Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Memorije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.10.2007., 03:13   #1
von Schultz
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 494
Nekoliko praktičnih pitanja...

1. - nadogađujem pc i laptop sa ramom... oboje imaju po 512mb... mislio sam dodati svakome još po gigu... pa da imam 1,5gb... sad me zanima da li je to ok solucija ili da se riješim ovih pola gige, pa ubodem 2x1gb ili...?

2. - slažem drugi (novi) pc, pa me zanima da li da uzmem jednu plochu od 2gb ili 2x1gb buduci da bi me ova potonija koshtala manje nego jedna od 2gb... samo se bojim da mi dve gige nece biti dosta kada se recimo bavim obradom raw fotki koja svaka ima po 10mb... na ovom starom kompu sa pola gige, non stop mi iskacu prozori sa upozorenjem o nedostatku memorije...

tnx
von Schultz je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2007., 05:15   #2
-IJ-
Premium
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: ----
Postovi: 107
1."strucnjaci" preporucuju da se ugradjuju plocice RAMa iste marke i model sa istom kolicinom memorije,da je bolje dvije po 512MB nego 1GB, i ako ja to pravilo nigdje nisam vidio napismeno, dosad moja iskustva nisu uocila nikakve nepravilnosti ako se ne pridrzavas tih pravila, jedino sam se pridrzavo da su jednake brzine,
i sad kod Dual Channela da su jenake kolicine memorije

2.uzmi od 2GB, sad neznam koje si mislio brzine,al nevjerujem da ce ti igrat veliku ulogu 2GB ili 2x1GB
samo jedno znaj ako ugradis jednu od 2GB,ostaje ti prostora za jos koju od 2GB ;-)
__________________
-IJ- je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.10.2007., 08:36   #3
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Gle, ako nećeš koristiti windowse 64-bit, nikakve koristi od recimo 4GB memorije, jer 32-bit windozi vide samo 3 i neš...
Što se tiče prvog pitanja, I ti je odgovorio, no nema nekog 100% pravila. Vjerojatno će raditi 1x512 s 1x1GB, no to ti nitko ne može garantirati dok ne probaš. Naravno, najelegantnije bi bilo da izbaciš tih 512, kupiš 2x1GB i vozi miško...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2007., 09:54   #4
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,342
Citiraj:
Autor Catalyst Group Pregled postova
1. - nadogađujem pc i laptop sa ramom... oboje imaju po 512mb... mislio sam dodati svakome još po gigu... pa da imam 1,5gb... sad me zanima da li je to ok solucija ili da se riješim ovih pola gige, pa ubodem 2x1gb ili...?

2. - slažem drugi (novi) pc, pa me zanima da li da uzmem jednu plochu od 2gb ili 2x1gb buduci da bi me ova potonija koshtala manje nego jedna od 2gb... samo se bojim da mi dve gige nece biti dosta kada se recimo bavim obradom raw fotki koja svaka ima po 10mb... na ovom starom kompu sa pola gige, non stop mi iskacu prozori sa upozorenjem o nedostatku memorije...

tnx
povećaj virtualnu memoriju, CP-system-advanced-performance-settings-advanced-virtual memory-change-postaviš veću vrijednost...
Buger je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na