Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.11.2022., 20:51   #1831
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Evo, ja na taman gotov sa idućom fazom, napravio sam prednjice za otvore od HT komponenti.

1 2 3 4 5 6

Jedino što mi ovi zglobovi koje sam kupio ne mogu dobro stegnuti prednjicu na gornjem dijelu, pa stoji otvoreno nekih 5mm.

7

Ništa strašno ali OCD mi neda mira, sutra ću kupiti onaj izvlačni mehanizam sa metalnom sajlom i mehanizmom "automatskog" pritezanja tih zadnjih pola cm.

Sad malo pauza pa za par tjedana idem u akustičnu obradu stražnjeg zida i novog ambijetalnog osvjetljenja
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2022., 10:42   #1832
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Definitivno se gubi dio, dolby true-hd i dts-hd sa blu-raya je stvarno nešto posebno.
Novije stvari sa streaming servisa znaju svučati jako dobro, ali nisu mi nikad do sad ostavile toliki wow efekt :/

That being said, IMO - ako guštaš u dobrom AV iskustvu i ako misliš preći na 5.1.2 ili 5.14, isplati ti se preći na nešto što podržava atmos, pa makar samo i sa streaming servisa puštao.
Hvala ti na odgovoru! Ne mogu reć da imam zamjerki na samu kvalitetu zvuka ili surround efekte, već me muči raspon između tihih i glasnih scena. Jednostavno to nije to, pa me zanimalo da li je izvor takav ili je do moje opreme.

Ići će atmos u budućnosti iako mi nije to sad nešto toliko napeto. Bitno da je sub dobar
Roso je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.11.2022., 11:24   #1833
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Citiraj:
Autor Roso Pregled postova
Hvala ti na odgovoru! Ne mogu reć da imam zamjerki na samu kvalitetu zvuka ili surround efekte, već me muči raspon između tihih i glasnih scena. Jednostavno to nije to, pa me zanimalo da li je izvor takav ili je do moje opreme.

Ići će atmos u budućnosti iako mi nije to sad nešto toliko napeto. Bitno da je sub dobar
Hm, nemaju streaming servisi HD formate zvuka... A DD+ ne znači automatski da je zvuk dinamičniji. Razlika je u bitrateu, koji je potencijalno veći na DD+, ali ne mora biti. Ali čak i dinamika ne ovisi o bitrateu, kvaliteta da. Iako sam podozriv da je običan DD problem - on je 640kbit/s, dakle duplo bolji od najbolje mp3. Tu ima sasvim dovoljno prostora za dobar i dinamičan zvuk. Ponavljam, dinamika uopće ne ovisi o bitrateu, samo kvaliteta zvuka, ako je sustav uopće sposoban zvučati kvalitetnije s boljim bitrateom.

Napravi jednostavan test - uzmi neku dobru FLAC snimku (lossless CD), izradi 320 kbit/s MP3 iz istog filea. Onda to pusti preko receivera, nema veze što je stereo. Ako čuješ razliku, onda je stvarno stvar do novih formata. Ako ne čuješ razliku, onda je do opreme.

Možeš i ovo - uzmi jednu snimku koju dobro poznaš, neku scenu, pa prođi koji salon sa AV opremom i poslušaj kako kod njih zvuči. Onda ćeš dobiti još jasniju sliku da li je do snimke ili opreme.

EDIT: svakako pretpostavljam da si provjerio i isključio night mode i slične pizdarije koje komprimiraju zvuk, i na izvoru i na receiveru.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2022., 20:36   #1834
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
...
Jedino što mi ovi zglobovi koje sam kupio ne mogu dobro stegnuti prednjicu na gornjem dijelu, pa stoji otvoreno nekih 5mm.



Ništa strašno ali OCD mi neda mira, sutra ću kupiti onaj izvlačni mehanizam sa metalnom sajlom i mehanizmom "automatskog" pritezanja tih zadnjih pola cm...

