Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.04.2023., 14:10   #511
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,063
Dune verziju? Gdje i po kojoj cijeni ju gledas?
Ima ju kolega, ali ga CoreElec ne zanima pa koristi samo Android i jako je zadovoljan.
Na CE forumu je to najhvaljeniji novi box sa S905X4-K certificiranom L1 zastitom na koji se moze instalirati CoreElec. U najnovijoj CoreElec 21-Omega verziji box je osposobljen za prikaz Dolby Vision videa
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2023., 19:32   #512
andy91
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: BJ/ZG
Postovi: 49
Običnu verziju sam gledao, ne znam dal mi treba Dune. Imam Plex lokalno ali ga slabo koristim, primarno Kodi i streaming sa nekog od addon-a.

Dune bi mogao zamijeniti Plex?

Jučer nabasao preko druge teme da je DolbyVision posložen pa mi se svidio kao dobra opcija. Ovaj GTKing i njegov Android mi je tak tak, daljinski isto nije neka sreća a nisam išao nabavljati drugi. Sav je nestabilan, a nisam našao noviji firmware, doduše nisam ni gledao već neko vrijeme.
andy91 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.04.2023., 21:02   #513
ramzes003
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: HR
Postovi: 56
I ja zagledavam taj DuneHD verziju s Dune HD media center na ovom Homatics BOX R 4K PLUS i to bi mogla biti odlična kombinacija jer s ostalim AndroidTV boxovima treba kemijati s očitavanjem NTFS hardova (audio, video) a s tim boxom bi to trebalo biti jednostavno riješeno. A i taj box ima jaki hardware (mislim da je ovaj prvi AndroidTV box s 4gb rama). Cijena je ista u obe verzije. A i to što DuneHD radi tog boxa je dobar znak da bi trebala biti dobra kvaliteta boxa.
ramzes003 je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2023., 06:43   #514
cane
Amiga fanboy
 
cane's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 146
Naletio jučer na Linus video o T95 android playerima i malewareu koji je predinstaliran na njih:
https://www.youtube.com/watch?v=1vpepaQ-VQQ&t=340s

Mislim da je ovo početak priče o tome:
https://www.pcmag.com/news/android-t...-treat-malware
cane je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2023., 10:04   #515
kamacnik1
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2020
Lokacija: Ravna Gora
Postovi: 35
Greška, obrisao ..
kamacnik1 je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2023., 13:17   #516
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,063
Citiraj:
Autor cane Pregled postova
Naletio jučer na Linus video o T95 android playerima i malewareu koji je predinstaliran na njih:
https://www.youtube.com/watch?v=1vpepaQ-VQQ&t=340s
Koja je poanta navodit video u kojem neki potpuni laik daje svoje "misljenje" o nekom proizvodu i pljuje po njemu iako nema pojma o osnovama.
Svi takvi Android boxovi, pa i spomenuti, imaju DVA renderer layer-a, jedan za grafiku (UI) koji je ogranicen na 1080, i drugi layer za video koji prikazuje full rezoluciju u 4K (2160). Slusat razmatranja takvog debila je cisto gubljenje vremana, radje si popijte pivu
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2023., 18:26   #517
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Jel si videl video do kraja?

Prilično dobar (za promjenu) video od Linusa i zbog kojeg velika većina Android smeća treba dobit izgon iz struje, a kamoli ne interneta.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2023., 19:30   #518
ramzes003
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: HR
Postovi: 56
Koristim Android boxove već dobrih cca 7-8 godina, promijenio ih jedno 15-tak, sad su mi isto dva u pogonu u AV sistemu i nikad nisam imao nikakvih problema s bilo kakvim malwerima ili drugim problematičnim softwerima. A imam i u kućnoj mreži još desetak uređaja i nikad nikakvih problema. Nekom smeće - nekom zlato. Kako ih tko zna iskoristiti.
ramzes003 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2023., 19:54   #519
AndroiOs
Registered User
 
