Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.03.2021., 21:00   #16051
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 963
Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
Zar nisi dosad shvatio da ne vrijedi rasprava ovdje i o toj temi, uživaj brate u svom Tv-u, spomeneš li još i Philips u cijeloj toj Android priči ........., zato opušteno i neka se oni uvjeravaju kako Androidi ne valjaju, trzaju........... Ja samo znam da mi u kuću ne ulazi više ništa što nije Android, pa nek trza i zapinje.
Upravo to. Zato i nisam još dodatno spominjao marku. Slažem se da je i moj sljedeći TV Android based, bio on Philips ili Sony ili neka druga jača marka.
Sviđa mi se LG, ali šteta što je WebOS gdje gubim sve ljepote i opcije koje mi Android pruža.
Ali za 5-6 godina kada budem mijenjao TV, tko zna kakva će biti situacija.
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2021., 23:21   #16052
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Imam i Android tv kupljen nakon WebOSa i jel WebOS i 10 od 10 puta bi odabrao WebOS, a za android aplikacije -> Firestick 25 eura. Ne ne treba drugi upravljač kontroliraš sve sa jednim.

I jos jedna fascinanta stvar, imao sam problem, problem je otišao do direktora LGa Hrvatska koji je kontaktirao direktno Koreju s kojima smo rjesili problem workaroundom i biti ce (ako vec nije) popravljen u iducem updateu
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.03.2021., 11:19   #16053
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 963
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Imam i Android tv kupljen nakon WebOSa i jel WebOS i 10 od 10 puta bi odabrao WebOS, a za android aplikacije -> Firestick 25 eura. Ne ne treba drugi upravljač kontroliraš sve sa jednim.

I jos jedna fascinanta stvar, imao sam problem, problem je otišao do direktora LGa Hrvatska koji je kontaktirao direktno Koreju s kojima smo rjesili problem workaroundom i biti ce (ako vec nije) popravljen u iducem updateu
Ovisi da li si imao Android na TCL i drugim opskurnim markama na kojima čak može trzati menu.
Ja sam isto imao problem nakon updatea na Android 9.0 na TV-u, pisao korisničkoj podršci, kontaktirali su centralu te su developeri popravili issue u sljedećem updateu. Da, govorim o Philipsu, 65PUS7803 model. Tako da se i na Androidu rješavaju korisnički bugovi u sljedećem updateu.
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2021., 13:47   #16054
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 795
Android trza na mobitelima sa 6 gigi rama, onda nije čudo da trza na tv-ima sa starim čipsetima i 2 gige rama
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2021., 16:47   #16055
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Ja sam imao Android na Sony 49xh9505. Nije baš neka opsukrna marka.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2021., 13:46   #16056
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Imam Sony 55xf9005 duže vrijeme i ne primjećujem trzanje androida. Skroz uredno radi.

Poslano sa Sony XZ3
__________________
virty je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2021., 14:21   #16057
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 795
Čudno kako trza na novijim modelima sa jačim hardverom u odnosu na starije
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2021., 05:26   #16058
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860



opasno riskiraš bannančerosa 😂

-->
Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
Zar nisi dosad shvatio da ne vrijedi rasprava ovdje i o toj temi, uživaj brate u svom Tv-u, spomeneš li još i Philips u cijeloj toj Android priči ........., zato opušteno i neka se oni uvjeravaju kako Androidi ne valjaju, trzaju........... Ja samo znam da mi u kuću ne ulazi više ništa što nije Android, pa nek trza i zapinje.
Citiraj:
Autor Warrior Pregled postova
Ovisi da li si imao Android na TCL i drugim opskurnim markama na kojima čak može trzati menu.

Ja sam isto imao problem nakon updatea na Android 9.0 na TV-u, pisao korisničkoj podršci, kontaktirali su centralu te su developeri popravili issue u sljedećem updateu. Da, govorim o Philipsu, 65PUS7803 model. Tako da se i na Androidu rješavaju korisnički bugovi u sljedećem updateu.
Ne spominji ovdje filips i android za milog boga ...



opasno riskiraš bannančerosa 😂

__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2021., 10:43   #16059
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Ma nek spominje,samo ljudi su osjetljivi na filips zbog garfilda(i njehovi 40 aliasa) ali smiješo je da "se*e" po TCL-u a filips je svetinja

I onda odeš na nebitan sajt ko što je rtings i otvoriš best brands:
https://www.rtings.com/tv/reviews/best/brands

