Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.03.2023., 11:34   #1
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,112
Otvaranje firme u drugoj zemlji članici EU

Helou,
Zanima me da li netko ima iskustva sa otvaranjem firme u drugoj zemlji članici EU, konkretno Austriji. I naravno bio bih zaposlen/prijavljen u toj firmi.
Da budem iskren nisam jos nista pitao gugl, prvo me zanimaju realna iskustva. Ako se netko time bavio ako mi moze dati neki hint otkuda da krenem.

Hvala na infou.

edit: Zaboravio sam napomenuti da bih se i preselio u Austriji, tj postao bih njihov rezident.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2023., 08:29   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
Pretpostavljam da u Austriji postoji nekakav pandan našoj HGK, pa ti je najbolje krenuti od njih. Nažalost, vjerojatno će ti uvjet za komunikaciju s njima biti poznavanje njemačkog jezika.
btw, pravo na njihovu penziju imaš nakon 5g. rada u Austriji i godišnje dobivaš 14 plaća, a time i 14 penzija.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.03.2023., 10:42   #3
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Kaj nisu tu prije koju godinu dignuli na 10 godina? Ili su trebali. Znam da se pola mojih iz bivše firme znojilo.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2023., 11:03   #4
mitja
Premium
Moj komp
 
mitja's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 80
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Helou,
Zanima me da li netko ima iskustva sa otvaranjem firme u drugoj zemlji članici EU, konkretno Austriji. I naravno bio bih zaposlen/prijavljen u toj firmi.
Da budem iskren nisam jos nista pitao gugl, prvo me zanimaju realna iskustva. Ako se netko time bavio ako mi moze dati neki hint otkuda da krenem.

Hvala na infou.

edit: Zaboravio sam napomenuti da bih se i preselio u Austriji, tj postao bih njihov rezident.

probaj se javiti ams-u (link), imaju urede po gradovima pa se možeš probat direktno javit uredu koji je u gradu kamo se planiraš preseliti. ako ništa znat će ti reći kamo da se javiš dalje. pričaju engleski uglavnom



Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
btw, pravo na njihovu penziju imaš nakon 5g. rada u Austriji i godišnje dobivaš 14 plaća, a time i 14 penzija.

ovo za 5g često čujem, jel imaš neki link? pitam jer sam se i sam raspitivao oko toga. ali nalazim samo da se priznaje sav radni staž, a ako nisi odradio minimum vremena (njemačka 5g, austrija 15g) onda će ti skalirat doprinose sukladno tome koliko si radio u državi
vidi ovdje
mitja je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2023., 16:30   #5
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
Stari mi je živio i radio tamo. Po njemu znam.

Ne bi me čudilo da se to povećalo u međuvremenu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2023., 10:04   #6
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,112
Hvala svima, krecem dalje sa kopanjem
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na