Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.08.2018., 14:20   #1
chuspy
Premium
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 63
Home Lab

Pripremam se za složit jedan manji lab za kućnu upotrebu koji bi vrtio server 2016 DataCenter kao VM host i još par virtualki za server lab.
E sad imam 2 mogućnosti:
1.) Imam gigabyte h55m ploču sa i3 530 i 8gb RAM-a. Jedna od mogućnosti je max-at ploču na 16gb RAM-a i eventualno unutra ubacit xeon x3450
2.) Nabavit dok se još može hp microserver gen8, i njega max-at na 16gb RAM-a i definitivno nabavit xeon e3 za HP-a.
E sad ima li neke velike razlike između e3 i x3450 i realno za lab i3? Obe kombinacije podržavaju DDR3 i max im je 16GB RAM-a tako da tu nebi trebalo bit neke značajnije razlike. Ima li HP neku značajnu prednost ispred složenog kompa. Oba imaju 3 mrežne, jedino šta HP ima ILO ali za doma mogu prošetat i vidit mu status.
chuspy je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2018., 14:26   #2
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,448
Ram definitivno 16GB kao minimum, ako budeš vrtio server 2016 sa par VM-a istovremeno.
Procesor, ovisi što misliš gore raditi, bude ti to radilo na svim procesorima, ali sve ovisi koliko "snage" ili jezgri trebaš za VM-e??? To ti znaš bolje od nas

Kupovati HP stroj ti ne bude ništa donio za ove tvoje potrebe, bolji suport za OS, stabilnije, ali za tvoje potrebe je po meni to bacanje novaca. Vrtim takav OS na home stroju i serveru i za obične potrebe nema razlike
Alister je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.08.2018., 16:40   #3
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Koliko virtualki misliš imati i što raditi na njima? Par su dvije ili 6?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2018., 19:00   #4
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
I da su 2, ak ce neki exchange dic, pojest ce mu sve jedna virtualka. S druge strane moze vrtit 100kontejnera

Ak ces kupovat, bolje ti se isplati uzet neke dual xeon konfe 2-3 generacije stare, s hrpom rama, raid kontrolerom, ilom i svime za jeftu na ebayu.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2018., 10:58   #5
chuspy
Premium
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 63
A ono plan je 2 DC-a, klijent, mozda wsus server i to je to, exchange definitivno ne za neko duze vrijeme.
@pupo je gledao sam to, samo je problem buka, du cu to drzat u stanu, a predvidjeno je za server sale di moze bucit koliko oce i nema ljudi okolo
chuspy je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2018., 11:09   #6
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,448
najjeftinija opcija je nadograditi ovo što imaš sa ramom i stavit SSD da se vrte VM na njemu. To bude radilo čist ok, a uvijek kasnije možeš ciljati na nešto više, bolje, jače

A onda sve ostalo ovisi koliko novaca želiš potrošiti
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2023., 20:34   #7
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 529
Da podignem staru temu jer glupo je otvarati novu.

Kaj imate u svojim homelabovima od hardvera i kaj vrtite gore od softvera?

Malo pratim na redditu kaj ljudi imaju pa da vidim kaj imaju forumaši.

Baš da imam homelab sa serverom nemam ali ono kaj imam je:
  • ISP modem/router
  • 3 x mikrotik
  • 1 x switch (je na prvom mikrotiku je samo 5 mjesta)
  • 1 x QNAP (2 diska)
Jbg... za više se nema para. Ovo gore je trenutno smješteno u jedan Ikein metalni ormarić (mislim da je Lixhult, ali ga ne nalazim više na stranicama) malo modificiran (zadnja stranica je maknuta i stavljena po srediti da se dobije polica, ispod NAS a gore ISP modem i switch).



Plus ne računam komp + laptop i 3 x NUC-a (za potonje moram vidjeti kaj bum smislio mada mi za 2 fale napajanja, svaki ima 8 GB rama i 120 GB diska + free slot za SATA disk).