A tu ni spomena o TP Visionu(Philipsu) a TCL na top listi Inače kad sam uzimao TV za sobu dvoumio sam se između TCL-a i Philipsa "the one" trebao mi je 43' tv sa Androidom pošto je ta dijagonala dosta "zapostavljena" od proizvođača. Na kraju je presudio VA panel od TCLa i sa panelom sam strasno zadovoljan, dok bi os bio druga priča, iako su se drastično popravili sa zadnjim updateom, sad bi ga okaratkerizirao kao "upotrebljivog". Taman sam ga naručio u jeku lockdowna zbog korona krize, i zato nisam imao priliku nažalost isprobati niti jedan tv uživo što je najbitnija stavka uvijek iako sam TCL-a vidio prije i slika mu je bila dobra ali nisam mogao prčkati po meniu.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2021., 23:12   #16060
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 754
jel imao netko prilike vidjeti 4s od xiaomija? da napise par dojmova
okarm je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.03.2021., 23:25   #16061
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2021., 00:03   #16062
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Google tv im opet steka, kazu recenzenti. Jebo me pas, pa da za 27000kn ne mozes srediti bolji hardver i ubaciti ga u tv. Nitko ne bi skuzio parsto eura na toj cifri, ali bi skuzili performanse
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2021., 00:23   #16063
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 963
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Google tv im opet steka, kazu recenzenti. Jebo me pas, pa da za 27000kn ne mozes srediti bolji hardver i ubaciti ga u tv. Nitko ne bi skuzio parsto eura na toj cifri, ali bi skuzili performanse
Šta je uopće Google TV?

Poslano sa mog Samsung S9+ koristeći Tapatalk
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2021., 01:33   #16064
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2021., 09:34   #16065
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Warrior Pregled postova
Šta je uopće Google TV?

Poslano sa mog Samsung S9+ koristeći Tapatalk
Google TV
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2021., 10:58   #16066
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 795
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
Što reći Sony, bio i ostao preskup
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2021., 13:53   #16067
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
Rado bi ga udomio.
__________________
virty je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2021., 14:21   #16068
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Nadam se da ti novi svijetliji oled paneli iz LG-a nece biti i vise pogodjeni burn in pojavom
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2021., 15:00   #16069
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 795
Burn in na novijim modelima (2018 pa ovamo) nije više tako česta pojava.
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2021., 15:01   #16070
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 795
Citiraj:
Autor virty Pregled postova
Rado bi ga udomio.
Bi i ja ali sigurno ne vrijedi te novce.
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2021., 15:17   #16071
Smoki_Gs
Premium
Moj komp
 
Smoki_Gs's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Gospić
Postovi: 447
Pozdrav, u nekom sam procesu kupovine TVa, sa budetom od 3.5k kn. Pa mi je za oko zapeo u Elipsu Hisense U7QF, znam da to nije 50% akcija, ali trenutna akcijska cijena je svakako dobra. Pa me zanima jel tko ima iskustva s navedenim TVom, namjena bi bila fimovi, serije, vecina u FHd formatu, pa bi on to morao upscaleat.. I pokoja igra s kompa, konzolu nemam niti cu imati.
Jos razmatram Samsung 50 TU8502, i TCL serija 6, ali iskreno me bune njihovi nazivi, kod nas nalazim samo P615, dok ajmo reci trazim R625 kojeg nemogu naci, niti nekakvu usporedbu razlika te P i R serije. Phillips koliko sam vidio daje IPS panele u tom cijenovnom rangu, sto ne bih, takodjer i Xiaomi MI 4s 55"(iako je sada debelo najjeftiniji na akcijama po 3k).

Pa eto, ako netko ima mozda kakvu skroz drugu alternativu za preporuku, i am all ears Trenutno imam Grundiga 43" FHD starog 4,5 godina, te Samsunga FHD 49" takodjer 4,5 godina star, i obadva ce u prodaju nakon kupnje.
__________________
http://forum.pcekspert.com/faq.php
Smoki_Gs je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2021., 21:44   #16072
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,984
Ja sam ti uzeo LG za 3500, 55 incha. Sa WebOSom koji je odličan al iz je uguran firestick 4k, 6400pldf tako nešt je model, IPS matrica, prezadovoljan


Izbjegao bi Hisense i takve žnje marke koje samo puno ulažu u marketing a u proizvode baš i ne. IMHO
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2021., 22:28   #16073
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Pa je ali i ovaj hisense ima FALD, prvi lg sa tim je dosta skuplji...
Nisam ih nikad vidio uzivo te hisense, na papiru zvuce dobro, al odes bacit oko i usporedis a u svakom slučaju narucis online pa vratiš u roku 14 dana ako se ispostavi da nevalja.

A Sony OLED, vjerojatno nema zamjerki osim cijene :P revieowe nisam gledao jos, al sumnjam da je to lose, a ako je os spor valjda ce ubrzati ko i sa proslim modelima s updejtovima. Ali slažem se da nisu u stanju u tv os 25000 kn stavit soc koji se nalazi u mobovima od 2500kn... Uzas...
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2021., 22:37   #16074
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,440
Citiraj:
Autor Smoki_Gs Pregled postova
Pozdrav, u nekom sam procesu kupovine TVa, sa budetom od 3.5k kn. Pa mi je za oko zapeo u Elipsu Hisense U7QF, znam da to nije 50% akcija, ali trenutna akcijska cijena je svakako dobra. Pa me zanima jel tko ima iskustva s navedenim TVom, namjena bi bila fimovi, serije, vecina u FHd formatu, pa bi on to morao upscaleat.. I pokoja igra s kompa, konzolu nemam niti cu imati.
Jos razmatram Samsung 50 TU8502, i TCL serija 6, ali iskreno me bune njihovi nazivi, kod nas nalazim samo P615, dok ajmo reci trazim R625 kojeg nemogu naci, niti nekakvu usporedbu razlika te P i R serije. Phillips koliko sam vidio daje IPS panele u tom cijenovnom rangu, sto ne bih, takodjer i Xiaomi MI 4s 55"(iako je sada debelo najjeftiniji na akcijama po 3k).

