Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.12.2009., 17:52   #1
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
router za bnet carnet

eh; svalili su mi zadatak na leđa da nabavim router, još k tome jeftin, koji bi trebao radit na bnet carnetu. u stanu je sad kabelski modem, i 3 kompjutera, ali samo 1 ima pristup netu. znam da bnet carnet koristi pptp umjesto pppoe, pa me zanima dali bi stvar radila sa Asus RX3041, to je čini mi se najjeftiniji router koji ima pptp, a mogu ga kupit u ventexu.
dali je itko probao dali bi on radio u toj ulozi? na wan port mu prikeljim modem od bneta, u njemu podesim login podatke, i pomolim se da proradi, ali hoće li proradit? da ga ne kupim i da tek onda otkrijem da ne radi?
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2010., 12:31   #2
orson
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Jedini koji pouzdano radi out-of-the-box je Linksys WRT54GC (299 kn u Makromikru). Linksys WRT54GL radi uz promjenu originalnog firmvera. Nisam čuo da je itko osposobio ruter nekog drugog proizvođača (ja sam s D-Linkom DI-824VUP+ uzaludno potrošio sate i sate).
orson je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.01.2010., 14:03   #3
bl4st3r
Premium
 
bl4st3r's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 49
Citiraj:
Autor orson Pregled postova
Jedini koji pouzdano radi out-of-the-box je Linksys WRT54GC (299 kn u Makromikru). Linksys WRT54GL radi uz promjenu originalnog firmvera. Nisam čuo da je itko osposobio ruter nekog drugog proizvođača (ja sam s D-Linkom DI-824VUP+ uzaludno potrošio sate i sate).
u pravu si,ne radi niti jedan drugi...ja sam se kroz zadnjih par dana zesce nakrvio da bi uspio rutat xcarnet link preko d-link di-524... sta je najbolje,prije neg sta sam kupio taj ruter sam zvao tech support i lik mi je reko da ce sve uredno radit. kupim ruter,grcim se s linkom,ne ide nikako. zovem opet tech support i kaze mi frajer da ekipa izvoljeva samo ovaj gore navedeni Linksys WRT54GC koji se naravno moze uzeti kod njih za 400kn... kad sam to čuo,zamalo je bilo mrtvih...

e sad,mene zanima jedna stvar. hoce li mi routing raditi ako kupim taj linksys u makromikru ili bas moram od njih(čitaj: dal pucaju na njega neki custom firmware)?
__________________
"There is no place like 127.0.0.1"
bl4st3r je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2010., 16:26   #4
orson
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Citiraj:
e sad,mene zanima jedna stvar. hoce li mi routing raditi ako kupim taj linksys u makromikru ili bas moram od njih(čitaj: dal pucaju na njega neki custom firmware)?
Radit će jer ne prčkaju ništa po njemu. Prije nego su sve zakomplicirali s PPTP-om mogao se na forumima/njuzima naći taj ruter ganc novi za 150 kn (i teško su se prodavali), a onda mu je naglo narasla popularnost!
orson je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2010., 13:54   #5
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
hvala. taman sam se već spremao na kupovinu, čini se da ću otić u makro mikro (šta je ako zanemarimo onih 100 kn razlike,i bolja opcija, s obzirom da mi je 5 minuta pješke, a ne kao ventex di se moram 20 minuta vozit autom).
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2010., 03:05   #6
BukYMast3R
Premium
 
BukYMast3R's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Novigrad / Zagreb
Postovi: 82
Izgubih dane i dane sa WRT54GLom, riješio problem tak što sam prešao na 2D internet + televizija..