Doduše ni ne znam kaj bi vrtio na NUC-u od softvera trenutno. Znam da bu išao Debian 12.
__________________
Mali Čile SAD Češka Peru
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2023., 21:55   #8
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 758
3700x sa unraidom gore, 16GB jer mi je jedan pacijent slomio pin za od rama na procu pa neradi na 2 keksa.
Od mreže samo 2 dummiy switcha po 8 portova za mrežu po kući i kamere a trenunto imam 4 svakakva rutera za wifi i AP, ali u planu je sve prebaciti na ubiquiti ali eto nikako da dodje na red.

Još da slikam ormar pali bi na guzicu ušto to liči
ali jebiga meni je to samo hobi, nemam veze sa ITom...
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2023., 22:08   #9
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,908
Home Lab

Ako mi žena vidi ovaj post ne bude dobro:

Tri MikroTika, jedan Zyxel L3 PoE-at switch, pet ThinkPada (Win7/10/11, razni Linuxi), jedan retro HP laptop (WinXP), PC kanta (FX-8350, 32GB RAM, Win7/Ubuntu), PC backup server (Debian Bookworm), VM host (Proxmox VE), tri RPi4 8GB (Debian Bookworm), jedan RPi3 (Debian Bullseye)

Glavni ThinkPad ima 64GB RAM. VM host ima 128GB RAM. Backup server ima previše terabytea u mirrorima a offline backup su dvije LTO8 trake.

Nešto se boota sa PXE-a (RPi, dijagnostike, etc.), nešto sa Optanea a ostalo sa Samsung Pro MLC SSDova.

Sve je na APC UPSu od 750VA s čistim sinusom koji se napaja preko APC letve s osam schuko utičnica a dislocirani hardware u druge dvije sobe ima uplink preko single mode optike.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2023., 22:24   #10
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,307
Citiraj:
Autor spiderhr Pregled postova
Da podignem staru temu jer glupo je otvarati novu.

Kaj imate u svojim homelabovima od hardvera i kaj vrtite gore od softvera?

Malo pratim na redditu kaj ljudi imaju pa da vidim kaj imaju forumaši.

Baš da imam homelab sa serverom nemam ali ono kaj imam je:
  • ISP modem/router
  • 3 x mikrotik
  • 1 x switch (je na prvom mikrotiku je samo 5 mjesta)
  • 1 x QNAP (2 diska)
Jbg... za više se nema para. Ovo gore je trenutno smješteno u jedan Ikein metalni ormarić (mislim da je Lixhult, ali ga ne nalazim više na stranicama) malo modificiran (zadnja stranica je maknuta i stavljena po srediti da se dobije polica, ispod NAS a gore ISP modem i switch).

Plus ne računam komp + laptop i 3 x NUC-a (za potonje moram vidjeti kaj bum smislio mada mi za 2 fale napajanja, svaki ima 8 GB rama i 120 GB diska + free slot za SATA disk).

Doduše ni ne znam kaj bi vrtio na NUC-u od softvera trenutno. Znam da bu išao Debian 12.

Kakav je plan? Sa cime se mislis igrat? Sto zelis isprobavat? Sto zelis nauciti. NUC-evi su teoretski idealni za neki mali DevOps Cluster. Ako je samo za po doma - Proxmox je dobar start (ne zelis znati kakvo misljenje imam o Unraidu) kojim mozes perverzije radit (hint Terraform, auto deployement k3s/Kubernetes/Rancher itd.)...S druge strane ako zelis to znanje iskoristiti za zaposljavanje negdje...neznam kak je doma al RHE-V/OpenStack polako preuzima dobar dio kolaca Vmware rijesenjima. Za prckanje po mrezi su ti ta 3 Mikrotika i vise nego dovoljno. Uglavnom - definiraj u kojem pravcu zelis ici.