AndroiOs's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: KA
Postovi: 440
Šta nisu današnji tv dovoljni pametni..da im treba takav box? 15-ak komada je malo previše
Ja volim nešto imat i ne mijenjati godinama


Poslano sa mog SM-G991B koristeći Tapatalk
AndroiOs je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2023., 00:59   #520
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Imam Android box bez daljinskog. Namjeravam kupiti mini tipkovnicu. Što preporučate, a da je normalne cijene? Može i polovno, samo da dobro radi.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.04.2023., 12:06   #521
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,063
Neznam kaj ti je "normalna cijena", ali koristim godinama na raznim boxovima/stikovima "Rii mini i8+" i potpuno sam zadovoljan mogucnostima i cijenom...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2023., 12:12   #522
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,063
Citiraj:
Autor AndroiOs Pregled postova
Šta nisu današnji tv dovoljni pametni..da im treba takav box?
Ovisi kaj je tebi "dovoljna pamet", meni su i preglupi i preograniceni, pa koristim dva boxa, jedan za streaming i drugi za ostale nepocudne primjene
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2023., 12:34   #523
ramzes003
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: HR
Postovi: 56
Citiraj:
Autor AndroiOs Pregled postova
Šta nisu današnji tv dovoljni pametni..da im treba takav box? 15-ak komada je malo previše
Ja volim nešto imat i ne mijenjati godinama


Poslano sa mog SM-G991B koristeći Tapatalk
Imam godinama nešto gdje se ne mjenjaju karakteristike npr: gramofon, pojačalo, cd, tuner, zvučnici. Kod nekih uređaja gdje je očiti razvoj i gdje se na godišnjem nivou nešto razvija onda te uređaje u skladu s financijama mjenjam i kupim novog a to je bilo dosta izraženo kod tih Android boxova. A i hobistički me zanimaju pa sam ih i iz tog razloga toliko promijenio i isprobao. Sad je to pomalo došlo do kraja razvoja jer su boxovi danas odlični i ne vidim više neki veći pomak sljedećih godina. A ti TV-i su idealni za Netflix, HBO MAX, Skyshowtime, iptv listu a za ostalo TV i nema baš jakog hardwera da bi mogao metnuti sve što mogu na box. Treba ostaviti TV-u sav hardware da ima ono što mu i je svrha - odličnu sliku.
ramzes003 je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2023., 13:24   #524
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Neznam kaj ti je "normalna cijena", ali koristim godinama na raznim boxovima/stikovima "Rii mini i8+" i potpuno sam zadovoljan mogucnostima i cijenom...
Super, hvala. Upravo taj pikiram, ima ga za 10 eura.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2023., 20:38   #525
glpcha
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 60
Kupljen Mecool KM2 plus za 69 eur sa Banggood stranice.

Nakon 5 godina na beelink gt1 sa 2gb rama i 16gb memorije, iznenađuje koliko je android tv na sličnoj konfiguraciji responzivan.

Instalirao tivimate, smarttubenext, kodi, podešavat skoro da nije trebalo ništa.

Chromecast radi odlično, još jedna stvar koju nisam imao na starom boxu.

Za sada, zadovoljan.



Sent from my MI 9 using Tapatalk
glpcha je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2023., 21:45   #526
ramzes003
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: HR
Postovi: 56
Tog Mecool KM2 Plus koristim već par mjeseci i fakat je odličan box. Po kvaliteti u klasi s Amazon Fire TV Stick 4K MAX ili Google Chromecasta Google TV a za razliku od njih ima jači hardware (16 gb memorije) i sve ulaze koji, barem meni, svi trebaju - USB 3.0, LAN i digitalni audio izlaz.
ramzes003 je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2023., 15:31   #527
glpcha
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 60
Ne znam kakvi su ostali, ali bilo mi je bitno da je Android, da ima usb i lan utor i da ima više od 8 GB memorije. Ovaj je zadovoljavao sve te kriterije, samo nisam bio siguran kako radi sa 2GB ram memorije, ispostavilo se da sam se brinuo bez veze jer radi sasvim dobro za moje potrebe.
glpcha je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2023., 10:53   #528
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Pitanjce za vas koji imate chromecaste.

