Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.11.2009., 21:13   #1
lujito
Premium
Moj komp
 
lujito's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Near
Postovi: 416
Talkie walkie - vaša iskustva

Zanimaju me vaša iskustva sa ovim radio stanicama? Gledam po netu, ima ih nekoliko što se često ponavljaju u ponudama dućana, al mi njihove specifikacije ne znače baš puno, jer to nije baš kao u upotrebi.

Pa bi volio da iznesete nekakva iskustva, prijedloge, savjete. Što gledati kad ih uspoređujem? Meni bi trebala otprilike 4 komada, za skijašku stazu. Iskustva na koja sam ja naišao na internetu kažu da što jeftinije to bolje jer se ne isplati davati velike novce za amatersku upotrebu. Što vi kažete?
lujito je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 21:18   #2
Majo
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb,Dubrava
Postovi: 2,280
Frend i ja kupili kao neke od 5km dometa,mi smo zapravo udaljeni oko 350m zracne linije,i nismo se mogli cuti,tako da .!
Majo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.11.2009., 21:26   #3
dzeneral
Valar morghulis
Moj komp
 
dzeneral's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 280
I pretpostavljam da ste obojica u svojim kućama/stanovima? To nije ništa neobično ako je domet 5km na otvorenom, jer zidovi (prepreke) drastično smanjuju domet
__________________
"The objective of war is not to die for your country, but to make the other bastard die for his."
dzeneral je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 21:33   #4
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
U napadu bijesa zbog telefonskih računa za mobitel kupio sam nekakve jeftine u Metrou(5 km) domet. Mislim si dat ću klincu pa nek zovu sa toga kad treba nekog doma. Tamo gdje sam prije stanovao sve je bilo na max kilometar dometa od stana. Na žalost mogu samo potpisati ono što Majo kaže. Međutim kad smo išli na selo kod bake bome je to čudo znalo dobaciti dosta daleko. Nekih 2-3 km. Dalje nismo probali.
herion je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 21:34   #5
Majo
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb,Dubrava
Postovi: 2,280
Da,obojca u kucama,pa cak i kad sam na terasu izasao,i on van,nije se culo...
Ugl bolje uzet malo skuplje i provjerenije,ili ako postoji kupnja,da mozes vratit u roku X dana,da probas prije!
Majo je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 21:47   #6
lujito
Premium
Moj komp
 
lujito's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Near
Postovi: 416
A pogledat cu, cuo sam da u Metroa ima 4 komada za 400 kuna pa cu pogledat to. Skijaska staza nebi trebala iamt vece prepreke, a pokusat cu ga ja i prije testirat pa vratit ako ne budem zadovoljan.
lujito je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 23:07   #7
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,068
oni iz metroa, 2 za 200 i te fore
na skijanju rade isprobano bez beda i koji kilometar ako ste na istoj padini ili čak na suprotnim vrhovima....
super umjesto roaming poziva prek moba samo da saznas di je tko od ekipe...

no ako je svaki s druge strane brda, nula bodova
(čak i ako se spustite svaki po 20m na suprotnu stranu istog vrha)
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera
TomRi je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 23:17   #8
lujito
Premium
Moj komp
 
lujito's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Near
Postovi: 416
Citiraj:
Autor TomRi Pregled postova
oni iz metroa, 2 za 200 i te fore
na skijanju rade isprobano bez beda i koji kilometar ako ste na istoj padini ili čak na suprotnim vrhovima....
super umjesto roaming poziva prek moba samo da saznas di je tko od ekipe...

no ako je svaki s druge strane brda, nula bodova
(čak i ako se spustite svaki po 20m na suprotnu stranu istog vrha)
E da to mi treba, i eventualno pri putovanju iz auta u auto, naravno sa malih udaljnosti!
lujito je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 23:43   #9
Josip07
Premium
Moj komp
 
Josip07's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Đakovo
Postovi: 110
ja i frendovi imamo te iz metroa. ta 4 komada do 8km domet ciste zracne linije. Ono ja sam zadovoljan nisam ni ocekivo da ce tak dobro hvatat s obzirom da sam cuo da to slabo hvata itd..
Na cistini hvata realno do nekih 4km bez smetnji, s preprekama, brezuljcima... cca 2km, u gustoj šumi nekih 1km dok u naselju dok sam u kuči i signal prelazi kroz 50ak kuća tu se domet smanjuje na nekih 500-700m mozda i do 1km dogura sve ovisi.
Ugl. za amaterske korisnike prava stvar.
__________________
Josip07 je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2009., 02:37   #10
vservera
Premium
Moj komp
 
