Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.07.2022., 14:02   #751
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Izgleda da nisi dovoljno umoran kad te hodanje probudi


Što se tiče APN-a, kako to misliš prodati za 4 godine? Morat ćeš vratiti subvenciju.
Rok ti je trajanje subvencije + 2 godine.
Pa da, tu sam već godinu i nešto.

Na to računam, kada APN prođe.

Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Ma slazem se ja s tobom, ali nema tu nekog lijeka dok seljaku ne lupas ti pa da skuzi kako je to kad on to radi.
Jasno, da.

Ono što je zanimljivo i vidim da će biti problema, najglasniji su kada njima netko smeta gore na 5. katu. Ako netko ima rođendan, najviše se bune, ali kada se oni deru "evo zore..." do 10 ujutro u nedjelju, nema brige.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2022., 14:04   #752
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
zato je APN i loša stvar, prisiljen si na tu nekretninu određeni iznos godina.. još ako dobiješ dijete ili 2 pa se produži rok .. zato ga i nisam uzeo
osim ako si u hdzu i ona načelnica s mora što je kupila stan u zg pa ga iznajmljuje, onda možeš kako hoćeš
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2022., 14:04   #753
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
udari mu Hilticom u strop, pa kasnije to glet masom premaži valjda će onda odgovorit na Viber
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2022., 14:05   #754
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
zato je APN i loša stvar, prisiljen si na tu nekretninu određeni iznos godina.. još ako dobiješ dijete ili 2 pa se produži rok .. zato ga i nisam uzeo
osim ako si u hdzu i ona načelnica s mora što je kupila stan u zg pa ga iznajmljuje, onda možeš kako hoćeš
Jebiga, znaš kak je, učiš na greškama.
Da sam znao, ne bi ni gledao tu zgradu.
Ono, ideš na skuplje, A+ razred, klima, ovakav stiropor, ovakva sjenila itd.
Na kraju gore nego u 40 godina staroj zgradi.

Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
udari mu Hilticom u strop, pa kasnije to glet masom premaži valjda će onda odgovorit na Viber
E to je već savjet.
Stavljam u "way fowrard..." listu.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2022., 14:06   #755
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Čekaj, čekaj... Ti govoriš da je problem u meni? Susjedova familija (5 članova) i moja (2 člana, uskoro 3), ne može spavati i jednostavno smo preosjetljivi?

...

Ne razumijem ljude kao ti? Zašto ne izaći u susret da bi svi bili zadovoljni? Jedne japanke staviti na noge? Tepih kupiti? Ne pričamo o perecima, pričamo o stanovi, ljudi žive cijeli život u jednom. I zašto ga ne učiti jednostanvijim za život.
Ponavljam, nisam jedini s problemom. Čak žena do nas (koja nije direktno ispod ovih gore), kaže da ih čuje.
Da, kažem da je djelomično u tebi i da tu neće biti dogovora nikakvog između vas.
Oni trebaju i moraju tebi izađi u susret (barem bi bilo ljudski i normalno) da se drže dnevnog reda. Ali ako tebi smeta hodanje po stanu u svako doba dana, jedini način da oni tebi izađu u susret je da legnu u krevet kada dođu u stan ili da se isele.

A i ako se to tako čuje, onda vjerojatno su negdje fušarili kada su zgradu radili.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2022., 14:07   #756
thuNdeR
Premium
 
thuNdeR's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: na sombra
Postovi: 1,044
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Da, kažem da je djelomično u tebi i da tu neće biti dogovora nikakvog između vas.
Oni trebaju i moraju tebi izađi u susret (barem bi bilo ljudski i normalno) da se drže dnevnog reda. Ali ako tebi smeta hodanje po stanu u svako doba dana, jedini način da oni tebi izađu u susret je da legnu u krevet kada dođu u stan ili da se isele.
Da je normalno hodanje vjerojatno ga ne bi ni čuo - ne bi ga smetalo.
thuNdeR je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2022., 14:08   #757
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
kod mene u zgradi stan u prizemlju se iznajmljuje.. i likovi iz stana su smrdljive patike ostavljali pred vratima.. jedno 5 ili 6 pari patika je smrdilo u cijelom ulazu.. stavio sam jedne prilike mirisni borić za auto u jednu od patika.. nisu skužili poantu
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2022., 14:08   #758
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Citiraj:
Autor Immortalis Pregled postova
Ja sam u iznajmljenom stanu i prvih 6 mjeseci je bilo sve super, onda se netko doselio iznad mene i ista stvar, preko dana ništa (ili ja ne primjećujem) i onda navečer od 22-23 pa nadalje show. Znali su me probuditi oko 2-3 ujutro s lupanjem, usisavanjem, micanjem namještaja... užas.
Nisam ništa poduzimao jer znam da bi se posvađali i nervirali bi me onda još više,.
Tako da sam nekako smanjio te njihove zvukove tako što sam si počeo puštati s mobitela white noise i to ostavim cijelu noć. Od tad ih jako slabo čujem.
Ja kod cure imam tih problema familija iznad nje 3 djece i pas, stalno
netko na nekoga vice, galami, urla.. prvo sam poceo vracati istom mjerom
otvorim pivu, uzmem metlu i lupam im par min kad me živci prime,
onda sam počeo ići u te krajnosti da sam im jednom čak i policiju poslao
i obavjestio predstavnika stanara. Pa nek se zajebava sa njima tko je plaćen za to.

