Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.05.2023., 22:34   #1411
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor ansha Pregled postova
Onda kupuj grafe i ne kmeci
Budem ko i do sada, kad mi bude trebala.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2023., 22:39   #1412
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Kak ne, postoji alternativa ne kupiti išta, jer nisu (loše) igre i (skupe) grafičke kartice od životne važnosti.

Posebice kad je riječ o ovim tzv. budžet rješenjima koja nisu ništa bolja od prethodne generacije.

Jedino pozitivno u svemu ovome je da su sad svi plaćenici fino otkrili sa svojim "recenzijama".
To možda mi možemo, no Amerikanci, Azijci itd? Baš i ne.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.05.2023., 22:42   #1413
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Jako skupo sobzirom da ne pokriva Microsoft igre, PC igre i Nitendo emulator. Ta konzola je 1/3 gaminga
Pa nemoraju svi igrati sve igre odjednom. Vjerovatno nemaju toliko vremena.

Nintendo je niche po meni, i to se isplati uzimat samo za djecu, ili ako igras na putu u handheldu.
Kad dode zelda/pokemoni ili nesto sta ima samo na switchu kupis odigras i prodas.


Kupis ps5 i igras vecinu igri. Neznam koje su to dobre igre a da nisu na ps5 a da su na kompu. Ako zelis strategije/fps ajde pc, ali sve ostalo konzole ce biti bolje.



Svatko treba gledas sta igra i po tome kupovat.

Mislim da ce pc gaming postajat sve manji, a konzole uzet veliku vecinu trzista od pc-a. Radi cijene i jednostavnosti(ljenosti korisnika)

Poslano sa mog SM-S908B koristeći Tapatalk
Gemmy je online   Reply With Quote
Staro 23.05.2023., 22:47   #1414
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Gemmy Pregled postova
Pa nemoraju svi igrati sve igre odjednom. Vjerovatno nemaju toliko vremena.

Nintendo je niche po meni, i to se isplati uzimat samo za djecu, ili ako igras na putu u handheldu.
Kad dode zelda/pokemoni ili nesto sta ima samo na switchu kupis odigras i prodas.


Kupis ps5 i igras vecinu igri. Neznam koje su to dobre igre a da nisu na ps5 a da su na kompu. Ako zelis strategije/fps ajde pc, ali sve ostalo konzole ce biti bolje.



Svatko treba gledas sta igra i po tome kupovat.

Mislim da ce pc gaming postajat sve manji, a konzole uzet veliku vecinu trzista od pc-a. Radi cijene i jednostavnosti(ljenosti korisnika)

Poslano sa mog SM-S908B koristeći Tapatalk


Zadnje dvije Zelde preko emulatora, igre godine. Forza Horizon 4 i 5, Forza Motorsport i ova nova koja dolazi, Halo, Gearsi, Stalker 2, Starfield, TW serijal.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2023., 22:51   #1415
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,042
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Malo previše se oslanjaš na te nVidia PR fore, isto kak se Intel godinama oslanjal na svoje, pa su sad tu di jesu.
Ocito nvidija ima puno bolje PR fore jer trenutno vrijede 6 puta vise od Intel i 4.5x od AMD-a...

I ko sto rekoh, AI softwareske kerefeke nisu PR fore nego buducnost 3D-a... Do fotorealizma sigurno necemo doci brute force metodama...
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2023., 22:53   #1416
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Citiraj:
Autor ansha Pregled postova
Sta fali nizoj potrosnji? U najmanju ruku imat ces manju buku...
A DLSS3 je super, to je cinjenica. AI kerefeke su buducnost 3D-a, to je bar jasno, to je i razlog zasto nvidia ima AMD u saci. Brute force pristup je krajnje idiotski...

Nemoj trolat baš. Potrošnji ne fali ništa, ali do sad nije bila ključna stvar kod smjene generacije grafa zato što su postojali stvarni pomaci, ne ušteda od 2 eura godišnje na struji. Tako da se tako nešto nije ni spominjalo. Sad je upgrade kad troši manje uz istu brzinu, ne kupujemo radijatore nego grafe.

