Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.03.2010., 22:26   #691
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Pobogu garancija!!!! Di pise kolika je?
Komotno su mogli i bez cijene staviti, sto se mene tice. pa ne kupujem proizvode sa garom - daj sta das.


A za dizajn - o tome necu nista. Lose da losje nemoze biti. i to su nekome platitli da osmisli.. boze.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2010., 22:36   #692
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor timmy Pregled postova

Poslovnice i Metkoviću, Šibeniku i Kutini? WTF ne mogu vjerovat da im se to isplati, al ajd, ako se isplati još bolje.
Hej, hej, znam da nam namjeravaju oteti županiju, ali nemoj prišat!
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.03.2010., 07:59   #693
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Loše,nisam zadovoljan. Nepregledno,nepotpuno,uz jasnu distancu od nekadašnjeg branda odnosno loga,mislim da ih mnogi neće identificirati, ali možda su s tim i išli,da s onim prijašnjim kupusom nemaju više veze,i da je ovo jedan novi HG-Spot,tko zna. Vrag odnio i taj Links kad ga stalno moram spominjati,ali mislim da imaju daleko najjednostavniji i naj-user-friendly web koji sam ikada vidio,bar što se tiče domaćih IT trgovina.

Zašto se tako teško bilo na njih ugledati? Bar slično.. Mislim ovo lijepo izgleda,ali bijelo-roza-violet kombinacija,to nije boja HG-Spota nego make-up salona. Mislim da su sami sebi iskopali rupu,opet. A što se tiče politike nabave i cijena,tj. konkurentnosti nekakve,makar ne znam o kojoj pričamo uopće,bolje da ništa ne komentiram.

Razočaran sam,mislio sam da imaju puno bolji dizajner/PR/marketing tim a vrag me odnio,i ekonomiste. Ne znam hoće li ovi uopće od srama objaviti godišnji izvještaj za 2009. godinu, pa i 2010 kako su krenuli. Biti će zanimljivo.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2010., 11:21   #694
wireless_os
Premium
Moj komp
 
wireless_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
Meni je novi web shop hgspota dobar. VRLO je jedostavan. U pocetku sam ipak bio malo zbunjen tipa: Gdje da biram koje komponente hocu, koji brand i sl... Ali samo stavis mis na SVE i sve je jasno. Ne znam, meni se svidja, brz je i relativno brzo nadjem sve...posebno mi se svidja sto mozes odabrati da ti pokaze koje artikle imaju u samo npr Osijeku (znam znam i Links to ima... ), sortiranje je ok, moze se filtrirati po cijenovnom razredu...sve i svemu za neki prvi dojam ja bi dao 4+.
__________________
*************************************





Intel Celeron G1820
ASRock H81M-HDS
8 GB Kingmax
23'' LG Flatron W2361V
NVIDIA GeForce GTX 960
Samsung Spinpoint F1 @ 1 TB
INTEL SSD - 120 GB
LC POWER LC6650GP3 V2.3
Antec Sonata Elite
MX 518
Logi tipkovnica neka..
NuForce usb DAC


wireless_os je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2010., 11:46   #695
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
slazem se u potpunosti s wirless_os-om jer je stranica naspram zadnje predobra, nevidim sta je tu nepregledno. Prvo ste s ebunili jer nema podataka jer ju ne updejtaju, sad kad se to napravilo opet svako svoju pricu prica. Meni se svidja puno je brza u odnosnu na ono zadnje sto sam ja smatrao nepreglednim. Meni je cak ovo i bolje od linksove stranice zbog ovih jednostavnih filtera. lupis cjenovni rang, zanima te samsung i ljepo izbaci kliknes sastrane npr. Osijek i vidis sta ima na stanju.
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2010., 11:57   #696
shoki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: STUBIČKE TOPLICE
Postovi: 605
HAHAHAHAAHA
ne radi im site na chromeu FAIL
__________________
Q: sta ce ti mis sa "kuglicom" kad vec pa cijeni od 50-ak kuna mozes kupiti opticki mis koji je duplo prakticniji i bolje radi od tog tvog sa "kuglicom"...
A: Treba mi miš sa kuglicom jer troši manje struje. I za navigaciju po windozama je odličan tj. neizrecivo bolji od dirke.
shoki je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2010., 12:00   #697
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
Citiraj:
Autor shoki Pregled postova
HAHAHAHAAHA
ne radi im site na chromeu FAIL
instaliraj mozillu
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2010., 12:01   #698
timmy
Premium
 
timmy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: N/A
Postovi: 1,239
Kod mene radi bez problema.