Jasno je meni da su tu djeca i pas, ali svaki dan dok ja pokušavam spavati da meni netko lupa iza 22h daj malo ono, meni je fascinantno bilo da njima to ne smeta. radiš, troje djece te izmori tu je još i pas u 57 kvadrata stana i da
ne poželiš malo mira prije novog radnog dana. zabreg je prepuno čudno "zanimljivih" ljudi.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2022., 14:09   #759
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
udari mu Hilticom u strop, pa kasnije to glet masom premaži valjda će onda odgovorit na Viber
Da, al nesmiješ u vrijeme odmora po kućnom redu

Treba nabaviti neki dron koji ispaljuje kuglice plastične, pa par rafala u 2-3 ujutro
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2022., 14:09   #760
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Da, kažem da je djelomično u tebi i da tu neće biti dogovora nikakvog između vas.
Oni trebaju i moraju tebi izađi u susret (barem bi bilo ljudski i normalno) da se drže dnevnog reda. Ali ako tebi smeta hodanje po stanu u svako doba dana, jedini način da oni tebi izađu u susret je da legnu u krevet kada dođu u stan ili da se isele.

A i ako se to tako čuje, onda vjerojatno su negdje fušarili kada su zgradu radili.
kakvog dogovora može biti, ako je netko stoka neodgojena, pa trčanje na petama u podne i ponoć po stanu, ko što kolega reče da netko normalno hoda, ni ne čuješ, pogotovo u novijim zgradama...
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2022., 14:09   #761
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
kod mene u zgradi stan u prizemlju se iznajmljuje.. i likovi iz stana su smrdljive patike ostavljali pred vratima.. jedno 5 ili 6 pari patika je smrdilo u cijelom ulazu.. stavio sam jedne prilike mirisni borić za auto u jednu od patika.. nisu skužili poantu
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2022., 14:10   #762
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
kod mene u zgradi stan u prizemlju se iznajmljuje.. i likovi iz stana su smrdljive patike ostavljali pred vratima.. jedno 5 ili 6 pari patika je smrdilo u cijelom ulazu.. stavio sam jedne prilike mirisni borić za auto u jednu od patika.. nisu skužili poantu
Da idem gore, objasim crocse na kvaku? Ili kupim kutiju čepića za uši pa im stavim u poštanski sandučić?

Bojim se da moji isto neće skužiti poantu.

Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Da, kažem da je djelomično u tebi i da tu neće biti dogovora nikakvog između vas.
Oni trebaju i moraju tebi izađi u susret (barem bi bilo ljudski i normalno) da se drže dnevnog reda. Ali ako tebi smeta hodanje po stanu u svako doba dana, jedini način da oni tebi izađu u susret je da legnu u krevet kada dođu u stan ili da se isele.

A i ako se to tako čuje, onda vjerojatno su negdje fušarili kada su zgradu radili.
Kakvog dogovora? Pa što se ja s kim moram dogovarati? Ja sam najmanji dio te jednadžbe u tom "dogovoru". Niti sam tražio nekakav dogovor. Lijepo zamolio, tj. dao samo do znanja da ih jaaaako čujemo susjed i ja i da je susjeda iz 3. ulaza isto već bila na rubu zvanja i prozivanja u grupi. Jel nije jednostavnije da onako, malo pripaze? Ne skaču iza 23h? Upozore djecu da ne skaču da žive u zgradi? Obuju papuče? Odgoj tu dolazi na naplatu...

Ljudi su primorani prodati stan (samo primjer) zbog neodgojenih i nepristojnih ljudi iznad, i to je bolje riješenje nego obući papuče i ponašati se u skladu kako bi jedna normalna zgrada nalagala?

Baš sam iznenađen da netko tako danas razmišlja, pogotovo netko s stažom u zgradi, iskreno.