vservera's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 201
Ja imam on motoroline, deklarirane za 20km, do sada sam testirao max 10km udaljenosti i bome se cuje. Kada idem na skijanje, savrsena stvar za besplatnu komunikaciju.
__________________
RIOC Team
vservera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.11.2009., 00:35   #11
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,137
Citiraj:
Autor vservera Pregled postova
Ja imam on motoroline, deklarirane za 20km, do sada sam testirao max 10km udaljenosti i bome se cuje. Kada idem na skijanje, savrsena stvar za besplatnu komunikaciju.
o kojim se točno motorolama radi?
ALiEN17 je online   Reply With Quote
Staro 17.11.2009., 17:41   #12
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor lujito Pregled postova
Zanimaju me vaša iskustva sa ovim radio stanicama? Gledam po netu, ima ih nekoliko što se često ponavljaju u ponudama dućana, al mi njihove specifikacije ne znače baš puno, jer to nije baš kao u upotrebi. Pa bi volio da iznesete nekakva iskustva, prijedloge, savjete. Što gledati kad ih uspoređujem? Meni bi trebala otprilike 4 komada, za skijašku stazu. Iskustva na koja sam ja naišao na internetu kažu da što jeftinije to bolje jer se ne isplati davati velike novce za amatersku upotrebu. Što vi kažete?
Jos negdje imam dvije vojaške Moto-rage, suvenir iz vremena Maksimirskog snimanja : DD4

Osim "kremenac" gladi za napajanjem, te bitange su sjecam se kilometarski sposobne. Nisam bas pratio no'vine ali u EU se drzi Motorole i Kenwooda. Prije par godina smo bas za neku skijacu uzimali zutu sport seriju od Kenwooda. Kod nekog su zavrsili pa ti ne mogu precizirati model. Ali Kenwwod stalno ima "sportskih" modela u ponudi. Lagani i adekvatni za namjenu. Nekoliko modela u rangu debelo ispod i nadomak 100 Jureka. Vidi tko kod nas prodaje Kenwoode, ali vidi da nije 10-ti preprodavac zbog cijene.

MM Graz je imao nekakvu rasprodaju prosle godine. Preko bare ima odlicnih gradjevinskih "no name" modela ali A1 kvalitet i nisu nesto jako skupi. Osim ako bas nemas potvrdjenu preporuku drzi se kod nas spomenutog izbora. Kod domicilnih civilaša termim prepreke ima sasvim drugacije znacenje interpretacije i mozes ga realno prevesti kao cistu crtu bez ijednog objekta ili prepreke. No za vecinu pokretnih namjena, vise nego dosta kod vecina pristojnih modela.


Ovo me malo vratilo u proslost kad se sjetim kad je Walkie Talkie - prije nesto manje od 30-tak godina - imao sasvim drugaciju konotaciju na ovim prostorima

Pred sami pocetak 8cigera, pred jednom ambasadom smo prosli sa bajkovima i u ruci drzali Walkije. Hahaha, u roku 5 minuta je dosla murja

Koje su to bile konstrukcije. Trebalo je napraviti dva poziva kod glavonja da ih nazad dobijemo sa napomenom : "Deder toj cheljadi kaž'te da se ne setkaraju vise po ulici sa tim napravama" posebno pored milicije

Hm'da, talijanski šaržerac Mg-jac i Walkie Talkie su tada mogli od postenog prolaznika napraviti certificiranog teroristu i vanjskog neprijatelja u ocima krivih promatraca. A danas? Sto vrijeme opere buducom prosloscu.

Eh da,

ako mislis pokrivati 10+ kilometrazu i dodavati nekoliko jedinica dok povecavas svoju konspiratorsku organizaciju, drzi se Motorole svakako Oko Hiljadarke se mogu imati vec ozbiljnejši modeli

Na sastancima koje ogranizirate na javnim mjestima, mozda bi ovo trebalo razmotriti Ima ih stvarno koliko hoces.




>>> Codex Alimentarius <<<
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 17.11.2009. u 18:13. Razlog: >>> kalibracija kristala
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2009., 19:37   #13
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
na poslu sam imao motoroline t5, mislim da je to neki nizi razred. Uglavnom uspjesno se probijala kroz hrpe armiranog betona ali kvaliteta zvuka je katastrofa + prilicno kasne sa pocetkom slanja. Nekih skoro 2 sekunde od pritiska tipke. Nekome to ne znaci puno ali za ono za cega smo ih mi koristili znacilo bi je li netko ostao bez ruke ili ne tako da su prilicno brzo zaboravljene i zamjenjene nekim jeftinim kinezima koji nisu imali tih problema. Pa sad ti kupuj brand
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2009., 01:32   #14
AlexM
Banned
 
AlexM's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 17
Sve što valja nije ispod 150€ prevedeno oko 1000 kuna, motorola panasonic sa biranjem frekvencije. Oni setovi po 399 kn i slično nisu baš učinkoviti za veće udaljenosti od 100m

da sad ne reklamiram evo pogledaj nešto okvirno:

h**p://www.ekran-avc.hr/radio-komun.-oprema-uhf-fm-primopredajnici/c143_151/
AlexM je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2009., 22:30   #15
NJUNJO_HR
Premium
Moj komp
 
NJUNJO_HR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (Trešnjevka, kod placa)
Postovi: 673
AlexM je dal jako dobar link
ovaj model Motorola TLKR-T5 sam imal prilike korisiti 2 dana.