A zašto jednostavno ne kupiš par magneta? Kad ih staviš u prethodno napravljene rupe i pofarbaš neće se ni vidjeti i biti će u ravnini s drvetom/iveralom,... za drugu stranu možeš koristiti i obični kratki/skraćeni crni šaraf s širokom ravnom glavom.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2022., 22:25   #1835
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
A zašto jednostavno ne kupiš par magneta? Kad ih staviš u prethodno napravljene rupe i pofarbaš neće se ni vidjeti i biti će u ravnini s drvetom/iveralom,... za drugu stranu možeš koristiti i obični kratki/skraćeni crni šaraf s širokom ravnom glavom.
Na kraju sam i išao na magnet
Jedino što ću ga opiturati u crno, čisto da se manje kuži, iako realno - koga briga kako izgleda kad je 99.99999% vremena zatvoreno, ali ajde.

1 2

Ma htio sam originalno na mehanizam sa sajlom da dobijem i onaj ease-in ease-out efetkt, ali taj sport bi me koštao 700-800kn, a ove magnete sam doslovno kupio za ukupno 7 kuna u elgrada, pa rekoh ajde da makar probam

Na kraju to sve skupa radi super, tako da neću ni mjenjati za sajlu.

EDIT

Sad gledam ove magnete s tvog linka, da takvo rješenje bi bilo još više clean i generalno bolje od ovog što sam napravio.
Sviđa mi se ideja da ništa ne strši nego da ugradim magnet u samu ivericu.
Thanks na prijedlogu, možda i završim na tako nečem

Citiraj:
Autor Roso Pregled postova
Hvala ti na odgovoru! Ne mogu reć da imam zamjerki na samu kvalitetu zvuka ili surround efekte, već me muči raspon između tihih i glasnih scena. Jednostavno to nije to, pa me zanimalo da li je izvor takav ili je do moje opreme.

Ići će atmos u budućnosti iako mi nije to sad nešto toliko napeto. Bitno da je sub dobar
Ili do sad nisi čuo pošteni atmos track na poštenom sistemu ili ti je audio u filmovima relativno nebitan
Šalim se, naravno, ali možda ne bi bilo loše poslušati nešto tipa Oblivion 4k sa atomosom na poštenom 5.1.4 ili 7.1.4 sistemu, pa onda odlučiti koliko ti je napeto
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585

Zadnje izmijenjeno od: Igorr. 04.11.2022. u 22:51.
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2022., 06:57   #1836
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Napokon uhvatio malo vremena da radim na nastavku upgradea dnevnog boravka.

U ovoj fazi sam odradio dio izmjena na ovoj komodi za TV.
Nadogradio sam si jednu novu razinu, naštimanu u milimetar tako da se čini da TV "izlazi" direkt iz nje, look koji mi se baš sviđa
Pozicija prednjih zvučnika mi je napokon savršena (koliko to može biti) jer sam visinu polica odredio tako da mi srednjetonac/visokotonac prednjih zvučnika budu točno u razini ušiju dok sjedim.

Centralnom zvučniku sam napravio dodatnu podnicu ali samo za prednji dio zvučnika, jer sam si išao namjestiti kut s kojim mi zvučnik puca direkt u moje uši kad sjedim na centralnoj poziciji.

Sve skupa, zanimljiv mini projekt u trajanju od jednog dana.
Puno vremena mi je otišlo na okove, jer sam si isplanirao da bude čvrsto kao bunker a opet da se spojevi ne vide ili vide minimalno.
Sve sam okove opiturao u mat crnu boju tako da se stope s komodom, a nakon postavljanja sam opiturao i glave svih šarafa.

U međuvremenu je također maknut onaj sivi HTPC jer mi je stvarno nepotreban.
Tako da su mi sad sve komponente crne, što mi daje puno čišći izgled.
Ali čak i da je ostalo šareno, ne bi bio toliki problem jer ću kroz par dana završiti komodu na način da donju lijevu i desnu razinu zatvorim sa po 130cm vratima sa hrastovim horizontalnim linijama. s
Mehanizam otvaranja će biti prema dolje.

