Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 23.12.2022., 13:17   #31
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Problem solved. Zajebavao sam se i pičkarao dva dana, ali za divno čudo sve je proradilo kad sam ga upalio.
Trbonja je offline  
Staro 23.12.2022., 14:30   #32
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,336
Citiraj:
Autor spiderhr Pregled postova
Još ak' je neka zgodna onda i free odradiš?
A jok ja se drzim one stare „ljubav ide kroz zeludac“
tomek@vz je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.07.2023., 23:26   #33
tomo_ubica
Premium
 
tomo_ubica's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Žakanje
Postovi: 75
Bok ljudi. Evo da ne otvaram novu temu pokušat ću se prikačiti ovdje za postojeću.

Već skoro 10 godina nisam igrao ništa od igrica, hvata me lagano kriza.

Odavno sam prešao na Apple upravo iz razloga kako bih se izliječio od kroničnom gamingivitisa, pa me sad opet uhvatila želja.

Imam iMac 2017 sa dobrim procesorom i grafičkom koji koristim za posao, ali dosta igara ne postoji za mac, a i ono što postoji nije baš optimizirano.

Zatim sam kupio PS5 kao potencijalno rješenje ( imam 4K TV ), ali evo ne mogu se nikako naviknuti na kontroler, jednostavno mi to nije to.
Može se spojiti miš i tipkovnica, ali ne podržava sve igre ( odnosno podržava jako mali broj igara ).

Pa sam došao do zaključka da bi najbolje bilo da prodam PS5 i iMac-a, tu bih dobio skoro 2000 eura.

A išao bih na neki rabljeni gaming PC do 1500 eura + monitor.

Po struci sam grafičar i iznimno patim od toga da mi je grafika raspaljena do maksimuma te bih htio neku grafičku koja bi mogla gurati igre na maksimumu najmanje sljedećih 3 godine.

S obzirom da već 10 godina nisam u PC svijetu bio bih zahvalan za par savjeta, jer pojma nemam što se trenutno može dobiti za te novce.
Što gledati? Koliko RAM-a ? Koju grafičku? Koji procesor?
Nikako ne bih htio AMD procesor.
tomo_ubica je offline  
Staro 02.07.2023., 00:26   #34
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,979
Definitivno, AMD bi i ja preskočio. Intel 2500K ili čak možda i 2600K (iako kažu da će 4/4 jezgre bit dosta bar još par godina), gaze Phenome u Far Cry 2 samo tako.
CPU je znači lak izbor, ali pošto tražiš grafu koja će gurati sve na max slijedeće 3 godine....s obzirom na to kako se danas PC igre optimiziraju, bojim se da tako nešto ne postoji.
Do onda gledaj RTX 4090, jedino je problematično da ti samo ta grafa izlazi za 500 EUR iz cjelokupnog budžeta za komp.
Exy je offline  
Staro 02.07.2023., 09:43   #35
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,336
Citiraj:
Autor tomo_ubica Pregled postova
Bok ljudi. Evo da ne otvaram novu temu pokušat ću se prikačiti ovdje za postojeću.

Već skoro 10 godina nisam igrao ništa od igrica, hvata me lagano kriza.

Odavno sam prešao na Apple upravo iz razloga kako bih se izliječio od kroničnom gamingivitisa, pa me sad opet uhvatila želja.

Imam iMac 2017 sa dobrim procesorom i grafičkom koji koristim za posao, ali dosta igara ne postoji za mac, a i ono što postoji nije baš optimizirano.

Zatim sam kupio PS5 kao potencijalno rješenje ( imam 4K TV ), ali evo ne mogu se nikako naviknuti na kontroler, jednostavno mi to nije to.
Može se spojiti miš i tipkovnica, ali ne podržava sve igre ( odnosno podržava jako mali broj igara ).

Pa sam došao do zaključka da bi najbolje bilo da prodam PS5 i iMac-a, tu bih dobio skoro 2000 eura.

