Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.04.2022., 21:09   #331
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,148
Citiraj:
Autor sharkri Pregled postova
Nisam nikoga zvao niti ništa, samo mi se to pojavilo i radi
Onda su napokon našli neki bolji način nego nama na početku. Meni dan danas piše 2/1 umjesto 2/2 kao tebi.

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2022., 11:01   #332
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 674
Koliko eon troši na mj, ako se gleda svaki dan cca 5 sati, mahom su svi programi u fav listi u HD-u?
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2022., 12:34   #333
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,148
Citiraj:
Autor sharkri Pregled postova
Koliko eon troši na mj, ako se gleda svaki dan cca 5 sati, mahom su svi programi u fav listi u HD-u?
Ovisi vjerojatno i koliko može povući pa će sam prilagoditi. Recimo meni HD kanal vuce blizu 10mbps.



Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2022., 13:51   #334
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 674
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Ovisi vjerojatno i koliko može povući pa će sam prilagoditi. Recimo meni HD kanal vuce blizu 10mbps.



Sent using Tapatalk
Mislio sam na promet, GB
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2022., 14:33   #335
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2022., 09:44   #336
Davor2210
Premium
 
Davor2210's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Lekenik
Postovi: 167
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Ovisi vjerojatno i koliko može povući pa će sam prilagoditi. Recimo meni HD kanal vuce blizu 10mbps.



Sent using Tapatalk

Koja je to app za mjerenje internet prometa za spojene uređaje? Imam huawei router i na njihovom appu se to ne vidi. Samo ukupan promet.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Davor2210 je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2022., 09:46   #337
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,148
Citiraj:
Autor Davor2210 Pregled postova
Koja je to app za mjerenje internet prometa za spojene uređaje? Imam huawei router i na njihovom appu se to ne vidi. Samo ukupan promet.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nije ap nego interface od switcha. To je promet na switch portu.

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2022., 09:48   #338
Davor2210
Premium
 
Davor2210's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Lekenik
Postovi: 167
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Nije ap nego interface od switcha. To je promet na switch portu.

Sent using Tapatalk

Ok. Hvala.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Davor2210 je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2022., 22:17   #339
spaceman
Registered User
Moj komp
 
spaceman's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Našice
Postovi: 317
Zvao službu za korisnike da mi aktiviraju eon tv na firesticku jer ne mogu na mobitelu to obaviti pa mi ženska iz szk fino digla tlak. Kaže može samo njihov smart box aktivirati jer u ovom nema postavki za eon Pitam pa kako mi onda radi eon na tv-u jer ni u njemu nije bilo postavki a isto sam ga aktivirao kodom sa ekrana. Možete se logirati na mobitel ili komp pa tamo gledati, ja vam mogu samo naš box aktivirati... Tu sam prekinuo razgovor jer vidim da nema smisla raspravljati. Na mobitelu nema šanse dodati ništa, samo se vidi da je aktivan tv i to je to. Uglavnom, sr.. od usluge bar što se mene tiče.Jel ima smisla zvati sutra pa s nekim normalnim razgovarati ili da odustanem od gledanja eona na firesticku?
spaceman je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2022., 22:25   #340
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,013
Zašto ti oni trebaju za aktivaciju? Koliko uređaja imaš aktiviranih?
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2022., 22:40   #341
spaceman
Registered User
Moj komp
 
spaceman's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Našice
Postovi: 317
Samo tv, na mobitelu sam probao kad se ulogiram u eon, vidi se da su dva mjesta prazna ali se ne moze nista dodati. Zato sam i zvao szk.
spaceman je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2022., 00:23   #342
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,013
Na mobilne aplikacije nemaš kod. One se same spoje dok ima slobodnih mjesta (3). Kod se upisuje samo kod aplikacije za TV i boksa.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2022., 07:08   #343
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,185
Citiraj:
Autor spaceman Pregled postova
Samo tv, na mobitelu sam probao kad se ulogiram u eon, vidi se da su dva mjesta prazna ali se ne moze nista dodati. Zato sam i zvao szk.

Preko fejsa to rijesi, gotovo bude u roku odmah

Ako nemas otvori neki bzvz, oni ce te trazit samo mail

https://www.facebook.com/telemach.hr/



Ali mislim da nemos dodati na tu pretplatu i firestick jer si vec aktivirao smart tv.moj xiaomi stick se isto vodi kao i tv, trebao bi i firestick onda
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2022., 07:58   #344
zhudi
Registered User
 
zhudi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Osijek, Hrvatska
Postovi: 34
EON TV (Telemach)

Citiraj:
Autor microsoft66 Pregled postova
Preko fejsa to rijesi, gotovo bude u roku odmah

Ako nemas otvori neki bzvz, oni ce te trazit samo mail

https://www.facebook.com/telemach.hr/



Ali mislim da nemos dodati na tu pretplatu i firestick jer si vec aktivirao smart tv.moj xiaomi stick se isto vodi kao i tv, trebao bi i firestick onda

