Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.11.2021., 13:23   #121
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,298
Citiraj:
Autor markecSMB Pregled postova
Ispada da u igrama i normalnim aplikacijama troši znatno manje nego AMD+ troši znatno manje nego AMD u idle.

https://www.igorslab.de/en/intel-cor...ugal-part-1/3/

https://www.youtube.com/watch?v=m061...l=JayzTwoCents

Jedini problem sad je nabavit memoriju...
Pa neonke troše

Отправлено через SM-G975F
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2021., 15:11   #122
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Ma joj, pa taj JayzTwoCents je sve samo ne relevantan izvor informacija, frajer više sam ne zna koga vraga izvodi.

Kaj se pak potrošnje tiče, Švabi su već prvi dan imali apsolutno kompletnu recenziju sa svim mogućim podacima kak i priliči.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.11.2021., 15:13   #123
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,298
Testovi JayzTwoCents su vrlo čudni. U kučišti od AMD ima drugačiju vodenjaču, više neonka i ventilatora. Koliko vidim, Intelova konfiguracija sve pogašena i bez dodatnih pomagala.




Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2021., 15:23   #124
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Zanemari tog JayzTwoCents cirkusanta, jer smo već prvi dan imali sve moguće propisno odrađene recenzije, bilo u dobrom-starom pisanom obliku, bilo u video formatu od strane Heavy Metal Stevea ili australskog mu kolege.

Kad se sve to uzme u obzir, Alder Lake u odnosu na Ryzen 5000 u igrama i svakodnevnim aplikacijama nudi vrlo slične performanse uz podjednako sličnu potrošnju. DDR5 pak u tome ne nudi neku prednost nad DDR4, a košta duplo.

Najveći pomak u performansma se vidi prilikom profesionalnih aplikacija za audio-video obradu, rendering, DAW (radne stanice) potrebe i tome slično.

U tim slučajevima, Alder Lake ima najviše prednosti, a onda se bome i potrošnja penje, jer su sve jezgre (cijelo vrijeme) opterećene kak spada.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 07.11.2021., 15:33   #125
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
https://www.amazon.com/Best-Sellers-...zgbs/pc/229189 Zen 3 se i dalje odlično prodaje unatoč ADL, vidit ćemo koliko dugo će tako ostati, no zasad AMD nema razloga za snižavanje cijena, bar dok ne dođu jeftinije matične za ADL.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2021., 15:39   #126
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Kak god se okrene, cijene budu morali korigirati, jer sad za istu cifru Core i5-12600 modeli nude 50% više jezgri i thredova u odnosu na Ryzen 5 5600X, pa su samim time i za toliko bolji u svim aplikacijama koje mogu iskoristiti sve jezgre kak spada.

Igre su pak ispale sasvim sporedna stavka, jer su performanse tu negdje plus-minus, ništa posebno. AMD bude ili presložil cijene za cijelu Ryzen 5000 seriju ili budu brže-bolje plasirali 3D cache modele, koji budu onda imali isti efekt na cijene.

Sve u svemu, nešto se ipak događa.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 07.11.2021., 15:56   #127
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Testovi JayzTwoCents su vrlo čudni. U kučišti od AMD ima drugačiju vodenjaču, više neonka i ventilatora. Koliko vidim, Intelova konfiguracija sve pogašena i bez dodatnih pomagala.
Jesi pogledao video?
Nema ništa čudno, već je samo gledao deltu, što je i napomenuo nekoliko puta u videu.