A išao bih na neki rabljeni gaming PC do 1500 eura + monitor.

Po struci sam grafičar i iznimno patim od toga da mi je grafika raspaljena do maksimuma te bih htio neku grafičku koja bi mogla gurati igre na maksimumu najmanje sljedećih 3 godine.

S obzirom da već 10 godina nisam u PC svijetu bio bih zahvalan za par savjeta, jer pojma nemam što se trenutno može dobiti za te novce.
Što gledati? Koliko RAM-a ? Koju grafičku? Koji procesor?
Nikako ne bih htio AMD procesor.

1. Kriva Tema
2. Zastarjelo stajliste
3. U 2023 zelis AMD proc
4. Za ovakve savjete postoji tema na forumu:


http://forum.pcekspert.com/showthrea...210526&page=66
tomek@vz je offline  
Staro 02.07.2023., 09:50   #36
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Citiraj:
Autor tomo_ubica Pregled postova
Bok ljudi. Evo da ne otvaram novu temu pokušat ću se prikačiti ovdje za postojeću.

Već skoro 10 godina nisam igrao ništa od igrica, hvata me lagano kriza.

Odavno sam prešao na Apple upravo iz razloga kako bih se izliječio od kroničnom gamingivitisa, pa me sad opet uhvatila želja.

Imam iMac 2017 sa dobrim procesorom i grafičkom koji koristim za posao, ali dosta igara ne postoji za mac, a i ono što postoji nije baš optimizirano.

Zatim sam kupio PS5 kao potencijalno rješenje ( imam 4K TV ), ali evo ne mogu se nikako naviknuti na kontroler, jednostavno mi to nije to.
Može se spojiti miš i tipkovnica, ali ne podržava sve igre ( odnosno podržava jako mali broj igara ).

Pa sam došao do zaključka da bi najbolje bilo da prodam PS5 i iMac-a, tu bih dobio skoro 2000 eura.

A išao bih na neki rabljeni gaming PC do 1500 eura + monitor.

Po struci sam grafičar i iznimno patim od toga da mi je grafika raspaljena do maksimuma te bih htio neku grafičku koja bi mogla gurati igre na maksimumu najmanje sljedećih 3 godine.

S obzirom da već 10 godina nisam u PC svijetu bio bih zahvalan za par savjeta, jer pojma nemam što se trenutno može dobiti za te novce.
Što gledati? Koliko RAM-a ? Koju grafičku? Koji procesor?
Nikako ne bih htio AMD procesor.
Jednostavno. Ne kupiš ništa nego uzmeš GeForce Now subscription u najjačem paketu (GTX4080) i igraš se na cloud kompu kad hoćeš i koliko hoćeš.
Samo trebaš dobru internet vezu.
Evo, uštedio sam ti 2000 eura, a ne moraš ništa ni prodavati. Možeš čak igrati i na TV-u, bar za LG postoji aplikacija.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline  
Staro 02.07.2023., 10:34   #37
tomo_ubica
Premium
 
tomo_ubica's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Žakanje
Postovi: 75
Citiraj:
Do onda gledaj RTX 4090, jedino je problematično da ti samo ta grafa izlazi za 500 EUR iz cjelokupnog budžeta za komp.
Uzimao bih rabljeni do 1500 eura, što bi bilo ekvivalent novome od 2500 eura ( pretpostavljam ).

Citiraj:
Jednostavno. Ne kupiš ništa nego uzmeš GeForce Now subscription u najjačem paketu (GTX4080) i igraš se na cloud kompu kad hoćeš i koliko hoćeš.
Samo trebaš dobru internet vezu.
Evo, uštedio sam ti 2000 eura, a ne moraš ništa ni prodavati. Možeš čak igrati i na TV-u, bar za LG postoji aplikacija.
Wow.... nisam imao pojma da to postoji.
Kad bih mogao to imati na svom 5K iMac ekranu to bi bilo bolje nego da mi netko pokloni PC.
Imam 40-45Mbps Download i 17-18Mbps Upload. Dovoljno za to?