P.S.- cisto za usporedbu - ja sam zavrtio virtualni OKD Cluster sa 3 Node-a na starom Lenovo lapu sa i5 7300HQ i 16GB meme
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.09.2023., 00:05   #11
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 529
Trenutno nemam ideju. Naime, imam VPS (HDD 1.01 TB, CPUs 2 Cores, Memory size 2 GB) sa Nextcloudom koji sam si upogonio. 1TB storagea sam uzeo. Nekih 35$ godišnje.

PiHole držim na Oracle free tieru.

Nucevi su Intel® NUC Kit D54250WY.

Mislio sam upogoniti Nextcloud pa možda otkantati VPS.

Ostavit ću sada jedno vrijeme razmišljanja kaj napraviti i pokušati nabaviti napajanja a eventualno i memoriju. Jedno napajanje sam našao od laptopa (sve paše pa sad tražim još 2).

Na jednom bum ostavim W10 (svi imaju licencu za W7 Pro).

Nisam naveo da imam još AMD ploču sa DDR2 ramom (8GB) na kojem je OMV i koji služi kao backup stvari sa NAS servera i kompova. U njemu su 2x2TB, 1x1TB i 1x500GB diskovi. Ima 6 sata portova ploča a nisam je uspio prodati pa eto je kao offline backup (povremeno se pali).


4 kamere još. Njih znam da ću probati na drugi IP range staviti samo je malo jebada jer su razbacane po mikroticima. Iza ISP modema je jedan mikrotik i taj je glavni jer je drugi IP range od ISP-a i sa njega idu 2 lan kabela na mikrotike.
__________________
Mali Čile SAD Češka Peru
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 07:37   #12
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,307
Uzmi jedan NUC. Proxmox kao baza. Virtualka za Nextcloud ili Docker/Podman ako si sa na ti sa tim tehnologijama. Kasnije dodajes po potrebi kaj ti treba i to je to. Kasnije ak ti bu jedan premalo dodas ostale NUC-eve kao Cluster Nodes. Mislim da bi ti to bilo najjednostavnije rijesenje trenutacno. I da najmanje struje zdere
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 13:27   #13
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,908
Home Lab

Ja bi radije neki 1L PC nego NUC. Brži je a jeftiniji. Troši par wata struje više u idleu a dosta jače potegne u loadu.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 14:16   #14
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,307
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Ja bi radije neki 1L PC nego NUC. Brži je a jeftiniji. Troši par wata struje više u idleu a dosta jače potegne u loadu.

Stoji. Samo kolega nema neki 1L PC sa strane A iskreno i5 4250U za tu namjenu vise neg dosta.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 17:49   #15
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 529
Nemam a NUC-eve sam dobio bez napajanja tako da. Za početak bude dobro dok ne naleti nekaj drugo


Budem stavio na jednog Proxmox pa se igrao.
__________________
Mali Čile SAD Češka Peru
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 18:57   #16
dbL
Premium
 
dbL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2020
Lokacija: Osijek
Postovi: 242
ja vrtim headless proxmox u labu na mac mini late 2011 (i5 2nd gen 8GB) ja mislim da je model, vrti 2 virtualke, motion za video nadzor, docker portainer, cloudflared klijent , i web server
sve spojeno na gigabitni switch i 500mbps optiku, te xpenology custom nas (quad, 8GB) sa par terabajta, takodjer i apc ups i wifi AP (neki znj)...
dbL je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2023., 16:14   #17
zwizard1
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: R Hrvatska
Postovi: 145
Zamolba ..
Ima li netko da mi podigne Oracle Cloud free tier ( ne do kraja vec sam proces registracije me zanima )...
Imam 2 kartice od banke ali niti jedna ne prolazi verifikaciju .
Onih famoznih 0.98$ vraćam odmah.
zwizard1 je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2023., 16:28   #18
strikoo
Premium
 
