Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.06.2010., 02:29   #181
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Citiraj:
Autor RaNz0 Pregled postova
zašto mi onda pretraga foruma nije izbacija niti jedan rezultat?
Mozda zato jer nisi dobro (ili ne znas) dobro trazit?

Citiraj:
Autor RaNz0 Pregled postova
zašto mi google pretraga nije izbacila odgovor na PCekspertu?
Jer nisi na "ti" sa guglanjem!

Citiraj:
Autor RaNz0 Pregled postova
zašto se nitko nije javio prije par dana kad je pitanje postavljeno ako su svi znali odgovor jer je toliko puno puta bio odgovoreno ovdje?
Zato jer je to glupo i dosadno, pa se ljudi ne "obaziru" na takva pitanja koja su ponovljena 2000 puta!

Npr. Kad si sa pisiekspert trazilicom i guglom na "ti" dobijes ovo..
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=111682
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=86853
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=57169
http://forum.pcekspert.com/showthrea...931#post985931
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2010., 17:58   #182
RaNz0
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb/Križevci
Postovi: 346
Citiraj:
Autor Joke Pregled postova
Mozda zato jer nisi dobro (ili ne znas) dobro trazit?


Jer nisi na "ti" sa guglanjem!


Zato jer je to glupo i dosadno, pa se ljudi ne "obaziru" na takva pitanja koja su ponovljena 2000 puta!

Npr. Kad si sa pisiekspert trazilicom i guglom na "ti" dobijes ovo..
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=111682
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=86853
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=57169
http://forum.pcekspert.com/showthrea...931#post985931
hvala na odgovoru!

kojim si potvrdio moje sumnje da si bezobrazan pametnjaković!

da argumentiram svoju tvrdnju...

pametnjaković - tvrdiš da odgovor postoji, a NE postoji na moje pitanje (bilo je pitanje za kaspersky pure iz 2010, a ne za neki kaspersky_nešto iz 2007. pa stoga niti nisam tražio cijelu povijest sličnih problema). još potrijepljuješ to linkovima koji NE odgovaraju na moje pitanje.
istina da se problem rješava na isti način u različitim proizvodima (internet security i pure) i godištima (2007-2010) kasperskog, ali ne možeš podcjenivati i vrijeđati ljude (bezobrazan) zato što ne provjere za svoj problem odgovore na sva slična pitanja za sve prizvode te kompanije od početka postojanja do danas. to je ko da se netko raspituje za problem s vw golf 6, a ti mu odgovoriš što ima to pitati, kad postoji odgovor za polo iz 1998. - primjećuješ nebulozu? čovjek bi pomislio da se taj neki problem ne provlači kroz različite produkte više godina...
RaNz0 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.06.2010., 18:12   #183
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor RaNz0 Pregled postova
...tvrdiš da odgovor postoji, a NE postoji na moje pitanje (bilo je pitanje za kaspersky pure iz 2010, a ne za neki kaspersky_nešto iz 2007....
Ajde se i ti spusti malo na zemlju.

Vidis kakav je problem bio ovdje nekad davno = http://forum.pcekspert.com/showpost....31&postcount=2

Takav je i danas kod tebe. Joke ti je slican odgovor dao kao i kolega yonyb daleke 2008e.

Za par dana/tjedana ce opet netko isto pitat i dobit ce isti odgovor. Sve ide u krug.

EOD please.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 10.06.2010., 19:06   #184
RaNz0
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb/Križevci
Postovi: 346
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Ajde se i ti spusti malo na zemlju.

Vidis kakav je problem bio ovdje nekad davno = http://forum.pcekspert.com/showpost....31&postcount=2

Takav je i danas kod tebe. Joke ti je slican odgovor dao kao i kolega yonyb daleke 2008e.

Za par dana/tjedana ce opet netko isto pitat i dobit ce isti odgovor. Sve ide u krug.

EOD please.

od kud si ti uopće sad pao? jesi li pročitao moje pitanje?

ja da se spustim na zemlju? NEVJEROJATNO! gdje vi živite?

ako NE ZNATE, ili ne želite reći odgovor kad se postavi pitanje
Citiraj:
Autor Joke Pregled postova
Zato jer je to glupo i dosadno, pa se ljudi ne "obaziru" na takva pitanja koja su ponovljena 2000 puta!
onda se za dobrobit svih nemojte niti javljati kad netko odgovori...

