Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.04.2023., 17:58   #241
gangxxxta
hustla
Moj komp
 
gangxxxta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 926
Hvala što ste me odgovorili od jyska.

Danas idem pogledati malo IKEA modele, nadam se kroz tjedan dana i Bernarda, baš je hvale.

Našao sam u primi odličan madrac (Nova Lux), poprilično je skup a garancija je mizerna, što me odbilo iz razloga što je velik novac a garancija samo 2 godine.
__________________
I don't need to "Get a life". I'm a gamer. I have lots of lives.
gangxxxta je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2023., 12:11   #242
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
https://ergoactiv.net/
Tu gledajte madrace..

Ljudi imaju znanja, kupio prije 7-8god kod njih madraca i podnice, svaka preporuka za dućan.
zvonac je online   Reply With Quote
Staro 06.04.2023., 22:03   #243
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Nažalost meni je taj madrac iz ergoactiva sigurno najlošiji na kojemu sam spavao. Imam njihov madrac i podnicu, plaćeno oko 7-8 tisuća sve. Nakon 3 mjeseca sam se probudio sa boli u kičmi koje se nisam do dan danas riješio, svako jutro to osjetim prvih par sekundi. Odem na more i naspavam se 2 tjedna ko beba. Odem u hotele na noć-dvije - sve super.

Žena je nakon 1,5 godine isto počela osjećati bolove u leđima. Iskreno, sad se selimo i jedva čekamo drugi madrac, koji god da je.

A kad se sjetim da sam na starom odspavao 6h i bio svjež, a na ovome 10h i nikako se dobiti. Baš kao nekad u studentskim danima kada sam spavao na kauču sa nadmadracem.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2023., 08:02   #244
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Citiraj:
Autor gangxxxta Pregled postova
Hvala što ste me odgovorili od jyska.

Danas idem pogledati malo IKEA modele, nadam se kroz tjedan dana i Bernarda, baš je hvale.

Našao sam u primi odličan madrac (Nova Lux), poprilično je skup a garancija je mizerna, što me odbilo iz razloga što je velik novac a garancija samo 2 godine.
Imam i iz bernarde i iz ikee madrace
Bernardu sam uzeo Wellnes imam ga oko 5 godina. Volim tvrđe madrace i meni je odličan. Na prvu se čini pretvrd no brzo sam se navikao i ne bi se mijenjao za ni jedan drugi. Bitno mi je bilo da ima džepičaste opruge i da se neće ulegnuti kroz kratko vrijeme i bogme drži odlično. Prije sam imao od perfecte, tadašnji drugi najbolji model, isto džepičasti, i bio je osjetno mekši od ove bernarde ali se i jako ulegao kroz 7 godina. Definitivno mi je bernarda bolja. Još ću kupiti nadmadrac od memory pjene i tad će to biti uber

U ikeji sam kupio za klince isto džepičasti osnovni model, nisam siguran ime. Mekši je od bernarde na način da je "federastiji", onako lakše te odbije, ali i značajno jeftiniji. Klici kažu da je njima odličan. Nisam spavao na njemu pa ne znam kakav je u usporedbi
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2023., 20:32   #245
gangxxxta
hustla
Moj komp
 
gangxxxta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 926
Definitivno bi sutra išao probati Wellness od Bernarde, pa da si lakše donesem odluku
__________________
I don't need to "Get a life". I'm a gamer. I have lots of lives.
gangxxxta je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2023., 20:03   #246
gangxxxta
hustla
Moj komp
 
gangxxxta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 926
Wellness je jako tvrd i gospođi nikako ne odgovara na žalost
__________________
I don't need to "Get a life". I'm a gamer. I have lots of lives.
gangxxxta je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2023., 12:44   #247
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Nažalost meni je taj madrac iz ergoactiva sigurno najlošiji na kojemu sam spavao. Imam njihov madrac i podnicu, plaćeno oko 7-8 tisuća sve. Nakon 3 mjeseca sam se probudio sa boli u kičmi koje se nisam do dan danas riješio, svako jutro to osjetim prvih par sekundi. Odem na more i naspavam se 2 tjedna ko beba. Odem u hotele na noć-dvije - sve super.