Citiraj:
2. Zastarjelo stajliste
3. U 2023 zelis AMD proc
Zastarjelo stajalište?
Napisao sam da ne želim AMD.
tomo_ubica je offline  
Staro 02.07.2023., 10:36   #38
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Probaj free verziju pa vidi.

Ja igram na M1 iMacu tako, ali s free accountom jer igram starije stvari gdje mi grafika nije toliko bitna, a sat vremena igranja mi je taman za ispucati se.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline  
Staro 02.07.2023., 10:42   #39
tomo_ubica
Premium
 
tomo_ubica's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Žakanje
Postovi: 75
A koja je fora ? Platiš account pa kupuješ igre?
Ili možeš igrati samo s time što platiš pretplatu?
Multiplayer ide preko Steam-a ili ima zasebnu platformu?
tomo_ubica je offline  
Staro 02.07.2023., 10:47   #40
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Ajde odi na stranicu pa pročitaj sve što piše.

Dodaš Steam, Epix, Ubisoft...accounte i igraš igre koje imaš.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.07.2023., 14:06   #41
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,336
Citiraj:
Autor tomo_ubica Pregled postova
Zastarjelo stajalište?
Napisao sam da ne želim AMD.

Yep. Drzi se ovog sto ti je predlozio 1v@n, bit ce manje postanja po forumu
tomek@vz je offline  
Staro 02.07.2023., 15:36   #42
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,942
Citiraj:
Autor tomo_ubica Pregled postova
Zastarjelo stajalište?
Napisao sam da ne želim AMD.

Kad već tražiš da odvajamo vrijeme i volju tebi za savjet daj nam bar zadovolji znatiželju pa reci zašto ne AMD?
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline  
Staro 02.07.2023., 16:04   #43
cako
uvik kontra
Moj komp
 
cako's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: blizu Splita
Postovi: 271
Citiraj:
Autor tomo_ubica Pregled postova
Uzimao bih rabljeni do 1500 eura, što bi bilo ekvivalent novome od 2500 eura
Pa ovo nisam vidio niti u Alan Fordu
cako je offline  
Staro 02.07.2023., 20:27   #44
ibme74
Premium
 
ibme74's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Planet Zemlja
Postovi: 1,417
odeš na njuškalo, nađeš PC od 2.500€ i vidiš da takav novi u trgovini dođe 1.500€
ibme74 je offline  
Staro 02.07.2023., 21:59   #45
tomo_ubica
Premium
 
tomo_ubica's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Žakanje
Postovi: 75
Citiraj:
Kad već tražiš da odvajamo vrijeme i volju tebi za savjet daj nam bar zadovolji znatiželju pa reci zašto ne AMD?
Zato jer sam imao na poslu novi PC sa AMD procesorom, koštao je oko 2200 eura komplet s monitorom, bio je dosta dobro napucan.
Taj PC sam slagao prema preporukama ljudi ovdje na forumu. To je bilo 2019-e.
Tako sporo su mi radile Adobe aplikacije ( Photoshop, Illustrator, Indesign ) da je to bilo za plakanje.
Na mom macbooku iz 2012-e sa i7 procesorom i duplo manje rama je sve 3 puta brže radilo.

Nisam siguran je li do AMD-a i nemam nikakav dokaz za to, ali tad sam sebi obećao da nikad više AMD.
Čisto preventive radi.

Koliko sam shvatio AMD je samo jeftiniji od Intela i to mu je jedina prednost?
Pa je samim time budget opcija za OC / Gaming. Ili griješim?

Citiraj:
odeš na njuškalo, nađeš PC od 2.500€ i vidiš da takav novi u trgovini dođe 1.500€
Pa.... koliko sad košta na njuškalu ili ovdje na tržnici rabljeni PC koji je lani koštao recimo 2500 eura? Izgubio je najmanje 30% na cijeni.