DLSS3 (za razliku od DLSS2) je negdje između gimmicka i nečeg korisnog, svakako uz dobre stvari donosi i loše (input lag). Ostaje vidjeti kako to uopće funkcionira kad je grafa prilično anemična, lako je dodavati frejmove na 4090, tu će biti druga priča. No bez obzira na sve to, to su sporedne stvari. Na kraju ostaje činjenica da se još nije dogodilo da nasljednik grafe bude brži na razini statističke greške ali zato nudi pizdarije, pa je eto bolji. Recenzenti koji su pošteni će objasnit ljudima da postoje alternative koje imaju više smisla, no jasno da će bit ovakvih sa tvojim stavovima koji će samo prenosit nvidia pizdarije sa reklamnih powerpointova.
Nego nisi mi rekao što bi za tebe onda bio loš release grafe ako je ovo osrednji?
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2023., 22:54   #1417
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Citiraj:
Autor ansha Pregled postova
Ocito nvidija ima puno bolje PR fore jer trenutno vrijede 6 puta vise od Intel i 4.5x od AMD-a...

I ko sto rekoh, AI softwareske kerefeke nisu PR fore nego buducnost 3D-a... Do fotorealizma sigurno necemo doci brute force metodama...
OK, sad baš zvučiš kao neki marketing djelatnik. Ništ, ti se drži PR-a, a ja idem dalje, jer fotorealizam u (većinom lošim portanim) igrama mi je bitan ko zadnji album Maje Šuput.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 23.05.2023. u 23:01.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2023., 22:57   #1418
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Zadnje dvije Zelde preko emulatora, igre godine. Forza Horizon 4 i 5, Forza Motorsport i ova nova koja dolazi, Halo, Gearsi, Stalker 2, Starfield, TW serijal.
Ja sam radi zelde i xenoblade serijala kupio switch. Tj i pokomoni i mario, ali sam skuzio da nisu za mene. Nakon toga konzola moze ca. Cuvam je samo jer mi bolje izgleda kraj tva nego ps5.

Ovo ostalo su toliko nebitne igre da nitko nece kupiti pc samo radi toga. Ps5 ima gt7/sport kao alternativu a za ove pucacine nemam pojma jer nisu moj djir.

Nadam se da ce se xbox/ms trgnut i da ce ta starfield i ovaj deal s activisionom nesto promjenit da balansiraju trziste, inace ce ps5 ih izdominirat.

Mene je najvise razocaralo sta su sjebali i novu seriju grafi za laptope, bolje opet kupovat stariju generaciju nego novu.

Poslano sa mog SM-S908B koristeći Tapatalk
Gemmy je online   Reply With Quote
Staro 23.05.2023., 23:03   #1419
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Gemmy Pregled postova
Ja sam radi zelde i xenoblade serijala kupio switch. Tj i pokomoni i mario, ali sam skuzio da nisu za mene. Nakon toga konzola moze ca. Cuvam je samo jer mi bolje izgleda kraj tva nego ps5.

Ovo ostalo su toliko nebitne igre da nitko nece kupiti pc samo radi toga. Ps5 ima gt7/sport kao alternativu a za ove pucacine nemam pojma jer nisu moj djir.

Nadam se da ce se xbox/ms trgnut i da ce ta starfield i ovaj deal s activisionom nesto promjenit da balansiraju trziste, inace ce ps5 ih izdominirat.

Mene je najvise razocaralo sta su sjebali i novu seriju grafi za laptope, bolje opet kupovat stariju generaciju nego novu.

Poslano sa mog SM-S908B koristeći Tapatalk
Kupit će PC onaj tko želi

1. biti kompatibilan sa svim izašlim igrama unazad az PC i bez plaćanja grafičkih patceheva
2. želi kupovati igre sa različiti konkurentskih tržnica, tko ponudi igru jeftinije
3. ne želi plaćati online porez kako bi online igrao plaćenu igru
3.Želi igrati Microsfot ,Sony, Nitendo , multiplatform i PC igre
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2023., 23:08   #1420
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Koja je točno razlika između konzola koje imaju PC hardver i PC-a, jer na kraju se sve svodi na isto, a konzole još i imaju sve optimizirano kak spada, dok se na PC-u vrte loši konzolaški portovi.