Nakon toga mi idu pravi radovi u kojima akustički obrađujem prvo stražnji zid, a onda kroz neko vrijeme i bočne, no prije tih bočnih ću ići odraditi ambijentalno osvjetljenje na stražnjem zidu.
Mislim da će sve skupa biti baš dobro, stavim fotke kad budem imao nešto novo

Tip top sve, nisam od tebe manje ni očekivao


Da li ti dođe nekada dok gledaš nešto "e kak bi ovo bilo jebeno pogledat na projektoru?"
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2022., 08:46   #1837
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Tip top sve, nisam od tebe manje ni očekivao
Thanks

Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Da li ti dođe nekada dok gledaš nešto "e kak bi ovo bilo jebeno pogledat na projektoru?"
Pa iskreno, čak i ne

Da se razumijemo, sa projektorom jesam imao:
1. objektivno jako veliku sliku
2. onaj x faktor Ali to je jako subjektivno, jer valjda se podsvjesno sjetim djetinjstva i mlađih dana, kad je otići u kino bilo rijetko i wow iskustvo (barem meni), pa mi ovo pobudi slične osjećaje

Ali nisam imao:
1. ni blizu kvalitetu slike kakvu imam sad
2. jednostavnost paljenja telke za pogledati nešto brzinski uz kavu (jer ova HT soba mi je zapravo regularni dnevni boravak)
3. općenito gledanje po danu (jer bi morao zamračiti cijeli prostor ako želim dobru kvalitetu slike, što mi se jako rijetko dalo)


Što se tiče dijagonale, čak i nije direktna usporedba 83" vs 135".
Fora je što sam pri kupnji TV-a maknuo trosjed prema naprijed, da bude bliže TV-u a sad sam još sa ovim zadnjim izmjenama i TV dodatno pogurnuo prema ispred.
Povećanje same dijagonale mi je tu čak bilo sporedno, jer mi jednostavno samo ljepše tako izgleda sa ovom "novom" komodom i tim efektom direkt izlaženja TV-a iz nje.

Sve skupa mi je onda ovaj TV od 83" zapravo nekih 110" (po feelingu, nije mi se sad dalo računati za ovaj post ) kad se uspoređuje sa onim 135" projektorskim platnom, ali za koji sam efektivno sjedio metar dalje (kad zbrojiš pomak trosjeda prema TV-u i TV-a prema trosjedu vs. trosjed iza i platno direkt na zidu).

A sama slika mi je neusporediva, jer OLED sa 4k HDR sadržajem izgleda strava.
Jednostavno tako nešto ne bi nikako mogao dobiti sa projektorom.

Meni je ovaj trenutni setup nešto najbolje što sam u živo doživio i u audio i u vizualnom smislu.
Baš sam onako geekasto (pre)sretan, ko prase u blatu
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2022., 20:43   #1838
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Evo, ja na taman gotov sa idućom fazom, napravio sam prednjice za otvore od HT komponenti.



Jedino što mi ovi zglobovi koje sam kupio ne mogu dobro stegnuti prednjicu na gornjem dijelu, pa stoji otvoreno nekih 5mm.



Ništa strašno ali OCD mi neda mira, sutra ću kupiti onaj izvlačni mehanizam sa metalnom sajlom i mehanizmom "automatskog" pritezanja tih zadnjih pola cm.

Sad malo pauza pa za par tjedana idem u akustičnu obradu stražnjeg zida i novog ambijetalnog osvjetljenja
Neki dan mi izbacilo na IG nesto tako, al za zid, a jučer ih nađem u elgradu i izgledaju prejebeno. Lamelio acoustic wall panels
Cijena je paprena i odmah me je odbila jer 260x 15cm za 300tinjak kuna je tooooo much za cijeli zid.
Kontao sam ih raditi sam, al otom potom
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 05.11.2022. u 20:56.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2022., 21:31   #1839
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Je, uzivo su stvarno odlicni.
Meni nije trebala velika povrsina pa je cijena ostala ok-ish.

