Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.03.2023., 17:49   #43471
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Koliko znam, u opasnosti je prostata a ne jaja per se Zato obicno sicevi imaju ili udubljenje ili prorez na tom dijelu. Ili je to zbog fart aerodinamike?!
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je online   Reply With Quote
Staro 13.03.2023., 18:17   #43472
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
150km na mtb-u je cisti sado-mazo 😆🤯🙄

Odabir sjedala je vrlo individualna stvar.

Isto tako pravilno odabrati cestovni bicikl nije jednostavno kao kupovina brdskog bicikla koji se prodaju u s, m, l velicinama.
Cestovni bajkovi se prodaju (uglavnom) u veličinama inkrementa 2cm i sve se može podesiti do najmanjeg detalja.
Vrlo je bitno odrediti pravu veličinu bajka i geometriju koju preferiraš ... neka agresivna race geometrija, touring varijanta ili nešto između.
Postoje neke okvirna pravila i adhoc metode kako odrediti pravilnu veličinu cestovnog bicikla.
Da sad ne pišem, pun klinac ih imaš na YT pa si pogledaj
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.03.2023., 18:44   #43473
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova

Opet, moguće da nemam toliko kvalitetne bibe i pelenu. Imaš preporuku di se može nabaviti, a da nije preskupo?
Imam Ale, castelli, žolan vrhunske su, al precjenjeno u svakom slučaju.
Dosta jeftinija solucija su alijevi store-ovi brendova Darevie, Santic, Rion, po meni nimalo lošije kvalitete, u rangu su pa čak i bolje ...
Ova tri kineza su mi ono baš peri-deri, ni malo ih ne žalim. Svaki dan sam u njima.
Jedino mi se na peleni Darevie biba odljepio gelirani dio na peleni sto naljeze na sjedne kosti, al ono, nakon 100-tinjak pranja.
Relano već bi trebale biti u smeću.

DAREVIE Official Store
https://a.aliexpress.com/_mNWyXhk

Santic Official Store
https://a.aliexpress.com/_mMqSGz0

RION Official Store
https://a.aliexpress.com/_mKew2Lc


Edit:
Sjetio se da sam prošle godine pisao kratki osvrt sa sličnu temu na forum.hr


Citiraj:
Autor Ziiky
Neki moj mali osvrt glede biba ...





Pelene s lijeva na desno:
Castelli, Ale, Darevie, Santic, Žolna
Rangirano po cijeni; Ale, Castelli i Žolna, pa daleko jeftinije Santic i Darevie, ali po kvaliteti su svi tu negdje ... svih 5.
Neke pelene su za kraće distance, neke za duže.
Castelli kiss i Darevie su mi najbolje i imaju najbolje uloške i s njima podnosim najdulje rute od 4-5 dana u komadu.
Čak bi se usudio reci da je kineski Darevie vrh za ultradistance. Bibe su čvrste, drže sve na mjestu, neobatale se ni nakon 4 dana vožnje, a imaju uložak meni osobno bolji i od hvaljenog Castelli Kiss uloška. Žolna ima dobar uložak, ali im je materijal ko žvaka, rasteže se i naše "privjeske" ne drži na mjestu.
Santic je isto odličan, ali ne pase mi za Infinity sic jer je pelena nesto manja. Najjaca je na poziciji sjednih kostiju, što meni za infiniti nije bitno. Za nekoga tko sjedi na klasicnom sicu bile bi odlicne. Materijal ne nesto lošiji od Daredie, pogotovo šavovi koji nisu rastezljivi do krajnjih granica materijala pa hoće popucati. Bibe im imaju zgodan fjučr sa džepovima. Na svakoj nogavici je mrežasti dzep, a na leđima ima 2 mrežice pa gornji outfit ne mora nužno biti dres radi džepova.
Ale bi svrstao između Castellija i Darevie. S time da imaju najbolje materijale i šavove. To je nešto nevjerovatno do kojih detalja ide izrada PRR dresova. Do recimo 100-150km su vrh.

To je neki moj osobni stav, nisam snob da sve mora biti markirano ... Iskustvo sam skupio osobnim pokušajima i pogreškama te forumskom pameću
http://www.forum.hr/showthread.php?p=86133935
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 13.03.2023. u 20:24.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2023., 00:20   #43474
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
Hvala ti na svemu, da si mi proučavati!
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2023., 09:56   #43475
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova

Samo pripazi, jednom kad se prebaciš s mtb-a na cestovnjake rijetko ko se vrati nazad 😁
Ovo i ja potvrđujem

Ja sam kupio entry level roadie u dechatlonu iz znatiželje, samo me zanimalo kako se vozi taj bajk.

