Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > DIY i Tinkering
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.03.2022., 22:32   #1
KillerLoop2807
motion graphics freak
Moj komp
 
KillerLoop2807's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Kutina
Postovi: 175
Tražim nekoga da odradi Arduino projekt

Pozdrav,

znači trebala bi mi elektronika iu kodiranje za ovakav projekt:

https://www.youtube.com/watch?v=NHkju5ncC4A

Jedina razlika je što ne trebam prekid na sredini već samo početak kraj i htio bih senzore sa što užim poljem kako ne bi bilo slučajnih aktivacija. Laseri možda?
KillerLoop2807 je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2022., 23:01   #2
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
A sto nebi jednostavno kupio gotovo sa aliexa za nekih sto dolara sve skupa?

https://a.aliexpress.com/_mtuycnE
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.03.2022., 00:15   #3
net
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 91
esp8266 i wled gore googlr. Slicno mi vec duze vrijeme stoji na listi za napravit.
net je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2022., 11:27   #4
KillerLoop2807
motion graphics freak
Moj komp
 
KillerLoop2807's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Kutina
Postovi: 175
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
A sto nebi jednostavno kupio gotovo sa aliexa za nekih sto dolara sve skupa?

https://a.aliexpress.com/_mtuycnE
Većina tih s Alija su za pojedinačne stepenice i koriste PIR senzore. Ne znam da li bi bilo problema ako ih zamijenim sa laserom.

Citiraj:
Autor net Pregled postova
esp8266 i wled gore googlr. Slicno mi vec duze vrijeme stoji na listi za napravit.
Sve pet, ali nemam trenutno niti minute proučavati komponente i učiti programiranje, zato i tražim nekoga.
KillerLoop2807 je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2022., 12:47   #5
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Mislim da imaju više modova za rad bar neki koje sam ja gledao (a i sa videa mi se čini da rade i jedno i drugo) doduše kinezi su standardno skloni laganju

Senzor bi se trebao moci zamjeniti bez problema ako drugi radi na istoj voltaži,

Mislim da bi trebao biti svijestan da ce te taj pothvat koštati fin novac, osim ako ne nađeš nekog malog od susida koji ce to napravit za seminar na faksu
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2022., 12:56   #6
KillerLoop2807
motion graphics freak
Moj komp
 
KillerLoop2807's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Kutina
Postovi: 175
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Mislim da imaju više modova za rad bar neki koje sam ja gledao (a i sa videa mi se čini da rade i jedno i drugo) doduše kinezi su standardno skloni laganju

Senzor bi se trebao moci zamjeniti bez problema ako drugi radi na istoj voltaži,

Mislim da bi trebao biti svijestan da ce te taj pothvat koštati fin novac, osim ako ne nađeš nekog malog od susida koji ce to napravit za seminar na faksu
Da, kinezi... Tako da mi se ne da riskirati.

Ne podcjenjujem nikoga, spreman sam platiti fer cijenu, ali ne vidim zašto bi to koštalo previše?

Sama elektronika je cca 600-700kn? Plus programiranje.
KillerLoop2807 je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2022., 22:09   #7
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Pa ljudi, pogotovo u hrvatskoj, uglavnom idalje podcjenjuju programere : ako ce ti program radit neki iole iskusan, dobar programer očekuj finu cifru. Ja osobno, da sam c/c++ programer, ti to nebi radio ispod ~5000 kn

Ali kazem nadjes malog od susida, koji ce to raditi za faks za seminar, ili nekoga na fiverru, možeš proc jeftinije tipa 100-150 dolara
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2022., 22:33   #8
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
O cemu vi pricate pobogu. Ima takvih projekata na netu pun qrac. Najobicniji motion senzor, adresabilne ledice koje rade u odredjenom vremenskom periodu i ti je to.
Kakvih mrtvih 5000kn.

EDIT: Konkretno u ovom primjeru je koristen ultrazvucni senzor koji mjeri udaljenost, njegov "snop" je uzak i nema straha od nepotrebne aktivacije ako se dobro pozicionira.
Sto se programiranja tice, postoji gotovo rijesenje upravo za to, WLED + usermod animated staircase.

Ono sto je potencijalna zajebancija je koristenje power injectora za ledice radi 5V, ali to je i napomenuto na gore stavljenom yt linku

Zadnje izmijenjeno od: RainZG. 07.03.2022. u 23:01.
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2022., 23:44   #9
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
A cujes, ako oces website sa 10tak podstranica, to ce te izac 3-5000kn. Tu nemas apsolutno nikakvog troska (osim domene i hostinga, eventualno plugin neki za CRM) ni nekih rizika. Izrada toga je po mome mišljenju niti blizu kompleksnih kao programiranje Arduina.
Ovdje imas, cca 100 eura dijelova, koje mozes sprzit imas djelova koji mogu doc pokvareni, meni jedan arduino board na kojeg sam 3 dana izgubio dok nisam skuzio da je crknut i nece da uploada firmware, ne zbog moje greske nego zato jer ne radi, i to su sve rizici, ko programira mora uzet i sebi neku maržu i ako će napravit dobro treba i istestirati dobro i hardware i software, ja nezz kojem bi se to programeru isplatilo radit, ozbiljno, bez dobre naknade.

Ali priznat cu nisam vidio taj post i nisam znao da postoji gotov paket za kontrolu ledica, mislio sam da to sve treba ručno.

Sve u svemu ja kazem ispod koliko JA nebi radio DA sam c/cpp programer , a sad koliko ko oce, nek izvoli.

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 07.03.2022. u 23:53.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2022., 00:33   #10
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
ma moja poanta je bila da se malo da truda, cca 1h, to se slozi sam
ja nazalost nemam vremena ni za svoje projekte
RainZG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.03.2022., 02:07   #11
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
E ista je takva i moja situacija, i ja sam sebi ovo gledao složiti ali sam odustao jer nemam kako postavit te trake da bude fino jer mi je uzak cokul ai struja je daleko, a vremea slobodnog nikako.

Ma cini ti se da je sat, je sigurno dan dva dok se sve slozi, uvik neki problemi iskrsnu ko sa svime. Moj prošli projekt, sa stm32 bluepill i Wenos D1 Mini, je ima problema sa spajanjem na mikrotik wifi, satra sam se se dok dadoremix nije rjesio, neki setting iskljuciocu Mikrotiku i proradilo. A ja tjedan dana prcka po bluepillu flasha jedno 400 puta.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2023., 11:09   #12
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
E ista je takva i moja situacija, i ja sam sebi ovo gledao složiti ali sam odustao jer nemam kako postavit te trake da bude fino jer mi je uzak cokul ai struja je daleko, a vremea slobodnog nikako.

Ma cini ti se da je sat, je sigurno dan dva dok se sve slozi, uvik neki problemi iskrsnu ko sa svime. Moj prošli projekt, sa stm32 bluepill i Wenos D1 Mini, je ima problema sa spajanjem na mikrotik wifi, satra sam se se dok dadoremix nije rjesio, neki setting iskljuciocu Mikrotiku i proradilo. A ja tjedan dana prcka po bluepillu flasha jedno 400 puta.
To je ona priča da je u Plivi neki skupi stroj stao, niko ne zna kako riješiti, dođe strani stručnjak, opali po nečemu čekićem i naplati 10000 DEM. Ovi kako, zašto, pa samo 5 minuta posla, a on uredno isporuči fakturu,

Udarac čekićem - 10 DEM
Znanje di treba udarit - 9990 DEM
segregator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na