Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.01.2021., 11:47   #751
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,403
Citiraj:
Autor baTman Pregled postova
Uradio, ali isto, evo za nvidia control panel mi pise:


NVIDIA Display settings are not available.
You are not currently using a display attached to an NVIDIA GPU.


U device manageru sam uradio disable intel gpu, restartao pc, isto. Onda sam otisao u bios, i vidim gpu stavljen na CPU, ja sam ga stavio PCIE, save and restart opet isto. Vracam se u bios i uopce nije vracen na PCIE. Cak pise u latest modification da sam stavio sa CPU na PCIE.
Probaj ili drugu grafu ako imaš, ili kod nekoga probaj svoju.
Ili ti je nešto sa pločom ili sa matičnom.
A možda su se i Win skršili.
Ako imaš koji HDD viiška, možeš i na njemu probat brzinski ponovno nstalirati win (otkači sve druge HDDe kod ovoga, pusti samo taj za win).

Ako druga grafa radi, do grafe je, ako ni druga ne radi do matične ili win je.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2021., 21:30   #752
baTman
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: asfsafsa
Postovi: 320
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Probaj ili drugu grafu ako imaš, ili kod nekoga probaj svoju.
Ili ti je nešto sa pločom ili sa matičnom.
A možda su se i Win skršili.
Ako imaš koji HDD viiška, možeš i na njemu probat brzinski ponovno nstalirati win (otkači sve druge HDDe kod ovoga, pusti samo taj za win).

Ako druga grafa radi, do grafe je, ako ni druga ne radi do matične ili win je.

Ajme sranj* u pm. 2 dana zahebavanja i sada vidim da je neki debi* prebacio hdmi sa grafe u maticnu....
baTman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.01.2021., 09:24   #753
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,403
Citiraj:
Autor baTman Pregled postova
Ajme sranj* u pm. 2 dana zahebavanja i sada vidim da je neki debi* prebacio hdmi sa grafe u maticnu....


Ček, to ti je komp na poslu....ili...nije mi jasno kako ti je neko doma čačkao po kompu?
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2021., 22:32   #754
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Jučer nakon friđke instalacije novih drivera za grafu, grafiča mi se počela čudno ponašati. Dakle, prije nikada okretaji ventilatora nisu prelazili 1100-1200, dok sada uredno poveća do 70% brzine, te je temperatura gpu-a odjednom porasla za 6-8 stupnjeva. Prije nije prebacivala 70 stupnjeva dok sada uredno ide i do 78 stupnjeva. Naravno onda smanjuje takt, nije mi toliko do smanjivanja takta jer ne osjetim to u performansama ali mi je buka ventilatora počela biti nesnosna pošto sam navikao na tišinu koja je do sada i bila. Ima li netko možda sličan problem? Ništa drugo nisam mjenjao u kućištu što se tiče hardera niti je dodan ili oduzet broj ventilatora, znači sve kao i prije, 3 venta mi upuhuju zrak a 3 na radiajtoru ispuhuju.
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2021., 22:44   #755
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Iskoristi Display Driver Uninstaller i NVCleanstall, pa ponovno reinstaliraj friške drivere lišene nVidia pizdarija, a i usput provjeri da kojim slučajem nešto (crpyto + malware) u pozadini dodatno ne opterećuje GPU.

Naravno, ako ništa ne pomogne, uvijek možeš ručno pomoću najdražeg ti alata, podesiti fiksne vrijednosti i profile za brzinu okretaja ventilatora.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 14.03.2021., 22:18   #756
deevzg
informatički suradnik
Moj komp
 
deevzg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: novi_zg
Postovi: 259
dobio na poklon neku prastaru gtx 285 i išo je malo testat, opteretio je i temperatua što je prikazuje driver ide na 84-85 stupnja dok senzor prikazuje 76-77stupnja, sad ne znam dal je to normalno i koja je prava temp. ??
deevzg je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2021., 22:47   #757
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,507
Previše je, mijenjaj pastu i čisti od prašine
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2021., 23:29   #758
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,458
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Previše je, mijenjaj pastu i čisti od prašine
GTX 285 je solidna grijalica, tako da i to treba uzeti u obzir.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2021., 23:47   #759
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,507
Jeste da, ali nije to Fermi
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2021., 08:37   #760
gogoklepci
Premium
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Mostar
Postovi: 265
Sve do 90 je ok u furmarku
gogoklepci je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.03.2021., 09:03   #761
deevzg
informatički suradnik
Moj komp
 
deevzg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: novi_zg
Postovi: 259
Citiraj:
Autor gogoklepci Pregled postova
Sve do 90 je ok u furmarku
da to sam i ja čitao da je to normalna temperatura pod opterećenjem 84-85 (po forumima tako piše)


Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Previše je, mijenjaj pastu i čisti od prašine
promjenio sam pastu, međutim nisam otvaro cooler (zaboravio) a i sama kartica mi djeluje čisto


evo da dodam još jednu situaciju dobio sam na poklon još jednu grafulju (gtx 560) međutim nakon instalacije drivera imam problem da se javi uskličnik, probao sam sve kombinacije instalacija , čak sam i reinstaliro win na novo ali isti problem dal je moguće da je problem hardverski da je kartica neispravna ?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Capture.PNG‎
Views:	255
Size:	5.3 kB
ID:	23796  

Zadnje izmijenjeno od: deevzg. 27.04.2021. u 13:07.
deevzg je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2021., 15:45   #762
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Povremeno mi se zna pojaviti stuttering ili smrzavanje na 1-2 sekunde dok se youtube vrti u pozadini, i čuje se onaj izobličen zvuk, update drivera uvijek radim u onom custom mode-u i odaberem fresh nacin kako bi se sve vratilo na default postavke. U čemu bi moglo biti problem?
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2021., 19:14   #763
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Sjeca li se netko kolika je garancija bila na ASUS nVidia GeForce DUAL-RTX2060-O6G kod nas?

Kupljena u HGSpotu 2019., cini se da rikava. Na racunu naravno ne pise, a ne mogu naci ni u arhivi link na njihovom webu.

Nadam se da je 36 mjeseci (tako nesto mi Google kaze)
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2021., 19:20   #764
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,507
Mislim da na sve Asus grafe ide 3 godine
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2021., 19:41   #765
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Pronasao sam onu malu zutu naljepnisu sto bude zalijepljena na kutiji. Pise 36mj.
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2021., 18:10   #766
tomycrosound
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 281
Imam iritantan problem s grafičkom (ili nečim drugim) - kada se pali PC, uđe u windows, prikaže desktop, a zatim crn ekran na jednu sekundu i vrati nazad na desktop. Oduvijek je tako. Sad vec zivcira.
U međuvremenu promijenio output (bio je hdmi, sada je video port), promijenio i monitor, nema promjene.
Ima netko neku ideju da to riješim? 1050Ti, updateana jučer.
Ideje?
tomycrosound je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2021., 13:40   #767
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Ekipa, je ovo po vama softverski ili hardverski problem?

WARNING: Display driver nvlddmkm stopped responding and has successfully recovered.




Znači, na poslu imam laptop uštekan na vanjski monitor (IIyama GB3461WQSU-B1) i nakon nekog vremena se ekrani smrznu, IIyama se ugasi, sve se prebaci na ekran od laptop i nakon nekog vremena se sve vrati, s time da sve 3D aplikacije crknu.

Doma imam Samsung LS34J550WQUXEN i za sada mi se to još nije desilo kada je uštekan u njega (Istina da je na poslu dosta vremenski dulje uštekan).

Radi se o laptopu XMG Core 15 (R7 4800H, 64GB DDR4, RTX 2060). Laptop je nedavno vraćen sa servisa gdje su mijenjali MBO. Zanima me dal kad mijenjaju MBO se dobiva novi CPU i GPU ili delidaju stare i vraćaju ili je sve novo?

Isprobao sam valda desetak drivera i nema pomoći.
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2021., 13:56   #768
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Citiraj:
Autor tomycrosound Pregled postova
Imam iritantan problem s grafičkom (ili nečim drugim) - kada se pali PC, uđe u windows, prikaže desktop, a zatim crn ekran na jednu sekundu i vrati nazad na desktop. Oduvijek je tako. Sad vec zivcira.
U međuvremenu promijenio output (bio je hdmi, sada je video port), promijenio i monitor, nema promjene.
Ima netko neku ideju da to riješim? 1050Ti, updateana jučer.
Ideje?

