Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 31.05.2023., 22:43   #31
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
All da je bolja od nutelle...
A šta za tebe znači 'bolja'?
To što je tebi nešto ukusnije ne znači da je zdravije, da ima bilo kakvu energetsku vrijednost i da je uopće pametno jesti.
Realno, sve je bolje od nutelle, pa čak i naša linolada.
Što je kompanija veća, a ferrero je među najvećima, to su sastojci veće smeće.

P.S. meni je ovo vrh:
https://www.tvornicazdravehrane.com/...roizvod-54505/
__________________
...
nepalac je offline  
Staro 31.05.2023., 22:48   #32
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Finija, ukusnija, velim, probal sam tu nizozemsku nutellu i daleko je bolja tj finija neg njemacka a nasa je vjerojatno medju gorima, doduse, ostale nisam probao, al sam cuo da su talijanske pri vrhu. Pa me zanimalo.

A izgleda da je pan di stelle konkurencija nutelli.
https://jolie.hr/gastro/jolie-apetit...ladne-keksice/

Zadnje izmijenjeno od: zvonac. 31.05.2023. u 22:54.
zvonac je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.05.2023., 23:01   #33
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
Pan di Stelle je vrlo slican Nutelli, osim sto ima suncokretovo umjesto palminog ulja, i ima unutra komadice Pan di Stelle keksa, to je fini dodatni kick. Ima za kupit kod nas u Sparu.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline  
Staro 01.06.2023., 01:06   #34
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,642
Kad smo kod namaza, probajte naći nekakav dućan s turskom ili istočnjačkom hranom i potražite nešto od ovog dvoje

Sarelle (45% lješnjaka) - skup je ko vrag, ali je najbolji namaz koji sam jeo. Kad se pojavi na policama, nestane brzo
https://turkishporter.com/ulker-coko...ut-spread-500g

Torku (45% lješnjaka) - nešto jeftiniji, ali slađi, češće se nađe na policama
https://bonvila.com/products/torku-h...-findik-ezmesi

Zadnji put kad sam bio u Turskoj sam skoro četvrtinu kofera napunio s to dvoje jer dolje ovaj skuplji košta oko 4 eura.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline  
Staro 01.06.2023., 06:13   #35
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
ja doduše nisam nikada kupovao u sloveniji, ali moj prijatelj koji ima vikendicu u samoboru. oni su non stop kupovali u slo, i još prije 20 i više godina.
znam da se je volio hvaliti kak je sve jeftnije nego kod nas uključujući i naši proizvodi. znači nije to nešto od nedavno tako, nego je to dosta dugo
vjerojatno da se lakše probiju na stranom tržištu.
chief_wolfinjo je offline  
Staro 01.06.2023., 06:20   #36
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Nutella, DE, 1kg (Lidl HR na akciji) ima isti sastav kao jopisova.

FR Nutellu od 1kg sam znao naći u Sparu, obično oko Nove godine.


Kupnja vani je itekako isplativa. Ok, sada je i kod njih malo poskupilo, ali i dalje je povoljno. U 35km udaljenoj Il. Bistrici imam Hoffer, Spar, Lidl i Eurospin. Obiđem sva 4 dućana i potrošim oko 150 EUR za dupkom pun bunker. Kod nas za tu lovu ne možeš ni kolica napuniti.
Kupujem lijekove za starce, neki su duplo jeftiiji nego kod nas. Samo kupnja lijekova mi uštedi lovu potrošenu na gorivo i cestarinu.

