Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.02.2015., 08:38   #1
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
Router za manju firmu

Pozdrav svima...

Gledam malo ponudu routera po Zagrebu, tražim neki mal napredniji router za firmu.
Koliko vidim jedino što je ono ok za nekih 1000-1500 kuna je RouterBOARD 2011UiAS-2HnD-IN, ali kod njega mi se ne sviđa što je sučelje onako malo user unfriendly.

Imate li neki savjet, prijedlog? Ono što mi je bitno da ima malo naprednije funkcije port forwardinga, QoS-a, firewall-a, mislim da nije ono klasika upali - ugasi opciju ne takve stvari. I da se ne guši prilikom većeg opterećenja, a do sada imali D-link DFL 210 koji je radio super (pregorio nažalost).

Zadnje izmijenjeno od: Alister. 14.02.2015. u 09:11.
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2015., 10:17   #2
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Mozda ciscov RV180 iako mu ja zamjeram recimo što ne može ručno izbacit neku adresu koju je dao preko svog DHCP.a ...

Mikrotik je dobar - ako znaš radit s njim , i definitivno ima hrpu opcija al nije baš user friendly .

Mozda netko ima još kakav prijedlog .
Forace je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.02.2015., 10:58   #3
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Baci oko na Fortinet. Sa cijenama na žalost nisam upoznat.
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2015., 11:14   #4
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
hvala... poslije tog routera mi je RRAS, AD, DHCP, DNS server pa mi to i nije bitno toliko...
a Fortinet nisam ni gledao (nije mi pao na pamet), što je malo sramotno od mene s obzirom da smo partneri s tom firmom... budem njih vidio, jedino što ne želim da moram kupovati one licence za sigurnosnu zaštitu svake godine
Nije meni problem Mikrotik, ali router ide u drugu poslovnicu pa mi je tlaka da ja moram njima se objašnjavati i slagati na kraju

Zadnje izmijenjeno od: Alister. 14.02.2015. u 11:28.
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2015., 12:28   #5
cromiki
.:legenda:.
 
cromiki's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 89
U istoj situaciji sam bio prije cca 2 mjeseca, na kraju odabrao 3 komada http://routerboard.com/CRS125-24G-1S-RM koji u potpunosti zadovoljavaju moje uvjete. Do tada nisam radio sa Mikrotikom ali sučelje je ok kad se malo navikneš. Pristup je malo drugačiji od opreme s kojom sam do tada radio, ali ide.
cromiki je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2015., 12:34   #6
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
Na kraju sam uzeo Asusov router RT-n66u i postavio Merlinov firmware gore. Mogu reći da sam zadovoljan, ne treba mi ništa više od toga za tu lokaciju. Teško da bi s Mikrotik-om dobio nešto bolje za njihove potrebe.
Alister je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na