Žena je nakon 1,5 godine isto počela osjećati bolove u leđima. Iskreno, sad se selimo i jedva čekamo drugi madrac, koji god da je.

A kad se sjetim da sam na starom odspavao 6h i bio svjež, a na ovome 10h i nikako se dobiti. Baš kao nekad u studentskim danima kada sam spavao na kauču sa nadmadracem.
Isto iskustvo kao i Vuco... još mi je došao i savinut, u luk... jer ih frkaju, valjda prejako, a moj ima mini opruge, i takvi se ne bi smjeli frkati... a kako je moj madrac samo s jedne strane, nisam ga mogao okrenuti na drugu da se izravna... uglavnom, podosta nezadovoljan.

za sad najbolji madrac koji sam kupio je u Emmezeti. Black Silver Plus tako nešto, 200x90 je koštao 2000kn pred 5 godina, ali dan danas je odličan, i ostali koji su spavali na njemu kažu da im je odličan. Na žalost tog modela nemaju više, ne znam šta ga je zamjenilo, mogu saznati po etiketi koji je to proizvođač, pa da znate.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2023., 17:15   #248
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Mjesec i pol kasnije od tog mog posta, u rentanom stanu - madrac HOVAG iz IKEA-e i letvice neke vulgaris ravne. Puno bolje spavam, ujutro sam naočigled odmorniji za istu količinu sna. Ujutro se dignem bez problema odmah, mada imam još "strah" pa idem polakše da me ne štrecne.

No kad ležim na trbuhu, osjetim taj dio leđa dolje da je tu. Ne boli, ali osjećam ga. Vidjet ćemo za koji mjesec kako će biti. Naprema starom krevetu, ovo je preporod.

Nikad nisam mislio da je madrac toliko važan, ali očito ako se ode u ekstrem koji ne paše, pogotovo u 30+ godinama i sjedilačkim poslom, izgleda da je važan.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2023., 23:40   #249
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
Nemam baš nekog iskustva s madracima niti ih često mijenjam, ali nakon dugogodišnjeg spavanja na visokim mekanim i poslije niskim mekanim madracima sam se odlučio za visoki tvrdi i zasad preporod. Glava mi skroz vodoravno stoji, vrat je ravan u svim položajima, a ne osjećam ni da je ostatak kičme nešto ukrivo. Ležanje potrbuške isto manje napreže.

__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2023., 21:06   #250
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
@Vuco, izgleda da ću se morat složit s tobom, imam madrac iz ergoactiva, i ja nekad osjećam bolove ili utrnuće, a mnjihov madrac imam već kojih 7 god..

A počeo sam razmišljat o nabavci drugog madraca, izgleda da ću razmotrit ostale ponude iz drugih dućana..
zvonac je online   Reply With Quote
Staro 02.06.2023., 00:41   #251
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Isto iskustvo kao i Vuco... još mi je došao i savinut, u luk... jer ih frkaju, valjda prejako, a moj ima mini opruge, i takvi se ne bi smjeli frkati... a kako je moj madrac samo s jedne strane, nisam ga mogao okrenuti na drugu da se izravna... uglavnom, podosta nezadovoljan.