U IT su pašta i riža osjetno jeftinije nego kod nas. Kupim u PAM-u marmeladu od 330g za 1 EUR. A PAM je među skupljim trgovinama. Nedavno su u TS otvorili Lidl (u ulici od Univerziteta prema Silosu, ima podzemnu garažu od 20-tak mjesta). Morao bi skočiti pogledati šta ima u njemu. Isto tako nema potrebe kupovati razvikane marke kada za manje love možeš dobiti sličnu kvalitetu. Npr. riža Riso Gallo je 1 EUR/kg jeftinija od Riso Scottija, a odlična je. Kod nas obje te riže koštaju bar 1 EUR više nego u IT.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 01.06.2023. u 06:30.
coconut je offline  
Staro 01.06.2023., 07:21   #37
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova

Kupnja vani je itekako isplativa. Ok, sada je i kod njih malo poskupilo, ali i dalje je povoljno. U 35km udaljenoj Il. Bistrici imam Hoffer, Spar, Lidl i Eurospin. Obiđem sva 4 dućana i potrošim oko 150 EUR za dupkom pun bunker. Kod nas za tu lovu ne možeš ni kolica napuniti.
Kupujem lijekove za starce, neki su duplo jeftiiji nego kod nas. Samo kupnja lijekova mi uštedi lovu potrošenu na gorivo i cestarinu.

Lijekove u ljekarni? Što se ispalti tamo? Nisma nikad o lijekvoima razmišljao, a ženini starci troše hrpetine lijekova.



Toliko su meni cca do Brežica, tamo uz te navedene dućane ima i njihove trgovine Tus i Mercator, iako u njih rijetko idem. U Hoferu nakupujem Choceur slatkiša i čokolada, meni puno bolji od sveg krašovog slatkog ili drugih konfekcija što se kod nas prodaje (tu sam možda subjektivan jer volim njihove čokolade od djetinjstva kad ih je tatin frend donosio iz Aldija), instant kave su povoljnije nego kod nas, pa kavovina cca 30% jeftinija, svježe mlijeko, higijenski proizvodi... U 12. mjesecu sam recimo nakupovao u Hoferu zalihu pasate u staklenci, bio proizvod odlične kvalitete po 90c na akciji kad je kod nas usporedivi proizovd koštao preko 1,5 eur.



U njihovom Lidlu sve što kupujem je najčešće 10-20% jeftinije nego kod nas, a lako je usporedit jer uglavnom imaju iste tematske tjedne u isto vrijeme.


Slovenski Spar svako malo ima razne popuste i akcije puno bolje nego kod nas, učlanio sam se kod njih i dobio njihovu karitcu s kojom svaki drugi mjesec dobim 25% popusta na cijelu kupnju.


Da je sve jeftinije, nije, recimo voće i pvorće uglavnom nije jeftinije, mesni proizvodi kako kada i kako koji. Premium proizvodi su recimo uglavnom jeftiniji nego kod nas. Treba gledat kataloge i akcije i ić ciljano.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690

Zadnje izmijenjeno od: Roberto. 01.06.2023. u 07:26.
Roberto je offline  
Staro 01.06.2023., 07:21   #38
jazzwa
Premium
Moj komp
 
jazzwa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 94
A jeste se uhvatili nutelle i deklaracije, papir sve trpi, može biti ista deklaracija svugdje a sama sirovina od koje se izrađuje u pojedinoj državi tj tvornici drugačija.

A da se vratimo na naziv teme, HR proizvodi jeftiniji u okolnim zemljama, npr.
pivo (pan, žuja) često u BiH na akciji oko 1-1,2 KM, znači između 4-5 kn limenka, koju by the way možeš unovčiti u HR
Franck čips - 220g - 2,45 KM - manje od 10 kn
Vegeta 1 kg - 9-10 KM - cca 40 kn

i još podosta naših proizvoda je u susjedstvu jeftinije i to ne mala razlika
jazzwa je offline  
Staro 01.06.2023., 08:06   #39
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ma nutela je stara tema.

Dobio nedugo nutelu iz Istanbula. Imao doma nutelu iz NYC. Imao doma našu nutelu.

Na papiru sve isto, doslovno su na oko druge boje.

O okusu da ne pričam.
Mommistake je offline  
Staro 01.06.2023., 08:39   #40
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
O kojoj god nutelli pričamo, budimo realni, pričamo o smeću kojeg ne bi trebalo puno jesti


Nutella je nastala od gianduja paste koja je u startu sadržavala između 30-45% lješnjaka i preko 10% kakaa... a danas Nutella ima 13% lješnjaka u svim varijantama i oko 5-7% kakaa. U raznim regionalnim varijantama variraju količine obranog mlijeka i kakaa (u malim rzalikama), varira vrsta ulja koje se koristi, ali svuda su lješnjaci do 13% uz veliku količinu šećera.