Ima li on mogućnost prikazivanja google photos albuma na TV-u?

Sat budilica Xiaomi Mi Smart Clock ima tu foru i zgodno mi je to doma a trebam na nekoliko televizija vrtiti slike pa mi je pao chromecast na pamet.
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2023., 17:54   #529
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Da, radi na starim cc dummy stickovima i na cc sa google tv (ovaj zadnji, smart uredjaj). Svaki uredjaj s android/google tv os-om to ima
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2023., 19:47   #530
glpcha
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 60
Pitanje za nekog tko ima mecool km2 plus ili sličan box. Primijetio sam da mi zvuk kasni za slikom nakon što je box nekoliko dana u uporabi. Sync zvuka i slike se javlja u svim aplikacijama. Restart uređaja je, za sada, jedino što pomaže. Box je spojen hdmiom na tv, nema vanjskih zvučnika. Ima li tu neke pomoći, ili ide restart svaka 3-4 dana?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
glpcha je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2023., 08:57   #531
glpcha
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 60
Samo da se javim u vezi ovog, da se netko ne zezne kao ja Problem je bio u tome što sam isključio HDR opciju u postavkama, računajući - imam stari tv, on to ionako ne podržava. Uključio, problema više nema
glpcha je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2023., 11:01   #532
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Zadnjih cca mjesec dana se imam prilike igrati s CCWGTV HD stickom (ne 4K, znaci onaj malo "slabiji"). Ukratko, u usporedbi sa Shield pro boxom ovaj stick nudi samo ljepse sucelje. Iskreno, ocekivao sam malo vise fluidnosti i intuitivnosti od google proizvoda. Cak i taj Google TV mi je onako, nelogican na momente (i djeluje tezak za CPU).

Cons:
Konstantno nesto trzucka, bilo skrolanje po homescreenovima, da ne spominjem ulazak u settingse. Dan danas ne znam kako se udje tamo bez drkanja po sucelju, skroz desno, pa dolje, pa onda gore na ikonu settingsa... Kako vi udjete u settingse, ako moze pattern tipki koje stiscete?

Kako otvoriti recent menu, ima li toga uopce?

Na sticku je instaliran jedino Tivimate i Plex i jednostavno GUI trzucka u radu u oba appa. Kad sam ga dobio bio je na nekoj staroj verziji OS-a i odmah sam ga updejtao. Znam samo da se sucelje malo promjenilo, ali se ne sjecam je li u pocetku isto tako trzuckao niti koja verzija OS-a je bila gore.

Plex je posebna prica, hoces pauzirati film - nema tipke za pauzu na daljinskom i srednja tipka ne glumi pauzu. Ne ne, moras kliknuti tipku gore da se otvori GUI pa onda srednjom tipkom pauzirati. Osjetno mi fali tipka za pauzu.

Streamanje preko wifija radi bez greske (IPTV, YT, Plex lokalno i remote).

Daljinski ce mi se raspasti pod rukom. Poklopac baterije se vec naceo i izgleda da ce uskoro poceti ispadati van (slabo drzi). Imam filing ako mi padne na pod da je to to, rahmetli. Tipke kao tipke su dobre, lijepo hvataju i rade. Dobar filing pod prstima. Volume tipke necu kritizirati, to sam znao sto dobivam.

Shield toblerone daljinac je tenk prema ovom. Takodjer i fluidnost u radu, tek sada vidim koliko to dobro radi, a znao sam i ja srati po Shieldu. Jednostavno nema jednog glitcha u Tivimateu ili Plexu.

Ukratko, imam taj CCWGTV jedno mjesec dana i toliko mi se ne da raditi na njemu da ga jos nisam podesio starcima za koristenje. Odgadjam to u beskonacno, nije mi fun, nisam zadovoljan.

Iz radoznalosti cu probati na njega roknuti Steam link i Moonlight pa probati nesto odigrati, zivo me zanima.

