Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP > Iskon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.05.2010., 20:35   #1051
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Hehe, tek sam potpisao ugovor na 24mj, a već mogu početi tražiti drugog ISP-a
Inače, bio sam "spojen" na Iskon od ponedjeljka (3.5) u 13h. Međutim, sve je proradilo tek jučer nakon 200 poziva i moljakanja da dođu pogledati u čemu je problem.
Istina. t-comovi "tehničari" su većim dijelom krivi za to, ali u SZK su mi valjda 15 puta rekli "proslijedit ćemo to tehničkoj službi".
Ako imate kakav problem tehničke prirode, jednostavnije je nazvati 062 101010 (cijena poziva kao svaki drugi broj u nacionalnoj mreži) i direktno ih tlačiti jer očito ne komuniciraju sa ovima iz SZK.

EDIT: upravo provjerio brzinu na Speed Testu, DL 5.4mb, UL 510kb, i to sa uključenim tv-om ako nekoga zanima.
Služba za korisnike služi za informiranje o usluzi i naravno da ti neće ništa riješit. Da si odmah direktno zvao korisničku podršu sve bi ti prije bilo riješeno!
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2010., 21:39   #1052
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
LOL, pa pričao sam ja i s njima u par navrata, Rekli su "javit ćemo se tokom dana" i ništa
Sad sve radi, samo... Ne znam, nekad loada stranice cijelu vječnost, pa ugasim TV (tj. STB) i odmah loada.
Zar je moguće da mu telka smeta da otvara stranice?
Jer nije to samo PCE npr., koju god otvorim traje 3 dana
SpeedTest mi daje normalnu brzinu, pa ne kužim caku...
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2010., 00:45   #1053
blondie
Premium
Moj komp
 
blondie's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: split
Postovi: 198
ja imam par pitanja vezana uz ovu uslugu, a možda će vam se i neka činit glupava, al šta ću kad ne znam, lol
dakle, prvo da objasnim situaciju, za mjesec dana se selim u novi stan u kojem ću bit sljedeću godinu do ljeta, možda. i sad mi treba naravano net i tv. i iskon duo (net+tv) mi se čini idealno riješenje al neke stvari mi nisu jasne. u stanu nemam telefon (odjavljen je) niti TV....i da li onda mogu uzet duo, ili moram trio? mislim, telefon ne koristim kad imam mob. tamo na iskonovim stranicama piše da je u mjesečnu pretplatu uključen najma modem i tv prijamnika, e sad kad kažu tv prijamnik jel to samo neki reciever ili ono baš tv, lol.
__________________



CPU AMD Athlon64 BOX 3200+sck939 // MB Gigabyte K8N-SLI s939 nForce4 SLI // Powercolor Radeon x800gt // 2x256 MB RAM // HDD Seagate 120 GB s-ata150 // DVD+RW/-RW NEC ND-3550ABL // Codegen midi tower 6205L-CA, 400W // Mon. Samsung SM793DF 17" DynaFlat // ASUS TV TUNER My Cinema P7131H Dual



Zadnje izmijenjeno od: blondie. 01.08.2010. u 01:28.
blondie je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2010., 07:25   #1054
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Prijemnik misle na set box
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2010., 08:35   #1055
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Možeš uzet duo zašto nebi mogao. Postoji usluga duo (net+tv).

evo link: http://www.iskon.hr/za_kucu/iskon_duo/internet_tv
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2010., 01:25   #1056
NITROS
Premium
Moj komp
 
NITROS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Varaždin - Zagreb
Postovi: 874
Ljudi trebao ih malu pomoć. Znači useljavam se u unajmljen stan u zgu. Priključak i veza su bili na tcom prije i sada bih uzeo iskon zbog manje cijene i zbog toga jer se može samo internet bez telefona uzeti.

Dajte mi recite koliko se mora čekati da dostave modem (ili mogu ga sam uzeti) i da me uključe u svoju mrežu.

Također kako to ide s unajmljenim stanom. Moram dati podatke vlasnika stana tamo ili dam vlasniku da to rješava?

hvala unaprijed
__________________
MacBook Pro 15" (late 2011), 16GB RAM, Quad 2.2 i7
Asus PA246Q
Wacom Intuos 4 M
NITROS je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2010., 01:40   #1057
bobanmilan
Premium
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 37
Citiraj:
Autor NITROS Pregled postova
Ljudi trebao ih malu pomoć. Znači useljavam se u unajmljen stan u zgu. Priključak i veza su bili na tcom prije i sada bih uzeo iskon zbog manje cijene i zbog toga jer se može samo internet bez telefona uzeti.