Fast forward 2 god kasnije, bajk sam napucao koliko ima smisla u tom rangu (novi pogon, grupa, karbonski elementi, kočnice, karbonski kotači, lateks zračnice, gume.

Na stare kotače sam stavio gravel gume, i voila, imam 2 bajka u jednom. Road endurance i gravel geomatrija su u suštini jako slični, tako da bajk funkcionira super i udobno u obje uloge.

Enduro bajk sam vozio valjda 3 puta u zadnje 2 god

@Ziky imam neko praktično pitanje za tebe, pošto vidim da si daleko najiskusniji roadie ovdje od nas.

Koja je realna razlika između neke mid range gume tipa (Conti Ultra sport III, Vittoria Rubino PRO) i top range tipa Conti GP5000, Vittoria Corsa, Pirelli P-zero?

Da li uopće prosječni vozač može skužit razliku u smislu rolling resitanca, tj. brzine?

Računam da su te premium gume lakše, tanje i manje puncture resistant, što nije neka sreća za ove naše prometnice?

Hvala
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2023., 10:41   #43476
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
A di se vozite s cestovnjacima? Iskreno, izgleda mi opasnije od šume. Mene isto u zadnje vrijeme privlace, nemam bas vremena stavljati bike na auto i ici sljeme/zumberak. Ovako od doma mogu direkt s bajkom negdje zapičiti.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2023., 10:56   #43477
Rebbit
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 651
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
DAREVIE Official Store
https://a.aliexpress.com/_mNWyXhk

Santic Official Store
https://a.aliexpress.com/_mMqSGz0

RION Official Store
https://a.aliexpress.com/_mKew2Lc


Edit:
Sjetio se da sam prošle godine pisao kratki osvrt sa sličnu temu na forum.hr
tnx na info

Citiraj:
Autor SrKi Pregled postova
A di se vozite s cestovnjacima? Iskreno, izgleda mi opasnije od šume. Mene isto u zadnje vrijeme privlace, nemam bas vremena stavljati bike na auto i ici sljeme/zumberak. Ovako od doma mogu direkt s bajkom negdje zapičiti.
Ja sam nedavno kupio gravela cube nuroad (zbog 100kg i diskova, a diskove nisam mogo dobit za tak malo para na cestovnjaku), imam i "cestovnije" gume cca 35mm širine i gravel 40... Planiram ga vozit samo po cesti i eventualno neki makadam šoder, etc... nikakav gravel/xc me ne privlači na dropbarovima.
Kupio ga iz slicno razloga koji i ti govoris (ne volim prometne ceste, ni motor ne vozim po prometnim cestama ako bas ne moram), problem mi je otic na sljeme kad nisam u formi, a kako sam debel i spor, cesto nisam nego što jesam u formi. Uspon na sljeme il medvedgrad me ubiju cim malo duze ne vozim... pa sa ovim planiram drzat formu, tj. kad mi se da poslije posla zapedalirat 1-2h Jarun/Samobor/Pokupsko, etc... Imam jos urban commutera pa sam se s njim znao gonjat po cesti, ali nije to to...

moram ti rec da sam jako zadovoljan sa svojom odlukom, i imaš moje preporuke.

Razlog za gravel - imam diskove, veći tyre clearance, thru axle i cestovnu tiagra grupu.... za polovnjaka i početnika aman taman.
__________________
nek sam isti kao on, ma nek sam isti ko stari moj, dok zivot juri, ja cu lagano....


Lenovo Thinkpad T14
Logitech MX Master 2S
Logitech MX Keys

Galaxy S23+

Rebbit je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2023., 12:29   #43478
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova



@Ziky imam neko praktično pitanje za tebe, pošto vidim da si daleko najiskusniji roadie ovdje od nas.



Koja je realna razlika između neke mid range gume tipa (Conti Ultra sport III, Vittoria Rubino PRO) i top range tipa Conti GP5000, Vittoria Corsa, Pirelli P-zero?



Da li uopće prosječni vozač može skužit razliku u smislu rolling resitanca, tj. brzine?



Računam da su te premium gume lakše, tanje i manje puncture resistant, što nije neka sreća za ove naše prometnice?