Točan odgovor. 1 Smart TV i 3 uređaja (nema mgućnost dodavanja nekog drugog boxa ili sticka). Ako imaš EON Snart box on se uvijek mora prvi registrira sam bez koda, zatim 1 Smart TV ili 1 Box, zatim do 3 uređaja (samo 1 radi u isto vrijeme). Svaki mjesec imaš pravo samo 1 nove registracije uređaja uz prethodno brisanje 1 iređaja. Kod mene to radi već godinu dana OK


Sent from my iPad using Tapatalk
zhudi je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2022., 08:18   #345
zhudi
Registered User
 
zhudi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Osijek, Hrvatska
Postovi: 34
Citiraj:
Autor sharkri Pregled postova
Koliko eon troši na mj, ako se gleda svaki dan cca 5 sati, mahom su svi programi u fav listi u HD-u?

EON troši po tvojim postavka koju kvalitetu slike zeliš. Biraš 1Mbs, 2Mbs, 4Mbs ili 7Mbs u postavkama video kvalitete, ima i opcija auto. Dox sam bio na Flatboxu 1Tb nisam nikad potrošio više od 600+700GB ukupno prometa TV (radi 6 do. 8 sati dnevno) + komp, tablet i mobiteli. Nisam štedio promet. Sada na MAX2 5G je 2TB rade 2 TV (uz napomenu HT za sada još nije rješio prikaz potrošnje u Moj telekom aplokaciji. Ma routeru ne prikazuje promet jer je Sim kartica na 5G FWA anteni kojoj nemaš pristup.


Sent from my iPad using Tapatalk
zhudi je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2022., 09:08   #346
spaceman
Registered User
Moj komp
 
spaceman's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Našice
Postovi: 317
[QUOTE=zhudi;3615717]Točan odgovor. 1 Smart TV i 3 uređaja (nema mgućnost dodavanja nekog drugog boxa ili sticka).

Ovo je svakako idiotizam bez premca. Kad gledam nešto u dnevnoj gdje mi je aktiviran eon na tv-u, npr. netflix ili hbo, klinci ne mogu u svojoj sobi gledati crtiće na eonu zbog tog glupog ograničenja. A da kupujem baš njihov box ne želim
spaceman je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2022., 09:27   #347
James Dean
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 361
A ako uzmem njihov box onda na drugom svom boxu mogu gledat?

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
James Dean je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2022., 09:33   #348
zhudi
Registered User
 
zhudi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Osijek, Hrvatska
Postovi: 34
Citiraj:
Autor James Dean Pregled postova
A ako uzmem njihov box onda na drugom svom boxu mogu gledat?

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
Točno. Radi provjereno EON Smart Box + Smart TV + Računalo ili Laptom ili tablet (jedan uređaj). Bez zastajkivanja (sve zavisi od propusnost Internet paketa koji koristiš)
zhudi je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2022., 09:36   #349
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,148
Na eonu se može imati 1 SmartTV (to uključuje sve android, Amazon boxeve) te 3 mobilne aplikacije (to su mobiteli i tableti).

Ako osoba kupi njihov box, njihov box je odvojena kategorija te to ostaje pod uredjaji i ne utječe na gore napisao. Tako se može imati 1 EON box, 1 smart TV (kao gore) te 3 mobilna uredjaja (tablet ili mob).

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2022., 10:03   #350
spaceman
Registered User
Moj komp
 
spaceman's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Našice
Postovi: 317
Meni bi bilo logično da može trenutno eon raditi na jednom tv-u, ovo mi nema smisla. Kako mogu drugi streaming servisi biti bilo gdje instalirani tako bi i ovo trebalo funkcionirati. A ne da ako želim gledati na dva tv-a u kući (ne istovremeno) ili dodatno kupujem baš taj njihov box ili plaćam drugu pretplatu za npr. tv u dječjoj ili nekoj drugoj sobi. Tu ucjenu na svoj box nek si nabiju u g..
spaceman je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2022., 10:33   #351
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,148
Citiraj:
Autor spaceman Pregled postova
Meni bi bilo logično da može trenutno eon raditi na jednom tv-u, ovo mi nema smisla. Kako mogu drugi streaming servisi biti bilo gdje instalirani tako bi i ovo trebalo funkcionirati. A ne da ako želim gledati na dva tv-a u kući (ne istovremeno) ili dodatno kupujem baš taj njihov box ili plaćam drugu pretplatu za npr. tv u dječjoj ili nekoj drugoj sobi. Tu ucjenu na svoj box nek si nabiju u g..
Mislis na simultani stream, da ovdje ti limitiraju koliko uredjaja mozes dodati u profil a simultane streamove limitiraju na mobilnim uredjajima.