Dajte mi recite koliko se mora čekati da dostave modem (ili mogu ga sam uzeti) i da me uključe u svoju mrežu.

Također kako to ide s unajmljenim stanom. Moram dati podatke vlasnika stana tamo ili dam vlasniku da to rješava?

hvala unaprijed
ja sam ugovor potpisao faxom (poslali mi ga na mail nakon razgovora sa službom za korisnike). 99% sam siguran da me nisu niti pitali tko je vlasnik stana tako da je to očito nebitno (btw ugovorio sam trio.carnet). ali to možeš provjerit jednim pozivom službi za korisnike

nakon toga sam čekao dva tjedna. nazvali me da li mogu taj dan doć i kada. došao čiča i za 15min sve spojio.

savjet: riješi sa vlasnikom tu postojeću tel. liniju ako je još uvijek aktivna. da ti ne bi natovario da ti moraš plaćati ili te napao nakon 2 mj. zašto ne plaćaš!!
bobanmilan je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2010., 02:24   #1058
blondie
Premium
Moj komp
 
blondie's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: split
Postovi: 198
Citiraj:
Autor bobanmilan Pregled postova
ja sam ugovor potpisao faxom (poslali mi ga na mail nakon razgovora sa službom za korisnike). 99% sam siguran da me nisu niti pitali tko je vlasnik stana tako da je to očito nebitno (btw ugovorio sam trio.carnet). ali to možeš provjerit jednim pozivom službi za korisnike

nakon toga sam čekao dva tjedna. nazvali me da li mogu taj dan doć i kada. došao čiča i za 15min sve spojio.

savjet: riješi sa vlasnikom tu postojeću tel. liniju ako je još uvijek aktivna. da ti ne bi natovario da ti moraš plaćati ili te napao nakon 2 mj. zašto ne plaćaš!!

vlasnik stana nema apsolutno nikakve veze s tim.
ej, jesu li tebi instalirali novu liniju? ono šta obećaju u roku od 45 dana provest i instalirat? i tebi su dopli za 2 tjedna?
__________________



CPU AMD Athlon64 BOX 3200+sck939 // MB Gigabyte K8N-SLI s939 nForce4 SLI // Powercolor Radeon x800gt // 2x256 MB RAM // HDD Seagate 120 GB s-ata150 // DVD+RW/-RW NEC ND-3550ABL // Codegen midi tower 6205L-CA, 400W // Mon. Samsung SM793DF 17" DynaFlat // ASUS TV TUNER My Cinema P7131H Dual


blondie je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2010., 03:47   #1059
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
Citiraj:
Autor blondie Pregled postova
vlasnik stana nema apsolutno nikakve veze s tim.
ej, jesu li tebi instalirali novu liniju? ono šta obećaju u roku od 45 dana provest i instalirat? i tebi su dopli za 2 tjedna?


vlasnik stana je i vlasnik telefonske linije, a bez njegovog potpisa i osobnih podataka nema prebacivanja linije sa t-coma na iskon.

AFAIK rok za uvođenje je 30 dana (više ako uvodiš novu liniju vjerujem), a modem se dobiva u najam

Zadnje izmijenjeno od: borisko. 20.08.2010. u 03:53.
borisko je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2010., 06:01   #1060
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,344
Postoji mpgućnost da vlasnik stana 'prenese' liniju na tebe. On ostaje vlasnik linije, ali računi idu na tvoje ime. Nakon toga ti potpisuješ razne ugovore sa ISP-ovima. To se mora napraviti u t-comu.
Pretpostavljam da si student i tada bi ti najbolje došao Iskonov CARNet.Duo gdje za 100kn dobiješ tf i flat net.
<div_prefs id="div_prefs"></div_prefs>
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2010., 10:49   #1061
NITROS
Premium
Moj komp
 
NITROS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Varaždin - Zagreb
Postovi: 874
telefon mi netreba pošto sve obavljam mobitelom. Treba mi samo internet.
CARnet mi nije baš zanimljiv jer sam vidio da dosta ljudi ima problema u večernjim satima i uz sve to ima problema s downloadom s torrenta i slično.

Našao sam iskon adsl 3mbita, flat, za 130kn, to mi je ok cijena.