Kažem ti, nije problem u meni. Imao sam dosta gostiju koji su se čudili kako izdržimo. Starci isto tako, kažu da bi poludili. Nije problem hodanje. Nije problem kroz dan čak (makar je i to ludnica kada je klinac dobre volje), ali nema dana kada oni nisu aktivni iza 23, bila nedjelja ili srijeda. Neki dan sam baš tražio uzorak; 10 sekundi se čuje, pa 30 sekundi ne, pa 10 sekundi čuje, sve na istom mjestu. Očito vježbaju i skaču navečer.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 07.07.2022. u 14:25.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2022., 14:26   #763
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
ako se dobro sjećam, piknuo si na mall.hru one Marshall slušalice na akciji. ako se susjedi ne smire, jednostavni ih stavi na glavu i pusti si recimo najveće hitove Dražena Zečića na repeat. nakon par dana takve užasne glazbe, njihovo lupanje i stvaranje buke će ti doći ko šlag na tortu, ići ćeš im kucat da ne idu spavat, nego nek lupaju i trče po stanu još barem pola sata

šalu na stranu, blažena kuća. čitam ovo i ne vjerujem, evo stvarno ne znam kak bi se postavil u tvojoj situaciji. ako ne želiš iz stana jer ti je to baš nekretnina iz snova i sve ste sredili po svojem guštu, opcija je napraviti knauf spušteni strop i unutra ubaciti 5-10cm vune, ovisno kolko visine plafona možeš žrtvovati. susjeda samo pitaš da sudjeluje u trošku s pola iznosa i to je to

dugoročno razmišljaj o građenju ili kupovini kuće jer ako se situacija i smiri, opet par godina može biti mir pa neki od bočnih susjeda krene sa sličnim glupostima.
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2022., 14:29   #764
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
ako se dobro sjećam, piknuo si na mall.hru one Marshall slušalice na akciji. ako se susjedi ne smire, jednostavni ih stavi na glavu i pusti si recimo najveće hitove Dražena Zečića na repeat. nakon par dana takve užasne glazbe, njihovo lupanje i stvaranje buke će ti doći ko šlag na tortu, ići ćeš im kucat da ne idu spavat, nego nek lupaju i trče po stanu još barem pola sata

šalu na stranu, blažena kuća. čitam ovo i ne vjerujem, evo stvarno ne znam kak bi se postavil u tvojoj situaciji. ako ne želiš iz stana jer ti je to baš nekretnina iz snova i sve ste sredili po svojem guštu, opcija je napraviti knauf spušteni strop i unutra ubaciti 5-10cm vune, ovisno kolko visine plafona možeš žrtvovati. susjeda samo pitaš da sudjeluje u trošku s pola iznosa i to je to

dugoročno razmišljaj o građenju ili kupovini kuće jer ako se situacija i smiri, opet par godina može biti mir pa neki od bočnih susjeda krene sa sličnim glupostima.
Hvala na savjetu, ovo s knaufom ustvari nije ni loša opcija.

Ako si gore porčitao, možda si preskočio, ne mogu prodati/rentati do kada mi APN traje.

Ali da, razmišljam već o prelasku na nešto drugo, kuću ili penthaus u nekoj novoj zgradi, ali ne mogu do 2027. Do onda posijedim, izgubim kosu i završim u zatvoru zbog pokušaja ubojstva.

Ali da ne duljim, znači mogu se slikati. Mogu biti "dobar susjed" kakav je i on i to je to. Ili prodati stan... TOP opcije.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 07.07.2022. u 14:37.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2022., 14:37   #765
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ali da, razmišljam već o prelasku na nešto drugo, kuću ili penthaus u nekoj novoj zgradi, ali ne mogu do 2027. Do onda posijedim, izgubim kosu i završim u zatvoru zbog pokušaja ubojstva.
Ne brini se, kada dobiješ dijete (svaka čast i sretno!) oni će tebi kucati da se stišaš.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2022., 14:40   #766
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
ako se dobro sjećam, piknuo si na mall.hru one Marshall slušalice na akciji. ako se susjedi ne smire, jednostavni ih stavi na glavu i pusti si recimo najveće hitove Dražena Zečića na repeat. nakon par dana takve užasne glazbe, njihovo lupanje i stvaranje buke će ti doći ko šlag na tortu, ići ćeš im kucat da ne idu spavat, nego nek lupaju i trče po stanu još barem pola sata