Ništ od toga nije bitno zapravo, jer igranje i pričanje o tome nije od životne važnosti, a za razonodu svaki ionak kupuje kaj god ga volja, tak da svaki put ista priča i tak već zadnjih 20 - 30 godina.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.05.2023., 23:15   #1421
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Koja je točno razlika između konzola koje imaju PC hardver i PC-a, jer na kraju se sve svodi na isto, a konzole još i imaju sve optimizirano kak spada, dok se na PC-u vrte loši konzolaški portovi.

Kako za koga, za nekog nebitna razlika, za nekog tko voli starije igre PS5 je potpuno neupotrebljiva stvar. Ovo što kaže Mladen, kompatibilnost unazad.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2023., 23:17   #1422
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Koja je točno razlika između konzola koje imaju PC hardver i PC-a, jer na kraju se sve svodi na isto, a konzole još i imaju sve optimizirano kak spada, dok se na PC-u vrte loši konzolaški portovi.

Ništ od toga nije bitno zapravo, jer igranje i pričanje o tome nije od životne važnosti, a za razonodu svaki ionak kupuje kaj god ga volja, tak da svaki put ista priča i tak već zadnjih 20 - 30 godina.
Razlika je u njihovom međusobnom prepucavanju i kupovanju studija i držanju ekskluziva, dok na PC izlazi sve od svih konzola. Mnogi kupuju više konzola da ne gledaju čeznutljivo kad izađe nova igra koje nema na njihovoj konzoli.

Ja na svom PC-u igram sve te portove savršeno. Ovo kaj se testira na max detaljima koji su sami sebi svrha nema veze sa zdravom pameću. Jedina igra koja ne radi kak treba je novi SW, moguće da su ga do sad i pokrpali jer ja sam ga odigrao pa ne pratim više.
Kujac od ovce je optimizirano za konzole. Pokreni na konzoli RDR II na više od 30 FPS-a. Ne može, jer Rocstar se nije sjetio dan danas izdati patch da bi otključao za više od 30 fpsa. Cyberpunk su konzolaši čekali godinu i više da bude u igrivom stanju, ja sma ga igrao bez problema na high uz isključen RT itd.
Niš nije savršeno i na kraju biraš ono kaj ti više paše za tvoje potrebe. Spomenuti PS5 za 450$ je meni 1/3 gaminga.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2023., 23:17   #1423
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Kako za koga, za nekog nebitna razlika, za nekog tko voli starije igre PS5 je potpuno neupotrebljiva stvar. Ovo što kaže Mladen, kompatibilnost unazad.
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Niš nije savršeno i na kraju biraš ono kaj ti više paše za tvoje potrebe.
Ma jasno, samo velim, ljudi budu ionak kupili kaj im paše, a bome dosta ih ima i PC i neku od konzola, a rasprave su im kao da nekome život ovisi o tome.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2023., 23:21   #1424
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Ima, jer Sony godinama nije mogao shvatiti da im PC platforma nije konkurencija. Sad kad praktički sve igre izlaze sa Sony konzole na PC potreba za nečim takvim je sve manja. Meni ravna nuli. jer toliko ima igara da si možeš spržit mozak igranjem
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2023., 23:26   #1425
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Ma ima svega, ali isto ko i sa serijama, muzikom i filmovima, pratim, pogledam, slušam ili odigram samo ono kaj me zanima, ne ono kaj je razvikano, pa se kasnije više nitko i ne sjeća o čemu je bila riječ.
EDIT:
I tak, stručLJak Jay je čak i uz nekoliko dana pripreme uz hrpu nVidia PR natuknica, napravil istu stvar ko der8auer i mnoštvo ostalih "recenzenata", dok su GN, HUB, KitGuru, ComputerBase i PC World stvarno objektivno recenzirali RTX 4060 Ti model. TechPowerUp je orginalno stavil Highly Recommended za RTX 4060 Ti, pa su ih fino razapeli u komentarima i onda su maknuli preporuku, dok je Jay sav jadan i bolestan odigral kartu sažaljenja i kompletno obrisal "recenziju" tako da mu JubiTo statistika i analitka ne potonu. Većina ljudi ipak nije totalno glupa, pa da im se škart mobilnog čipa prodaje kao mid-range desktop king uz PR fore i naglašavanje DLSS-a i šparnosti, istovremeno pretvarajući se kao da ne postoji izbor u tom uloženo i dobiveno rangu. Jad i bijeda, ali barem još uvijek postoji četiri-pet objektivnih izvora koji se ne boje reći kak stvari stvarno stoje. Možda ne bi bilo loše da nVidia sve koji ne sudjeluju u GeForce Partner Programu, lijepo stavi na crnu listu kao svojevremeno HUB, pa kad više nitko neće htjeti i moći recenzirati GeForce proizvode, možda im dođe iz guzice u glavu da baš kao i ASUS - nije rješenje kupovati pozitivne recenzije i prodavati maglu.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 24.05.2023. u 03:23.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2023., 07:15   #1426
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,042
Ti isto ko papiga ponavljas to "skart mobilnog chipa" ko da je to bitno. Pa nije to problem, jedini problem je cijena. Da kosta 300$/€ svi bi rekli da je super...

