Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.01.2016., 15:25   #1
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
Asus rt-ac56u VPN klijent

Pozdrav svima,

Ima li tko ideju kako natjerati ovo čudo od routera da radi kao VPN klijent.
Uredno mi se spoji na udaljenu lokaciju (Windows server 2012) i sa svog kompa mogu pingati IP adresu servera. Ali čim se spoji prestane mi internet raditi (ping radi, ali browseri ne rade - otvaranje stranica). Također ne mogu pingati niti pristupiti niti jednom kompu na udaljenoj lokaciji.
Pokušavao sam postaviti i ručni dns na routeru i statične route, ali ništa ne funkcionira?

Ima tko kakav savjet ili kanta za smeće
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2016., 15:55   #2
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Nešto nisi dobro podesio. Ja ga imam kao VPN client (ne taj, ali drugi ASUS router) i radi savršeno.
Ne razumijem se baš u te postavke, ali probaj se igrati s njima.

Inače, ja na svom imam Merlin FW umjesto ovog tvorničkog, iako su jako slični, Merlin ima malo bolje dotjerane neke dijelove (čak i VPN dio).
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.01.2016., 16:05   #3
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
Ne bi čovjek vjerovao, ali sada imam RT14-u sa Padavan firmware-om i on mi radi savršeno. Ali nema QoS...
Kupio Ac56u, i probao original firmware, Merlina, tomato i dd-wrt i sa svima se isto ponaša. Poslao upit u Asus, ali već dva dana nula bodova.
A probao sam sve moguće kombinacije koje su mi pale na pamet, i ne mogu ga skužiti. Zato i jesam tu
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2016., 19:01   #4
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
preporuka je da instaliras MerlinFW, router resetiraj na tvornicke postavke (da ocistis nvram) i onda probaj postaviti VPN

pitanje je sto zelis postici, da li zelis samo VPN vezu prema serveru a da Internet promet ne ide kroz VPN, ili zelis kompletan Internet promet routati kroz VPN tunel
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2016., 22:58   #5
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
Imam Merlina stavljenog trenutno, i treba mi da mi router bude stalno spojen na udaljenu lokaciju. Da Internet promet ne ide kroz VPN tunel, i da vidim sva računala na udaljenoj lokaciji.
To sam uredno postavio na RT-n14u routeru, ali na ovom sa tim postavkama jednostavno ne radi. Znaci spoji mi se VPN-nom na server, Internet mi radi (ping samo-browseri ne) i vidim samo udaljeni server na kojeg sam spojen, ne cijelu udaljenu mrežu iako imam ukucanu statičku routu da vidim ostatak subneta
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2016., 23:03   #6
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Prije ćeš naći odgovor na Merlin forumu. Ljudi su bolje upućeni u iptables tajne, a možda već i ima odgovoreno.
Pomogao bi ti da znam, ali moje znanje iptables i vpn postavki je vrlo ograničeno. Tek toliko da moje proradi.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2016., 23:47   #7
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
@Alister - jel mozes postati VPN Client settings (ukloni hostname/IP adresu)

na tom Windows Server 2012 VPN serveru, koristis PPTP VPN ili OPENVPN, ... ??
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2016., 23:54   #8
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
Koristim PPTP VPN, nemam ti ništa za postati jer sve sto ima u opcijama je VPN server, username, password i enkripcija. Tomato ima puno vise opcija, ali Merlin nema.
Imam Asus RT-n14u i na njemu mi sve radi, zato ne kužim sto ovoga muci.

Nadopuna;
Uspio sam ga natjerati da vidim cijelu udaljenu mrežu, ali net mi ne radi

Zadnje izmijenjeno od: Alister. 16.01.2016. u 00:03.
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2016., 13:20   #9
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
probaj napraviti restore to factory defaults, jer moze biti da su ti negdje ostale postavke od prethodnih firmware-a (Tomato, DDWRT i slicno)

koliko sam probao na ASUSu za PPTP VPN nije moguce (bez kemijanja) izvojiti da ti Internet promet ide van VPN-a

PPTP VPN nije bas siguran (tocnije cak i sa 128bit enkripcijom je vrlo nesiguran) jer ga je moguce crackati

bolje koristi OpenVPN - AES 128, 192 ili 256bit

cini mi se da nemas iste DNS server na tvojoj i remote mrezi, pa ti zbog toga ne radi net

probaj napraviti "ping 8.8.8.8" ako imas reply znaci da ti internet promet prolazi prema google public DNS-u
nakon toga probaj "ping google.com" ako to NE prolazi, onda imas problem sa DNS-om

probaj promjeniti servere na google public dns ili opendns
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.

Zadnje izmijenjeno od: MasterX. 16.01.2016. u 16:30.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2016., 17:15   #10
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
Probao sam već obrisati sve postavke, ali to nije pomoglo.
To je i meni palo na pamet da nema tu mogućnost, zato sam i pitao Asus za to, ali me ne doživljavaju za sada. Toliko o njihovom supportu.
Sigurnost mi nije toliko bitna u ovom slučaju, barem ne toliko da slažem neki drugi software na server pored njegovom internog. Ali ideja za razmisliti.
Ja mogu pingati i po IP adresi i po imenu, znači resolve adresa radi savršeno, ali se niti jedna stranica ne može otvoriti u browseru. Probao sam već mjenjati DNS servere i na routeru pod WAN i LAN opcijama, ništa ne radi dok je VPN klijent upaljen.
Jednostavno ne mogu vjerovati da je to takav problem za napraviti.
Ono što je žalostno je da Asus RT-n14u radi savršeno, ali nemam QoS koji mi treba jako, zato sam i išao na ovu soluciju jer sam mislio da bolji i jači model bude radio bez problema, očito moj zajeb te sam trebao kupiti mikrotika u startu

Dopuna:
Dobio sam potvrdu od Merlina da VPN klijent ne može raditi na taj način jer su postavke od VPN onda glavne i nema opcije da se omogući da Internet radi lokalno. Znači jedino OpenVPN kao opcija, samo mi ne ide u glavu zašto je Asus onda uopće stavljao tu opciju ako to ne može raditi.

Zadnje izmijenjeno od: Alister. 16.01.2016. u 17:36.
Alister je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.05.2016., 22:37   #11
dddarin
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 84
Bok, planiram si mozda uzet taj router pa kakva su ti iskustva sa wifiem? citao sam nes da su se ljudi zalili da nije dobar. pa nezz jel mi se onda isplati uzimati
dddarin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na