šalu na stranu, blažena kuća. čitam ovo i ne vjerujem, evo stvarno ne znam kak bi se postavil u tvojoj situaciji. ako ne želiš iz stana jer ti je to baš nekretnina iz snova i sve ste sredili po svojem guštu, opcija je napraviti knauf spušteni strop i unutra ubaciti 5-10cm vune, ovisno kolko visine plafona možeš žrtvovati. susjeda samo pitaš da sudjeluje u trošku s pola iznosa i to je to

dugoročno razmišljaj o građenju ili kupovini kuće jer ako se situacija i smiri, opet par godina može biti mir pa neki od bočnih susjeda krene sa sličnim glupostima.
nisam neki stručnjak u pitanju građevine, ali uzmi u obzir na dvije vrste buke, udarna i zvučnu... prijatelj je sređivao apartman u jednoj starijoj zgradi i isto spustio strop 15 cm i stavio vunu, ali nije nista pomoglo u udarnoj buci, odnosno šetnju na petama, skakanju i sl. jer u katu iznad podloga nije pravilno odvojena od konstrukcije, zapravo najvažnije rješenje za takvu vrstu buke je "plivajući" pod gdje je cementni estrih potpuno odvojen od ostale konstrukcije. tako da samom vunom ili stiroporom ćeš samo prigušit zvukove, al kolegi ovdje to i nije problem...
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2022., 14:40   #767
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Ne brini se, kada dobiješ dijete (svaka čast i sretno!) oni će tebi kucati da se stišaš.
Neće, vjeruj mi. Pravila se znaju i pravila će se morati poštivati. Ne kažem da nas se neće čuti, ali sigurno neću tjerati susjede da ne mogu spavati iza 23h kroz tjedan.

Bio sam dijete, imam braću dosta mlađu od sebe, nikada problema.

Nećakinje su znale biti kod mene na praznicima itd. Nikada problema. A vjeruj mi, življe su nego bi jedan čovjek očekivao od dvije klinke od 3 i 5 godina.

Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
nisam neki stručnjak u pitanju građevine, ali uzmi u obzir na dvije vrste buke, udarna i zvučnu... prijatelj je sređivao apartman u jednoj starijoj zgradi i isto spustio strop 15 cm i stavio vunu, ali nije nista pomoglo u udarnoj buci, odnosno šetnju na petama, skakanju i sl. jer u katu iznad podloga nije pravilno odvojena od konstrukcije, zapravo najvažnije rješenje za takvu vrstu buke je "plivajući" pod gdje je cementni estrih potpuno odvojen od ostale konstrukcije. tako da samom vunom ili stiroporom ćeš samo prigušit zvukove, al kolegi ovdje to i nije problem...
Već sam poslao mail predstavniku, neka to provjeri.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2022., 14:47   #768
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Ne brini se, kada dobiješ dijete (svaka čast i sretno!) oni će tebi kucati da se stišaš.
To je jednostavno stvar nekog odgoja, meni moji kao klincu
nisu dozvoljavali da to radim. Naravno da sam ja to kao dijete radio
ne često jer su se samnom ipak bavili vodili me van da se ispucim.

A ne kao ovi iznad moje cure napravili 3 komada, nabavili psa,
ocito nemaju vremena baviti se sa djecom pa ih puste da svaku
večer đipaju i skaču. Rođendani, nova godina i neke stvari
pregrmiš neka se ljudi vesele. Ali svaki božji dan da mi netko
u noćnim satima skače iznad glave, zaboravi.

Da ponovim meni je nepojmljivo da netko dođe strgan s posla
( možda i nema vremena baviti se djecom, u tom slučaju ih
radije nebi niti imao ) i da tebi kao takvome paše da ti lupaju
po stanu u večernjim satima dok si mrtav umoran.
o nerazumijevanju za susjede da ne pričam.
Ima načina da se to riješi pa makar i policijom ako treba
svaki dan.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2022., 14:49   #769
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Bio sam dijete, imam braću dosta mlađu od sebe, nikada problema.

Nećakinje su znale biti kod mene na praznicima itd. Nikada problema. A vjeruj mi, življe su nego bi jedan čovjek očekivao od dvije klinke od 3 i 5 godina.
Možda se ljudi samo nisu žalili na hodanje pa misliš da je sve okej bilo
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2022., 14:52   #770
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Možda se ljudi samo nisu žalili na hodanje pa misliš da je sve okej bilo
Nije, jer sam provjerio s susjedima ispod. Nije da nas se nije čulo tu i tamo, ali sve u granicama normale.

Kažem, živim u zgradi 34 godine.

Pa nije da nisam ja bio klinac. Nije da moje sestre nisu bile klinke.

Uostalom, i da je tako, da su me upozorili, imao bi razumijevanja.

Ovo gore, nije normalno, vjerujte mi. Usporedio bi s "čekičarenjem mesa...", ali onako, kroz zatvorena vrata sobe.