Samo mi nije jasno kako se ovdje uvijek po nvidiji sere puno vise iako je trenutno AMD taj koji to zasluzuje daleko vise. Konkurencija koja to nije, kome trebaju ovakvi? Doslovno je nebitno dal postoje sta se GPU-a tice, ne pridonose nicemu...
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2023., 08:34   #1427
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Nemoj trolat baš. Potrošnji ne fali ništa, ali do sad nije bila ključna stvar kod smjene generacije grafa zato što su postojali stvarni pomaci, ne ušteda od 2 eura godišnje na struji. Tako da se tako nešto nije ni spominjalo. Sad je upgrade kad troši manje uz istu brzinu, ne kupujemo radijatore nego grafe.

DLSS3 (za razliku od DLSS2) je negdje između gimmicka i nečeg korisnog, svakako uz dobre stvari donosi i loše (input lag). Ostaje vidjeti kako to uopće funkcionira kad je grafa prilično anemična, lako je dodavati frejmove na 4090, tu će biti druga priča. No bez obzira na sve to, to su sporedne stvari. Na kraju ostaje činjenica da se još nije dogodilo da nasljednik grafe bude brži na razini statističke greške ali zato nudi pizdarije, pa je eto bolji. Recenzenti koji su pošteni će objasnit ljudima da postoje alternative koje imaju više smisla, no jasno da će bit ovakvih sa tvojim stavovima koji će samo prenosit nvidia pizdarije sa reklamnih powerpointova.
Nego nisi mi rekao što bi za tebe onda bio loš release grafe ako je ovo osrednji?
Potrošnja možda tebi ne znači, možda ne znači ni većini....al meni jebeno znači, sadašnji kompjuter sam složio i istjunirao baš da ne troši puno...
al svejedno sam morao jučer palit klimu i probudio se s bolom u leđima....


A zaboli me i za eure i co2...al me doslovno sad bole leđa

Izdrkotine tipa 4090 i XT i XTX nikad neće u moju sobu
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2023., 08:40   #1428
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,395
Problem je što su očekivanja bila visoka za nisku cijenu, a dobili smo obratno...što je realno i bilo za očekivati od Nvidije.
Meni je ova 4070 što imam super grafa i realno naspram rtx 3070 je solidan upgrade, samo su ju malo precjenili, ali opet ponavljam, mi u Hrvatistanu nismo mjerodavni što se tiče cijena. Jednom švabi koji radi za 2000-3000 eura nije puno dati za grafu 800 eura, a nama kojima toliko iznosi plaća je, zato toliko i kenjamo.
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2023., 08:45   #1429
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,042
Citiraj:
Autor slavonac90 Pregled postova
Problem je što su očekivanja bila visoka za nisku cijenu, a dobili smo obratno...što je realno i bilo za očekivati od Nvidije.
Meni je ova 4070 što imam super grafa i realno naspram rtx 3070 je solidan upgrade, samo su ju malo precjenili, ali opet ponavljam, mi u Hrvatistanu nismo mjerodavni što se tiče cijena. Jednom švabi koji radi za 2000-3000 eura nije puno dati za grafu 800 eura, a nama kojima toliko iznosi plaća je, zato toliko i kenjamo.
Kakva ocekivanja? Pa ocekivanja bi trebala biti niska gledajuci ADA releasove dosadasnje, pogotovo sta AMD ne pokusava raditi ono sta bi trebali..