No svakako, kao i svaki drugi video ili izvor informacija treba uzeti sa zrnom sol.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2021., 15:56   #128
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,298
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Zanemari tog JayzTwoCents cirkusanta, jer smo već prvi dan imali sve moguće propisno odrađene recenzije, bilo u dobrom-starom pisanom obliku, bilo u video formatu od strane Heavy Metal Stevea ili australskog mu kolege.
Ma zanemarujem ga i dobio dislike. Za sada oba Stevo su OK. Najviše držim do Bildera aka Ali Sayed @OptimumTechYT

Citiraj:
Kad se sve to uzme u obzir, Alder Lake u odnosu na Ryzen 5000 u igrama i svakodnevnim aplikacijama nudi vrlo slične performanse uz podjednako sličnu potrošnju. DDR5 pak u tome ne nudi neku prednost nad DDR4, a košta duplo.
Naravno, DDR4 je još dobar. Za nekoga postojećeg DDR4 prelazak na Z690 sasvim ok i mora izvojiti više sumu. Npr. Gigabyte ima u ponudi ITX ploču u DDR4 za razliku od razvikanog i precjenjenog Asusa sa DDR5

Citiraj:
Najveći pomak u performansma se vidi prilikom profesionalnih aplikacija za audio-video obradu, rendering, DAW (radne stanice) potrebe i tome slično.
Jasno ko dan.

Citiraj:
U tim slučajevima, Alder Lake ima najviše prednosti, a onda se bome i potrošnja penje, jer su sve jezgre (cijelo vrijeme) opterećene kak spada.
I temperature.
Kako je još rano krenulo u reviewu/prodaji i čekam ekipe sa SFF kučišta u ITX svijetu.
Za sada sam zadovoljan sa svojom Gigabyte X570 AORUS PRO WIFI - u početku svima smetala zujalica, nakon par nadogradnji biosa radi u hibridnom modu koju rijeđe pali.
Kad malo bolje pogledaš , sve ploče Z690 dolaze zujalicom po VRM-u (skiva u velikom hladnjaku)
Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2021., 16:00   #129
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Kak god se okrene, cijene budu morali korigirati, jer sad za istu cifru Core i5-12600 modeli nude 50% više jezgri i thredova u odnosu na Ryzen 5 5600X, pa su samim time i za toliko bolji u svim aplikacijama koje mogu iskoristiti sve jezgre kak spada.

Igre su pak ispale sasvim sporedna stavka, jer su performanse tu negdje plus-minus, ništa posebno. AMD bude ili presložil cijene za cijelu Ryzen 5000 seriju ili budu brže-bolje plasirali 3D cache modele, koji budu onda imali isti efekt na cijene.

Sve u svemu, nešto se ipak događa.
A za cijenu 12600k i neke ok matične možeš uzeti 5800x i dobru matičnu, procesor je samo jedna stavka, ili sam u krivu?
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2021., 16:05   #130
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Možeš, ali obzirom da je pomak u inače toliko bitnim igrama zanemariv, razlika se najviše primjećuje u konkretnim aplikacijama gdje CPU i nekog vraga mora odraditi, pa opet Alder Lake nekak bolji izbor.

DDR4 Z690 ploče su i dalje samo na cjenicima, dok se npr. Core i5-12600 stvarno može kupiti u tri naša dućana u smislu, "dobar dan, izvolite, hvala i doviđenja".
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.11.2021., 16:17   #131
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Postaje dosadno u CPU gaming performansamaa buduća serija grafa bu i tak ciljala 4K pod normalu za srednju kalsu, 1440p kao budget klasa. 4K 120 hza/fpsa kao high end a to može skoro bilo koji CPU.


https://videocardz.com/newz/amd-ryze...at-microcenter

AMD Ryzen 5000 slowly becoming cheaper
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 07.11.2021., 16:34   #132
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,298
Koliko ima pomak UHD Graphics 770? Još ne vidim testove osim vajnskog GPU.
Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2021., 16:36   #133
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Imaš na Phoronixu, ništa posebno, donekle bolje od Rocket Lake iGPU rješenja, ali i dalje nije u rangu s Ryzen Vega iGPU-om koji budu pak s novom serijom prešli na RDNA 2.