Postoje puno kvalitetnije i finije paste/namazi, Nutella je naprosto među najjeftinijima i najpopularnijima.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.06.2023., 08:46   #41
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor jazzwa Pregled postova
pivo (pan, žuja) često u BiH na akciji oko 1-1,2 KM, znači između 4-5 kn limenka, koju by the way možeš unovčiti u HR
Franck čips - 220g - 2,45 KM - manje od 10 kn
Vegeta 1 kg - 9-10 KM - cca 40 kn

svako ima svoje susjedno jeftinije tržište. sjever ide u sloveniju, mi na jugu idemo u bosnu, točnije bosanski brod. gorivo i plin su bili nenormalno jeftiniji prije, sad se cijena izjednačila. jbg nisu ni oni glupi hehe

u bosni ako ti je račun u trg. centru mislim iznad 100km ili tako nešto, mogao se odnijet na carinu (il gdje već) i dobit neku razliku u porezu. pogotovo na elektroniku.

ljudi aute popravljaju u bosni u ovlaštenim servisima.
kuhinje/namještaj/stolariju kupuju u trgovinama u bosni, pitaš ih da naprave par manjih računa i odeš s par frendova po to da te ne zajebavaju na carini.

motor za auto sam uzeo u bosni
John Creasy je offline  
Staro 01.06.2023., 08:48   #42
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
et zašto nam je ovako, lijepa i kvalietetna tema zatrovana nutellom. nećemo nikad palit zagreb ko pariz jbg
John Creasy je offline  
Staro 01.06.2023., 08:49   #43
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Postoje puno kvalitetnije i finije paste/namazi, Nutella je naprosto među najjeftinijima i najpopularnijima.
Kao i sve ostalo u svijetu, hoćeš McDonalds, Pringles, Kola, Milka, Jack Daniels i tisuće ostalih proizvoda.

Nitko ne kupuje te stvari zbog kvalitete, svi to znamo.

Kupujemo zbog više faktora, što popularnost, što okus, što dostupnost, što cijena itd.

Nutela je u suštini ulje i šećer.

Ali totalno nebitno za ovu temu.
Mommistake je offline  
Staro 01.06.2023., 09:20   #44
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Kao i sve ostalo u svijetu, hoćeš McDonalds, Pringles, Kola, Milka, Jack Daniels i tisuće ostalih proizvoda.

Nitko ne kupuje te stvari zbog kvalitete, svi to znamo.


Kupujemo zbog više faktora, što popularnost, što okus, što dostupnost, što cijena itd.

Nutela je u suštini ulje i šećer.

Ali totalno nebitno za ovu temu.
Evo, nazovi me bedakom, ali u većini slučajeva ovi gore proizvodi se kupuju jer bi kakti trebali biti bolji od većine toga u dućanu. Bolji je subjektivno, al bi rekel da više ljudi preferira megić od npr burger kinga, ili Kolu naspram Sky Cole (koja je meni bolja od obične coca cole) zbog nekog razloga.

E sad, ono kaj mene zanima - ja bi rađe dal iste pare ili mrvu više para za nekaj kvalitetnije, pa čak i da je manja količina. Ne sad drastično skuplje/manje, nekaj čim bi mogel zamjeniti standardne špeceraj stavke bez da ostavim bubreg na blagajni, ko ove alternative nutelama sa više lješnjaka, kvalitetnije čokolade, kave, tjestenina itd.

Hoću se informirat bolje o tome kaj jedemo i kupujemo.