Zadnje izmijenjeno od: tomo_ubica. 02.07.2023. u 22:07.
tomo_ubica je offline  
Staro 02.07.2023., 22:04   #46
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Uvijek je do AMD-a, jer ništa drugo ne može biti, kad su problemi u pitanju. Na stranu sad da si s tom prijašnjom AMD konfiguracijom imal problema na relaciji NVMe SSD i macOS vs. SATA SSD i Windows OS.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline  
Staro 02.07.2023., 22:44   #47
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Evo, kreće Intel vs AMD rat opet

Kad god sam preporučio ili složio ili sebi ili nekome AMD konfiguraciju ili AMD laptop (od Turiona na dalje), uvijek sam imao mušica za rješavati daleko više nego kod Intela.
Daleko od toga da ih Intel nije imao, ali kod AMD-a je teže bilo nabacati par komponenti skupa i nemati problema kasnije.

Ljudi su voljeli uzeti random komponente po preporuci ili jednostavno kupiti najjeftinije i onda se nešto ne voli s nečime. Prisjeo mi je AMD da sam prestao slagati kante s njim.

Kod Intela je moralo nešto biti baš jako neispravno da se dogodi da nešto ne paše s nečime.

Ryzeni su se valjda pokazali ok dosad, nisam nijedan ni složio ni koristio pa ne mogu ništa preporučiti. Da si moram sad složiti nešto i birati, idem ravno u Intel i nVidia tabor, neću AMD ni pogledati. Zamjerio mi se i točka. Može biti i bolji i jeftiniji, ali pod moj krov više neće.

A ovo gore s Adobeom...ne znam jel postoji gore optimiziran komad softvera, a i SSD i HDD razlika rade svoje, tako da tih par sekundi razlike u radu i nije nešto neuobičajeno
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline  
Staro 02.07.2023., 22:53   #48
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
OK, znači svi problemi koje si imal s AMD-om se baziraju na nečemu prije Ryzena, tj. najgori period u povijesti AMD-a kao firme. AMD je danas toliko loš da je Intel izgubil 30% sveukupnog tržišta uz promjenu tri generalna direktora.

Meni su se toliko semafori zamjerili da čim vidim neko crveno, više ne idem tim putem nikad, odmah prelazim na zeleno i držim se toga, dok mi se opet ne zamjeri s crvenim. Tak nekak zvuče ove vaše Intel - AMD logike.

Kaj se njegovih problema tiče, ne znam zakaj odmah ne kupi neku od novih Mac M1 ili M2 mašina i voljno. Kakav Intel, AMD i nVidia, kad Apple za svoj ekosustav sve ima kak spada, a ove tri firme su odavno potjerali iz dvorišta.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline  
Staro 02.07.2023., 23:10   #49
tomo_ubica
Premium
 
tomo_ubica's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Žakanje
Postovi: 75
Citiraj:
Uvijek je do AMD-a, jer ništa drugo ne može biti, kad su problemi u pitanju. Na stranu sad da si s tom prijašnjom AMD konfiguracijom imal problema na relaciji NVMe SSD i macOS vs. SATA SSD i Windows OS
Vrlo lako moguće da je do toga. Moguće i da Adobe nije optimiziran za Windowse kao što je za Mac Os.
Ali ta konfiguracija je generalno tako sporo radila da je to bilo za plakanje.
Ne samo Adobe već i sve ostalo. Npr u Device manager je ulazio 2 sekunde... i slično.
Odnosno tad sam požalio što nisam uzeo iMac za iste novce, a mogao sam.