Pa eto, ako netko ima mozda kakvu skroz drugu alternativu za preporuku, i am all ears Trenutno imam Grundiga 43" FHD starog 4,5 godina, te Samsunga FHD 49" takodjer 4,5 godina star, i obadva ce u prodaju nakon kupnje.
Dobar televizor za te novce . Kupio sam ga sinu . IMHO teško da ćeš kupiti nešto bolje za 3500 kn .

Recenzija :
https://hdtelevizija.com/2020/12/23/...deo-recenzija/
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2021., 22:41   #16075
Smoki_Gs
Premium
Moj komp
 
Smoki_Gs's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Gospić
Postovi: 447
Pa da zbog tog FALD-a mi i jest zanimljiv i koliko sam barem reviewa vidio o njemu ima daleko najbolji HDR prikaz od konkurencije, dok mu se zamjera losiji prikaz npr sporta, ali posto pogledam 4 utakmice godisnje to bi prebrodio, OS tva mi je najmanje bitna stavka pri kupnji jel da mogu kupio bi neki dummy tv sa odlicni panelom, posto mi je tv 0-24 spojen na PC. Za OLED nemam love, a ogranicio sam se na 3.5k neki maks sto bih dao. A izgleda da ce i biti kako kazes, narucit online i vidit u 14 dana sto ce biti, posto zivim u Gs i moram do Zadra ili Rijeke da vidim tv sto mi bas nije ekonomicno..

@Kristijan1
E to me zanimalo neko 1st hand iskustvo. Od igara imam s cim igrat na toj rezi, ali i to sto igram su slow paced igre, nikakve pucacine itd da mi treba vrr i 120 hz. Jedino me muci kako na njemu izgledaju stare serije tipa Star Trek, Stargate, itd...
__________________
http://forum.pcekspert.com/faq.php
Smoki_Gs je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2021., 01:11   #16076
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
Ja imam slabiji model 55a7100f. Ima direct led (koliko vidim to je FALD ili sam ja pobrkao nesto). Meni se sve vidi odlicno, nema onaj umjetan kazališni prikaz, boje su super ,responzivnost daljinca odlicna, čak mi je zvuk odličan. Jedina stvar sto mi izgleda lose je prikaz nekih starijih serija preko IPTV programa kao sto je SSIPTV te što podešavanje slike u tom programu ne zapamti u posstavkama. Samo u tom programu. Govorim o serijama na recimo NOVATV kanalu ali na IPTVu. Kad stavim DVB-T ista ta serija izgleda puno bolje pa bih mozda to pripisao lošem live tv streamu. TNG iz videoteke se vidi odlično,općenito se sve vidi odlično. Youtube i Netflix također. Odlična slika za taj novac. Vjerujem da je 7q još bolji
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2021., 12:07   #16077
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
FALD nije Direct LED

Edge LED - Led traka oko rubova ekrana
Direct LED - Ledice drirektno iza panela
FALD - Tehnologija gašenja ledica Direct LED ovisno o sceni zbog postizanja boljeg kontrasta. A postoji i edge local dimming
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2021., 12:56   #16078
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
Znaci direct led ali bolja tehnologija. Onda je ovaj 7Q jos bolji
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2021., 14:31   #16079
LUX_67A
Registered User
 
LUX_67A's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 56
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
FALD nije Direct LED

Edge LED - Led traka oko rubova ekrana
Direct LED - Ledice drirektno iza panela
FALD - Tehnologija gašenja ledica Direct LED ovisno o sceni zbog postizanja boljeg kontrasta. A postoji i edge local dimming
Dakle, i FALD je Direct LED tip pozadinskog osvjetljenja ... za razliku od Edge LED osvjetljenja ... samo, paljenje i gasenje drukcije radi ...
LUX_67A je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2021., 10:08   #16080
Ninja_Zg
Premium
Moj komp
 
Ninja_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 245
Gdje kupiti HDMI 2.0 kabel koji ima 18.0 Gbit/s propusnost, po mogucnosti 5m?

Treba mi da moze gurati 4k/60Hz i HDR.

Koristi li tko ovaj https://supernet.hr/proizvod/L_wire-hdmi-mm-5 ? Na Supernet sajtu pise da ima propusnost 10.2 Gbit/s, a na Sbox sajtu 18?
U sjecanju mi je da je netko pisao da koristi taj kabel.

Imam trenutno neki Amazon Basics HDMI 2.0 kabel koji bi trebao biti 18 Gbit/s, ali kad ja pokusam gurnut 4k/60Hz signal kroz njega, dobijem crni ekran.
Ninja_Zg je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na