Njihov mi "support" veli da oni neznaju za druge modele ništa, da oni pružaju "support usluge" samo sa modelom WRT54GC (lol)
BukYMast3R je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2010., 10:26   #7
orson
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
S obzirom na način na koji pružaju XCARNet uslugu, meni se sve nekako čini da netko Bnet prisiljava na pružanje te usluge i da bi oni sve to najradije ugasili da mogu.
orson je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2010., 11:11   #8
tsale
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 13
Citiraj:
Autor orson Pregled postova
Jedini koji pouzdano radi out-of-the-box je Linksys WRT54GC (299 kn u Makromikru). Linksys WRT54GL radi uz promjenu originalnog firmvera. Nisam čuo da je itko osposobio ruter nekog drugog proizvođača (ja sam s D-Linkom DI-824VUP+ uzaludno potrošio sate i sate).
Znaci Bnet modem+WRT54GL ne radi sa original firmwareom?
tsale je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2010., 13:47   #9
BukYMast3R
Premium
 
BukYMast3R's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Novigrad / Zagreb
Postovi: 82
Citiraj:
Autor orson Pregled postova
S obzirom na način na koji pružaju XCARNet uslugu, meni se sve nekako čini da netko Bnet prisiljava na pružanje te usluge i da bi oni sve to najradije ugasili da mogu.
Dobio sam identičan dojam...
BukYMast3R je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2010., 14:10   #10
orson
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Citiraj:
Autor tsale Pregled postova
Znaci Bnet modem+WRT54GL ne radi sa original firmwareom?
Tako je, ne radi. Na njuzima u grupi hr.comp.kabelski-internet imaš objašnjenje kako složiti da proradi:
http://groups.google.com/group/hr.co...carnet+wrt54gl#
orson je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.01.2010., 00:42   #11
domagoy
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Evo ljudi ja danas upogonio xcarnet pptp s tp-link-ovim bežičnim routerom(tl-wr340g) bez ikakvih problema, samo sam uštekao atlantu 2100 u wan port, ukucao user i paswd i stvar je radila bez problema, a najbolje od svega je cijena routera od 199kn u mikro makro-u, stoga navalite dok još nije nestalo
domagoy je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2010., 21:12   #12
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,399
Ima li netko provjerenu informaciju radi li ovaj router s B.net CARNetom?

http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=053.524.008

Onog TP-Linka nema nigdje u Osijeku pa mi je ovo jedini izbor...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2010., 15:37   #13
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
upravo suprotno, neki ga nikako nisu uspijevali osposobit…
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2010., 17:00   #14
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
Citiraj:
Autor BukYMast3R Pregled postova
Dobio sam identičan dojam...
upravo to. zahvali CARnetu i njihovim idejama kako bi trebali vrtit autentifikaciju. "PPPoE nije dovoljno dobar ser kenj ser kenj", da parafraziram što sam načuo dok sam radil lani u bnetu.
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Ima li netko provjerenu informaciju radi li ovaj router s B.net CARNetom?

http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=053.524.008

Onog TP-Linka nema nigdje u Osijeku pa mi je ovo jedini izbor...
Citiraj:
Autor thopok Pregled postova
upravo suprotno, neki ga nikako nisu uspijevali osposobit…
ako ikako možeš zaobilazi canyone u širokom luku. ja sam bio dotični posudio dok sam radio da napravim dokumentaciju nekakvu za njega... mda.

malo govno nije radilo 5 minuta bez trzavica, i to je samo sa jednim kompom spojenim na njega. PPPoE je prolazio manje više bez problema, ali PPtP je sraoooo i sraoooo i sraaaaooooooo.... ma.

da rezimiram, Linksys WRT54GC je odličan router. Cijena u ponudi Bneta nije konkurentna nimalo i rađe pokušaj pronaći dotični negdje jeftinije, ali taj router je definitivno jedan od općenito best-buyeva, ak ne želiš velke hrge. WLAN je radil uredno, LAN bez beda sa 4 kompa odjednom na netu i igranje, puko je jedino kad je uPnP bio uključen na routeru, al iskreno... dosad nisam još našo router koji nije puco kad mu je uPnP uključen.
Vrga je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2010., 02:12   #15
BukYMast3R
Premium
 