ekskluzivno ću za tebe ponoviti nekoliko stvari da ti bude jasnije, kad ne možeš ovako iz gomile teksta shvatiti poantu...
- pitao sam za kaspersky PURE, a ne KAV i KIS...s obzirom da je to malo prošireni KIS, tražio sam i odgovore za njega, za verziju 2010
- čovjek bi pomislio da se s vremenom neke stvari mijenjaju, recimo da se problemi rješavaju, tj. da nije identičan izvor problema 2006 i 2010
Citiraj:
Autor RaNz0 Pregled postova
to je ko da se netko raspituje za problem s vw golf 6, a ti mu odgovoriš što ima to pitati, kad postoji odgovor za polo iz 1998. - primjećuješ nebulozu? čovjek bi pomislio da se taj neki problem ne provlači kroz različite produkte više godina...
- u pitanju je navedeno:
Citiraj:
Autor RaNz0 Pregled postova
probao sam isključivati komponentu web antivirus i antibanner, ali nije pomoglo (jedino nisam isključio te komponente, pa restartao komp i onda probao...odoh to sad napraviti)
sad se ti spusti na zemlju zajedno s tvojim kompićem koji me napadate ovdje, jer sam samoinicijativno napravio to što ti vaši savjeti traže, ali nije pomoglo (u početku), a da ste pročitali pitanje, onda bi to i znali, a ne spamali i vrijeđali ovdje...još jednom samo da ponovim da NIGDJE NISAM NAŠAO PISANO ZAŠTO KASPERSKY PURE BLOKIRA ULAZ (samo) NA PCEKSPERT (nisam primjetio da na neku drugu stranicu blokira) UNATOČ ISKLJUČENOM ANTIBANNERU!!!
nakon restarta je radilo s isključenim antibannerom i zato sam napisao ovdje da olakšam drugim ljudima s istim problemom.
RaNz0 je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2010., 21:22   #185
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Ne deri se. Nitko te ne vrijedja nimalo, ali zato ti upotrebljavas izrazito kulturne rijeci.

Opce poznat problem sa Kaspersky-m (izaberi si verziju). I sta sad?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 10.06.2010., 22:44   #186
RaNz0
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb/Križevci
Postovi: 346
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Ne deri se. Nitko te ne vrijedja nimalo, ali zato ti upotrebljavas izrazito kulturne rijeci.

Opce poznat problem sa Kaspersky-m (izaberi si verziju). I sta sad?

zašto da se ne derem?

jer si ti rekao?

ne, neću se derati zato što nemam naviku derati se, a ne zato što si ti tako rekao. pretpostavljam da si mislio na istaknuti dio...postoji razlika između deranja i isticanja.

meni nije to "opće" poznati problem, jer sam ga prvi put (2. put, ali 1. put je bio instaliran samo nekoliko sati) u životu instalirao i ne vjerujem da moram još jednom ponavljati da se rješenje ne može pronaći nigdje na netu...uostalom, to "opće poznato" rješenje sam isprobao prijepostavljanja pitanja i nije pomoglo...

po jednom sam odgovorio tebi i onom drugome gdje sam vam objasnio da me uzalud napadate pričanjem nebuloza, jer niste niti pitanje pročitali do kraja.

nisam nikakve uvredljive riječi koristio...a oni koji upadaju ovdje i govore mi da se "spustim na zemlju, jer sam JA nešto krivo shvatio i pogriješio" zaslužuju da im se kaže da su padobranci i da su pali odnekud i to nije uvredljivo, već ti je to poticaj da se razbudiš i barem pročitaš ono o čemu pišeš prije nego nekoga spuštaš na zemlju, jer si inače samo spuštaš kredibilitet jer si odg. nešto što sam probao prije postavljanja pitanja, a onda mi vas 2 dođete tu pametovati da zašto nisam to isto napravio, jer je to "opće poznato"...

više ne mislim gubiti vrijeme na nikoga po ovom pitanju. onome koji želi shvatiti je jasno o čem pričam, onaj koji ne želi (i ne može) nek živi u svom divnom svijetu.
RaNz0 je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2010., 22:46   #187
RaNz0
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb/Križevci
Postovi: 346
dosta spama...

kaspersky PURE se u ovih par dana pokazao kao odličan paket. real time zaštita je namještena skoro na maksimum i nema usporavanja laptopa (6735b - QL60 - 4GB RAM-a), niti stolnog računala (E4300@2,88GHz & 1GB RAM-a), instaliran win7 64bit u oba slučaja. skeniranje na maksimalnim mogućim postavkama je bilo gotovo za 50-60 min (stolni) na nešto više od 400GB podataka na 3 spora diska (4 particije)
RaNz0 je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2010., 23:28   #188
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Ne znam sta ste se toliko uhvatili te potrosnje resursa, po meni puno vaznije kod av-a je false positive, a tu se MSE pokazuje najbolje.
Kakav mi korist od softvera koji ce panicno blokirati svaki sumnjiviji .exe fajl?
Prije sam koristio Aviru koja je malo-malo blokala neke stvari koju su 100% ciste, a znam da su nod32 i kasp. takodjer dosta panični.