Hajd, drzim fige!
Raditi sam je stvarno fora, ali ces trebati imati dosta strpljenja i dobar alat, jer ako ti je zid iole velik - bit ce tu pilanja i ljepljenja
A i treba bit pedantan da to sve skupa stvarno ispadne kako treba.

(*EDIT - to je ako sam te dobro shvatio i pod "raditi ih sam" misliš doslovno da ih sam "proizvedeš" od pojedinih komada hrasta, ako misliš samo da ćeš kupiti gotove i sam ih samo polijepiti po zidu - onda je to naravno jednostavno i lako )
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585

Zadnje izmijenjeno od: Igorr. 05.11.2022. u 22:28.
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2023., 11:10   #1840
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Jedno noob pitanje za nas koji nemamo hdmi AVR. Ako spojim uređaje HDMI-em na receiver (npr. pc), da li receiver mora biti upaljen da bi dobio sliku na tv-u?

PS. trebali bi imati neku službenu "Home theather" temu
Roso je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.01.2023., 15:06   #1841
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor Roso Pregled postova
Jedno noob pitanje za nas koji nemamo hdmi AVR. Ako spojim uređaje HDMI-em na receiver (npr. pc), da li receiver mora biti upaljen da bi dobio sliku na tv-u?

PS. trebali bi imati neku službenu "Home theather" temu
Postoji više šema spajanja i svaki od njih donosi neke benefite (hdmi, hdmi arc, hdmi e-arc) al generalno ne mora raditi, osim ako nije riječ o nekakvim prastarim uređajima, sve se lako podesi da je full automatizirano. Moj stari denon rec iz 2006 je mogao šaltati portove ugašen isto kao i ovaj novi. To ti je ova dolje stavka na slici, a ima još par funkcija u ponudi uglavom vezanih za paljenje i gašenje risivera prilikom šaltanja portova.


Možeš podesiti da kad tv upalis, pali se i rec, kad tv ugasiš, gasi se i rec (vrijedi i obrnuto)
Meni to ne paše pa imam podešeno da kad tv upalim pali mi se i rec, ali kad rec ugasim, on neće ugasiti tv nego nakon gašenja risivera zvuk se prebaci na zvučnike od tv-a.

Što se tice PC-a možda nećeš imati tu razinu komoditeta kao sa povezivanjem tv-a, al mislim da vrijede ista pravila. Sačekaj nekoga iz prve ruke ...
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 14.01.2023. u 15:22.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2023., 15:27   #1842
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Super, hvala na odgovoru! Prebacujem se skroz na novi setup, novi tv i novi receiver, a glava razmišlja još uvijek na sistem iz ranih 2000-ih
Volim imat punu kontrolu, i receiver bi se uglavnom koristio samo kod planskog gledanja filmova, i vrlo rijetkog (nažalost ) igranja u souroundu. Tako da je on i više od 95% vremena ugašen u odnosu na TV.

Još me tu nešto zbunjuje. Ako imam više izvora spojeno na receiver, a receiver je ugašen, kako šaltam onda te inpute na TV-u?

I osim LG-evog nepodržavanja passthrough DTS-a, ne vidim zašto bih spajao izvore direkt na receiver a ne na tv?
Roso je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2023., 15:40   #1843
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Pa da, zgodnije je kad je sve spojeno na TV.
Pogotovo u današnje vrijeme kad tv-i podržavaju sve žive formate zvuka.
Ovi silni portovi na risiverima su imali smisla u nekim prošlim vremenima kad tv-i nisu podržavali višekanalni zvuk, ali sa funkcijom "audio passthrough" to sve premostiš i sa jednim hdmi arc (hdmi audio returning cable ... Signal ide u oba smjera) spajaš tv s risiverom.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2023., 17:08   #1844
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
nebi reko da resiver koji nema Hdmi (dakle stariji model je u pitanju) prenosi ista van sebe kad se ugasi

QUOTE=Roso;3652380]Jedno noob pitanje za nas koji nemamo hdmi AVR. Ako spojim uređaje HDMI-em na receiver (npr. pc), da li receiver mora biti upaljen da bi dobio sliku na tv-u?