E sad, pravo pitanje je sto vise vrijedi za iste pare - CCWGTV ili Firestick... Shield (Pro, ne tube! Tube je govno out of the box) je ocito neka visa liga i to tek sad razumijem. Nazalost nisam imao ove novije Firestickove pa da usporedim iskustva.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2023., 12:11   #533
Avan7garde
Premium
Moj komp
 
Avan7garde's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 235
FS 4K max radi odlicno, uz glasovne naredbe kad nije daljinski u blizini super. brz, koristim plex, tivimate, netflix.

cekaj akciju neku pa bude za 35€ cca
Avan7garde je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2023., 22:07   #534
tutom
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: KR
Postovi: 408
Pozz svima..jel ima tko kakav android box za preporučiti da je dobar, a da cifra nije prevelika?

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
tutom je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2023., 12:38   #535
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 330
Ima li netko preporuku za Android box na koji bi išao Coreelec? Treba obavezno imati gigabit LAN i USB 3 port za spojiti eksterni HDD. Video i audio codeci nebitni jer se ne bi ni koristio kao tv box nego kao poor man's NAS 😉
Cijena što niža naravno
ivanr je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2023., 14:12   #536
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,063
Nije gotov box nego SBC, pa treba malo dodatne opreme, ali tesko da ces naci bolji i k tome povoljan: Odroid C4.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2023., 14:32   #537
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 330
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Nije gotov box nego SBC, pa treba malo dodatne opreme, ali tesko da ces naci bolji i k tome povoljan: Odroid C4.
To bi bilo čak i bolje od boxa za ono što ja mislim s njim.
Gdje se da najjeftinije naći s dostavom u HR i po kojoj cijeni?
ivanr je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2023., 09:08   #538
tutom
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: KR
Postovi: 408
Pozdrav svima..
U potrazi sam za android box-om.
Jel ovaj Xiaomi ok uredan? Koristio bi se za YouTube, Max Tv to go..
https://www.instar-informatika.hr/xi...m_medium=click

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
tutom je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2023., 10:19   #539
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 330
Citiraj:
Autor tutom Pregled postova
Pozdrav svima..
U potrazi sam za android box-om.
Jel ovaj Xiaomi ok uredan? Koristio bi se za YouTube, Max Tv to go..
https://www.instar-informatika.hr/xi...m_medium=click

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Ja koristim upravo taj mi box S, preko njega gledam youtube sa smart tube aplikacijom jer preskace reklame, Netflix, HBO Max, EON tv, F1TV. MaxTv to go nemam, ako hoćeš da probam kod sebe javi se na PP.
Box radi dobro ako ga ne gasiš na daljinski, ako ga gasiš onda počne zajebavat pa ga treba rebootat. Zato je moj upaljen non stop i samo šaltam hdmi izlaze na tv-u.
Isto tako spojen je na router preko LAN-a uz pomoć ugreen usb LAN adaptera, ne znam koliko dobro radi preko wifi jer izbjegavam wifi kad mi je odmah pokraj routera.
ivanr je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2023., 10:39   #540
markotornic
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 133
Citiraj:
Autor ivanr Pregled postova
Ja koristim upravo taj mi box S, preko njega gledam youtube sa smart tube aplikacijom jer preskace reklame, Netflix, HBO Max, EON tv, F1TV. MaxTv to go nemam, ako hoćeš da probam kod sebe javi se na PP.

Box radi dobro ako ga ne gasiš na daljinski, ako ga gasiš onda počne zajebavat pa ga treba rebootat. Zato je moj upaljen non stop i samo šaltam hdmi izlaze na tv-u.

Isto tako spojen je na router preko LAN-a uz pomoć ugreen usb LAN adaptera, ne znam koliko dobro radi preko wifi jer izbjegavam wifi kad mi je odmah pokraj routera.
Mani radi super. Nemem problema sa gasenjem. U svakom slucaju meni jedna od boljih kupnji. Stavis Tvmate sa IP listom i deri
markotornic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na