Ni 4070 nije puno bolja jer za 100$ nizu cijenu od 3080-ke nudi i performanse 3080-ke (u 4K je i sporija)... Svi bi ipak zeljeli malo veci napredak...

A AMD obozavatelji bi trebali zahvaljivat nvidiji sta ovim cijenama omogucava AMD-u opstanak u gpu svijetu...
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2023., 08:48   #1430
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,340
Hvala Nvidia!
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2023., 08:54   #1431
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,395
Pa očekivali smo svi da će biti ne znam kakav skok naspram prethodne serije, a dobili mali skok uz veću cijenu.
RTX 4070 nudi performanse kao rtx 3080 uz preko 100 w manju potrošnju, nije ni to baš nebitno, barem meni.
Napredak sa rtx 2xxx serija na 3xxx je bio po meni dobar i očekivalo se da će biti isti scenarij i sa Adom, ali ništa od toga i sad svi nezadovoljni.
Mene nitko nije tjerao da mijenjam rtx 3070 ti, ali jbg htio sam zbog više memorije jer imam 4k monitor, i sa DLSS-om je za moje potrebne grafa sasvim dovoljna.
AMD nisam ni stavio u razmaranje, jer sa RX 6600 xt koju sam imao nedavno nisam nikako bio oduševljen, a i uvijek mi je bio draži zeleni tabor.
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2023., 09:28   #1432
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Citiraj:
Autor ansha Pregled postova
Ti isto ko papiga ponavljas to "skart mobilnog chipa" ko da je to bitno. Pa nije to problem, jedini problem je cijena. Da kosta 300$/€ svi bi rekli da je super...

Samo mi nije jasno kako se ovdje uvijek po nvidiji sere puno vise iako je trenutno AMD taj koji to zasluzuje daleko vise. Konkurencija koja to nije, kome trebaju ovakvi? Doslovno je nebitno dal postoje sta se GPU-a tice, ne pridonose nicemu...
Ej, ako netko nešto ponavlja kao papiga onda si to ti kao djelatnik nVidijinog marketing tima, jer svako malo ti je AMD kriv, pošto nVidia izbacuje kojekakve pizdarije po još gorima cijenama. Skužili smo, odgovara ti nVidijin PR i zato sad vrtiš iste natuknice ko i ovi "recenzenti". Jebote, pa ove gluposti da AMD može biti zahvalan nVidiji da postoje smo godinama slušali i čitali u Intel režiji, tak da slobodno možeš produžiti dalje s tim razmišljanjem. RTX 4060 modeli su loš izbor kak god se okrene. Zbog tebe i sl. koji uvijek u nVidiji vide samo najbolje je takva situacija, ne zbog AMD-a kao dežurnog krivca, ali jebiga lakše je non-stop vrtjeti istu ploču. 12VHPWR konektori koji dan-danas izgaraju su isto tak bili korisnička greška, mada je cijelu stvar dizajnirala nVidia, Intel i PCI-SIG, a za RTX 4060 Ti je kriv AMD, a ne nVidia koja na svu silu želi ljudima uvaliti smetje od čipa koji realno ne bi trebal koštati više od 200€, mada bi bilo bolje da taj model uopće nisu izbacili na tržište. Najbolje bude kad AMD propadne kompletno, onda više nemaš brige, a nVidia će za tebe i sl. izbacivati odlične proizvode i još boljim cijenama, samo ih sad taj prokleti AMD tjera da imaju ovakvu situaciju, ali nema straha - još malo i gotovo je s AMD-om.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 24.05.2023. u 09:37.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2023., 09:53   #1433
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
AMD kad je imao bolje kartice ljudi su i dalje kupovali nvidiju, tak da je ovo kaj imamo dugorčno naš problem a ne AMDa koji je digao ruke. Kaj proda proda, ostaje u igri i primarno razvija gpu za nove konzole. Od gamera su digli ruke a kožnati je prepametan da bu mu kupci diktirali bilo što. Eventualno dugotrajan bojkot, od više godina.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2023., 10:12   #1434
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Dokle god je takvih PR stručLJaka ko ansha i sl., nVidia nema brige, jer uvijek će sve prodati, dosta da na kutiji piše nVidia GeForce, neovisno kakvo sranje plasiraju na tržište, a i uvijek za sve mogu okriviti AMD.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2023., 10:15   #1435
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor ansha Pregled postova
To je prvenstveno 1080p grafa (zasto moramo davat preko 400€ za 1080p u 2023. godini?) i u toj rezoluciji je ipak 8-10% brza od 3060 Ti, dosta manje trosi i podrzava FG, neki mali napredak imamo

