Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.07.2022., 20:20   #91
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,568
To je već relativno stari uređaj sa par bisera baš kad se koristi kao repeter.

Sad sam na mobu, pogledaj novije uređaje, ima routera koji imaju opciju da rade kao repeter.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2022., 18:43   #92
RWR
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Online
Postovi: 42
Pozdrav,

Dobio sam 1Gbps optiku pa me zanima koje uređaje uzeti za brzi wifi po cijeloj kući od 3 etaže?
Nije mi problem provući UTP kablove po etažama, no ono što mi je važno je da sve etaže budu na istoj wifi mreži, tj. da ukućani ne moraju prebacivati wifi network na mobitelima/laptopima svaki put kad se npr. popnu s prizemlja na kat.

Zadnje izmijenjeno od: RWR. 04.07.2022. u 18:57.
RWR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.07.2022., 19:42   #93
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,067
već smo pričali o tome u hrpi tema.
kreneš sa budžetom pa vidiš šta možeš u te pare utrpati.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2022., 19:57   #94
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor RWR Pregled postova
Pozdrav,

Dobio sam 1Gbps optiku pa me zanima koje uređaje uzeti za brzi wifi po cijeloj kući od 3 etaže?
Nije mi problem provući UTP kablove po etažama, no ono što mi je važno je da sve etaže budu na istoj wifi mreži, tj. da ukućani ne moraju prebacivati wifi network na mobitelima/laptopima svaki put kad se npr. popnu s prizemlja na kat.
Provući UTP-ove od routera na svaki kat.

Staviti 3 AP-a.

Staviti isti SSID na svaki i gotovo.

Bilo što s 1gb portom će biti ok. Nema potrebe za bacanjem novaca na neke high-end uređaje. Xiaomi, TP Link, Unifi itd. Sve će biti dobro. 1gb port mora biti. I projveri imaš li 3 1gb izlaza od routera (ako ne, switch će trebati).
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2022., 21:00   #95
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Jest samo ponekad se mob kad siđeš odluči ostati na 1 crtici na gornjem APu mjesto da se prebaci na bolji signal. Treba uložiti malo više i riješiti kvalitetno ako se želi uvijek imati kvalitetan link.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2022., 21:14   #96
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Objašnjavao sam već više puta. Skuplja opcija je UniFi koji nudi opciju zero-handoff/seamless roaming. To je u biti njihovo brandiranje za 802.11r standard kojeg podržava OpenWrt, pa je jeftinija verzija uzeti bilo kakve OpenWrt rutere ili AP-ove i podesiti isti SSID i mobility domain na wirelessu.

http://forum.pcekspert.com/showthrea...63#post3546563
http://forum.pcekspert.com/showthrea...21#post3546921
http://forum.pcekspert.com/showthrea...81#post3498481
http://forum.pcekspert.com/showthrea...79#post3441779
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2022., 21:45   #97
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,876
Citiraj:
Autor Ninz Pregled postova
ekipa kaj kazete na ovaj extender za kucnu mrezu, trebalo bi samo pojacati signal da stiže kroz zid do druge sobe


https://www.links.hr/hr/access-point...tene-060300007
Ukratko, probao i požalio.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2022., 00:02   #98
RWR
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Online
Postovi: 42
Hvala svima na odgovorima.

Kako sam skužio, ili investirati u skuplji mesh sustav sa 3 unita, ili 3 zasebna AP-a koja bi se podesila da imaju isti SSID.

Još uvijek googlam proizvođače/modele i cijene, ali budžet je oko 1000 kn ako netko ima preporuku (preferiram jednostavniji setup, bez puno konfiguriranja).

Ima li ovo smisla (iako lagano izlazi izvan budžeta)?
https://www.links.hr/hr/wireless-ran...mada-011304002
RWR je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2022., 03:07   #99
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Evo mojeg iskustva pa mozda nekome pomogne a i mozda i ne


Imao sam u stanu 200/100mbit FTTB optiku i onda sam se preselio
kat iznad ali desno od bivseg stana, dakle nije bio stan na stanu.
Zgrada iz 80tih teski beton dobro gradjena jer nije bilo ostecenja od potresa a bili smo "blizu".
Htio sam i dalje koristit wifi iz starog stana pa sam gledo
svakakve opcije no najbolja je bila da kupim Mesh sistem.