za sad najbolji madrac koji sam kupio je u Emmezeti. Black Silver Plus tako nešto, 200x90 je koštao 2000kn pred 5 godina, ali dan danas je odličan, i ostali koji su spavali na njemu kažu da im je odličan. Na žalost tog modela nemaju više, ne znam šta ga je zamjenilo, mogu saznati po etiketi koji je to proizvođač, pa da znate.
Prepisi pa javi. Takodjer u potrazi za madracima.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2023., 17:04   #252
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Evo prilike.
IKEA Family cijena
https://www.ikea.com/hr/hr/p/vatnest...boja-90476404/
Ovo je cijena samo za 160x200
Taman
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2023., 08:40   #253
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
eto čitam vaše dojmove i i dalje ne znam niš...
lani za more uzeo u jysku Dreamzone plus s65 2kom, no s obzirom da ga koristim 20tak dana teško je reć kak bi bilo nakon 100 dana spavanja. od lani poskupili sa 800 kn na 250 eura i to sa "velikodušnim" 50% popustom

tražim tvrđi u dim 80x200cm sa kokos mrežom obavezno i federima.
ipak soma eura nedam da ima 100 godišnje jamstvo jer znamo kak to kasnije "ide".
javio sam se Bernardi za cijenu jer ih ne daju na web.

ergoaktiv visio sam uzeo u obzir ali on nema ploču od kokos vlakana....

ne mogu uzet 5 dana slobodno kako bi napravio turneju po trgovinama i uživo probao. a ima puno trgovina po HR, jedini mi je jysk blizu.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2023., 15:02   #254
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
ako već nisi bio, odi u ergoactiv. uzeli smo više od 10 madraca tamo, drugdje ne idem ni gledat. kome god sam preporučio, ljudi su zadovoljni.
adaksinjo je online   Reply With Quote
Staro 25.06.2023., 15:29   #255
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Što se tiče madraca, pretpostavljam da ih redovito okrećete? A to je vrlo bitno za madrace.
zvonac je online   Reply With Quote
Staro 25.06.2023., 21:13   #256
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
Ja imam madrac koji se ne okrece.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2023., 14:04   #257
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
Ja imam madrac koji se ne okrece.
Hehehehehehehe, i ja. Ali ga zarotiram tako da draga miriši moje noge, a ja njezine svakih pola godine
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2023., 15:34   #258
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
hahaha, mi se samo zamijenimo za mjesta
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2023., 14:32   #259
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Imate li kakvu preporuku za nadmadrac, za vruće ljetne dane? Imam na vikendici dva tvrda kauča, kada se spoje u krevet bude ukupna površina 195*210. Godinama se lomim na njima, ali bi možda ove godine uzeo nadmadrac i riješio problem.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2023., 13:55   #260
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,214
Ima ko preporuku za madrac(e)

Imam krevet 180x200, Ja sam preko 100kg ,zena ~70, znaci relano ne mozemo isti,
Ja spavam na boku, i pretpostavljam da bi mi triba tvrđi? A njoj srednji ili meksi ali moraju bit iste visine .

Gdje da uopce tražim?

Ja bi sebi idealno volio đepičaste jezgre + latex. Ima li smisla ako na taj madrac stavim nadmadrac?

Trenutni madraci su pjena ,meka.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2023., 15:05   #261
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Ne vidim zašto ne može isti. Kod mene žena 65kg, ja 105kg kada smo kupovali madrac. Uzeli srednje tvrdi Perfecta Premium Zeta (opruge + latex), naravno išli probati u salon prije kupnje. Madrac je dobar.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2023., 11:23   #262
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Ima ko preporuku za madrac(e)

Imam krevet 180x200, Ja sam preko 100kg ,zena ~70, znaci relano ne mozemo isti,
Ja spavam na boku, i pretpostavljam da bi mi triba tvrđi? A njoj srednji ili meksi ali moraju bit iste visine .

Gdje da uopce tražim?

Ja bi sebi idealno volio đepičaste jezgre + latex. Ima li smisla ako na taj madrac stavim nadmadrac?

Trenutni madraci su pjena ,meka.
zašto ne može isti?
Žena i ja smo sličnih omjera kilaže i imamo isti tvrdi đepičasti madrac iz Bernarde. Njoj je u početku bio pretvrd ali kad se navikla joj je predoličan.