Od naših proizvoda sve se više razočaram, od smanjivanja veličine proizvoda, lošije kvalitete pa do skuplje cene, ne razmem. Nažalost kad komentiram takve stvari dobijem komentare natrag da kaj se čudim ko pura dreku, da svi to rade i kao kaj se žalim, trpi i širi guzove. Ne znam, nekad me baš ubije letargija ljudi oko mene
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline  
Staro 01.06.2023., 09:32   #45
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Mc sam više htio usporediti s kvalitetnijom hranom za iste novce (kvalitetniji komad mesa npr.). Osobno, burger king mi je bolji od Mc-a.
Kola kao primjer lošijeg izbora ako već kupuješ sokove itd.
A jbg, kad je sve ovo gore fino, pringles i kola, jebiga, fino je.

A ovo ostalo, sve smeće, jedno do drugoga.

Pringles je još najgori od ovih gore navedenih. Milka nije čokolada, već mast i mlijeko itd.

Osobno, već dulje vrijeme ne kupujem ovo gore, pokušavam kupiti kvalitetnije stvari. Umjesto dostave, radije uzmem neki kvalitetniji komad nesa i lupim ga na roštilju (samo primjer).

Sad kad sam počeo brojati kalorije itd., vratio se u fitness vode, tek sad vidim što sam sve u sebe nabacaio zadnjih 10+ godina.
Mommistake je offline  
Staro 01.06.2023., 09:57   #46
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 552
Jooj mekić valjda a ne megić... je-o te megić...

Doduše povremeno odem ali ga izbjegavam. Radije odem na ćevape.

Nutellu i slične namaze rijetko.

Od čokoladi sam prešao na veći postotak kakaa, ove mliječne i ine su mi bezveze, radije nešto drugačije.

Možda da se zaletim jedan dan do SLO da vidim kakav imaju izbor čokoladi plus malo da i špeceraja kupim.
spiderhr je offline  
Staro 01.06.2023., 10:06   #47
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Samo voće,zelenilo i riba recept za uspjeh
Jedan dan imam bob i srdele, drugi dan srdele i bob
webstartm je offline  
Staro 01.06.2023., 10:09   #48
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Evo, nazovi me bedakom, ali u većini slučajeva ovi gore proizvodi se kupuju jer bi kakti trebali biti bolji od većine toga u dućanu.

Na stranu subjektivnost toga što je bolje, MCD, Pringles, Coca Cola..najčešće nisu ti proizvodi bolji od drugih, čak ih ni oni sami tako ne reklamiraju.


Uzmimo za primjer MCD, sasvim sigurno nije bolji od svih durgih fast foodova, ali ima nekoliko prednosti zbog kojih je jao popularan - franšiza, svuda ga ima (laka dostupnost), dobro osmišljena ponuda, polugotovi proizvodi zbog kojih nikad dugo ne čekaš u redu, visoka kalorijska vrijendost zbog koje brzo osjećaš sitost, jeftin je...


Coca Cola je možda bolja od većine durgih kola, ali i skuplja. Ali ako ju uspoređuješ s drugim sokovima koji nisu kole, priča je bitno drugačija.


Slažem se s tobom, i ja radije gledam da za slične ili mrvicu veće novce jedem i pijem nešto bolje, pa makar to značilo da ću i piti n i jesti nešto manje. jer na kraju krajeva ovo su sve proizvodi i koji nisu nešto naročito zdravi




@webstartm, volio bih doći do te faze, al za sad još previše volim i meso i slatko
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline  
Staro 01.06.2023., 10:59   #49
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Nutella da je najbolja, nije, imo, ni izbliza, samo je najpopularnija.

Ovo je recimo odlican namaz:
https://www.spar.si/online/lesnikov-...-200g/p/533832

Uz njega CremaNovi, Pan di Stelle, svi su meni bolji od Nutelle. BioBio isto ima neku svoju vrlo dobru varijantu coko/ljesnjak namaza.

Spomenuti Lidlov namaz iz talijanskog tjedna je meni isto bolji, a jeftiniji od gore spomenutih.