Hvala
Ja se nisam dalje maknuo od continentala, a Vozim uglavnom GP seriju. Od guma koje si naveo imam conti gp5000tr i nekad prije contiSport mislim da je bila dvojka.
Odmah cu ti reci da je ContiSport jako loša low entry guma, poglavito na mokrom i vrlo lako ćeš zablokirati kotač. Moraš biti iznimno pažljiv, pogotovo na spustevima. Inače je loša, plastična je, a na mokrom je još gora.
Prije 5000tr serije sam vozio 4000s2 s latex zracnicama pa gp5000 s latexom.
Imamo i jedan set kozaca s michelin litheon 3.nbile su ok napocetku, ali nekako vrlo brzo izgube ta svoja svojstva i postane plasticna.
To mi se sa conti GP nikad nije desilo. Pa cak i kad su u stanju raspadanja, ocigledno potrosene, opet su vrlo dobro drzale cestu.


Dal se osjeti razlika izmedu gp5000tr i sport3?! Ja vjerujem da da, razlika je ogromna i ja sam je osjetio dok sam brijao na treninge na dnevnoj bazi. Gp5000s tr + tubeless setup je vrlo udoban, guma odlično, brutalno drži cestu u zavojima i vršnje brzine je bilo lakše održavati. Isto tako na mokrom je fenomenalna.

Dal bi to tebi bilo vrijedno, tih 2x 45e + sealant + ventili + traka i sve ono sto ide u tubeles kit, moras sam razluciti, za neke entry lvl weekend rajd, vjerujem da nije.
Opet kad razmisljam iz ove danasnje perspektive kad vise nisam u treninzima nego iskljucivo guštam, kad potrosim ovaj set, vrlo vjerojatno cu opet kupiti 5000s tr.
Tubeless se vrlo lako slaze, pouzdan je i funkcionira.

"Obična" Gp5000 + latex je vrlo sličan filingu gp5000s tr tubeless. Jeftinije pa mozes ici u tom smjeru. Jedino što ćeš latexice morati pumpati svaki dan. Jako brzo gube tlat, skoro 1-2bara po danu, ovisno o temperaturi.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2023., 13:42   #43479
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Hvala ti. Da, išao bih na obične GP5000 i latex (već ih imam, nije tako strašno s puštanjem, ali da, prije svake vožnje ih treba pumpat), neda mi se sa tubelessom zezat iskreno...

A mora biti ozbiljna razlika, GP5000 je 40-45€ guma a Sport III je 17-20€. Iako su dosta hvalili taj sport III kao super budget/training guma.

A pazi, prema ovoim ozbiljnim bicycle rolling resistace ekipi čak ima i odličan wet grip:

https://www.bicyclerollingresistance...sport-iii-2020

Iako sam se ja nedavno spičkao, proklizao sam u rotoru i stopio se s asfaltom, tako da sada baš više i ne vjerujem gumama
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2023., 16:30   #43480
Tean
Premium
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 181
Gp 5000 je super, ali nece dugo trajat. I ako slučajno skrenes na makadam prema mojim iskustvima lagano se dobije probušena guma (iako je u konačnici to dosta i sreća). Od Continentala probao do sad gp 5000, gp 4 season, gatorskin.

Trenutno vozim gatorskin (običan ne hardshell) jer nisam htio dati 45 eura za gp 4 season (koliko koštaju ove godine) i zadovoljan sam, mislim da nema neke razlike (gledajuci sve one mokre, sluzne i hladne spusteve ove zime). Napominjem da sam limitiran izborom guma pošto vozim isključivo 32mm (zbog komfora).

Defitnitivno se osjetni razlika između tih top guma (koje su "ljepljive" i mekane pod prstima pogotovo kad su nove) i tih jeftinijih guma (koje koštaju ~ 20 eura). Pošto danas cijene svega idu u nebo i neda mi se vise davat 40 eura po gumi tražim uvijek neki middle ground. Zadnji gatorskin me je koštao 33 eura čime sam zadovoljan.

Kupio sam i jednu Vittoria Zaffiro Pro V Graphene 2.0 (da probam pošto je bila jeftina 17 eura) i djeluje jako jeftino pod prstima (nisam još vozio, ali ajde poslužit ce za neke ljetne dane)

Uzeo sam također da probam PIRELLI P7 Sport Road Tyre (23 eura) i pod prstima djeluje neka sredina (nije sticky kao gp gume, ali nije ni plastika kao one jeftine gume).
Tean je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.03.2023., 18:27   #43481
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
poklon za 5. rođendan




Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2023., 19:23   #43482
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Već ima vozačku?!