Kupio sam Tplink deco x60 (2 pack ) prije dve godine
kad je vjerovatno tek izasao za cca 2500 kn(ima i puno jeftinijih)
https://www.tp-link.com/us/deco-mesh...mily/deco-x60/

Ima i wifi 5ghz za velike brzine al taj na kraćoj udaljenosti radi i smetaju mu prepreke vise nego obicnom .

i instalirao sam jedan uredjaj u starom stanu i jedan u novom stanu sto blize zidovima tj izvoru signala.
Prepreke tj betona izmedju stanova i kata ima dosta tak da tu nisam polagao puno nade ali reko ako nece radit
kupit cu jos jedan pa stavit dva u stari stan tak da jedan bude na balkonu tj kod prozora ali nije trebalo.

Sve je radilo i preko zida tj unutar stana signal je bio srednji
al dovoljan dobar puno bolji nego nikakav u odnosu na signal iz samo rutera
koji je bio uzasno slab i moro si drzat mobitel doslovno na podu i u jednoj prostoriji .
S tim sam dobio odlican signal u cjelom stanu samo doduse izgubilo se dosta "brzine" ali
i dalje je bilo vise nego dovoljno jer je speedtest pokazivo 100mbit downloada .
Koristeno je za posao i razlicite video sastanke dakle pokazalo se dovoljno pouzdano
iako na prvu nisam bas previse vjerovao da ce radit dobro.

Deco je dobar jer setup mozete napravit preko moba tj preko aplikacije
i sve zacas gotovo ali ima jednu manu a to je da rucno se neda mjenjat kanale
nego ima neki automod za optimizaciju.
Na mobu mozete i uredjivat ko se spaja tj ko ima prioritet i slicno a ni ne morate bit kuci nego.

Kad bi sad uzimo mozda bi uzeo jacu verziju koja ima vecu efikasnost(iako ovo je vec bio dosta efikasan uredjaj prema testovima) ili bi odabrao drugi brend ko sto je asus ,neznam kako stvari sad stoje.

I dan danas ga koristim samo na drugoj lokaciji.
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2022., 17:31   #100
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,067
Citiraj:
Autor RWR Pregled postova
Hvala svima na odgovorima.

Kako sam skužio, ili investirati u skuplji mesh sustav sa 3 unita, ili 3 zasebna AP-a koja bi se podesila da imaju isti SSID.

Još uvijek googlam proizvođače/modele i cijene, ali budžet je oko 1000 kn ako netko ima preporuku (preferiram jednostavniji setup, bez puno konfiguriranja).

Ima li ovo smisla (iako lagano izlazi izvan budžeta)?
https://www.links.hr/hr/wireless-ran...mada-011304002
i ti bi mešao 3 kata kuće? po vertikali?
sretno.

1000kn ti nije dovoljno da to odradiš kvalitetno.
kao prvo mesh u tvom slučaju bi radio kao repeater, jer bi se 3 spajao na 2 a 2 na 1 bežično. ako ti 1. baci van 300mbita, 2. će ti dat oko 100, a 3. još pola od toga, ovisno o signalu.
ako ti je to dovljno, go for it. ali mi je kretenizam da imaš gigabit i onda u startu srežeš to na 100mbita. uzmi onda paket od 100 pa plaćaj manje pretplatu.

dakle jedino, JEDINO pravo rješenje je vući kabel od glavnog routera do svakog ap-a.
nakon toga ide izbor ap-a. u kategoriji do 1000kn nećeš naći ništa šta ima seamless / fast roaming. odnosno hoćeš ako kaniš dat 1000kn po ap-u, a ne total.

cijene su išle gore i dual band gigabit ap-ovi (ap-ovi!) su po 700-800kn komad. i to tplinkovi. ubnt-a niti nema baš u zadnje vrijeme.
varijanta 2 je da uzmeš stolne routere i koristiš ih kao ap-ove. tplink c6 ili takonešto. zavidaš ih za zid ili strop neke prostorije i amen.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.07.2022., 18:35   #101
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Baš sam bacio oko na Unifi AP-LR, pa to sam ja tamo 2017. plaćao od 600-700kn. Sad su 1000+.

