Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.06.2023., 10:55   #2671
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Koji ti je bio tracking number, UAxxxHU ili neki drugi?
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2023., 22:01   #2672
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,926
Evo da podijelim svježe iskustvo. Dakle, pred tri tjedna naručim suhog voća od Marjana. Bilo je to za vikend a u ponedjeljak mi pošta poslala link na tracking, kaže preuzeli su. Na trackingu piše kako sve 98% dostava rade idući radni dan. A ja sam u elitnom društvu 2%.

Cijeli tjedan 15-19.05 radni dani. A oni dostave u subotu Naravno, bez ikakve najave, samo dođe i zove (što je veliki napredak, to da zovu, jel).
mkey je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.06.2023., 07:52   #2673
Lazarus
Premium
 
Lazarus's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2019
Lokacija: -
Postovi: 100
Citiraj:
Autor vedranzeman Pregled postova
Koji ti je bio tracking number, UAxxxHU ili neki drugi?
dva paketa UV**********UZ
treci paket US**********UZ
četvrti UU**********CN



Interesantno je sad kad nešto naručim putem ebaya,svaki se paket pojavi u sistemu pošte,ali ne pod originalnim tacking brojem nego U*********UZ , predpostavio sam da tamo u Uzbekistanu vjerojatno naljepe drugu naljepnicu i tada paket ulazi u hp sistem,ali ne,paket se pojavio samo s orginalnom naljepnicom i već pomenutom ocarinjeno naljepnicom bez ikakve dodatne naknade.Bez ikakvog traga o ovom UZ trackinga koji se vodi u hp sisteemu.
Lazarus je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2023., 14:51   #2674
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Je li uspio tko dobit poštinu službu za korisnike ovih dana?

Paket iz Njemačke mi od 8.6. stoji u statusu "Pošiljka je otpremljena prema unutrašnjem prometu". Slao sam im mail zahtjev za informacijom, već 3 dana ih pokušavam dobit na 072 303 304, čekajući na red po 15-20 min i ništa. Paket je vrijednosti 250€ i nije mi svejedno ak su ga negdje bacili pod kotač kombija.
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2023., 15:40   #2675
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Slao sam im jedno par upita na mail za pogubljene amazon pakete, zvao telefonom pa pustao poruku da me nazovu nazad. Sve to unazad par mjeseci. Ni a ni be
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2023., 20:37   #2676
the.elles.d
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 472
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
Je li uspio tko dobit poštinu službu za korisnike ovih dana?

Paket iz Njemačke mi od 8.6. stoji u statusu "Pošiljka je otpremljena prema unutrašnjem prometu". Slao sam im mail zahtjev za informacijom, već 3 dana ih pokušavam dobit na 072 303 304, čekajući na red po 15-20 min i ništa. Paket je vrijednosti 250€ i nije mi svejedno ak su ga negdje bacili pod kotač kombija.
Meni slično. Od subote (10.06) stoji u 10003. Telefon nema pojma što se događa (čekao 28 minuta), na mail nisu odgovorili još.
the.elles.d je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2023., 20:39   #2677
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Ja sam očito imao sreće. Paket poslan u ponedjeljak sa sjevera Njemačke, došao jučer ujutro.
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2023., 20:43   #2678
the.elles.d
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 472
Ma, došla su dva iz njemačke i jedan iz tajvana u međuvremenu. Samo ovaj stoji i nitko ne zna kada će.
the.elles.d je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2023., 09:18   #2679
Lazarus
Premium
 
Lazarus's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2019
Lokacija: -
Postovi: 100
Kada ih i uspijes dobiti na telefon nema tu nekakve pomoci s njihove strane, par puta kad sam zvao odmah dobijes stav nadrndane babe,kao da su uvrijedeni tim sto ih pitas za svoju posljku.

10003 - zar to nije carina,ali opet cemu carina ako je Njemacka,odnosno EU
Imao sam 3 paketa iz DE ove godine,poslana DHL slicne vrijednosti oko stotinjak eur
sva 3 stizala u roku 4 dana,sto je u neku ruku ironija jer ih kod nas hp dostavlja kojem za domace pakete treba desetak dana.