PS. trebali bi imati neku službenu "Home theather" temu[/QUOTE]

nije mi jasno ovo boldano - imas ili nemas av rec. sa HDMI?
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2023., 17:13   #1845
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Da, malo sam se nespretno izrazio. Trenutno imam receiver bez hdmi-ja, pa me zanima sta ce biti kad nadogradim na novi. Ali Zikky je sve dobro shvatio ��
Roso je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2023., 17:14   #1846
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
koji reciver planiras kupit?
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2023., 17:20   #1847
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Razmatram Marantz sr5015, 6015, denon x1700 i x3800h. Zvucnici su mali diamondi, subwoofer je xtz 12.17 edge. Zvuci to solidno trenutno, ali moram nadogradit, pa cu jos vidit.
Roso je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2023., 20:28   #1848
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Jedno pitanje ...

Audyssey mi je kod kalibracije zvučnike podesio na:
Fronte L -4db R-3db
Centar -3db
Pozadinski L-2db R-2db
SW -4db

Dal ostavite tako ili korigirate po svom?
Ja uglavnom sve kanale srazmjerno podignem da budu bliže 0db, a SW kako kad mi paše, uglavnom je na +2 - +4db jer volim da ga isjetim

Fronte L -2db R-1db
Centar -1db
Pozadinski L-0db R-0db
SW +2db +4db
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2023., 22:43   #1849
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Ja sam ostavio sve defaultno kako je Audyssey izračunao.
Osobno mi je super, a sad, da li se moze jos bolje rucno podesiti? Vjerojatno moze
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2023., 16:36   #1850
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Malo nam je zamrla tema

Je li slagao netko nešto u zadnje vrijeme?
Em volim generalno gledati što sve ljudi slože, em možda dobijem neku dobru insipraciju.

Meni idući tjedan stižu 2x Arendal 1961 surround i 2x 1961 height.
Surround će zamjeniti Wharfedale 9 DFS kao surround zvučnike, a ova dodatnka 2x height ću staviti za stražnje zvučnike, pa time kompletirati sistem da bude sve od Arendalea, a i upgrade će biti sa 5.1.4 na 7.1.4 sistem.

Planiram odmah nakon toga nastaviti (napokon) sa vizualno-akustičnim izmjenama same prostorije, ali to će vjerojatno trajati barem par tjedana jer imam baš dosta toga za odraditi, ali mislim da će biti tip-top nakon toga
Podijelim slike kako budem napredovao
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2023., 14:27   #1851
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Malo nam je zamrla tema

Je li slagao netko nešto u zadnje vrijeme?
Em volim generalno gledati što sve ljudi slože, em možda dobijem neku dobru insipraciju.

Meni idući tjedan stižu 2x Arendal 1961 surround i 2x 1961 height.
Surround će zamjeniti Wharfedale 9 DFS kao surround zvučnike, a ova dodatnka 2x height ću staviti za stražnje zvučnike, pa time kompletirati sistem da bude sve od Arendalea, a i upgrade će biti sa 5.1.4 na 7.1.4 sistem.