Bili smo na Velebitu, išli na vrh Sveto brdo. Od jednog odmarališta dvoje kolega je
krenulo jedno cca 20-25 min prije nas ostalih. Teren je bil šuma, kamen, nizbrdo
i čuli smo se, cca 1-1,5km udaljenosti. Dosta je šumilo i bili smo skoro na granici ali moglo se još
spominjati. Čim smo mi krenuli i malo se približili signal je bil mnogo bolji i bez šuma.

Konkretno taj uređaj je jako dobro napravljen, čvrst, kompaktan, nema špic antene...,
vidi se da nije iz Lidl TM.

Moje preporuke za taj Walki toki, naš je jedino bil plave boje.
Kakvi su drugi neznam, dal postoje bolji sa većim dometom, da ali veća udaljenost više $$$...
__________________
PCE 100+kg demolition squad


LCD 19'' Philips 190P6 | Coolermaster Stacker ATX/BTX (STC-T01) Black | Corsair HX520

ASRock P55 Extreme | Intel i5 760 | G.Skill F3-12800CL7D-4GBECO 2x2GB | XFX 7950 GT 512MB DDR3

Benq DW1670 & Plextor PX-755A | WD Black 1TB (WD1002FAEX), WD Green 2TB (WD20EARS)

Creative SB Audigy Player SB0090 | TP-Link TL-WN651G

Microsoft Wireless Optical Desktop for Bluetooth (Miš i Tipkovnica) | Razer Copperhead (Green) | Genious KB-16e Black



___ <<< Enchantress >>> ___

Parts of watercooling:
Laing DDC-1 water pump
3x Magicool Extreme radiators
EK-Supreme-Acetal for CPU
EK-NF4 rev1.1 for chipset
EK-FC79 for GPU
EK-Multioption reservoir 400 + EK-Multioption RES Bottom Rev.2
& green tubes.

Loop:
rezervoar / pumpa / GPU / rad1 / NB / rad2 / CPU / rad3 / rezervoar

Par slikica iz galerije


H2O galerija

___ <<< ex Morgoth >>> ___

Parts of ex aircooling:
Celeron 420 | ASRock 4CoreDual-SATA2 | XFX 7900 GS 600M
Thermalright Ultra-120 Extreme for CPU lapped
Thermalright HR-05 IFX for chipset lapped
Thermalright HR-03 PLUS for GPU

Par slikica iz galerije


Lapping galerija
NJUNJO_HR je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2009., 23:27   #16
eko013
Premium
 
eko013's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Vallis Vineariae
Postovi: 44
FYI domet koji se spominje na kutijama nije ravna crta već površina izražena u km^2.
znači motorola t5 ima raspon od 6 km^2 (r^2*PI). znači u krugu radijusa 1.3 km. hvata on i više na otvorenom (na moru bez prepreka).

inače t5 je najbolji za tu lovu što znam da se može kupit kod nas, ima još neki aeg-ov model ali sad nemam pojma koji.
__________________
--> Moj SIG <--
eko013 je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2009., 01:30   #17
AlexM
Banned
 
AlexM's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 17
Motorola ima najbolji omjer uloženo dobiveno, neznam kakva je autonomija baterija,ali ako Vam treba za nešto pouzdano kao u ovom slučaju za skijašku stazu ne treba žaliti investiciju od 1.000 kn za 4 stvarno dobra uređaja
AlexM je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2023., 14:05   #18
luka78
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Doboj
Postovi: 2
Pozdrav,

Posjedujem walkie talkie M-920 (nekakav solidniji kinez je u pitanju), kupio djeci ali se nekada i ja poslužim, nije loša stvarčica.
Međutim, stajao je malo duže, napunio sam ga i pokušao podesiti, ali nikako ne mogu dobiti dvosmjernu komunikaciju.
Podesim kanal (neki od 01-08), podesim ili CTCSS ili DCS, uglavnom na oba bude sve identično, ali ne komuniciraju.
Na kanalu 5 imam nekakvo šuštanje, nešto hvataju ali nemam pojma šta.
Kada pritisnem zvono, ne zvoni onaj drugi već ovaj koji držim u ruci, a trebao bi onaj drugi.
Pokušao sam i hard reset, podesio sve, ali opet sve isto.
Džaba, pritišćem PTT sa strane ali ništa niti jedan niti drugi, pokaže antenicu na displeju kao da odašllje ali drugi ništa ne prihvata.
Kretanje kroz MENI je ok, baterije napunjene...
Ne znam šta učiniti da se "vide"? Imate li savjet?

Hvala
luka78 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na