Niti jednom nije paket zaglavio u hr,onog dana kada je primljen u hr,sutra dan bi bio na dostavi prema meni,bez obzira na velicinu ili vrijednost.
Lazarus je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2023., 09:57   #2680
the.elles.d
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 472
Carina bi trebala biti 10004.
Od pomoći bi bio zadovoljan da mi kažu gdje treba doći po paket. Ne moraju ga dostaviti ako im je preteško... :\ Ali nema ni toga.
the.elles.d je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.06.2023., 10:37   #2681
Lazarus
Premium
 
Lazarus's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2019
Lokacija: -
Postovi: 100
onda moja greska

Pomislio sam da 10003 carina jer kad iz kine ili drugih zemalja van eu nesto kupim,paket se zadrzi par dana tamo na 10003
Lazarus je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2023., 12:41   #2682
the.elles.d
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 472
Mislim da je išlo prvo u 3, pa na carinu u 4 (soba do), pa nazad 3, pa dalje gdje treba.
Imam osjećaj da će mi prije stići nova pošiljka od amazona koja se danas naplatila, nego ovaj paket.
the.elles.d je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2023., 12:47   #2683
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
Meni sad od srijede sad stoji isto paket, samo sto je oko 800ak eura pa mi isto nije svejedno. DHL -> posta. Zovem ih u pon ako nema pomaka.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2023., 15:54   #2684
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,054
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Evo da podijelim svježe iskustvo. Dakle, pred tri tjedna naručim suhog voća od Marjana. Bilo je to za vikend a u ponedjeljak mi pošta poslala link na tracking, kaže preuzeli su. Na trackingu piše kako sve 98% dostava rade idući radni dan. A ja sam u elitnom društvu 2%.

.

Evo i mene u Paket 24 elitnom 2% društvu.
Koji diletanti.
Ajd da je običan paket, razumio bih.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2023., 17:05   #2685
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Nekidan mi je lokalna poštarica rekla da im je hrpa ljudi dala otkaz i da će pošta stizati još kilavije nego do sada.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2023., 18:00   #2686
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 648
Ma kako da ne, takva priča se ponavlja valjda već jedno 10 godina po forumima... kako im je upravo otišla hrpa ljudi, ovo ono... većinom su to bajke i lovačke priče, a "hrpa ljudi" je najčešće jedan tip koji je stekao uvjete za mirovinu.

Pošta uvijek ide svojim tokom, negdje zašteka, negdje ide ok, ovisno o ispostavi, tako je bilo i bit će.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2023., 18:08   #2687
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,054
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Nekidan mi je lokalna poštarica rekla da im je hrpa ljudi dala otkaz i da će pošta stizati još kilavije nego do sada.

Neki dan sam na radiju slušao intervju s nekom gospođom iz hakom-a zaduženom za poštanske usluge.
Kad je došao trenutak za "pitanja slušatelja" javio se bivši djelatnik HP-a koji se doslovno rasplakao kad je opisivao kako je bilo prije naspram sada u HP-u.
Uskoro očekujte nepalce sa paketićima.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2023., 20:31   #2688
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,926
HP PTSP.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2023., 05:43   #2689
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
Nedavno dode ostecena orginalna kutija s kucistem. Znaci oni u svojim formularima nemaju navedeno da bude orginalno pakiranje, vec navode da nije adekvatno zapakirano ispunom...
A sta bi trebalo da je ispunjeno pur pijenom, zamotano s 5kg mjehurica i dodatno u balonu?
Orginalo zapakirano prede pola svijeta i europe, dode u RH i zadnji korak oni ostete...
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2023., 07:50   #2690
Lazarus
Premium
 
Lazarus's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2019
Lokacija: -
Postovi: 100
To je standardna praksa.

I sto dulje paket bude u posjedu hp,svakim danom sve su manje sanse da dode u jednom odnosno ispravnom stanju.



primjer moje tipkovnice koju sam kupio srijedom,dosla utorak kao da je netko preko koljena savio ili udarao cekicem od 20 kila.


Koja sila to mora biti da tako ostetis do te mjere da su debelu metalnu plocu u tipkovnici savili


Lazarus je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2023., 14:20   #2691
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Vecina javnosti nema pojma da je takav deficit postara, da svakim danom odlaze postojeci, da se gotovo radi o epidemiji otkaza.

U Dubravi imam stalnog, ali vec veli da odlazi u druge vode. U Centru, stari dao otkaz, veli da ce bilo sto raditi drugo, da ne zeli cuti za postu.