Sent from my motorola one 5G ace using Tapatalk
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je online   Reply With Quote
Staro 15.03.2023., 12:45   #43483
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
ziiky je sve reko.
razlika u high end gumi i entry lvl gumi je kao razlika između običnog auta i auta za rally.
kod cestovnjaka većina ih fura continental, mali broj schwalbe i ostali furaju kaj im padne pod ruku. osobno ne bi nikada uzeo vittoriu jer je užasna na mokrom - čak i najskuplje njihove gume.
cijene guma kod nas i vani se znaju dosta razlikovati pa ne treba srljati sa kupovinom. gp5000 je no brainer sa cestovnjaka. s njome se dobije i na brzini malo. tko ne ganja rolling resistance može ići na 4seasons ili gator skin i dobit će na kilometrima, ali i na težini.
kod gravela je druga priča. tu čak i schwalbe ima skroz ok gume. kod gravela se ipak gleda da guma ima one male točkice kada se skrene na "gravel path" lol i više nema takav rolling kao slick guma, ali zato se može opustiti na prašini i grubljem terenu.

e da: dobra pelena je majka.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2023., 13:06   #43484
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
Već ima vozačku?!

Sent from my motorola one 5G ace using Tapatalk
Ne zna jos ni pedalirati
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2023., 22:17   #43485
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Ovako se zlatni lanci furaju

8-B8988-F5-FFEB-4-AEF-ABC9-A7-A30-FBA14-BA EEBD1-A98-BBA7-4-ABD-8-EE6-AD1003-E97088


Šalu na stranu, zamjenio sam sve, chainringove, kazetu i lanac. Novi start sada 😃
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2023., 16:32   #43486
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Ako netko treba vrhunsku outdoor jaknu, pravac Adidas outlet u Sesvetama, tamo je Adidas Terrex TechRock GTX jakna snizena 75%, tocnije sa 570€ na 139.
Cijena takvih jakni krecu se od 500-800€, tako da je ovo prilika koja se ne propusta. Bolji materijal od Gore-tex Pro-a za sad ne postoji.
Bilo je svih velicina osim XXL-a

Nik je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2023., 20:39   #43487
SinfulSaint
Premium
Moj komp
 
SinfulSaint's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 315
Momci, vrijeme je za nove gume 28'' trekking uglavnom vožnja po ZG ulicama ponekad nasip Sava itd. Nemam puno love gledo sam Kendu i CST 700x35 plus. Marko projekt ili Keindl. Ima ko kakav savjet što da uzmem? Možda da se rastegnem koji euro gore pa i nešto drugo? Hvala!
SinfulSaint je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2023., 15:53   #43488
matija.gubec
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 112
Pozdrav,


može mala pomoć, sestra je za Uskrs od zeke zaželjela svijetla za bajk. Vozi se samo po Zagrebu do posla i natrag. Može neki best buy prijedlog, može i sa Aliexpressa / inozemnog shopa sa dostavom.


Hvala puno
matija.gubec je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2023., 20:22   #43489
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
ima li netko povoljno 26" V-brake wheelset viška? bitno mi je samo da nema kranc otraga nego freehub...
__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2023., 08:20   #43490
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
kaj kupiti za daily drive .. poso kuca .. i vikend ..
u pravilo cesta, nikakav offroad


gledao sam nešto ovakvo ..

Pošto imam 120 kila .. 187cm ..
Ili bolje uzet obični i prst u uho .. pošto imam bajk star 20g, i još dura
al .. vuče me na promjene


šta je bestbuy u e bajku ? ovo mi izgleda tu mač .. 4k za takav bajk ili ?
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2023., 08:41   #43491
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
kaj kupiti za daily drive .. poso kuca .. i vikend ..
u pravilo cesta, nikakav offroad


gledao sam nešto ovakvo ..

Pošto imam 120 kila .. 187cm ..
Ili bolje uzet obični i prst u uho .. pošto imam bajk star 20g, i još dura
al .. vuče me na promjene


šta je bestbuy u e bajku ? ovo mi izgleda tu mač .. 4k za takav bajk ili ?
zašto mora bit taj najskuplji a ne ovaj entry ak je samo lokalna vožnja?

https://prodaja-bicikla.com/webshop/...mtb/ctm-pulze/

i ja si nekak mislim uzet e-bike da mi pomogne uzbrdo i jednostavno olakša sve , al me brine njegova težina kad se isprazni baterija a ja imam 60km do kuće?
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2023., 10:02   #43492
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Momci, molim pomoć.

U procesu sam kupnje bajka, nakon 10 godina.

Gornja granica 2000EUR (plus/minus), koristio bi se za početak za makadam/cestu 20-30-40km, do kad ne steknem naviku ponovo se voziti na dulje staze, onda bi krenuo malo više Ivanščice, trailova itd. Generalna ideja je kroz neki period moći se odfurat s autom pod Ivanščicu, ispedalirat gore, spustit se, montirat bajk na auto i doma.