strikoo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: HR
Postovi: 740
Citiraj:
Autor zwizard1 Pregled postova
Zamolba ..
Ima li netko da mi podigne Oracle Cloud free tier ( ne do kraja vec sam proces registracije me zanima )...
Imam 2 kartice od banke ali niti jedna ne prolazi verifikaciju .
Onih famoznih 0.98$ vraćam odmah.
ni meni prije par mjeseci nije prolazilo
strikoo je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2023., 19:41   #19
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 529
Huh, meni je prošlo prije nekih godinu i nekaj. Tak da se igram i sa time i gore mi je dignut pihole.
__________________
Mali Čile SAD Češka Peru
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2023., 20:36   #20
zwizard1
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: R Hrvatska
Postovi: 145
Probao i master i visu od Revoulta i one ne prolaze...
zwizard1 je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2023., 21:16   #21
strikoo
Premium
 
strikoo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: HR
Postovi: 740
Citiraj:
Autor zwizard1 Pregled postova
Probao i master i visu od Revoulta i one ne prolaze...
sve sam probao. nije išlo . negdje sam pročitao da su moguće ispucali sve free pa sad ne dozvoljavaju nove.

imao sam ideje za svašta dignuti gore

EDIT:

prošlo sa hpb visom, Zurich regija

EDIT2:
Citiraj:
Out of capacity for shape VM.Standard.A1.Flex in availability domain AD-1. Create the instance in a different availability domain or try again later. If you specified a fault domain, try creating the instance without specifying a fault domain. If that doesn’t work, please try again late

Zadnje izmijenjeno od: strikoo. 13.09.2023. u 23:13.
strikoo je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2023., 00:28   #22
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,083
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Ja bi radije neki 1L PC nego NUC. Brži je a jeftiniji. Troši par wata struje više u idleu a dosta jače potegne u loadu.
1L su zakon - pogotovo Lenovo M9xxQ sa PCIe slotom - otvaraju fine mogućnosti, zauzimaju skoro ništa mjesta, a nutra svašta nešta se može nagurat.

Kod mene su 3x M920q (i5 8500T, 32GB, 256GB) unutar vSphere clustera za igrarije oko infrastructure, na PCIe sam nakačio 2.5gbe mrežne, a za cluster storage se brine TrueNAS kanta.

M6800 iz potpisa više ne glumi home server nego Hyper-V dodatak labu i pali se samo po potrebi.

TrueNAS je složenac sa dodanom 10G mrežnom, malo Rama i dodatnom grafom za Plex transkodiranje

Za mrežu se brinu Qnap QSW-M2108-2S (8x 2.5G, 2x10G) i Netgear GS308E, a ruter je Synology RT6600AX.

Sad gledam Jonsbo N1, jer mi ovaj TrueNAS nije nigde backupiran, realno nije ništa bitno na njemu, al da ne moram ponovno podizat lab, ponovno skidat sve i svašta za napunit Plex library.

Inače ovo je sve overkill za bilo šta, inicijalno sam vSphere vrtio samo na 7740 iz potpisa, dok sam natočio 64GB rama bez problema progutao 3x ESXi + vCentar, a u svakom ESXi-ju par VM-ova. Dok vidim da ekipa na homelab stvarima doma trpaju 2-3-4 dual xeon servera da se doma igra sa 2 pihola i nextcloudom. Consumer HW se za "po doma" pokazao savršen.