Hmm, slicno ko i kod mene. Aj vidi u event vieweru...

edit: potencijalno rješenje problema (barem u mom slučaju): u event vieweru sam pronašao 2 critical poruke, jedna vezana nešto za malwarebytes i navodno može stvarati čudne probleme, pa sam ga opet instalirao i sad je više nema. Druga je vezana za AMDRyzenMasterDriverV17 i to je često uzrok problema kakav sam imao ja. Ostavio skoro 24h otvorene aplikacije koje imam inače na poslu s prištekanim vanjskim samsungom i nema greške. Ako se u uredu pojavi opet greška na Iiyami, onda nemam blage do čega bi moglo biti. Ne vjerujem da je do rezolucije i rr (3440x1440 165Hz) ako je preko pola godine radilo ko po špagi :confused:

držim fige da bude sada sve ok

edit2: banana! Evo me opet u uredu, spojen na IIyamu i opet crash drivera. Malo kopajući po event vieweru otkrio sam nešto dosta neobično, Naime, svaki put kada driver padne, sekundu prije zabilježi poruku sadržaja: "Touch/Touchpad Hardware Quality Assurance verification succeeded."






Zadnje izmijenjeno od: Problem. 03.01.2022. u 17:45.
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2022., 13:59   #769
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Leaked stolen nVidia cert can sign Windows malware
Citiraj:
An nVidia code-signing certificate was among the mountain of files stolen and leaked online by criminals who ransacked the GPU giant's internal systems. At least two binaries not developed by nVidia, but signed this week with its stolen cert, making them appear to be nVidia programs, have appeared in malware sample database VirusTotal. This leak means sysadmins should take steps, or review their security policies and defenses, to ensure code recently signed by the rogue cert is detected and blocked as it is most likely going to be malicious. This can be done through Windows configuration, network filtering rules, or whatever you use to police your organization.
Izvor: The Register
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 31.03.2022., 18:21   #770
krunccrni
Premium
Moj komp
 
krunccrni's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Cerje
Postovi: 65
Ekipa,
molim pomoć.
Kada stavim GTX 1080 u računalo ono se neće bootati. Maknuo sa staru grafu i deinstalirao drivere. Stavio GTX 1080, upalio komp, sve radi, čuje se jedan beep, na grafičkoj rade ventilatori i led natpis ali se komp ne boota. Probao sam i na drugom računalu i ista stvar. Na tom drugom kompu sam radio clear cmos i vadio bateriju iz matične, ali i dalje stvar. Čak sam mijenjao i HDMI kabel. Što još mogu pokušati? Očito je do GPU čim ne radi na dva računala. Postoji li kakav servis da mi naprave dijagnostiku?
Hvala
Lp
Kruno
krunccrni je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2022., 18:33   #771
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,403
Citiraj:
Autor krunccrni Pregled postova
Ekipa,
molim pomoć.
Kada stavim GTX 1080 u računalo ono se neće bootati. Maknuo sa staru grafu i deinstalirao drivere. Stavio GTX 1080, upalio komp, sve radi, čuje se jedan beep, na grafičkoj rade ventilatori i led natpis ali se komp ne boota. Probao sam i na drugom računalu i ista stvar. Na tom drugom kompu sam radio clear cmos i vadio bateriju iz matične, ali i dalje stvar. Čak sam mijenjao i HDMI kabel. Što još mogu pokušati? Očito je do GPU čim ne radi na dva računala. Postoji li kakav servis da mi naprave dijagnostiku?
Hvala
Lp
Kruno
Ako sam dobro skužio, kolega Nbdy32 tu sa foruma je nekome probao popraviti grafu sudeći po ovom topicu pa ga kontaktiraj.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2022., 11:53   #772
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,526
Možeš još u kućnoj radinosti pokušati flashati bios ponovno na karticu
tiki66 je online   Reply With Quote
Staro 02.04.2022., 21:50   #773
krunccrni
Premium
Moj komp
 
krunccrni's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Cerje
Postovi: 65
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Možeš još u kućnoj radinosti pokušati flashati bios ponovno na karticu

Znači uzmem GTX 1080 gigabyte gaming. Stavim u noviji komp ne pali se monitor, stavim u stariji ista stvar. Ventilatori se upale, napajanje ok, ali monitor se ne pali. Vratim staru karticu i sve ok na oba kompa. Onda na starom napravim clear cmos i izadim bateriju i opet isto. Malo istražujem i vidim da ekipa zna imati takve probleme. Stavim zadnji Bios na matičnu na tom starijem kompu (btw matična je Gigabyte ab 350) i paf nakon toga sve uredno radi. Instaliram nvidia drivere i sve ok.
Vođen tom logikom na novijem kompu radim isto, clear cmos, vadim bateriju, stavim novi Bios, ubacim GTX i opet se ne pali monitor. Koji k...?
Mijenjam postavke u biosu legacy - uefi, PCI 3gen svakakve kombinacije i sa starom grafičkom svaka kombinacija radi, a s tom GTX-icom ni jedna.