Nemam namjeru dalje ulaziti u polemike.
Rekao sam svoj neopozivi stav što se tiče AMD procesora.
Nije to samo zbog tog računala na poslu već sam i prije u srcu uvijek gajio prema AMD-u nekakvu odbojnost za koju nemam pravo racionalno objašnjenje.
A taj AMD sam kupio samo radi preporuke ljudi ovdje na forumu, inače meni nikad ne bi palo na pamet taj procesor niti uzeti u razmatranje.

Zadnje izmijenjeno od: tomo_ubica. 02.07.2023. u 23:16.
tomo_ubica je offline  
Staro 02.07.2023., 23:17   #50
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
OK, znači svi problemi koje si imal s AMD-om se baziraju na nečemu prije Ryzena, tj. najgori period u povijesti AMD-a kao firme. AMD je danas toliko loš da je Intel izgubil 30% sveukupnog tržišta uz promjenu tri generalna direktora.

Meni su se toliko semafori zamjerili da čim vidim neko crveno, više ne idem tim putem nikad, odmah prelazim na zeleno i držim se toga, dok mi se opet ne zamjeri s crvenim. Tak nekak zvuče ove vaše Intel - AMD logike.

Kaj se njegovih problema tiče, ne znam zakaj odmah ne kupi neku od novih Mac M1 ili M2 mašina i voljno. Kakav Intel, AMD i nVidia, kad Apple za svoj ekosustav sve ima kak spada, a ove tri firme su odavno potjerali iz dvorišta.
Ima ona dobra stara "Fool me once, shame on you. Fool me twice, shame on me".

Ne znam koliko bi mi puta trebali postaviti kajlu prije nego odnesem svoje novce negdje drugdje. Ne mogu si priuštiti mazohizam.

Vjerujem da danas imaju dobre proizvode, ali kako ne idem u restoran u kojem sam jednom pokvario želudac, tak ne kupujem ni AMD jer će me garantirano posrati baš onaj jedan mušičavi ili DOA primjerak nečega u cijeloj toj priči

Čovjek se hoće igrati, a ima Mac. I to Intel Mac, gdje još Windowse možeš staviti gore. Na M1 ide samo preko 3rd party softvera

Staviš windowse, uzmeš eGPU kućište s najjačom dostupnom karticom i igraš se - opcija 1
Koristiš geForce now - opcija 2
kupiš konzolu - opcija 3
rasprodaš sve da bi kupio komp vrijedan 2500 eura za 1500 eura - opcija 4

Ovo je moja lista prioriteta da sam na njegovom mjestu
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline  
Staro 02.07.2023., 23:42   #51
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,942
Pitao sam jer me ozbiljno zanima. Poznato je da Intel podmićuje da se software optimizira za njihove procesore i da se davno skužilo da njihov kompajler generira kod koji detektira non-Intel procesor i namjerno usporava izvršavanje.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline  
Staro 02.07.2023., 23:47   #52
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
BTW GeForce Now cloud mašine uz RTX 4080 GPU koriste Ryzen Threadripper Pro 5955WX CPU tak da mislim da ne moramo dalje oko toga kaj je trenutno najbolji izbor.

Koliko vidimo ne paše mu PS5 + kontroler, AMD nikako ne dolazi u obzir, mada ga u GeForce Now izdanju ne može izbjeći taman da i hoće, pa je jedino moguće rješenje Intel Core i9-13900KS.

Kaj se pak igranja na Macu tiče, Apple je na onom svojem okupljanju najavil IMHO jedinu stvar stvarno i vrijednu spomena, tak da ni to nije loša opcija.
Citiraj:
Apple’s new Proton-like tool can run Windows games on a Mac. It looks like Apple is finally taking macOS gaming seriously.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline  
Staro 02.07.2023., 23:51   #53
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Eeee, al o tom AMD-u se brine tamo neki rođo, ne troši moju struju

A ovaj gejming na macu...pa daj zamisli igranje na trackpadu ili onoj njihovoj abominaciji od miša. Bolje da nemaju nikakve igre
Dao sam šansu njihovoj periferiji, ali je završila u kutiji unutar 12h.