Živio home office i nestašica.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2022., 22:30   #102
RWR
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Online
Postovi: 42
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
dakle jedino, JEDINO pravo rješenje je vući kabel od glavnog routera do svakog ap-a.
nakon toga ide izbor ap-a. u kategoriji do 1000kn nećeš naći ništa šta ima seamless / fast roaming. odnosno hoćeš ako kaniš dat 1000kn po ap-u, a ne total.
Napisao sam u prvom postu da mogu bez problema povući UTP kablove od routera do sva 3 AP-a.

Ne očekujem čuda za 1000 kn total, ali vidim da postoje gigabitni meshevi koji su blizu budžeta tipa D-Link AX1500 ili Xiaomi AX3000, pa me zanimalo jel ima to smisla.

Znam da brzine padaju ako se udaljim od AP-a, ali zanima me jesu li ti jeftiniji AP-ovi sposobni za gigabitnu wifi vezu barem kad sam u istoj prostoriji kao i AP?
Na svakoj etaži bi AP bio postavljen u dnevnom boravku gdje se najviše vremena provodi i tu bi htio wifi što bliži 1Gbps. Za spavaće sobe mi nije važno ako brzina padne na 300Mbps i sl.

Zadnje izmijenjeno od: RWR. 05.07.2022. u 22:38. Razlog: Dodatno pojašnjenje
RWR je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 09:01   #103
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Nikad nećeš dobiti istu brzinu na dva AP-a spojena u mesh.

Nikad nećeš dobiti izlaznu brzinu ni na prvom AP-u (ako ti je link 1GB/s).

Uzmi u obzir smetnje, uzmi u obzir armaturu u zidovima, uzmi u obzir debljinu zida itd.

Ako na linku dobivaš 1GB/s, na donjem katu na AP-u nećeš više imati 1GB/s na uređaju spojenom na taj AP (makar je AP na kablu).

Ako spojiš 2. AP u mesh na 2. katu, nemaš više ni 500Mbit/s.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 09:33   #104
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Ako hoćeš moj prijedlog s OpenWrt-om, uzmi AX3000, povuci kabele do svakog, flashaj ih i podesi im fast roaming (nemoj ih u mesh spajati jer gubiš brzinu kao što su ti već drugi rekli).
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 12:07   #105
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Uz malo uradi-sam na Xiaomi 4A gigabit se fleša OpenWRT i ima sve potrebne funkcije. Skroz ok to radi i ukupan iznos je osjetno manji od 1000 kn

Gigabit na wifiju je ionako utopija
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 13:44   #106
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,067
Citiraj:
Autor RWR Pregled postova
Napisao sam u prvom postu da mogu bez problema povući UTP kablove od routera do sva 3 AP-a.

Ne očekujem čuda za 1000 kn total, ali vidim da postoje gigabitni meshevi koji su blizu budžeta tipa D-Link AX1500 ili Xiaomi AX3000, pa me zanimalo jel ima to smisla.

Znam da brzine padaju ako se udaljim od AP-a, ali zanima me jesu li ti jeftiniji AP-ovi sposobni za gigabitnu wifi vezu barem kad sam u istoj prostoriji kao i AP?
Na svakoj etaži bi AP bio postavljen u dnevnom boravku gdje se najviše vremena provodi i tu bi htio wifi što bliži 1Gbps. Za spavaće sobe mi nije važno ako brzina padne na 300Mbps i sl.
možeš laganini zaboraviti gigabit na wifiju. čemu to uopće?
da bi zadovoljio taj kriterij, treba ti ax ap sa 160mhz kanalom i (barem) 2 x 2 antenama. i naravno, adekvatan uređaj s druge strane, a za sada ih baš nema. kada i bude, to će raditi unutar iste prostorije.
imaš ap-ova koji to nude ali nisu ni blizu cijeni koju kaniš dati za to.

set od 3 mesha koji imaju gigabit lan backhaul jesu moguće rješenje (ali ugasi mešanje), međutim to spada u kategoriju kućnih igračaka i ne možeš očekivati neznam kakve performanse. nekakvo realno stanje je 300njak mbita po satelitu unutar iste prostorije.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 20:56   #107
RWR
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Online
Postovi: 42
Ok, sad vidim da sam malo predoslovno shvatio "gigabitni wifi" u specifikacijama jeftinijih uređaja
Definitivno odustajem od mesheva.