Citiraj:
Zagreb, 02. ožujka 2010. – Kako je i najavljeno krajem prošle godine, HGspot se presvukao iz konzervativne plave boje u modernu ljubičastu. Uz novi vizualni identitet predstavljena je i nova strategija tvrtke.
Danas je na konferenciji za tisak predstavljen novi vizualni identitet tvrtke HGspot. Uz nove moderne boje, čiji je cilj obratiti se mladoj populaciji koja odrasta uz tehniku i Internet, kroz nekoliko primjera predstavljena je i nova strategija tvrtke.
Na rebrandingu HGspota i „traženju njegovog mjesta pod suncem“, kako je i sam izjavio, radio je sveučilišni profesor Zvonimir Pavlek, idejni utemeljitelj mnogih poznatih hrvatskih brandova. Nova strategija HGspota se temelji na oduševljenju koje želi izazvati kod svojih kupaca. Kako nove generacije stasaju uz tehničke novitete, HGspot svoju priliku vidi u tome da ih na tom putu odrastanja prati kao mjesto gdje vole doći, kupovati, saznati nove informacije, družiti se.
timmy je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2010., 12:08   #699
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Hebeš takvu strategiju. Za prodaju ti treba roba i dobre cijene. A oni nemaju nijedno.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2010., 12:11   #700
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Bulšit.To je sve što ću reći na ovo što je timtim gore postavio,tj. njihov release. Taj Pavlek rođene veze nema,ako je on ovo radio uopće kako se piše. Ljudi vole kupiti što jeftinije,što kvalitetnije,a tek onda što ljubičastije. EOD za mene. Kupci su oduševljeni politikom jednog dobavljača i trenutnim cijenama. A izjave tipa "traženje svog mjesta pod suncem", obraćanje mlađoj IT populaciji, put odrastanja, ljudi kao vole doći tamo,kupovati,družiti se - bolje da ne komentiram,naobrazba mi je u sprezi sa zdravim razumom,što se opet kosi apsolutno sa njihovim releaseom. Razočaran sam.

Ovu strategiju su za mene, radili nesposobni ljudi. Postavljena je na papiru inovativno,ali krajnje neostvarivo. Mladi se ne identificiraju sa bojama loga,kako sam možda i krivo sugerirao gore,već sa proizvodom koji će u toj firmici kupiti. Posredno,preko starijih i iskusnijih,hgspot će svojim tradicionalnim logom,bojama,izgledom weba,njima biti mnogo lakši za pronaći ,od ovakve pinky strategije. Njima je hg-spot novi igrač,i to je ustvari žalosno. Želi se prikazati hg-spot kao nešto posve novo,never seen before,ali ljude,pogotovo mlade,ne zanima takav bulšit. To su ljudi koji se školuju,studiraju-školuju,ili žive od džeparca roditelja. Njih zanima jeftino,kvalitetno,i dostupno.

Kako kaže coco,oni nemaju ništa od toga. Jako sam razočaran,mislim da bi im ovdje nas par razvilo bolju strategiju,a Lewis dizajnirao 10x bolji web. To je IMHO.

Osobno mislim da će se Vemil izvući,preko Unus-a,dok za HG nema teorije ako drastično ne promjene politiku nabave,i u krajnjoj liniji formiranja cijena.

Zadnje izmijenjeno od: thedream. 03.03.2010. u 12:25.
thedream je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.03.2010., 12:20   #701
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Unus se može izvući, ali uz uvjet da počne otvarati poslovnice. Badave im je sve dok su samo u ZG. Npr. Rijeka vapi za jeftinim komponentama kakve su imali jer su Links i njegov klon Ventex, do zla Boga skupi. Ne mora Unus otvarati poslovnicu, kao do sada, u svakom selu, ali trebao bi obuhvatiti bar veće gradove.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2010., 12:21   #702
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Hebeš takvu strategiju. Za prodaju ti treba roba i dobre cijene. A oni nemaju nijedno.
Ili bar lakoca narucivanja. Stinksu posaljem mejl, oni povuku narudzbu iz svojih poslovnica i nazovu kad je dosla. Ovi ludjaci mi kazu da odem osobno naruciti u rijecku poslovnicu nesto iz Varazdina. Pitam moze li telefonski - kazu da mogu probati, ali da bi bilo bolje da odem u poslovnicu. WTF?

A jos jednom di je garancija? Osobno memori stik 16 gb od 1 g garancije ne gledam, 250 za dve i 350 za 5.
Tako da uopce ni ne mislim listati bez te informacije. Prije je bilo cak i filtriranje listanje po garancijama.

I jos uvijek mislim da je dizajn koma. Kao da u bipi kupujem kozmetiku.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2010., 12:27   #703
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Koja je razlika između toga da naručiš telefonom/mailom/faxom i osobnog odlaska u poslovnicu? Zapamtiti će ti facu pa će te ganjati gradom ako nisi došao po naručenu robu? Poslovna politika od qrca.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2010., 12:32   #704
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Bulšit.To je sve što ću reći na ovo što je timtim gore postavio,tj. njihov release. Taj Pavlek rođene veze nema,ako je on ovo radio uopće kako se piše. Ljudi vole kupiti što jeftinije,što kvalitetnije,a tek onda što ljubičastije. EOD za mene. Kupci su oduševljeni politikom jednog dobavljača i trenutnim cijenama. A izjave tipa "traženje svog mjesta pod suncem", obraćanje mlađoj IT populaciji, put odrastanja, ljudi kao vole doći tamo,kupovati,družiti se - bolje da ne komentiram,naobrazba mi je u sprezi sa zdravim razumom,što se opet kosi apsolutno sa njihovim releaseom. Razočaran sam.

Ovu strategiju su za mene, radili nesposobni ljudi.

Osobno mislim da će se Vemil izvući,preko Unus-a,dok za HG nema teorije ako drastično ne promjene politiku nabave,i u krajnjoj liniji formiranja cijena.

Jesam li ja jedini koji vidi da je buduća HGSPOT orijentacija prodaje hibrid klasičnog dućana i poslovanja kakvo sada ima Diskont 24?

Sad, sve je moguće, možda HGSPOT i propadne ali meni to baš i nije najizvjesnija opcija.
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2010., 12:32   #705
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor coconut