BukYMast3R's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Novigrad / Zagreb
Postovi: 82
Citiraj:
da rezimiram, Linksys WRT54GC je odličan router. Cijena u ponudi Bneta nije konkurentna nimalo i rađe pokušaj pronaći dotični negdje jeftinije, ali taj router je definitivno jedan od općenito best-buyeva, ak ne želiš velke hrge. WLAN je radil uredno, LAN bez beda sa 4 kompa odjednom na netu i igranje, puko je jedino kad je uPnP bio uključen na routeru, al iskreno... dosad nisam još našo router koji nije puco kad mu je uPnP uključen.
Taj sam router (WRT54GC) "pokušao" kupiti kod njih, kupnja "na licu mjesta" nije išla, pa sam zatražio isporuku routera, potpisao prvi puta zahtjev, trebao stići u roku od 7 dana kak je pisalo, nije stigao, prošetao se 8. dan do bneta u nadi da ću dobiti konkretan odgovor zašto router još nije isporučen na moju adresu, na to dobio odgovor da oni nemaju taj papir koji sam ja potpisao, rekoh uredu, nestao negdje papir, potpišem ponovno, čekam ponovno 7 dana...od routera ni riječ.Zvao ih, odgovor je bio: nažalost, nemožemo vam isporučiti dotični router jer ga trenutno nemamo na lageru. (). Isti dan kupio WRT54GL prek oglasa, nekako sam ga uspio naštelati nakon par dana zezancije.Od tada je sve radilo kak spada, al priča s bnetom ne završava ovdje.Dva mjeseca nakon kupnje WRT54GL routera, dobih pismo od bneta u kojem je pisalo da račun za 2 isporučena routera nije plaćen + nekakvi dugovi za neplaćen 1. i 2. mjesec prošle godine (internet usluga) () = oko 1000 i nešto sitno kuna ... dalje su slijedile svađe s osobljem (to nebih u detalje opisao), srećom, do ove godine se sve riješilo

...eto, ako je još netko takve ili slične probleme imao sa bnetom, znajte da niste jedini
BukYMast3R je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2010., 08:50   #16
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
to je. marketing i ovi na uredima su koma po meni... ček da vidiš sranja kakvo bu bilo kad bu trebalo svima koji imaju kabelsku dekodere dat xD




a uostalom, Buky, kaj si ga išo u Bneta nabavljat
Vrga je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2010., 14:24   #17
BukYMast3R
Premium
 
BukYMast3R's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Novigrad / Zagreb
Postovi: 82
Citiraj:
Autor Vrga Pregled postova
to je. marketing i ovi na uredima su koma po meni... ček da vidiš sranja kakvo bu bilo kad bu trebalo svima koji imaju kabelsku dekodere dat xD

a uostalom, Buky, kaj si ga išo u Bneta nabavljat
zašto kod njih? pa oni mi garantirali da ako uzmem uređaj kod njih (WRT54GC), da će sve uredno raditi
BukYMast3R je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2010., 15:40   #18
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
nisi moral kod njih doduše oni sam garantiraju da će radit. sam da njihov radi je glupost jer se ne drka po firmwareu uopće. sam je istestiran da 100% radi. neznam jel se šta promjenilo otkad sam ja ošo, al čini se da su počeli i službeno ljudima davat upute za spajanje s ovim malim vragom?



drugim riječima, WRT54GC nabavljen bilogdje radi s Bnet i CARnetom...
Vrga je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2010., 17:01   #19
wyru5
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Canada
Postovi: 53
bio sam jucer u linksu i naj solucija za sad je
http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=053.524.008
kaze ovaj iz linksa da bi trebalo raditi a ako ne bude da mogu vratiti.
zahvaljujem domy-u na pomoci al smo se namucili sa adsl modemima
sad cemo jos morati ufatiti ovog canjona pa istestirati.javimo rezultate.
wyru5 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2010., 20:21   #20
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,596
@wyru5
Ako ćeš ovog Kenjona koristit sa Carnet PPTP account - om onda odmah u startu zaboravi, već je "prijavljeno" da ta kombinacija ne radi.
Naravno, možeš uzet i probat ali čisto sumljam.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2010., 20:28   #21
wyru5
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Canada
Postovi: 53
radim to za frenda i mislim da on cak ima 3d bez carneta,morat cu jos provjeriti, sad neznam da li tu ima razlike.ali bez obzira ako mogu "posuditi" modem treba probati.
wyru5 je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2010., 00:25   #22
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Citiraj:
sad neznam da li tu ima razlike
itekakve
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2010., 19:38   #23
marke
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
pozdrav ljudi!