Intel općenito najbolje Xe iGPU modele čuva za mobilne procesore i tak je bilo s Tiger Lakeom, a ovo za desktop je i dalje varijacija na dobro poznatu temu.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 07.11.2021., 17:14   #134
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Postaje dosadno u CPU gaming performansamaa buduća serija grafa bu i tak ciljala 4K pod normalu za srednju kalsu, 1440p kao budget klasa. 4K 120 hza/fpsa kao high end a to može skoro bilo koji CPU.


https://videocardz.com/newz/amd-ryze...at-microcenter

AMD Ryzen 5000 slowly becoming cheaper
Gledam cijene po EU dućanima i 0 bodova, al činjenica je da imaju dosta prostora za rezanje cijena, 7nm proces je već u vrlo zreloj fazi, i uz kombinaciju chiplet dizajna imaju vrlo malo defekata, a da ne pričam da koriste praktički 1 arhitekturu za server i desktop segment tržišta tako da im je profit uz trenutne cijene ogroman i mogu oni to bez problema smanjiti.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2021., 19:23   #135
BusMaster
Premium
Moj komp
 
BusMaster's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Zadar
Postovi: 343
Citiraj:
Autor Dr. Strange Pregled postova
Gledam cijene po EU dućanima i 0 bodova, al činjenica je da imaju dosta prostora za rezanje cijena, 7nm proces je već u vrlo zreloj fazi, i uz kombinaciju chiplet dizajna imaju vrlo malo defekata, a da ne pričam da koriste praktički 1 arhitekturu za server i desktop segment tržišta tako da im je profit uz trenutne cijene ogroman i mogu oni to bez problema smanjiti.
___________________________________________________________
Nadao se i ja, ali s obzirom na cjelu situaciju, nestašice i predstojeće praznike kad se očekuje navala kupovanja... bojim se da AMD neće ići dole tako lako ni tako brzo.. Ima nešto vijesti po webu, vidim da su spustili drastično 5800x na oko 300$, a 5600X simbolično ..za kakvih 20-30$.

Očekivalo se da će i i5-12400 biti best buy, ali evo "ošo" i on gore..

https://videocardz.com/newz/intel-de...49-cad-200-usd
BusMaster je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2021., 21:39   #136
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,957
Citiraj:
Autor BusMaster Pregled postova
Očekivalo se da će i i5-12400 biti best buy, ali evo "ošo" i on gore..
Pa ako ta cijena ostane, još uvijek je debeli best buy. To je CPU brži od 5600x
Ne treba biti toliko nervozan oko dobavljivosti, ti procevi su predstavljeni prije par dana.
Interesantno je da je ono što je donedavno bio veliki hendikep, sada prednost kod Intela. To što sam štanca svoje čipove naravno. AMD stoji u redu kod tajvanaca a ovi veselo štancaju.
Kod nas se 200 dolara obično preslika u x8, znači oko 1600 kuna. Za proc usporediv sa 5600x. Vjerojatno predobro da bi bilo istinito, pa treba malo pričekati.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2021., 21:53   #137
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Pod pretpostavkom da AMD u sljedeća dva mjeseca, kad službeno izlazi Core i5-12400(F), snizi cijenu Ryzen 5 5600X modela na tih 200$, onda budu podjednaki u svemu, bilo performanse, potrošnja ili cijena.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 08.11.2021., 01:14   #138
BusMaster
Premium
Moj komp
 
BusMaster's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Zadar
Postovi: 343
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Pod pretpostavkom da AMD u sljedeća dva mjeseca, kad službeno izlazi Core i5-12400(F), snizi cijenu Ryzen 5 5600X modela na tih 200$, onda budu podjednaki u svemu, bilo performanse, potrošnja ili cijena.
______________________________________________________________

Hmm, nešto sam skeptičan da će ga baš toliko skinut , ali ove APU-ove su već dosta spustili... 5600G je za 200$ sasvim ok, pitanje je samo kad će ta sniženja doći do nas. U svakom slučaju dobro za nas korisnike..