Planiram odmah nakon toga nastaviti (napokon) sa vizualno-akustičnim izmjenama same prostorije, ali to će vjerojatno trajati barem par tjedana jer imam baš dosta toga za odraditi, ali mislim da će biti tip-top nakon toga
Podijelim slike kako budem napredovao




Baš je zamrla tema, da ju malo dignemo iz pepela ...
Kod mene je bio mali upgrade glede veličine tv-a. S 55" na 75" ... model Philips 75pus8807
Malo sam se igrao s kabelima pa je legao jedan diy kablovinjo wrapping GearIT14awg 2x7mm kabela za fronte i centar.
I dalje muku mučim s atmosima ... još uvijek ih nemam 🥺
Neodlučan sam što uzeti?! jer kojim god smjerom krenuo raspariti su setup pošto QA nema dedicated atmose, a QA3010s koje trenutno imam na back surround pozicijama su mi nekako bulky i to me užasno nervira. Najviše me privlače SVS prime elevation za atmose, a možda i za surround back pozicije.

U dogledno vrijeme u planu je tv vitrina na mjeru koju vješam na zid + akustični paneli cijelog ili djela zida iz tv-a što uvelike ovisi o WAF-u 😁🥰
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 17.10.2023. u 14:46.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2023., 16:59   #1852
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
55 na 75" nije mali upgrade
Fino se sve čini

Kako ti izgleda stražnji dio, gdje su ti i surround zvucnici?
A za atmos stvarno imaš svakakve opcije, glavno pitanje je koliko para misliš dati? Pa se onda može nešto i konkretno preporučiti.
I da li ideš na 2 ili 4 komada (pretpostavljam da ne ideš na više od toga)?
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2023., 20:06   #1853
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
55 na 75" nije mali upgrade
Fino se sve čini

Kako ti izgleda stražnji dio, gdje su ti i surround zvucnici?
A za atmos stvarno imaš svakakve opcije, glavno pitanje je koliko para misliš dati? Pa se onda može nešto i konkretno preporučiti.
I da li ideš na 2 ili 4 komada (pretpostavljam da ne ideš na više od toga)?
Stražnji dio je problematičan ...




Napravio sam pripremu za 5.1.4 s time da su mi trenutno na poziciji zadnjih atmosa, surround backovi jer kao što možeš vidjeti staklena stijena je do plafona 2,60 x 3m.
QA 3010s nikako ne stanu iza vrata iako imam izlaze za njih na adekvatnoj visini pa je ovo sad privremeno rješenje 🥺

Kako je subwoofer SVS PB-1000 mislio sam na surround i atmos staviti SVS Prime Elevatione koji se kreću 600-650e za par, a dimenzijama stanu iza vrata.
Iako sam radio pripremu za 5.1.4, za prvu ruku bi složio 5 1.2.
Znači surrounde bi spustio dolje, zadnja atmos pozicija bi ostala prazna, a dodao bi prednje atmose.
Morati ću zatvarati vrata iiii to je to. Drugog rješenja nemam jer nisam razmišljao o kliznoj stjeni kad sam trebao 🤯

SVS prime elevation


Šta predlažeš?!
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 17.10.2023. u 20:14.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2023., 08:42   #1854
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Da, malo je tricky ta strana gdje su ti balkonska vrata :/
A kakva je situacija na suprotnoj strani, imas zid za montirati?

Ne znam kako bi ti dotični SVS pomogao sa balkonskim vratima, jer i on je preko 20cm dubine, nije baš da ćeš moći normalno vrata otvarati.
Ali da, generalno mislim da nećeš faliti s njima što se tiče zvuka.

Par rješenja koja padaju na pamet:

1. Ono sto bi u tvojoj situaciji bilo idealno za pozicionirati surround zvučnike je staviti zvučnik (ili zvučnike, ako ti je iz nekog razloga zafrkana situacija i na desnoj strani) na stalak i postaviti ga idealno dok gledaš filmove a nakon toga pomaknuti tik uz taj dvosjed/trosjed tako da se može normalno ići na balkon.
Tako možeš dobiti zvuk kako je i zamišljeno i nemaš nikakvog pretjeranog bušenja i štemanja za pripremu, samo što ne znam koliko ti je tako nešto prihvatljivo.

