijo kad možeš, i ja bi na tvom mjestu
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 17:50   #659
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Digital Foundry, kao i inače totalno objektivni, dali su si truda, pa između ostalog, RTX 4070 Ti usporedili s PlayStation 5 konzolom, tako da svima dokažu kako su nVidijine prezentacije bile skroz točne.

Razlog višoj cijeni su recesija, depresija, inflacija i općenito kojekakve geopolitičke situacije, ali nVidia se ipak naposljetku žrtvovala i ponudila RTX 3090 (Ti) nivo za manje novaca.
To su plaćenici totalni.
piydek je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 17:53   #660
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,783
Da, komentirali smo već u par navrata, ali ovo je baš tragikomedija, frajer više nije znal kaj bi, pa ajde nek ide PS5 usporedba.

Nisu svojevremeno bezveze imali Ampere i Lovelace preview nekoliko tjedana prije, nego su ostali smjeli objaviti službene recenzije.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na