Ovo je poruka susjede od prije nekih sat-dva, žena živi kat ispod mene, ali stan ispod ovog susjeda koji isto ima problema:
Citiraj:
Ako budete intervenirali vezano za ovaj problem, slobodno napisete da i mi cujemo tu buku
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2022., 14:54   #771
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Ma ja bi to isao na mindgames i pasivnu agresiju.

Malo murja, malo hiltica, malo metla, malo socijalna i da vidiš Što se tiče ovoga, što si/hoćeš kontaktira predstavnika suvlasnika. Realno, on tu ne može ništa, kao ni ti, na neki legalan način.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2022., 14:56   #772
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
To je veliki problem kod novogradnje. Puno su bolje i kvalitetnije izolirani "titovi" stanovi, bar je takav moj dojam nakon 5-6 stanova, i hrpe stanovima u kojim sam radia.
Vezan si za apn 5+2 godine, mozes iznajmit na crno, il trpit. Najam na crno je solidna opcija, nadji dobre/poznate podstanare, daj im malo nizu cijenu od trzisne i bit ce mirni kao bubice.

Spustanje knaufom itd nece sprijecit udarnu buku, za to nema lijeka osim njihovih podloga u njihovom stanu.
A imas i opciju vratit istom mjerom. Zatiplaj (perforiranom trakom) dobar bas zvucnik za plafon i ujutro u 4 upali, stavi avicii bbc radio set https://www.youtube.com/watch?v=ew07xLyMbgM , mos namistit i na tajmer.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2022., 14:57   #773
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Sve jasno, hvala.

Ja sam šokiran da takvih ljudi ima ustvari. Nije problem što su glasni, nego što nemaju razumijevanja.

Moj prvi susret s takvima, blagi šok.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2022., 14:57   #774
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Vidim da obojica, deva i mommi, planirate da žena rodi fino odgojeno dijete od jedno 4 godine. Preskočili ste nekoliko godina.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2022., 15:00   #775
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Vidim da obojica, deva i mommi, planirate da žena rodi fino odgojeno dijete od jedno 4 godine. Preskočili ste nekoliko godina.
Lijepo je planirati, ne?

A kaj da kažem, možda ću biti najgori susjed ikada, nikad ne znaš.

Ali ajde, jedan po jedan problem.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2022., 15:06   #776
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Vidim da obojica, deva i mommi, planirate da žena rodi fino odgojeno dijete od jedno 4 godine. Preskočili ste nekoliko godina.
Meni je jasno što ti želiš reći kolega, ali mislim da roditelj treba biti autoritet
ne dijete. Koliko god bilo malo mislim da se djetetu od 4 godine može
dati do znanja da je dosta više. I da se ne može đipati i skakati svaku noć.

I ne planiram djecu, ne vidim se u toj ulozi. Volim slobodu i nisam spreman
za takvu obavezu.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2022., 15:32   #777
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Doma su nas starci istrenirali (a odrasli smo u kući), da kad bi kretali usred noći na more, da se u ninja modu pakiramo u auto i lagano zatvaramo vrata.

S druge strane, stara tak hoda na petama. Šlape ne pomažu jer ih nosi stalno. Ako slučajno ode na kad, točno znaš gdje hoda. 50 kg a kao da slon hoda. Koliko god da je kuća/stan dobro napravljena, nema pomoći. Ti koji hodaju na petama su najgori mogući susjedi.

Ako se oglušuju, kreni prijavljivati socijalnoj službi i policiji za obiteljsko nasilje. Možda počnu spremati djecu na spavanje kad je vrijeme za to…kad im dosadi opravdavanje.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2022., 15:51   #778
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Vidim da obojica, deva i mommi, planirate da žena rodi fino odgojeno dijete od jedno 4 godine. Preskočili ste nekoliko godina.
A možda će imati tepihe u stanu
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2022., 16:17   #779
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Budeš vidio uskoro kak fino možeš zamolit dijete od 2g da ne skače po stanu...

Nema pomoći oko tvoga problema.
Izolacija zgrade je loša i zvukovi se prenose po podu i zidovima.
Ako i spustiš strop i ubaciš vunu nutra nitko ti ne garantira da ti buka nebu dolazila preko zidova.

Nažalost opcija je da se navikneš il da se preseliš.

Ako im oćeš vratit istom mjerom onda okreneš SUB prema njima i lagano puštaš neki BASS pa kad im krnee pod vibrirat od SUBa možda i skuže poantu
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2022., 16:24   #780
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Jel tko za party ovu subotu, krećemo oko 23h, lokacija: moj stan?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na