2. Ako se već ide na strop stavljati, ja bih onda probao doći s boka, postavio nosač direktno na strop (jer ti je na zidu kutija od roleta) i postavio zvučnik u stilu SVS zvučnika koji si zamislio (dakle nekakav height zvučnik koji dolazi pod nagibom).

iwxEoxx

Samo dobro pripaziti na veličinu, da se ne dogodi da je zvučnik veći od visine kutije od roleta
Na ovaj način jest da ti je zvučnik na stropu, ali ti barem surround dolazi sa dobre strane, a nagib zvučnika će koliko toliko pomoći da se zvuk "spusti".
Potencijalni problem su zavjese, ali dalo bi se tu štogod iskemijati da sve skupa stane.
A i kad se mora dirati nešto u kutiji za rolete, morat će se vjerojatno micati zvučnik.

A što se tiče atmosa, po ovome gdje si označio izlaze - ideš na height zvučnike, ne na overhead?
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2023., 21:14   #1855
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Da, malo je tricky ta strana gdje su ti balkonska vrata :/
A kakva je situacija na suprotnoj strani, imas zid za montirati?

Ne znam kako bi ti dotični SVS pomogao sa balkonskim vratima, jer i on je preko 20cm dubine, nije baš da ćeš moći normalno vrata otvarati.
Ali da, generalno mislim da nećeš faliti s njima što se tiče zvuka.

Par rješenja koja padaju na pamet:

1. Ono sto bi u tvojoj situaciji bilo idealno za pozicionirati surround zvučnike je staviti zvučnik (ili zvučnike, ako ti je iz nekog razloga zafrkana situacija i na desnoj strani) na stalak i postaviti ga idealno dok gledaš filmove a nakon toga pomaknuti tik uz taj dvosjed/trosjed tako da se može normalno ići na balkon.
Tako možeš dobiti zvuk kako je i zamišljeno i nemaš nikakvog pretjeranog bušenja i štemanja za pripremu, samo što ne znam koliko ti je tako nešto prihvatljivo.

2. Ako se već ide na strop stavljati, ja bih onda probao doći s boka, postavio nosač direktno na strop (jer ti je na zidu kutija od roleta) i postavio zvučnik u stilu SVS zvučnika koji si zamislio (dakle nekakav height zvučnik koji dolazi pod nagibom).



Samo dobro pripaziti na veličinu, da se ne dogodi da je zvučnik veći od visine kutije od roleta
Na ovaj način jest da ti je zvučnik na stropu, ali ti barem surround dolazi sa dobre strane, a nagib zvučnika će koliko toliko pomoći da se zvuk "spusti".
Potencijalni problem su zavjese, ali dalo bi se tu štogod iskemijati da sve skupa stane.
A i kad se mora dirati nešto u kutiji za rolete, morat će se vjerojatno micati zvučnik.

A što se tiče atmosa, po ovome gdje si označio izlaze - ideš na height zvučnike, ne na overhead?
Ma na desnoj strani je jos veći rusvaj.
Evo fotka kompletnog zadnjeg djela.

Uslikano je wide kamerom pa soba djeluje izduženo. Inače je pravilnih 5x4m sem dimovoda (40x30cm) desno od tv-a.

Manje više većinu tvojih prijedloga sam i sam kombinirao ... il ne paše ili mi ne ide na ruku il mi se ne sviđa.
Klima je naknadno nakon zvučnika došla gore desno i isprva nije bila tu planirana. Samim time većina overhead prijedloga otpada jer gubim mogučnost simetrije RL zvucnika.
Htio sam čak i vrata prepraviti u klizna, al ne može jer kao nema dovoljno iskoristivog profila na što bi išao mehanizam kliznika, a da čupam praktički novu staklenu stijenu i stavljam kliznu ... toliko bas nisam lud 😁.