Sad radi u starackom domu na porti, te ima bolju placu nego sto je ostvarivao kao postar! Toliko su demotivirani, a pojedini su toliko stari, da jedva hodaju.
Jedan mi je centru nesto nosio, nije moga ni brojati kusur, koliko je lose hodao i vidio, gotovo mi je bilo neugodno. Sedam postara sam imao zamjenskih, te mi svaki veli, da je pitanje, hocemo li ikad vise imati stalnog postata. Rotacije, uskakanja, krpanje kpranja. Vise ne mozes ni Branimirovu nazvati, sluzbe koje su mogle preusmjeriti posiljke, kad te ne nadju (ili zaobidju) na mjestu stanovanja. Vec jasno, retardirano telefonskoo biranje sluzbi, koje kad i dobijes, jave ti da usluga vise ne postoji, te da moras fizicki na postu ici, te dogovarati s sefovima.

Koliko je malo postara, govori detalj, da me kontrolorica u Centru zvala, da mi donese na ruke. Pitam, zasto bi Vi nosili pored postara? Veli - nemamo dovoljno ljudi!

I onda jos pricaju da bi strance doveli. Kako ce stranac kome treba GPS ne da zna kamo/kome ide, vec da zna gdje se uopce nalazi, uopce beknuti dostantno komunikacije s korisnicima usluge, penzionerima? Katastrofa!


....
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2023., 19:29   #2692
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,926
Ta tipovnica je doživjela heimlichov zahvat
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2023., 20:00   #2693
AndroiOs
Registered User
 
AndroiOs's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: KA
Postovi: 439
Koja je to tipkovnica ?
AndroiOs je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2023., 07:50   #2694
Lazarus
Premium
 
Lazarus's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2019
Lokacija: -
Postovi: 100
Bas i ne vidim da oni traze zaposlenike,mozda je bas u tome problem sto ljudi odlaze a nitko ih ne zamjeni.
Zar je stvarno do toga doslo,da pored toliko nezaposlenih dovodimo strance?


mkey prije bih rekao da ju je tenk pregazio.
Lazarus je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2023., 08:01   #2695
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Bas citam komentare i sad mi je jasno zasto moj paket iz Velike Gorice nikako da stigne na paketomat u Dubravi.
Iz UK preko Ceske je dosao u ZG za 6 dana, a evo vec tece 7. dan kako nisu u stanju prebaciti paket iz VG u Dubravu i to na paketomat umjesto na kucnu adresu sto mi je isto novitet. Do sad je uglavnom paket drugi dan po ulasku u HR bio dostavljen na kucni prag, a od sad bu brze iz Kine stigao negu tu iz centralnog skladista.
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2023., 08:23   #2696
Lazarus
Premium
 
Lazarus's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2019
Lokacija: -
Postovi: 100
Ajde ga znaj

Evo ja imam jedan iz Litve 7 dana danas,jucer usao u hr,no sumljam da ce biti danas

Lazarus je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2023., 08:49   #2697
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Ja ocito imam jebene srece. Evo narucio sam prosli tjedan nesto, dobio mail petak ujutro da ce se paket predati dostavnoj sluzbi tj HP. Danas u 8h ujutro mi je paket bio pred vratima.
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2023., 09:01   #2698
Lazarus
Premium
 
Lazarus's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2019
Lokacija: -
Postovi: 100
Mail? Od kog? hp?


jbt ja moram molit da mi dostave moj paket i unajmit Liam Neesona kao da su mu oteli nekog,a ti mestar dobivas i mail

Jel imas nekog u politici
Lazarus je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2023., 09:17   #2699
the.elles.d
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 472
Bitno je tko dostavlja. Ako je pošta, onda banana. Ako je Paket24, onda možda i dođe :\
the.elles.d je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2023., 09:53   #2700
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Citiraj:
Autor Lazarus Pregled postova
Mail? Od kog? hp?


jbt ja moram molit da mi dostave moj paket i unajmit Liam Neesona kao da su mu oteli nekog,a ti mestar dobivas i mail

Jel imas nekog u politici

Ne od HP-a vec od webshopa. Poslali su mail da se ocekuje prikup dostavne sluzbe. Sljedece jutro sam dobio sms od HP-a da su zaprimili posiljku i ako zelim da je mogu preusmjeriti. Imam nekog u politici, sta ti treba?


Dovezo mi je postar na tomosu
nickross je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na