Nego, se neko ovde igrao sa Intel AMT i Powershell-om? Trenutno strojeve palim kroz MeshCommander, ali skripta bi bila zgodnija
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2023., 10:33   #23
strikoo
Premium
 
strikoo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: HR
Postovi: 740
Citiraj:
Autor strikoo Pregled postova
sve sam probao. nije išlo . negdje sam pročitao da su moguće ispucali sve free pa sad ne dozvoljavaju nove.

imao sam ideje za svašta dignuti gore

EDIT:

prošlo sa hpb visom, Zurich regija

EDIT2:
Uspio kreirati na amd-u. samo 1gb rama
strikoo je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2023., 12:35   #24
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 529
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Uzmi jedan NUC. Proxmox kao baza. Virtualka za Nextcloud ili Docker/Podman ako si sa na ti sa tim tehnologijama. Kasnije dodajes po potrebi kaj ti treba i to je to. Kasnije ak ti bu jedan premalo dodas ostale NUC-eve kao Cluster Nodes. Mislim da bi ti to bilo najjednostavnije rijesenje trenutacno. I da najmanje struje zdere

Instalirao Proxmox i sad mi kaže: You do not have a valid subscription for this server. Please visit www.proxmox.com to get a list of available options.

Mogu normalno imati sve i bez subscriptiona?



Instalirao Giteu upogonio domenu (domena.mojadomena.comort), port forwarding postavio na routeru i normalno mogu pristupiti ali ne sada muku mučim kako postaviti Let's encrypt.


Probao u confconsole upisati domenu i sa portom i bez porta ali ne prolazi. Ali u brwseru mogu pristupiti normalno.

Greška:


HTML:
dehydrated-wrapper: FATAL:         │  
                             │ dehydrated exited with a non-zero exit code.

Budem se već dalje igrao sa time.
__________________
Mali Čile SAD Češka Peru
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2023., 12:47   #25
strikoo
Premium
 
strikoo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: HR
Postovi: 740
Citiraj:
Autor spiderhr Pregled postova
Instalirao Proxmox i sad mi kaže: You do not have a valid subscription for this server. Please visit www.proxmox.com to get a list of available options.

Mogu normalno imati sve i bez subscriptiona?
Naravno, placas podrsku i "provjerenije" pakete. Sve je opensource, nemas brige. Ta poruka se moze zaobici.

Citiraj:
Autor spiderhr Pregled postova
Instalirao Giteu upogonio domenu (domena.mojadomena.comort), port forwarding postavio na routeru i normalno mogu pristupiti ali ne sada muku mučim kako postaviti Let's encrypt.


Probao u confconsole upisati domenu i sa portom i bez porta ali ne prolazi. Ali u brwseru mogu pristupiti normalno.

Greška:


HTML:
dehydrated-wrapper: FATAL:         │  
                             │ dehydrated exited with a non-zero exit code.

Budem se već dalje igrao sa time.
Jesi kreirao certifikat ? na koji nacin? koji plugin?
strikoo je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2023., 13:00   #26
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 529
Ovako:
Pokrenuo LXC Container i putem templatea (debian-11-turnkey-gitea_17.2-1_adm64.tar.gz) instalirao giteu.

Podesio IP i DNS sam stavio 8.8.8.8


Pokrenuo kasnije terminal i u njemu: confconsole i u Advanced Menu išao na Lets encrypt -> Get certificate -> upisao domenu (probao i sa portom i bez porta) i onda mi na kraju javi onu gore grešku.



A ako to ne uspije onda ću već nešto drugo smisliti.

Inače Giteu instalirao na VPS i tam sam sve uspio, ali ovdje nešto griješim.


Inače poddomena je stavljana sa mog hostinga i pointana na moj IP (da znam da se IP mijenja ali ima u CPanelu Dynamic DNS pa sa time radim update domene). Možda trebam tu još neki zapis. Mada mi je VPS isto tako stavljena poddomena i tu sve radi.


Prespavat ću, sutra je pametnije od danas
__________________
Mali Čile SAD Češka Peru
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2023., 13:05   #27
strikoo
Premium
 
strikoo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: HR
Postovi: 740
strikoo je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2023., 09:40   #28
Chuxonja
Pajcek
Moj komp
 
Chuxonja's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 935
Citiraj:
Autor spiderhr Pregled postova
Da podignem staru temu jer glupo je otvarati novu.