Uglavnom SVS elevation stane iza vrata jer stakla su povucena na vanjsku stranu profila, a uz nekakav dodatan granicnik da staklo ne lupa u zvucnik; vrata će biti paralelno sa zidom kad se otvore.

Danas sam naručio SVS Elevatione pa kad ih namontiram javim utiske.

Pošto su to down(up) firing zvulje, dal danih postavim na standardnoj visini dolbi preporuke ili nešto višlje?

Edit:
Jel ti ono prodaješ Wharfedale 9 DFS na njušci?
Razmišljam da ih stavim za atmose kao prijelazno rješenje dok ne uzmem drugi par Elevationa?!
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 20.10.2023. u 21:22.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2023., 14:08   #1856
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
E da... ali bit će to sve ok onda, bitno da možeš normalno otvarati vrata i ne razbit ništa.
Kad se radi HT u dnevnom boravku - jednostavno se moraju raditi neki kompromisi.

Ajde šibni slike kad posložiš!

DFS nisam stavljao na njuškalo, imaju kupca još od prije nego sam odlučio prodavati
A i moji su ti "custom" bijeli (originalno su bili sivi, što mi nije vizualno odgovaralo, pa sam uzeo bijelo akustično platno i zamjenio, a ostatak zvučnika opiturao u bijelu), mislim da ih nisu ni prodavali u bijeloj boji.

IMG-7281

Ja sam na kraju neplanski naručio i novi receiver, Marantz Cinema 40 pa će i Marantz SR6012 u mirovinu.
Bila mi predobra prilika za propustiti.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2023., 21:52   #1857
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Stigli 😍




Edit: Nisam imao pojma za ova dipol/bipolna spajanja 🤔
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 24.10.2023. u 22:04.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2023., 10:57   #1858
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Oho, čestitam na prinovi
Hajd, čekamo slike nakon upoganjanja!

Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Nisam imao pojma za ova dipol/bipolna spajanja ��
Može ti dati "širi/veći" zvuk ako se dobro naštima u prostoriji.
Doduše, do sad sam samo takve stvari viđao u jednoj kutiji (npr. moji stari DFS, ili ovi novi arendale surround zvucnici), nisam znao da neki proizvođači predviđaju da će im netko spajati 2 zvučnika na taj način, interesantno...
Misliš možda uzeti još 2 pa se poigrati s tim?
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2023., 17:15   #1859
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Oho, čestitam na prinovi
Hajd, čekamo slike nakon upoganjanja!
Proba sam ih odmah iza vrata, sjedaju na knap, al je sviđa mi se to tako i nije funkcionalno.
Staviti ću ih ipak gore uz malo pomicanje prema naprijed zbog klime.
To je svega 80cm visočije od preporučene visine +fire down koji će to anulirati (tješim se 😆 )

Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
... interesantno...
Misliš možda uzeti još 2 pa se poigrati s tim?
Preskup bi mi to sport bio 🙄
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2023., 10:08   #1860
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Proba sam ih odmah iza vrata, sjedaju na knap, al je sviđa mi se to tako i nije funkcionalno.
Staviti ću ih ipak gore uz malo pomicanje prema naprijed zbog klime.
To je svega 80cm visočije od preporučene visine +fire down koji će to anulirati (tješim se 😆 )
Da, nije baš idealno, ali ako ne ide drugačije - poslužit će

Osobno bih te elevatione iskoristio kao height zvučnike a za surround nabavio nešto tanje i postavio ih na idealno mjesto.
Surround zvukovi su uglavnom višlji tonovi gdje veličina kabineta dosta manje igra ulogu.

*Daleko od toga da veći zvučnici ne bi bolje zvučali, ako govorimo o kvalitetnim zvučnicima. Samo hoću reći da je veličina puno manje bitna nego kod prednja 3, i da je bolji kompromis postaviti ih točno gdje treba a da su manji zvučnici, u odnosu na veće zvučnike i neidealnu poziciju.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na