Htio bi fully, ali imam osjećaj da sam pretežak za to 100+ kg.

Prvo sam htio uzeti Canyon Stoic, ali sam nekako odustao.

Sad mi je zapeo za oko:
https://keindl-sport.hr/giant-fathom...roizvod-46749/
ili
https://keindl-sport.hr/giant-fathom...roizvod-47602/

Ako treba, rastegnem se još malo (tipa ovako nešto
https://keindl-sport.hr/specialized-...roizvod-48634/

Jel ima bolje za te novce?

Trenutno imam Cube Acid 2012, sasvim solidan bajk je bio, ali je vrijeme da idem dalje.

Kao što vidite, kupujem na dulje staze, koristiti će se.

Nekad sam imao dojam da se Canyon isplati direktno od njih naručiti, ali vidim da ne dobivam ništa više nego što dobivam kod nas trenutno.

Htio bi što više za novce koje dajem, fully po mogućnosti.

Sitnice kao što su pedale, sjedalo, te neke stvari mogu promjeniti odmah u startu, ali ne bi htio mjenjati vilicu ili shock npr.

Otići negdje van po njega (tipa SLO), ili naručiti iz vana, isto tak nije problem. Plaćao bi jednokratno.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 05.04.2023. u 10:08.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2023., 15:03   #43493
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
IMHO Radon Slide Trail AL 8.0 i Radon Skeen Trail AL 7.0 nude više u toj kategoriji od 2.000€, mada tebi zapravo treba nekaj poput Radon Slide Trail 9.0, tak da bez auta, možeš biciklom po okolnim bregima.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 05.04.2023., 17:28   #43494
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
mommy ak si i visok osim " krupan" gledaj i geometriju i veličinu rame. ja sam oko 190 i XL rama mi je taman na specialzed biciklu. ne znam jel ti treba druga suspenzija osim ok misliš vozit downhill na vrijeme.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2023., 17:56   #43495
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Hm, kako li ovo cudo vozi na otvorenom?



1) Oglas

2) Arhiviran kad izlapi originalni.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2023., 18:01   #43496
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
mommy ak si i visok osim " krupan" gledaj i geometriju i veličinu rame. ja sam oko 190 i XL rama mi je taman na specialzed biciklu. ne znam jel ti treba druga suspenzija osim ok misliš vozit downhill na vrijeme.
Jasno, jasno. Ja sam niži, M-L granica, više L.

Ali hvala, razmišljam o tome, naravno.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2023., 19:38   #43497
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
SCOTT genius 950 - ima ga samo u veličini M.



po tablicama M ide do 185, ali računaj da L počinje od 182/183 pa na dalje.


ako ti se čini ok kupnja javi se u lokalni shop ili dođi u zg
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2023., 21:33   #43498
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
Ja bi se zapitao koliko ti realno travela treba i imaš li volje tegliti se sa trail bikeom od nekih 16kg sa hrpom pedal boba najprije

Apropo prijedloga.. Marin rift zone 2 ili 3 iz tčt, focus thron 6.9 na bike24, orbea occam, rose ground control, polygon siskiu t8 ako ga se gdje može naći itd itd.. Ali općenito, zadržao bi se na 130mm hoda max i da ima lockout shocka.
raliSHA je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2023., 09:22   #43499
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Hm, kako li ovo cudo vozi na otvorenom?



1) Oglas

2) Arhiviran kad izlapi originalni.

Kakav tigar moraš bit, kupit brutalan TT bike za kućni trenažer

Bitno je i na trenažeru biti aero
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2023., 09:25   #43500
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor raliSHA Pregled postova
Ja bi se zapitao koliko ti realno travela treba i imaš li volje tegliti se sa trail bikeom od nekih 16kg sa hrpom pedal boba najprije

Apropo prijedloga.. Marin rift zone 2 ili 3 iz tčt, focus thron 6.9 na bike24, orbea occam, rose ground control, polygon siskiu t8 ako ga se gdje može naći itd itd.. Ali općenito, zadržao bi se na 130mm hoda max i da ima lockout shocka.
Ima smisla što pričaš, sada sam na 120mm i iskreno, fali mi malo.

Ovo što gledam je sve oko 150mm, mislim da ću tako nešto i pucati. Vidim da mogu uzeti fully za te novce, pa ću radije ići na to nego hardtail pa sve xt ili xtr, što nikada neću ni trebati ni iskoristiti.

A ako bude sve po planu i kile budu išle dolje, stvarno se vidim svaki vikend po lokalnim brdima, pa možda bolje imati i ne trebati nego trebati a ne imati.

Hvala na prijedlozima, btw.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na