Igranje bilo čeg modernog u ovim kutijicama s 8 ili 16 GB RAM-a i smiješnim hlađenjem. Rastopit će se sve oko M1 i M2 procesora, koliko god su efikasni. Nisu namijenjeni za takve stvari, bar ne još.

Uspio sam dobiti vent na max na M1 iMacu, nabasao sam na negdje u počecima novog OS-a na nekakav propust koji je tu i tamo zagrijao procesor i preko 100C. Ta igračka od hlađenja ne može efikasno ohladiti CPU/GPU na opterećenjima koje nose današnje (ne)optimizirane igre.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 02.07.2023. u 23:59.
1v@n je offline  
Staro 03.07.2023., 00:03   #54
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Kak god se okrene nije dobro, jer za 1.500€ neće dobiti računalo koje ima snagu RTX 4080 kartice kad ona sama košta toliko, mada se za te nofce može složiti čisto pristojno računalo, ali on je grafičar koji želi sve moguće detalje.

Najgore od svega kaj i prokleti PS5 u sebi ima AMD Ryzen 3700X Zen 2 CPU u kombinaciji s Radeon RX 6700 XT RDNA 2 GPU-om, ali bolje da se o tome dalje ne priča, jer čovjek ne želi AMD u svojoj kući.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline  
Staro 03.07.2023., 00:06   #55
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Dobio je sve moguće opcije, sad nek si važe novčanik
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline  
Staro 03.07.2023., 07:08   #56
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,336
Citiraj:
Autor tomo_ubica Pregled postova
Vrlo lako moguće da je do toga. Moguće i da Adobe nije optimiziran za Windowse kao što je za Mac Os.
Ali ta konfiguracija je generalno tako sporo radila da je to bilo za plakanje.
Ne samo Adobe već i sve ostalo. Npr u Device manager je ulazio 2 sekunde... i slično.
Odnosno tad sam požalio što nisam uzeo iMac za iste novce, a mogao sam.

Nemam namjeru dalje ulaziti u polemike.
Rekao sam svoj neopozivi stav što se tiče AMD procesora.
Nije to samo zbog tog računala na poslu već sam i prije u srcu uvijek gajio prema AMD-u nekakvu odbojnost za koju nemam pravo racionalno objašnjenje.
A taj AMD sam kupio samo radi preporuke ljudi ovdje na forumu, inače meni nikad ne bi palo na pamet taj procesor niti uzeti u razmatranje.

Pajdo...nema ti to veze sa AMD-om , vise sa (i mrzim sto sad to moram reci) sa Apple vs. PC (i optimizacijom softwera i drivera i onog ko sjedi pred ekranom). Apple svoj softwer optimira za svoj hardwer. Nema mrdac ni lijevo ni desno pa sve tak radi kak radi. PC je kombinacija razlicitog hardwera i Windows u sklopu sa proizvodacima mora to pokusat dobit da radi kak spada. Zbog toga nije sve 100% optimirano uvijek kak bi moglo biti. Ali ovo sto opisujes je vise problematika da il komp nije bio kak spada slozen ili je bila kombinacija hardwera koja se bas ne voli (nemoj ni na softwer zaboravit) ili firmware koji opasno hebe. To isto ti se moze dogoditi na Intel platformi, nemoj biti u zabludi oko toga. U 20 godina sam se nagledao svaceg, za mene su svi isti. Ako porizvodac ne vidi Bug ili ga ne zeli priznat u svom hardweru ili softweru - ili prihvatis kak je - ili uzmes drugu komponentu. Ako si zadovoljan sa Apple sustavom - ostani na tome. Gaming ide i drukcije kao sto je 1v@n opisao. A s obzirom da bi ti htio sve nafitiljit na max - rabljen komp za 1500 Eura nije dovoljan kao sto ti je ekipa objasnila. Po meni - ili idi na Cloud Gaming soluciju (taj dio te jos namjanje kosta da isprobas) ili uzmi konzolu (bit ce sve na max detaljima (bar za konzolu) i fluidno i nemas zezancije sa softwerom koji ne zelis).
tomek@vz je offline  
Staro 03.07.2023., 07:20   #57
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Poznato je da Intel podmićuje da se software optimizira za njihove procesore i da se davno skužilo da njihov kompajler generira kod koji detektira non-Intel procesor i namjerno usporava izvršavanje.
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Po meni - ili idi na Cloud Gaming soluciju (taj dio te jos namjanje kosta da isprobas) ili uzmi konzolu (bit ce sve na max detaljima (bar za konzolu) i fluidno i nemas zezancije sa softwerom koji ne zelis).
Nemre biti dobro, jer su mu te opcije na ovaj ili onaj način bazirane na napoželjnim AMD rješenjima.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline  
Staro 03.07.2023., 08:32   #58
tomo_ubica
Premium
 