Ovo je isto vrlo dobar, i zanimljiv, poseban namaz, sa sladom i bez palminog ulja:
https://swissmade.direct/hr/du%C4%87...hrskavi-krema/


Btw, talijansku nutellu je neko vrijeme zabac imao.

https://www.amazon.de/-/en/gp/produc...t_b_prod_image


Ovo mi je žena jela, u HRV cijene naravno tri puta veće, pa se isplati naručiti vani.
Prefino, i nema veze sa nutelom.
Colop je offline  
Staro 01.06.2023., 11:03   #50
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
https://www.amazon.de/-/en/gp/produc...t_b_prod_image


Ovo mi je žena jela, u HRV cijene naravno tri puta veće, pa se isplati naručiti vani.
Prefino, i nema veze sa nutelom.
https://www.garden.hr/krema-od-ljesn...occiolata-270g
To bi ovo trebalo bit, bome, cijena je koma.
Recenzije vele da je ovo idealna zamjena za nutelu.
zvonac je offline  
Staro 01.06.2023., 11:12   #51
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
https://www.garden.hr/krema-od-ljesn...occiolata-270g
To bi ovo trebalo bit, bome, cijena je koma.
Recenzije vele da je ovo idealna zamjena za nutelu.

Naravno, u HRV je kilo preko 200 kn, vani kilo 15 eura.
Zadnji put sam naručio na skladište u DE 6 kila ovoga, Belgijsku čokoladu, i još neke gluposti, i onda samo shippao u HRV, jer njemci imaju PDV od par posto na neke stvari od hrane, a kod nas se tuče 25 % na sve.
Colop je offline  
Staro 01.06.2023., 12:47   #52
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Citiraj:
Autor spiderhr Pregled postova
Jooj mekić valjda a ne megić... je-o te megić...
Ovo je popularna tema na forumima i redditima, sad bu zlo Ali da, većina oko mene veli megić, vjerojatno jer smo većina ZG i okolica, ali mekić je isto opcija, inferiorna :P

Ugl, ta fast food sranja nisu niš bolja jedna od drugih, samo sam ih nastavil koristiti ko primjer, aktivna je borba kontra tog dreka ali problem je kaj smo svugdje okruženi tim na druženjima. I dalje se čudim nekima koje znam koji piju litru+ kole dnevno.

Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Na stranu subjektivnost toga što je bolje, MCD, Pringles, Coca Cola..najčešće nisu ti proizvodi bolji od drugih, čak ih ni oni sami tako ne reklamiraju.

Uzmimo za primjer MCD, sasvim sigurno nije bolji od svih durgih fast foodova, ali ima nekoliko prednosti zbog kojih je jao popularan - franšiza, svuda ga ima (laka dostupnost), dobro osmišljena ponuda, polugotovi proizvodi zbog kojih nikad dugo ne čekaš u redu, visoka kalorijska vrijendost zbog koje brzo osjećaš sitost, jeftin je...

Coca Cola je možda bolja od većine durgih kola, ali i skuplja. Ali ako ju uspoređuješ s drugim sokovima koji nisu kole, priča je bitno drugačija.

Slažem se s tobom, i ja radije gledam da za slične ili mrvicu veće novce jedem i pijem nešto bolje, pa makar to značilo da ću i piti n i jesti nešto manje. jer na kraju krajeva ovo su sve proizvodi i koji nisu nešto naročito zdravi

@webstartm, volio bih doći do te faze, al za sad još previše volim i meso i slatko
Sve to ima svoje prednosti i mane, ali nekak kak sam stariji vidim sve više mana a prednosti ili postanu manje ili se okrenu u manu. Da, zasiti te ta brza hrana brzo, ali to opet nije dobro za zdravlje. A s obzirom na pare koje dam, ne bi rekel ni da je to više jeftina klopa iako istina, niš više nije baš jeftinije.

Vidim i po sebi, bilo je razdoblje kad mi je najpraktičnije bilo pojesti nekaj na brzaka nakon posla ili za vreme gableca pa sam natukel skoro 20 kila u zadnjih 3-4 godine, tj od kad je nekak ova korona krenula. I kao uvek mislim "budem krenul raditi na tome" i nikak da krenem, ali kužim kak mi postepeno dolazi motivacija da okrenem navike na bolje.