Vlasnik mi je rekao da mogu ići na bilo kojeg operatera kojeg hoću. Dogovoreno je s vlasnikom da on meni šalje račune i ja plaćam. Ne moram se s tim zamarati.

Znači rok je 30 dana za uvođenje neta?
__________________
MacBook Pro 15" (late 2011), 16GB RAM, Quad 2.2 i7
Asus PA246Q
Wacom Intuos 4 M
NITROS je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2010., 12:34   #1062
Dambo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Citiraj:
Autor NITROS Pregled postova
CARnet mi nije baš zanimljiv jer sam vidio da dosta ljudi ima problema u večernjim satima i uz sve to ima problema s downloadom s torrenta i slično.
Ne znam tko ti je to rekao ali to su gluposti.
Imam preko carneta spojeno 5 kompova. Nikakvih problema
Promet DL:
svibanj: 120070 MB
lipanj: 78656 MB
srpanj: 209217MB
kolovoz (do danas): 75078MB
Sve 5
Dambo je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2010., 15:17   #1063
bobanmilan
Premium
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 37


čovjek je već bio napisao da mu ne treba telefon. t-com liniju neka vlasnik sam plaća ili neka je ukine ili zamrzne. da to ne bi tebi natovario ako ti ne treba (a ne treba ti ako ćeš uzimati iskon).

a ti uzmi lijepo iskon.carnet, uštedi nešto kuna i surfaj bezbrižno. ja imam već preko pola godine iskon.trio carnet i nisam primjetio nikakva usporavanja iako dosta skidam

ja sam useljavao u novi stan u kojem nikada prije nije bilo telefona. došao tip iz iskona nakon dva tjedna, nešto je mrdao u kutiji u stubištu, spojio sve u stanu, isprobao i otišao...
bobanmilan je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2010., 15:23   #1064
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
Citiraj:
Autor bobanmilan Pregled postova


čovjek je već bio napisao da mu ne treba telefon! obzirom da mu za iskon uopće ne treba telefonska linija sam napisao da to riješi sa vlasnikom stana. t-com liniju neka vlasnik sam plaća ili neka je ukine ili zamrzne. da to ne bi tebi natovario ako ti ne treba.

a ti uzmi lijepo iskon.carnet, uštedi nešto kuna i surfaj bezbrižno. ja imam već preko pola godine iskon.trio carnet i nisam primjetio nikakva usporavanja iako dosta skidam

ja sam useljavao u novi stan u kojem nikada prije nije bilo telefona. došao tip iz iskona, nešto je mrdao u kutiji u stubištu, spojio sve u stanu, isprobao i otišao...
a što onda treba? buniš čovjeka bez veze. "telefonska" linija je potrebna da bi mogao koristiti INTERNET, to što neće imati omogućenu uslugu telefonije, to je nešto sasvim drugo.

ili mora uvesti novu...
ili mora prenijeti postojeću...

i da, samo usput. DUO.Carnet je u bridge modu, a DUO tj. Iskon.ADSL (koji on želi uzeti) je u routing modu.
Možda se ne čini kao velika stvar, ali recimo spajanje na internet preko mobitela nije moguce u tom slucaju (HTC, iPhone...itd)
borisko je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2010., 15:25   #1065
bobanmilan
Premium
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 37
Citiraj:
Autor NITROS Pregled postova
Vlasnik mi je rekao da mogu ići na bilo kojeg operatera kojeg hoću. Dogovoreno je s vlasnikom da on meni šalje račune i ja plaćam. Ne moram se s tim zamarati.
nećeš ga morat s time zamarat. meni računi za iskon stižu samo na mail, a izgleda da za iskon nije uopće bitno da ugovor glasni na vlasnika stana...
bobanmilan je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2010., 15:36   #1066
bobanmilan
Premium
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 37
Citiraj:
Autor borisko Pregled postova
a što onda treba? buniš čovjeka bez veze. "telefonska" linija je potrebna da bi mogao koristiti INTERNET, to što neće imati omogućenu uslugu telefonije, to je nešto sasvim drugo.

ili mora uvesti novu...
ili mora prenijeti postojeću...

i da, samo usput. DUO.Carnet je u bridge modu, a DUO tj. Iskon.ADSL (koji on želi uzeti) je u routing modu.
Možda se ne čini kao velika stvar, ali recimo spajanje na internet preko mobitela nije moguce u tom slucaju (HTC, iPhone...itd)
ispravio sam se. naravno da je fizička linija potrebna. mislio sam pod time na t-com pretplatu.