Link: https://www.microcenter.com/search/s...6&myStore=true
BusMaster je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2021., 08:05   #139
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Pa ako ta cijena ostane, još uvijek je debeli best buy. To je CPU brži od 5600x
Ne treba biti toliko nervozan oko dobavljivosti, ti procevi su predstavljeni prije par dana.
Interesantno je da je ono što je donedavno bio veliki hendikep, sada prednost kod Intela. To što sam štanca svoje čipove naravno. AMD stoji u redu kod tajvanaca a ovi veselo štancaju.
Kod nas se 200 dolara obično preslika u x8, znači oko 1600 kuna. Za proc usporediv sa 5600x. Vjerojatno predobro da bi bilo istinito, pa treba malo pričekati.
Nije debeli best buy s obzirom na trenutne cijene MBO-a.
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2021., 10:07   #140
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor SlavoS Pregled postova
Nije debeli best buy s obzirom na trenutne cijene MBO-a.
Taj proc tek treba biti predstavljen, do tada će biti i ploča za njega
A što će AMD poduzeti (ili neće ) to ćemo tek vidjeti..

Po meni najviše ima smisla predstaviti nonX modele, uz face lift cijena, ali sumnjam da imaju vremena, a i pitanje je kako im se to uklapa s 3d zen3 predstavljanjem koji je najavljen sljedeci kvartal i tko zna kakve promjene donosi u line upu.

U budget performance smislu, intel ima blagu prednost koja možda neće dugo trajati, jer u očekivanju tih još jeftinijih modela i ajmo reći B ploča itd do tada će proći i još jedan kvartal, a kupci se lome kao i uvijek čekati još ili pak čekati AMD ili ne jel.. klasik
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 08.11.2021. u 10:26.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2021., 10:25   #141
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
Pa, ovakav fix koji uključuje hotkey za gašenje E jezgri i ne zvuči toliko loše, CP sa Guru3D:

Last we showed you a lit of games currently incompatible with Alder Lake processors, as DRM utilizes the wrong cores.

The company has provided a fix for games that are afflicted by DRM difficulties when played on Windows 11 and Windows 10 computers that are powered by Alder Lake processors.

The company identified 22 titles that are affected by this issue on Windows 11 devices; devices running Windows 10 would be affected by an additional 29 titles. (One game, Maneater, was mentioned twice, which is unusual.) FIFA 20, Tony Hawk's Pro Skater 1 and 2, Tony Hawk's Pro Skater 2, Madden 22, and more prominent franchises were represented on both lists.

Because of this solution, the Alder Lake processor's efficiency cores are placed in standby mode, preventing them from creating problems in the impacted games. Here's how you can make advantage of it:

Power-up system and enter system BIOS setup.
Enable switch Legacy Game Compatibility Mode to ON (one-time only) in BIOS.
Save BIOS setup changes and exit.
Boot to OS.
Toggle Keyboard Scroll Lock key ON.
Launch affected game title.
Toggle Keyboard Scroll Lock key OFF after ending game title

Intel said that "a software fix has been identified by the vendor of the affected DRM software and is being rolled out."
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2021., 10:45   #142
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Plug and play otišao u WC
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 08.11.2021., 11:26   #143
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,957
Da . Bilo bi im bolje da je to privremeno i da će to softverski ispeglati, jer je potpuna smijurija da moraš gledat u kakvom ti je stanju scroll lock dok si u igri


Citiraj:
Autor SlavoS Pregled postova
Nije debeli best buy s obzirom na trenutne cijene MBO-a.
Naravno, nije best buy apsolutno, nego kad se usporedi sa zen3 procevima koji se jako dobro prodaju. Nije to gpu, generalni best buy bi bio nekakav 10400, osim ako ne igraš CS na 500 fpsa u 800x600 ionako nećeš vidjet razliku.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2021., 11:30   #144
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
Taj proc tek treba biti predstavljen, do tada će biti i ploča za njega
Cijena CPU-a je više manje poznata, kad če nove ploče i po kojoj cijeni neznamo točno, a do tada kao što rekoh konkurencija ima B550 ploča upola jeftinije s kojima kompenzira 100€ kod CPU-a, što kod sadtavljanja midlow konfi nije malo.
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
A što će AMD poduzeti (ili neće ) to ćemo tek vidjeti..