tomo_ubica's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Žakanje
Postovi: 75
Hvala na savjetima.

Čini mi se da ću ostati na PS5 zasad i na njemu koristiti miš i tipkovnicu preko Remote Play-a po uzoru na ovaj video.
https://www.youtube.com/watch?v=Z2bdXt72oQ0
Treba mi samo neki dobar 27" ili 32" 2K monitor.

Ali ionako me najviše zanima Call of Duty Serijal od 2019 pa nadalje, a sve COD na PS5 podržavaju tipkovnicu i miš i bez remote play-a.

Što se tiče Apple miša njega sam odmah prodao, nisam ga koristio ni 1 sekundu.
Koristim dobri stari Logitech MX518 ( žičani ).

Moj imac je 2017, 27", i7 4.2Ghz, 24GB rama, Radeon 580 Pro, SSD blade. Čak sam na bootcampu instalirao windowse i igrao COD na Steam-u, ali nije to to. Kao da driveri za grafičku ne funkcioniraju baš najbolje. Brighteness mi nije u redu, kad ga povećam na maksimum bude mi kao na 50% u Mac OS-u.
tomo_ubica je offline  
Staro 03.07.2023., 10:05   #59
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,202
A je brat Exiled navalio na AMD, ako covik nece AMD nego oce Intel oce, sta da sad tebi neko uporno gura Dačiju Sandero i gura i gura, ako covik neće onda neće, nek plati malo više marketing i gotovo.

I ja imam neobicnu situaciju sa AMDom imao sam intel 7500 4c 4 t , sad uzeo Ryzena 8c 16T i imam proces obrade velikog seta slika(tipa 50gb) koji se vrti duže na Ryzenu nego na tom starom intelu.

Zakljucak mene i kolege je da je do rama jer imam 2133 ram koji ocito Ryzen ne voli. I moj je zaključak da je AMD mušićaviji nego intel. Isto tako imam rođaka sa Ryzenima serije 2 il 3 neman pojma, pola godine BSODova, prominio na kraju i ram i maticnu i od onda je ok al da je bila borba, bila je.

Ali da nebude izoliran slucaj ima sam i ja isti problem sa Intelom, i ispalo da bas moja kombinacija ploće i procesora nije tila radit pa mi je nino zamjenio nešto od tog dvoje.
OuttaControl je offline  
Staro 03.07.2023., 10:11   #60
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Ja se prije svega zajebavam, jer na kraju ispada da on svakak koristi nešto od AMD-a od kojeg toliko bježi. Kaj se problema općenito tiče, nažalost u većini slučajeva ispada da je u pitanju memorija, ploča i popratne BIOS postavke.

Kod tebe bi DDR4-3200 bil idealna kombinacija, tj. imal bi istu pozitivnu situaciju ko i Mladen, pošto imate slične komponente. Tak jasno da R7 5700X Zen 3 ne može biti sporiji od quad-core Intel Core i5-7500 modela otprije šest godina.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na