Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.06.2022., 12:42   #1
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,342
Led osvjetljenje elemenata

Pozdrav,

u dnevnu sobu bih na par mjesta postavio LED traku (tipa iza TV-a i komode od TV-a).

LED trake bi prvenstveno bile dekorativne namjene tako da jačina osvijetljenja nije od presudne važnosti. Ono što bih htio da dimenzije budu što manje (da nemam veliki ispravljač negdje u komodi od dnevne sobe). LED trake bi bile duljine cca 1.5m, 1.5m i 3m

Volio bih da su LED trake upravljive preko daljinskog. Može li jedan daljinski upravljati s 3-4 LED trake tako da ih mogu uključivati samostalno?

Imate li neku preporuku za LED trake, AliExpress?
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2022., 13:15   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Zbog dekorativne namjene svakako uzmi dimabilne (regulacija nivoa osvjetljenja),
da se naći cijeli komplet sa napajanjem, trakom, daljincem, ...

Za te dužine trake dovoljno je ispravljač "utikač izvedbe", mada je takav nekad nezgodan za produžni ... lakše je kad je klasična "cigla na žici".

Ostala pitanja ćeš morati pogađati, ako uzmeš 3 ista kita / od istog proizvođača mooožda sva 3 budu radila na isti daljinski a možda i ne.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.06.2022., 13:33   #3
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,342
Zato bih volio nekakvu preporuku jer na aliexpressu vidim svašta, ali sve mi je nekako nedorečeno. Za kuhinju sam si stavljao ispravljač, daljinski, kanalicu itd. ali ovdje mi ne treba tako skupo rješenje.

Čak ima onih LEd traka koje već na sebi imaju zalemljen ispravljač ili idu direktno na 230V te imaju utikač, no taj utikač je dužine 20cm pa onda treba ili isti rezat pa produživat, a to opet izgleda ružno.
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2022., 14:31   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Bakar je skup i gotovo svi rade takve pi *** je sa priključnim kabelom smiješne dužine,
nema tu pomoći, 99% da ćeš morati sam intervenirati i produžiti sa potrebnom dužinom.

Ima takvih stvari i kod nas samo treba naći, vidjet uživo ... samo primjer nekakvog kompleta > https://www.bauhaus.hr/led-trake/led...ech/p/28238089
https://www.bauhaus.hr/kuhinjske-svj...aka/p/23156113
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na