evo ovako, trenutno sam na amisovom probnom 3u1 total paketu i jako sam zadovoljan digitalnom telkom, internetom, telefonom i cijenama. to je inače probni paket koji ističe na kraju mjeseca a onda se vraćam na 2u1.

nedavno sam se sjetil da mogu kao student iskoristit popuste preko carneta pa mi je zapeo za oko bnetov 3d carnet paket za 192,57kn. e sad, uzeo bi prošireni televizijski paket (digitalna televizija) za 27,22kn, dodatni digitalni prijemnik za drugu telku 30,25kn i najam modema još 14,11kn, te me to ispadne 264 pretplate.

Mene sad zanima, pošto vidim da nedaju wlan modem u carnetu, dali će ovaj router (Linksys WRT54G2) se moći spojiti s njihovim modemom tako da mogu imat na kompu i laptopu internet preko wlana?

i još me zanima, dali mi je uopće pametno prelazit na bnet, kakva je kvaliteta usluge s obzirom na amis (s kojim sam zadovoljan)? tu mislim pod kvalitetu internet veze, naravno i digitalne televizije, dal se to uopće isplati?
marke je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2010., 15:19   #24
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Citiraj:
Autor marke Pregled postova
Mene sad zanima, pošto vidim da nedaju wlan modem u carnetu, dali će ovaj router (Linksys WRT54G2) se moći spojiti s njihovim modemom tako da mogu imat na kompu i laptopu internet preko wlana?
to ce ipak trebat samostalno otkrit
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2010., 11:29   #25
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Xxxx

Zadnje izmijenjeno od: Xenon. 10.02.2010. u 00:01.
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2010., 00:34   #26
Pijanec
in vino veritas
 
Pijanec's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb-Trešnjevka
Postovi: 33
Imam NETGEAR WGR 614 v6 i uspio sam nekako osposobiti 3d carnet.

Međutim, imam problem. Veza mi jako cesto 'puca', nekad traje par sati, ali nekad pukne nakon pola sata.. Naravno, ja ne vidim da je veza pukla, nego mi jednostavno odjednom nece otvarati stranice pa mi preostane samo da iskljucim router iz struje i ponovo ukljucim. Druga i jednostavnija opcija mi je da pritisnem opciju 'test' u postavkama routera koja valjda radi to isto, samo bez gasenja routera pa mi tako malo olaksa stvar. (Npr. tu opciju sam koristio kod 'normalnog' 3d paketa kad bi trebalo obnoviti IP adresu recimo kod skidanja sa rapidsharea, da ne cekam 20 min između skidanja..).

Mene zanima da li vama sa tim routerima koje spominjete veza radi dobro i konstantno? Znaci, upisete podatke u router, on se automatski spoji i to je to, veza ne puca?

Jer mene ovo stalno restartanje routera ubija u pojam, a nije pomogao niti novi firmware, pa bih nabavio novi router, ali samo ako stvar provjereno sljaka pa vas molim za savjet.

Pozdrav!
Pijanec je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2014., 20:10   #27
sholky
Premium
Moj komp
 
sholky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Znam da je prastari topic ali da ne otvaram novi - kako mogu unaprijed znat hoće li mi određeni router radit sa bnet carnetom?
Znači htio bi uzet xcarnet s običnim modemom i onda na njega spojit TP-Link WDR4300 (omogućava guest wireless, USB vanjski i još neke kul stvari).
Kako da znam hoće li Carnet stvarat probleme?
sholky je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2014., 20:25   #28
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,596
Nikako, kupuj direktno u trgovini i pri tome pitaj / dogovori mogući povrat za x dana, obično ide da čokcu ostaviš kešovinu ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na