Vecina nas koji imamo dva tv-a smo uzeli njihove boxove iz istog razloga. Jbga nama se to cinilo i dalje bolja ponuda nego iskon tv, maxtv itd. Sada ako tebi to ne pase naravno mozes si pogledati i ostale spomenute, sto drugo...
mann je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2022., 11:09   #352
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,013
EON je u hr godinu dana i od prvog dana se zna ovo na koliko uređeja se može gledati. To i je najveća zamjerka da nije riješeno da možeš instalirati na više TV-a, a gledati istovremeno samo na jednom, ali tu je problem prepoznavanja i ostalih mobilnih app. Ali, tako je od prvog dana, pisali smo stotine postova o tome, ima i na njihoj stranici, pa kome odgovara. Ja sam odmah kupio box, 400 kn jednokratno, jer sam znao da mi treba na dva TV-a i znao sam sve ovo. Sve radi bez ikakve greške i zastoja. Box koristim i kao Android box za HBO Max, YT i ostalo. Stvarno sam zadovoljan sa EON-om. Čak i ako SK ostane bez NFL-a, zbog kojeg sam ga i uzeo, mogu ga uvijek otkazati, a box uvijek može poslužiti kao čisti Android TV box.
EDIT:
spaceman@ne plačaš drugu pretplatu, ako uzmeš box.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2022., 11:28   #353
spaceman
Registered User
Moj komp
 
spaceman's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Našice
Postovi: 317
Koliko gledam tv ne treba mi ni sam tv Ali da mi sviđa da me ograničavaju u kojoj ću sobi u kući gledati nešto što im plaćam o tome pričam.
Taj box dođe 25 kuna mjesečno ako se ne varam. A ako i nema druge opcije radije bi onda platio i tih 25 kuna samo da mi puste još jedan tv ili moj box, taj njihov uopće ne trebam niti ga želim gledati ispod tv-a .

Zadnje izmijenjeno od: spaceman. 07.08.2022. u 11:36.
spaceman je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2022., 11:40   #354
James Dean
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 361
Citiraj:
Autor zhudi Pregled postova
Točno. Radi provjereno EON Smart Box + Smart TV + Računalo ili Laptom ili tablet (jedan uređaj). Bez zastajkivanja (sve zavisi od propusnost Internet paketa koji koristiš)
E super, jos samo da mi se jave pa da ugovorim.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
James Dean je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2022., 12:27   #355
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor James Dean Pregled postova
E super, jos samo da mi se jave pa da ugovorim.
Samo napomena, box možeš spojiti samo žično. Ima wi-fi, ali je ugašen.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2022., 12:29   #356
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor spaceman Pregled postova
Koliko gledam tv ne treba mi ni sam tv Ali da mi sviđa da me ograničavaju u kojoj ću sobi u kući gledati nešto što im plaćam o tome pričam.
Taj box dođe 25 kuna mjesečno ako se ne varam. A ako i nema druge opcije radije bi onda platio i tih 25 kuna samo da mi puste još jedan tv ili moj box, taj njihov uopće ne trebam niti ga želim gledati ispod tv-a .
Moraš koristiti njihov box za drugi TV. Ne možeš svoj.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2022., 12:56   #357
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,148
Citiraj:
Autor spaceman Pregled postova
Koliko gledam tv ne treba mi ni sam tv Ali da mi sviđa da me ograničavaju u kojoj ću sobi u kući gledati nešto što im plaćam o tome pričam.
Taj box dođe 25 kuna mjesečno ako se ne varam. A ako i nema druge opcije radije bi onda platio i tih 25 kuna samo da mi puste još jedan tv ili moj box, taj njihov uopće ne trebam niti ga želim gledati ispod tv-a .
Zato i govorim ako ne želiš eon isti princip ti ima iskon. Android app postoji tako da si ga dodaš iz market. Ne koristim iskon play tv ali isti princip imaju. Meni je trebao app za LG pa mi iskon ne igra.

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2022., 13:40   #358
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 631
Kad se uzme EON Trio, box se iznajmljuje ili kupuje? Znam da ima opcija da se kupi jednokratno za 400 kn, ali me zanima kada se plaća 25 kn/mj., da li je to isključivo iznajmljivanje ili ga otplaćujem tako na rate?
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2022., 15:46   #359
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Kad se uzme EON Trio, box se iznajmljuje ili kupuje? Znam da ima opcija da se kupi jednokratno za 400 kn, ali me zanima kada se plaća 25 kn/mj., da li je to isključivo iznajmljivanje ili ga otplaćujem tako na rate?
Iznajmljivanje. Kad prekineš uslugu, vračaš box. Mislim da je u Trio paketu box uključen u cijenu paketa, ali ga isto vračaš, prekidom usluge. Jedino ne znam je li Trio paket na ugovor od 24 mj.? Vjerovatno je, jer daju prva tri mjeseca za 1 kn.?
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2022., 08:34   #360
James Dean
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 361
Meni je nesto spominjao 6 mjeseci za 1 kn. Uglavnom do 15. su na godisnjem onda krecu sa realizacijama.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
James Dean je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na