inače, ja nisam vlasnik stana i nitko me iz iskona nije pitao tko je vlasnik niti su spominjali telefonsku liniju
bobanmilan je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2010., 15:49   #1067
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
to mi je jakoooooo čudno...

znači ja mogu svojem susjedu "uvesti" tel. liniju, bez da njega itko išta pita?

vjerojatno je potrebna suglasnost vlasnika stana...ugovor o najmu stana, ili nešto slično tome
borisko je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2010., 16:16   #1068
Dambo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Citiraj:
Autor borisko Pregled postova
a što onda treba? buniš čovjeka bez veze. ...

i da, samo usput. DUO.Carnet je u bridge modu, a DUO tj. Iskon.ADSL (koji on želi uzeti) je u routing modu.
Možda se ne čini kao velika stvar, ali recimo spajanje na internet preko mobitela nije moguce u tom slucaju (HTC, iPhone...itd)
Da citiram tebe
"buniš čovjeka bez veze"
Iza duo carnet modema u bridge modu stavi drugi router (kupi ga na hr.ponuda ... za 50kn) i spaja se sa više kompova i svim ostalim (mobi, laptop ..)
Dambo je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2010., 16:22   #1069
NITROS
Premium
Moj komp
 
NITROS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Varaždin - Zagreb
Postovi: 874
Citiraj:
Autor bobanmilan Pregled postova
nećeš ga morat s time zamarat. meni računi za iskon stižu samo na mail, a izgleda da za iskon nije uopće bitno da ugovor glasni na vlasnika stana...
Ma krivo sam se izrazio. Vlasnik mi samo na kraju mjeseca pošalje kolko su mi troškovi i ja njemu uplatim na račun, a on svima ostalima razdjeli. Na kraju dobim i račun. Tak da se ne moram mučiti sa 100 računa, imam jedan iznos samo.

Znači ako sam dobro shvatio. Ja moram imati priključak, al ne moram ga plaćati ako ne želim. To vlasnik može zamrznuti i ja uredno mogu uzeti iskon adsl?

Koja je razlika između bridge i routing moda? To je u onom spajanju na net?

I što da ja sad na kraju napravim. Dogovorim se s vlasnikom i pošaljem zahtjev u Iskon? I to je to?
__________________
MacBook Pro 15" (late 2011), 16GB RAM, Quad 2.2 i7
Asus PA246Q
Wacom Intuos 4 M
NITROS je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2010., 16:49   #1070
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
Citiraj:
Autor Dambo Pregled postova
Da citiram tebe
"buniš čovjeka bez veze"
Iza duo carnet modema u bridge modu stavi drugi router (kupi ga na hr.ponuda ... za 50kn) i spaja se sa više kompova i svim ostalim (mobi, laptop ..)
znam ja to dobro, ali hoćeš li ti to čovjeku onda postaviti? vidiš da ne zna razliku između routing i brige moda, kako onda očekuješ da će dobro znati postaviti pppoe na carnet?

btw. wlan router za 50kn?

uostalom, zašto imati dva routera?meni to ne bi bila opcija.

Citiraj:
Autor NITROS Pregled postova
Ma krivo sam se izrazio. Vlasnik mi samo na kraju mjeseca pošalje kolko su mi troškovi i ja njemu uplatim na račun, a on svima ostalima razdjeli. Na kraju dobim i račun. Tak da se ne moram mučiti sa 100 računa, imam jedan iznos samo.

Znači ako sam dobro shvatio. Ja moram imati priključak, al ne moram ga plaćati ako ne želim. To vlasnik može zamrznuti i ja uredno mogu uzeti iskon adsl?

Koja je razlika između bridge i routing moda? To je u onom spajanju na net?

I što da ja sad na kraju napravim. Dogovorim se s vlasnikom i pošaljem zahtjev u Iskon? I to je to?
Ne, zbunili su te totalno.

Znači

- ako je u tom stanu trenutno T-com linija, onda se trebaš sa vlasnikom dogovoriti da bi prebacio na Iskon. Nazoveš 0800 1000 i objasniš im. Dobiti ćeš dokumentaciju koju će vlasnik linije trebati potpisati. U tom slučaju će se postojeća T-com pretplata prekinuti i sa T-comom više nemaš ništa. Postojeći tel. broj će se izgubiti.

-ako u tom stanu trenutno nema T-com linije, onda treba uvesti novu. Nazovi 0800 1000 i neka ti konkretno objasne proceduru. Postoji mogućnost da će ti trebati suglasnost/potpis vlasnika stana ili ugovor o najmu.