Release je osrednji u kontekstu cijele ove nove generacije grafa, sve su ili jako skupe ili nude nikakav napredak u odnosu na proslu generaciju.

Uostalom, pitajte AMD sta im je rekao koznati da ce se dogoditi ako se probaju igrat trzisne utakmice

I zadnje i najvaznije, imamo konzole, PS5 novi je 450€....
Hajde ti nam prenesi što se to kuha.
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2023., 10:16   #1436
bambi56x
Premium
Moj komp
 
bambi56x's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 316
A jeste se raspisali, vidim da je 4060TI super popularan model.

Navalite ljudi: Link

Znam ebay, ali svejedno veliki lol.


Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Link na švercera koji me kuži kaj prodaje i još uvijek misli da traje rudarenje. Bezveze, nije to više ni zanimljivo dijeliti.
Ma kaki švercer, legit talijanska firma.



EDIT:
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
TechPowerUp je orginalno stavil Highly Recommended za RTX 4060 Ti, pa su ih fino razapeli u komentarima i onda su maknuli preporuku
To ona stranica di napišu čitavu recenziju, i onda na kraj stave "Iako nismo imali uređaj na testiranju..."?

Zadnje izmijenjeno od: bambi56x. 24.05.2023. u 10:36.
bambi56x je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2023., 10:35   #1437
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Link na švercera koji me kuži kaj prodaje i još uvijek misli da traje rudarenje. Bezveze, nije to više ni zanimljivo dijeliti.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2023., 10:44   #1438
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
RTX 4060 Ti modeli su dostupni na EU tržištu s cijenama od 450€ do 550€ i to je stvarno odličan izbor za sve koji žele najbolju budžet gaming karticu koja će biti aktualna u godinama koje dolaze.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2023., 10:45   #1439
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Di su sad moderatori da prekinu AMD vs Nvidia. Tema je Nvidia RTX 40x0. Ne AMD ni 3080.

Koliko vidim, a iskreno nisam baš ni gledao oko 4060ti, jer me ne zanima ...jedini problem je cijena... skok u performansama je slab, fino je znatno manja potrošnja

Da dođe 300€, niko se nebi bunio, ja bi uzeo odmah 2...
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2023., 11:03   #1440
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Cijena od 300€ joj isto ne pomaže, jer su u tom rangu RTX 3060 (Ti) i RX 6700 (XT) modeli i u tome je poanta. RTX 4060 Ti nije ništa bolja od prethodne generacije, dok su joj 8GB RAM i 400€ samo točka na i.

Tak da ništ čudno da se gura nVidia PR s nižom potrošnjom (ko bi rekel da je mobilni čip šparni) i DLSS-om, jer nemaju sve ostalo kaj je zapravo bitno, ali za to je kriv AMD.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na