ISP-ov router mi s 5GHz wifi daje 600 Mbps u istoj prostoriji i 100-200 Mbps u drugim prostorijama. To će mi biti dovoljno dobro za jednu etažu zasad.

Molim preporuku za dva kvalitetnija AP-a za druge dvije etaže koja će dati barem iste rezultate kao ISP-ov router (ali poželjno bolje). Svaki AP će biti spojen na router UTP-om direktno. Povećao bih budžet na 1000 kn po komadu.
Važnija mi je što veća wifi brzina u prostoriji gdje će se nalaziti AP, sekundarne prostorije mi ipak nisu toliko važne.
RWR je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2022., 11:38   #108
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
A na kablu dobivaš 1GB?

I zašto su ti takve brzine važne? Koja je razlika između npr. 350 i 500mbit/s na wifi-u? 95% usera neće ni vidjeti razliku, osim ako stvarno trebaš. Ako je više manje samo brojka, ne trebaš se zamarati s time.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2022., 11:46   #109
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Dzabe ti i da imas gigabit na wifiju (il zici, svejedno) kad ti servisi kojima pristupas ne mogu servirat podatke sa tom brzinom.

(Pri tom zayebi speedtest koji sluzi samo za mjerilo)
Cuky je online   Reply With Quote
Staro 07.07.2022., 12:15   #110
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
Dzabe ti i da imas gigabit na wifiju (il zici, svejedno) kad ti servisi kojima pristupas ne mogu servirat podatke sa tom brzinom.

(Pri tom zayebi speedtest koji sluzi samo za mjerilo)
Zato i pitam koja je potreba.

Za nakakve privatne svrhe (torrent, streaming, mjuza, društvene mreže, igre, filmovi), razlika između 200 i 500mbit je neprimjetna. Za 95% korisnika to je samo brojka.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 07.07.2022. u 12:49.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2022., 13:37   #111
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,067
ja imam 200mbita na nas cca 40 ljudi sad u sezoni. nitko ne osjeća nikakvo zagušenje, a tu je i netflix, i youtube, ps4, steam, i ja koji torrentam.
eventualno ako baš puknemo i steam i torrent u isto vrijeme se malo to uspori na razini mreže ali i dalje sasvim dovoljno za normalno surfanje na ostatku mreže. gigabit je nepotreban.
na poslu imamo gigabit za cca 5 000 (5 tisuća) ljudi koji su nam po objektima i to sve sasvim normalno radi.

a ako baš hoćeš hoćeš, imaš za ravno 1000kn od ubiqutija U6-Lite koji iako ti NEĆE dat gigabit, može dat oko 700njak. U6-Lite ne lite podržava 160mhz kanal, pa si limitiran na 80, i to je to.
za do 1000kn nemaš uređaja koji nudi više. tek tamo oko 2000kn po uređaju dobiješ ap koji je sposoban gurati 160mhz kanal na ax-u pa to probije gigabit.

ja imam arubu 515 koja je 4x4 ax sa 160mhz kanalom međutim nemam adekvatan klijent s druge strane kojim bi testirao maksimalnu brzinu. i to je ap kojemu se cijena kreće oko 700-800 eura.

tako da , uzmi bilo koji dual band ap dostupan na našem tržištu, imaš od tplinka eap225 ili 265, i nemoj se opterećivati glupostima.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2022., 14:38   #112
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Taman htio tplinka preporucit.

Evo malo zgodnih informacija oko njihovih ap-a...


The 600-series AP's are AX (wifi 6) units, and the 200 series EAP's are AC (wifi 5) - that's the biggest difference. But CPU and RAM are also significantly improved in the 600 series.

EAP225 - 2x2 2.4 GHz and 5 GHZ bands, AC wireless

EAP245 & 265 - 2x2 2.5 GHz and 3x3 5GHz bands, AC wireless; EAP265 designed for HD (high density) environments

EAP610 & 620 - 2x2 2.4 GHz and 5 GHz bands, AX wireless; EAP620 designed for HD (high density) environments

EAP660 - 4x4 2.4 GHz & 5 GHz bands, AX wireless, designed for HD (high density) environments

Same situation with the AC-class EAP225-Wall and EAP235-Wall units vs. the newer, AX EAP615-Wall. Alll of them are 2x2 on both bands.