Nakon dosta vremena koristenja MSE-a moram reci da je do sada uredno propustio sve sto je i trebao, a bogami na kompu mi je prosla masa softvera, tamo di je intervenirao i Malware. je potvrdio da je fajl rizican.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2010., 00:06   #189
RaNz0
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb/Križevci
Postovi: 346
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
Ne znam sta ste se toliko uhvatili te potrosnje resursa, po meni puno vaznije kod av-a je false positive, a tu se MSE pokazuje najbolje.
Kakav mi korist od softvera koji ce panicno blokirati svaki sumnjiviji .exe fajl?
Prije sam koristio Aviru koja je malo-malo blokala neke stvari koju su 100% ciste, a znam da su nod32 i kasp. takodjer dosta panični.

Nakon dosta vremena koristenja MSE-a moram reci da je do sada uredno propustio sve sto je i trebao, a bogami na kompu mi je prosla masa softvera, tamo di je intervenirao i Malware. je potvrdio da je fajl rizican.

pa samo napominjem da ne troši puno resursa na ovakvoj, za današnje vrijeme, slabašnoj mašini, onda ne bi smio niti na jačim, kakve većinom imaju forumaši...

a što se tiče detekcije i čišćenja je kaspersky poznat kao odličan, valjda je onda tako. što se tiče f. positive, daje ti detaljan opis sumnjivog filea s vjerojatnošću da je f. positive i možeš dodatno progooglati za taj file da se uvjeriš u njegovu ispravnost, tako da je meni u ovom kratkom vremenu ostavlja dojam odličnog, pouzdanog i nepokolebivog alata (za razliku od prije par god. kad mi se s nečim klao i na najmanjim postavkama mi konstantno uzimao 50% CPU-a).
RaNz0 je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2010., 00:17   #190
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Ok je to ali zasto bi on meni nudio da ja googlam neki fajl? To je njegov posao.
Zasto bi njemu uopce neki fajl bio sumnjiv? Ili je virus ili nije.
Ja od AV-a zelim da on 'sjedi' u pozadini i da se javlja samo onda kad je to neophodno i kad se nametnik pokusava infiltrirat na PC, a ne da puše na hladno.
khm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.06.2010., 00:23   #191
greenfly
Od nonine sestre kunjado
Moj komp
 
greenfly's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: (Vinjro)
Postovi: 1,130
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
a ne da puše na hladno.
Kad se jednom na juhu opečeš, i u salatu pušeš..
__________________
greenfly je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2010., 00:54   #192
RaNz0
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb/Križevci
Postovi: 346
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
Ok je to ali zasto bi on meni nudio da ja googlam neki fajl? To je njegov posao.
Zasto bi njemu uopce neki fajl bio sumnjiv? Ili je virus ili nije.
Ja od AV-a zelim da on 'sjedi' u pozadini i da se javlja samo onda kad je to neophodno i kad se nametnik pokusava infiltrirat na PC, a ne da puše na hladno.

zato jer se ne može utvrditi za sve fileove tako konkretno virus, ili ne virus. s detekcijom starih, poznatih virusa vjerojatno nema problema niti jedan antivirus, problem su oni nepoznati i novo otkriveni. tu dolazi do izražaja kvaliteta rada kompanija - kako brzo ažuriraju baze podataka za novo otkrivene viruse, te heuristika, tj. otkrivanje virusa unatoč tome što ga nema u bazi podataka - u ovom dijelu postoji mogućnost f. positivea, ali ako za neki file znaš da nije štetan kod, tada ga staviš na exclusion listu i problem riješen...ako nisi siguran, pročitaš pola min o tome fileu i odlučiš što ćeš s njim...

većina f. positivea je na raznim nelegalnim alatima, koji nisu štetni po korisnika, ali imaju odrednice djelovanja kao i opasni kod, pa ih heuristika prepoznaje kao potencijalnu prijetnju. konkretno kod kasperskog možeš staviti cijelu tu grupu u exclusion, pa nemaš problema...ili jednostavno kod opcija pretraživanja isključiš da ti traži maliciozne alate (malicious tools)
RaNz0 je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2010., 11:04   #193
Dawg
kernel panic
 
Dawg's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Kroejša
Postovi: 30
Avast free je sasvim zadovoljavajuće besplatno rješenje za po doma. Ima odličan pre-boot scanner i ne zauzima previše resursa.
Dawg je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2010., 09:42   #194
roflcopter000
Registered User