Srećom broj je besplatan pa ih možeš pitati sve što te zanima.
Svakako nam javi što si riješio i što su ti rekli

Ono što ti možda neće znati odgovoriti
BRIDGE mod
-tvoje računalo je spojeno na modem ali taj modem nije spojen na internet. Potrebno se iz Windowsa spojiti na internet koristeći pppoe konekciju (My Computer > Network connections > Create new connection) kako bi računalo imalo pristup internetu.

Većina mobilnih uređaja nema takvu mogućnost i jedino što mogu je spojiti se na modem bežično, ali nemaju pristup internetu jer ne mogu ostvariti pppoe konekciju...

ROUTING mod
-tvoj modem je spojen na internet, a tvoji uređaji (računala, mobiteli...), koji su spijeni na modem automatski imaju pristup internetu. (jer je već modem spojen na internet)

Ako ti je to bitno, uzmi radije Iskon.ADSL za 130kn kao što si rekao i bez brige si (bez podešavanja drugog routera, brige ako skidaš torrente i instaliranje dodatnog programa da proba to "sakriti" tipa PeerBlock, bez potencijalnog smanjenja brzine interneta vikendima/u večernjim satima, većeg pinga, čestih ispada)

Zadnje izmijenjeno od: borisko. 22.08.2010. u 23:52.
borisko je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2010., 17:19   #1071
Dambo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Citiraj:
Autor borisko Pregled postova

uostalom, zašto imati dva routera?meni to ne bi bila opcija.
1. Kako drugačije spojiti preko carneta više kompjutera?
2. Ne znam niti jeda router (koji dobiješ od davaoca usluge) koji ima malo naprednije opcije (QoS, UPnP, Port Forward, DDNS, statistike, ...). Ili je zaključan djelomično ili u potpunosti.
Meni je to uvijek tako od prvog Ericssonovog ADSL modema do danas)
Dambo je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2010., 17:22   #1072
NITROS
Premium
Moj komp
 
NITROS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Varaždin - Zagreb
Postovi: 874
Citiraj:
Autor borisko Pregled postova
znam ja to dobro, ali hoćeš li ti to čovjeku onda postaviti? vidiš da ne zna razliku između routing i brige moda, kako onda očekuješ da će dobro znati postaviti pppoe na carnet?

btw. wlan router za 50kn?

uostalom, zašto imati dva routera?meni to ne bi bila opcija.



Ne, zbunili su te totalno.

Znači

- ako je u tom stanu trenutno T-com linija, onda se trebaš sa vlasnikom dogovoriti da bi prebacio na Iskon. Nazoveš 0800 1000 i objasniš im. Dobiti ćeš dokumentaciju koju će vlasnik linije trebati potpisati. U tom slučaju će se postojeća T-com pretplata prekinuti i sa T-comom više nemaš ništa. Postojeći tel. broj će se izgubiti.

-ako u tom stanu trenutno nema T-com linije, onda treba uvesti novu. Nazovi 0800 1000 i neka ti konkretno objasne proceduru. Postoji mogućnost da će ti trebati suglasnost/potpis vlasnika stana ili ugovor o najmu.

Srećom broj je besplatan pa ih možeš pitati sve što te zanima.
Svakako nam javi što si riješio i što su ti rekli

Ono što ti možda neće znati odgovoriti
BRIDGE mod
-tvoje računalo je spojeno na modem ali taj modem nije spojen na internet. Potrebno se iz Windowsa spojiti na internet koristeći pppoe konekciju (My Computer > Network connections > Create new connection) kako bi računalo imalo pristup internetu.

Većina mobilnih uređaja nema takvu mogućnost i jedino što mogu je spojiti se na modem bežično, ali nemaju pristup internetu jer ne mogu ostvariti konekciju...

ROUTING mod
-tvoj modem je spojen na internet, a tvoji uređaji (računala, mobiteli...), koji su spijeni na modem automatski imaju pristup internetu. (jer je već modem spojen na internet)

Ako ti je to bitno, uzmi radije Iskon.ADSL za 130kn kao što si rekao i bez brige si (bez podešavanja drugog routera, brige ako skidaš torrente i instaliranje dodatnog programa da proba to "sakriti" tipa PeerBlock, bez potencijalnog smanjenja brzine interneta vikendima/u večernjim satima, većeg pinga, čestih ispada)
Bez brige, spajao sam ja puno routera i slagao sam i PPPOE i ostale pizdarije. I to sam i mislio. Vidiš da sam i gore napisao dal to znači način konekcije na net. I da, bitan mi je routing.