Pjena i spužva su loši materijali za madrace jer imaju otpor po kilaži a ne po ergonomiji pa madrac utone gdje si teži a ne gdje ti je prirodno ulegnuće pa se spigaš i radiš napor na kičmu. Isto tako pjena ne pruža nikakav potporanj za tijelo.


I dalje stojim iza svoje preporuke za Ikeu i Bernardu:
http://forum.pcekspert.com/showpost....&postcount=244
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2023., 16:44   #263
Mogy
Hala Madrid!
Moj komp
 
Mogy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Negdje iza brda i dolina :)
Postovi: 1,315
Pozdrav ekipa,

planiram kupiti nadmadrac.

Odluka je pala na jedan između ova dva:

https://www.dormeo.com.hr/nadmadrac-...m-aloe-vera-ii

ili

https://www.vitapur.hr/spavaca-soba/...ver-5-2-memory

Da li netko od Vas slučajno koristi neki od ova dva gore navedena i kakva su Vaša iskustva?

Tnx

P.S. Probao sam leć na obadva u trgovinama, ali teško mi je ovako odlučit u salonu :bonk: Zato i pitam Vas za dodatna iskustva.
Mogy je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2023., 17:21   #264
cro_ryder
cyborg
Moj komp
 
cro_ryder's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: hills of SB
Postovi: 233
Ne znam za ta dva, meni se ovaj pokazao jako dobar https://medico-home.hr/proizvod/nadm...indigo-memory/
cro_ryder je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2023., 19:51   #265
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Medico je prije bio u Bjelovaru, sad vidim da su u Koprivnici.
Imam njihov madrac ja mislim Prestige i svaka preporuka.
Vidim i po cijeni da nisu skocili, ugl nemaju svoje ducane di bi mogli probati ali su zato i jeftiniji, madrac mozete vratit zamjenit itd.
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2023., 21:11   #266
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Jel ima Hespo specifikaciju svojih madraca? Nekako mi je nevjerojatno da nema tih podataka na netu.

Ima netko iskustva s Hespo Royal madracima? Bioritam mi je zasad u vrhu odabira.

S druge strane, kako to da velika vecina fura 2 godine garancije za madrace iz vrha ponude, a jedan Jysk na Gold madrace daje 25 godina? Jel tih 2 godine uopce moram gledati, ima to uopce smisla?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2023., 23:13   #267
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Uzea nekidan ovog, na akciji je u ikee, 160x200, jako tvrdi
https://www.ikea.com/hr/hr/p/valevag...lava-20469949/
Imam u drugom stanu jeftiniju verziju, Vesteroja, i pokaza mi se super, isto jako tvrda verzija. Ne volimo mekane madrace
i 10 godina garancije
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2023., 00:54   #268
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
@Vuco, izgleda da ću se morat složit s tobom, imam madrac iz ergoactiva, i ja nekad osjećam bolove ili utrnuće, a mnjihov madrac imam već kojih 7 god..
A počeo sam razmišljat o nabavci drugog madraca, izgleda da ću razmotrit ostale ponude iz drugih dućana..
Eto, nakon ukupno 6 mjeseci na madracu koji je došao u rentanom stanu - prestala leđa boljeti. Doslovno mogu iskočiti iz kreveta.

Nije to još kao prvi madrac što ga je žena kupila s kojim sam bio oduševljen ( a (kojeg smo zamjenili sa ergoactive madracom koji me uništio), ipak ide na bolje.

Mijenjaj madrac ako već nisi...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2023., 13:05   #269
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,214
Znaci ergoactive nikako, e to su dobri savjeti!

Sta je sa medico? Ima li ko losih iskustava
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2023., 13:27   #270
Deekay
Premium
 
Deekay's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 119
Ja također imam Medico, godinu dana.

Nazoveš ih telefonom, objasniš kilaže, načine spavanja, teta na telefonu je bila ugodna, pristupačna i za sada je pogodila s preporukom.

Mi smo zadovoljni, bio je oko 500eura, 180x200
Deekay je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na