Po meni najviše ima smisla predstaviti nonX modele, uz face lift cijena, ali sumnjam da imaju vremena, a i pitanje je kako im se to uklapa s 3d zen3 predstavljanjem koji je najavljen sljedeci kvartal i tko zna kakve promjene donosi u line upu.
Ako se misle ozbiljno postavit, nova linija ide približno po cijeni stare, a stara skalira od cijene 12400 na gore, osim ako nebude problema sa nestašicama....
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
U budget performance smislu, intel ima blagu prednost koja možda neće dugo trajati, jer u očekivanju tih još jeftinijih modela i ajmo reći B ploča itd do tada će proći i još jedan kvartal, a kupci se lome kao i uvijek čekati još ili pak čekati AMD ili ne jel.. klasik
Dobro rečeno.
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2021., 12:34   #145
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Intel Alder Lake Test: When motherboard settings affect the power consumption and temperature of the CPU

Vele Australci da se Zen 3 neovisno o Alder Lakeu još uvijek dobro prodaje, odnosno navala na Alder Lake je manje od očekivanog, jer se kupci još premišljaju, a i Intel je djelomično kriv obzirom na prijašnji Rocket Lake.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 08.11.2021., 12:36   #146
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
Upravo gledam to...pa hebemu kad prije su došlo do zaključka da se ne prodaje kako treba?!
Pa pusti to cca mj-dva pa onda donesi zaključak.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2021., 12:40   #147
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Dosad je uvijek bila navala na Intelove procesore, nevezano o situaciji, ali su ljudi fino opekli, a sad se tek vidi koliko je Rocket Lake bil korak unatrag.

Još se k tome doda opet nova platforma, Windows 11 poluproizvod i DDR5 za high-end i jebiga, valjda su očekivali milijarde odmah prvi dan.

Na kraju ispada da Windows 10 i DDR4 daju ništa lošije performanse, pa se opet postavlja pitanje čemu forsiranje i izmišljanje tople vode od strane Intela i Microsofta.

Veli Steve da mu retail ekipa priča da su Zen 3 prodali više u nekoliko sati, koliko sad Alder Lake lošije ide u ovih nekoliko dana.

Trebalo bude malo da se cijela stvar zakotrlja kak spada.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 08.11.2021., 12:52   #148
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Dosad je uvijek bila navala na Intelove procesore, nevezano o situaciji, ali su ljudi fino opekli, a sad se tek vidi koliko je Rocket Lake bil korak unatrag.

Još se k tome doda opet nova platforma, Windows 11 poluproizvod i DDR5 za high-end i jebiga, valjda su očekivali milijarde odmah prvi dan.

Na kraju ispada da Windows 10 i DDR4 daju ništa lošije performanse, pa se opet postavlja pitanje čemu forsiranje i izmišljanje tople vode od strane Intela i Microsofta.

Veli Steve da mu retail ekipa priča da su Zen 3 prodali više u nekoliko sati, koliko sad Alder Lake lošije ide u ovih nekoliko dana.

Trebalo bude malo da se cijela stvar zakotrlja kak spada.

Da da, spomenuo je da je zen3 išao i ide ko vruće kifle.
Ali nebi ja tako naglo donosio zaključke.
Me nebi ni ja ovo sada kupovao, a ni zen4, ne želim biti beta tester, vj je i to jedan od razloga.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 08.11.2021. u 13:20.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2021., 12:57   #149
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Da, kombinacija svega pomalo, jer procesori su dobri, ali ovaj put kupci ne jure u dućane ko inače, već čekaju da se sve skupa malo slegne.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 08.11.2021., 13:23   #150
BusMaster
Premium
Moj komp
 
BusMaster's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Zadar
Postovi: 343
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Da, kombinacija svega pomalo, jer procesori su dobri, ali ovaj put kupci ne jure u dućane ko inače, već čekaju da se sve skupa malo slegne.
______________________________________________________________

Upravo tako, obično je navala od strane zagriženih gamera ali u ovom slučaju kupovina AL 12700 ili 12900, nema smisla bez stvarno dobre matične a to je već u rangu 350$ min. i puno više.. DDR5 rama ni za lijek ili je preskup, obavezna vodenjača i to jako dobra.. a vjerujem da se i ljudima ne da prelazit na WIN11 samo tako.
BusMaster je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na