So probably not a huge material difference from a radio standpoint outside of the AC vs AX thing. But, processors are also different and I did find that the 200-series units have 64 Mb RAM and 750 MHz quad-core CPU's while the 600 series ceiling units have 512 Mb, and 1 to 2 GHz quadcore CPU's depending on model, a significant difference.



....pa se rastegnite (financijski) koliko mozete.
Cuky je online   Reply With Quote
Staro 07.07.2022., 15:21   #113
RWR
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Online
Postovi: 42
Ok, kužim da nema gigabitnog wifi-a za malo love.

Nije da mi obavezno treba, ali pošto kupujem opremu za novu kućnu mrežu za sljedećih 5 godina, mislim da bi trebalo biti razumljivo da želim što bolje za budžet koji imam.
To što trenutno nema puno servisa i klijenata koji podržavaju velike brzine, ne znači da ih neće biti za 2 godine.

Btw, odustao sam od mesheva, ali ako nekog zanima, ovo je najinformativniji video koji sam našao kako TP-Link Deco meshevi rade u praksi:
https://www.youtube.com/watch?v=nL8mdH5y49U
RWR je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2022., 15:58   #114
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
kad ti servisi kojima pristupas ne mogu servirat podatke sa tom brzinom.

Ovisi koji, steam i slicni mogu bez problema ali ne skidaju se igre toliko cesto.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2022., 23:01   #115
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Sve to stoji, al ako ti je bitan ogroman bandwidth preko wifija onda ne kupujes igracke jer to nece raditi.
Cuky je online   Reply With Quote
Staro 08.07.2022., 12:13   #116
RWR
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Online
Postovi: 42
Evo, nakon čitanja i gledanja 100 recenzija raznih uređaja, naručio sam "igračku" TP-Link Deco X60 (AX3000).
Bez obzira što nije pro, mislim da je best-buy i da će biti dovoljno dobar za naše potrebe.
Javim rezultate kad stigne.
RWR je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2022., 20:10   #117
RWR
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Online
Postovi: 42
Evo nakon par dana korištenja, Deco X60 se pokazao kao odlično rješenje.
Brzine (mjereno s novijim Macbook Pro i iPhone):
- metar do AP-a: 700-800Mbps
- 6 metara od AP-a (ista prostorija): 600-650Mbps
- susjedna prostorija: 500-600Mbps
- 2 prostorije dalje: 350-450Mbps

Drugi satelit je spojen kablom i daje slične rezultate.
Testirao sam i "mesh mode". Na najudaljenijem ćošku kuće od glavnog AP-a, iphone ne lovi wifi signal uopće. Nakon što sam spojio drugi satelit na tom istom mjestu u mesh modu, dobio sam 200-220Mbps, što definitivno nije loše za one koji ne mogu spojiti sve kablom.
RWR je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2022., 21:23   #118
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Eto sad se igraj do mile volje u "n" i "ac" modu jer sumnjam da ruter ima "ax" mod jer bi imao veće brzine od ovih koje si naveo.
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2022., 23:21   #119
DSA
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 257
2.4 Ghz pojas podesi na 20 Mhz
DSA je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2022., 22:45   #120
RWR
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Online
Postovi: 42
Citiraj:
Autor D/G Pregled postova
Eto sad se igraj do mile volje u "n" i "ac" modu jer sumnjam da ruter ima "ax" mod jer bi imao veće brzine od ovih koje si naveo.
Dijagnostika kaže da sam spojen u "ax" mod.
Ali budem se još igrao s postavkama.

Code:
Interface Name       : en0
Power                : On [On]
Op Mode              : STA
RSSI                 : -38 dBm
Noise                : -88 dBm
Tx Rate              : 1200.0 Mbps
Security             : WPA2 Personal
PHY Mode             : 11ax
MCS Index            : 11
Guard Interval       : 800
NSS                  : 2
Channel              : 48 (80 MHz, Active)
Country Code         : HR
IPv4 Config Method   : DHCP
IPv4 Address         : 192.168.1.100
IPv4 Router          : 192.168.1.1
DNS                  : 192.168.1.1
BTC Mode             : Off
Desense              : Unavailable
Chain Ack            : Unavailable
SmartCCA/Desense     : Supported (USB=0)
RWR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na