Wlan routera imam par u ormaru, tak da mi to ne treba.

Ok, hvala i svakako ću se javiti što sam riješio.
__________________
MacBook Pro 15" (late 2011), 16GB RAM, Quad 2.2 i7
Asus PA246Q
Wacom Intuos 4 M
NITROS je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2010., 17:22   #1073
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
Citiraj:
Autor Dambo Pregled postova
1. Kako drugačije spojiti preko carneta više kompjutera?
2. Ne znam niti jeda router (koji dobiješ od davaoca usluge) koji ima malo naprednije opcije (QoS, UPnP, Port Forward, DDNS, statistike, ...). Ili je zaključan djelomično ili u potpunosti.
Meni je to uvijek tako od prvog Ericssonovog ADSL modema do danas)
1. više kompjutera se moze spojiti (s istim Carnet podacima), ali pretpostavljam da si mislio na routing, ako se ne zna drugi način onda ne uzeti carnet
2. oba uređaja koja daje Iskon imaju sve gorenavedeno. Pričamo o ST780 i SX763, imao sam oba.

Zadnje izmijenjeno od: borisko. 20.08.2010. u 17:29. Razlog: quote
borisko je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2010., 17:26   #1074
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Citiraj:
Autor Dambo Pregled postova
1. Kako drugačije spojiti preko carneta više kompjutera?
2. Ne znam niti jeda router (koji dobiješ od davaoca usluge) koji ima malo naprednije opcije (QoS, UPnP, Port Forward, DDNS, statistike, ...). Ili je zaključan djelomično ili u potpunosti.
Meni je to uvijek tako od prvog Ericssonovog ADSL modema do danas)

Ne bi mi vjerovao ja se spajam na carnet istovremeno na dva računala.Oba su spojena na router Thompson ST780i. Radi wireless i žično.
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2010., 12:14   #1075
bobanmilan
Premium
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 37
Citiraj:
Autor TomG Pregled postova
Ne bi mi vjerovao ja se spajam na carnet istovremeno na dva računala.Oba su spojena na router Thompson ST780i. Radi wireless i žično.
???
bobanmilan je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2010., 12:58   #1076
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Citiraj:
Autor bobanmilan Pregled postova
???
Što nije jasno?
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2010., 11:19   #1077
bobanmilan
Premium
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 37
Citiraj:
Autor TomG Pregled postova
Ne bi mi vjerovao ja se spajam na carnet istovremeno na dva računala.Oba su spojena na router Thompson ST780i. Radi wireless i žično.
znači nisi u router mode-u, ali možeš spojit jedan komp žicom, a jedan na wireless i da budu istovremeno na netu?
bobanmilan je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2010., 11:42   #1078
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,344
Da nije u router modu ne bi mogao spajiti više od 1 kompa istovremeno. Dakle, on JE u router modu.
<div_prefs id="div_prefs"></div_prefs>
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2010., 11:53   #1079
bobanmilan
Premium
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 37
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Da nije u router modu ne bi mogao spajiti više od 1 kompa istovremeno. Dakle, on JE u router modu.
<div_prefs id="div_prefs"></div_prefs>
Ima dva routera ili je jedan (iskonov) u router modeu?

Ako je ovo drugo, zanima me kako jer i ja imam carnet pa ne mogu namjestit da radi u router modeu.
bobanmilan je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2010., 14:01   #1080
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Da nije u router modu ne bi mogao spajiti više od 1 kompa istovremeno. Dakle, on JE u router modu.
<div_prefs id="div_prefs"></div_prefs>
Citiraj:
Autor bobanmilan Pregled postova
Ima dva routera ili je jedan (iskonov) u router modeu?

Ako je ovo drugo, zanima me kako jer i ja imam carnet pa ne mogu namjestit da radi u router modeu.
Ne, on je u bridge modu.



**be lud zbunjenog.

Moguće je imati router u bridge modeu i više bridge pppoe konekcija na Carnet (čak i sa istim podacima, isprobano!)

Primjer, jedan komp spojen žicom > pppoe na Carnet
drugi komp spojen wlessom > ista stvar pppoe na Carnet.

Scenarije sa više kompova nisam isprobavao jer ih nemam toliko
borisko je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na