Na kraju stavljam GTX u stariji komp di radi normalno i stavljam na nju noviji BIOS. Naravno na tom kompu i dalje radi bez problema. Stavljam ju u novi i dalje se monitor ne pali.
Što je najjače na novijem kompu je matična isto brend Gigabyte (model H510M). Znači grafička Gigabyte, matična Gigabyte a ne očito se ne slažu. Naravno deinstalirao sam drivere sa stare grrafičke s DDU i mijenjao monitore/kablove. Pa mislim kaj još mogu pokušati? Dal je pamento možda dowgrade-ati bios na matičnoj?
Hvala na pomoći i sugestijama
lp
Kruno

Zadnje izmijenjeno od: krunccrni. 03.04.2022. u 00:03.
krunccrni je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2022., 08:59   #774
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,403
Baš bizaran problem. Možeš još probati na novijem kompu sve rastaviti (izvaditi CPU, RAM...) pa sastavit (možda vratit samo jedan keks RAMa?) i čak ako si to probavao u kućištu, možeš probat van kućišta jer ti možda grafa ne sjedne kako treba zbog lošeg kućišta, ali i možeš probati sa istim napajanjem sa kojim je grafa dala sliku na starom kompu. Ako ni ovo ne upali probavaj sa tim starijim BIOSima za noviji komp, ali na kraju bi ti moglo biti da se ta novija ploča i grafa nikako ne vole i neće da rade...
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2022., 12:40   #775
krunccrni
Premium
Moj komp
 
krunccrni's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Cerje
Postovi: 65
Na kraju riješeno tako da sam u device manageru otišao na display adapter i tamo kliknuo na disable na neki Windows integrated graphics što je pisalo nakon deinstalacije postojećih drivera. Ugasio komp stavio gtx-icu unutra i naravno sve ok radi.
krunccrni je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2022., 06:02   #776
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,403
Moram priznat da ili ja nisam dobro razumio, ili je ovo najčudniji i poprilično nelogičan problem.
Dakle, ako sam dobro shvatio iz opisa gore, komp uopće nije davao sliku sa tom grafom, dakle nema ni posta, ni BIOSa...ugl nema slike. I ti si promjenio postavke u device manageru u win i sada grafa daje sliku?!
Win nema veze sa BIOS-om i ovo mi je u najmanju ruku najbizarnije riješenje/problem za koje/i sam čuo. No najbitnije je da si uspio riješiti
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2022., 15:11   #777
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
G-Sync Legion 5 RTX 2060 i Legion Y25-25 monitor

Dakle monitor je AMD FreeSync Premium i G-Sync kompatibilan. Spojim ga sa HDMI 2.0 (vrhunski kabel) na Notebook Legion 5 (2021) R7 4800H i RTX 2060. Ako je u postavkama control panela nVidie upaljen G-sync (uredno prepozna monitor i kaže da može) imam svako malo crni ekran OK ekran, crni ekran OK ekran pogotovo ako pokrenem nešto iz MS offica ili Edge ... ima tko kakvu ideju ili ostavljam do daljnjeg G-sync off dok ne oprave drivere ili nešto krivo radim ... nije da mi treba.

Monitor je OK, komp je OK. Dakle nije do HW već čisti SW. Probao sam i na notebooku isključiti Hybrid grafiku, dakle da ne koristi AMD grafiku iz proca već samo RTX 2060, nula bodova, ista stvar.
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.

Zadnje izmijenjeno od: Black Dragon. 10.07.2022. u 15:28.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2022., 17:43   #778
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Brijem da bi trebalo biti spojeno prek display porta da bi ti radi gsync...
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2022., 18:21   #779
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Brijem da bi trebalo biti spojeno prek display porta da bi ti radi gsync...
Hm ... budem probao, notebook ima samo HDMI ali nema dedicirani Display port odnosno postoji onaj USB-C koji je DP 1.2 kako kaže manual i papiri. Probam.

Update:

nVidia lista monitora
Čitaj ... piše da treba biti Display port. A ništa USB-C kabel - Display port i probati. Postoje tri standarda G-Sync, G-Sync Ultimate and G-Sync Compatible. Ovaj "compatible" bi trebao biti Validated for artifact-free performance
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.

Zadnje izmijenjeno od: Black Dragon. 11.07.2022. u 11:16.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2022., 04:35   #780
MegaSkot
Modder
Moj komp
 
MegaSkot's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Waterford
Postovi: 906
DP i radiće.
MegaSkot je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na