Ček, kaj je ono tema?
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline  
Staro 01.06.2023., 12:57   #53
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 552
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Ovo je popularna tema na forumima i redditima, sad bu zlo Ali da, većina oko mene veli megić, vjerojatno jer smo većina ZG i okolica, ali mekić je isto opcija, inferiorna :P
Ja sam ZG pa mi je nekak čudno reći megić ako je MCDonalds... Nema slova G...

Ali da se vratimo na temu. Recimo u Mađarskoj ima Pepsi s okusom manga a u HR ga ni ne misle za sada staviti u ponudu. Bio frend u Mađarskoj i kaže jeftiniji i Pepsi tamo.
spiderhr je offline  
Staro 01.06.2023., 12:58   #54
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
tema su palačinke s nutellom i kikiriki namazom
John Creasy je offline  
Staro 01.06.2023., 13:33   #55
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ono, na kraju ćemo završiti na sunčevim zrakama i zašto je Putin Vladek a nije Mario.
Mommistake je offline  
Staro 01.06.2023., 13:56   #56
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,642
Taj G u MeGDonalc ni meni nije jasan, al ok. U HR je skup za popizditi jer realno nema neku konkurenciju.
Sinonim je za fast food i ljudi i dalje kupuju koliko god da dižu cijene i smanjuju porcije.

Sjećam se kad se otvorio na Vrbanima, praktički 5 min od kuće i kad su se svi rođendani ekipe iz razreda tamo slavili

Čovjek se tad mogao i najesti, a McFlurry je bio brdo sladoleda s prožetim jagodama/m&m/čokoladom. Kaj imamo danas, papirnate slamke, drvene žlice, smiješno malo sladoleda a u sladoledu nema ničeg od tih “okusa” nego je samo posipano po vrhu… a cijene samo idu gore.

Odem i dalje do njih, ali ne jedem ništa osim wrapova koji koštaju 1.99Ł
Mislim da su i cijene niže nego u HR, ali je tu konkurencija strašna.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline  
Staro 01.06.2023., 14:17   #57
jazzwa
Premium
Moj komp
 
jazzwa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 94
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
svako ima svoje susjedno jeftinije tržište. sjever ide u sloveniju, mi na jugu idemo u bosnu, točnije bosanski brod. gorivo i plin su bili nenormalno jeftiniji prije, sad se cijena izjednačila. jbg nisu ni oni glupi hehe

u bosni ako ti je račun u trg. centru mislim iznad 100km ili tako nešto, mogao se odnijet na carinu (il gdje već) i dobit neku razliku u porezu. pogotovo na elektroniku.

ljudi aute popravljaju u bosni u ovlaštenim servisima.
kuhinje/namještaj/stolariju kupuju u trgovinama u bosni, pitaš ih da naprave par manjih računa i odeš s par frendova po to da te ne zajebavaju na carini.

motor za auto sam uzeo u bosni
Ma znam ja za to sve, ok, jeftinije je u bosni nešto što tamo i proizvedu, pa još povrat poreza itd, ja govorim o Hrvatskim proizvodima jeftinijim u susjednoj državi nego u državi u kojoj se proizvede.

Zamisli da to sve što si naveo, kuhinje, stolarija itd odeš u trgovinu kod nas i kupiš jeftinije nego u BiH gdje se proizvede
jazzwa je offline  
Staro 01.06.2023., 14:21   #58
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
m&m ne stavljaju vec godinama nego kakti neki drobljeni smarties, a kladio bi se da je to odron confettino od kandita
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline  
Staro 01.06.2023., 14:28   #59
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Kad smo kod teme, poljoprivrednici već najavljuju brutalan porast cijena najesen, osobito ako im se ne smanji (ukine) PDV. A i uskoro će Vlada ukinuti subvencije na gorivo....
Inovator je offline  
Staro 01.06.2023., 15:07   #60
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Poznam lika koji je u Bosni naručio pvc stolariju za novu kuću i koja ga je došla nego duplo jeftinije nego kod nas. Iste dimenzije, isti materijal, isti okovi za duplo manje love.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na