Kaj imate u svojim homelabovima od hardvera i kaj vrtite gore od softvera?
Mali HPov ProDesk sa i5-8400 i 16GB RAMa. Trenutno nije u funkciji jer čeka da se primim posla i dignem proxmox gore.

Ostatak je RPi koji vrti Pi-Hole i glumi print server tak da su non mrežni printeri na njega zakačeni na drugoj strani prostorije. Mada to mislim maknut i Pi-Hole preselit u virtualku jednom kad se sa gore navedenom kantom krenem zabavljat.

Osim toga tu je još ThinkCentre M81 u desktop varijanti u koji sam utrpo dva 3.5 diska i glumi synology za backupe sa kompa i storage. Niš fancy, 2nd gen i3 proc i 4 gige rama, više neg dost za ovu primjenu.

Trenutno je samo switch između, al mi jedan MikroTik RB2011UiAS trenutno skuplja prašinu pa možda i njega ubacim u mix kad mi bude dosadno.
__________________


CPU: i7 4790 @4.3 GHz + Scythe Ninja 3
MBO: ROG Maximus VII Ranger
RAM: 2x8GB Hyperx Fury 1866MHz
GPU: 2x XFX R9 280 3G BOOST
ODD: LG GH24NS70
SSD: Kingston HyperX Fury 240GB
HDD: WD Purple 1TB
PSU: FSP Hyper 700W
CASE: Antec 1200
OS: Windows 10 Pro



CPU: i5 4690k @4.5 GHz + Raijintek Themis
MBO: ASRock Z87 Pro3
RAM: 4x4GB Corsair Vengeance 1600MHz
GPU: Intel HD Graphics 4600
SND: Creative X-Fi Xtreme Music + 5.25 Front panel
ODD: LG GH24NS70
SSD: Kingston HyperX Savage 240GB
PSU: Corsair TX 650W
CASE: Zalman Z3 Plus
OS: Windows 10 Pro



CPU: Xeon X5675 lapped + Arctic Freezer A30
MBO: Gigabyte GA-X58A-UD7
RAM: 3x2GB Corsair XMS3 1600MHz
GPU: Gigabyte HD 5450 1024MB
SSD: Corsair Force GT 120GB
HDD1: Toshiba P300 2TB
HDD2: Hitachi DeskStar 2TB
HDD3: Hitachi DeskStar 2TB
HDD4: WD Green 2TB
HDD5: WD Red 2TB
HDD6: WD Purple 4TB
PSU: Corsair CX 600M
CASE: Chieftec Bravo
OS: Windows 10 Pro



CPU: Xeon E5450 @3.0 GHz + Xigmatek Achilles
MBO: Asus P5Q SE/R
RAM: 2x2GB G.Skill 1000MHz + 2x2GB KingMax 800MHz
GPU: PoV Geforce GTX 550Ti 1024MB
FDD: Samsung SFD-321B 3.5"
ODD: LITEON iHAS124
SSD: Kingston SSDNow V300 120GB
HDD1: Maxtor DiamondMax 21 250GB
HDD2: Seagate Barracuda 7200.8 250GB
HDD3: Maxtor DiamondMax 20 80GB PATA
PSU: Fortron Blue Storm II 500W
CASE: Antec Sonata
OS: Windows 10 Pro + Windows Server 2012

LINK



CPU: Athlon 64 X2 6000+ @3.3 GHz + Zalman CNPS7000C-Cu
MBO: Epox EP-AF550 Pro/G
RAM: 2x1GB OCZ Platinum 800 + 2x1GB OCZ Gold 800MHz
GPU: Sapphire HD 4850 1024MB
FDD: Alps DF354H 3.5"
ODD: LG GH22LP20
HDD: Maxtor DiamondMax 21 250GB
PSU: Levicom VP450B.BL
CASE: Xilence X1
OS: Windows 7 Pro

LINK



CPU: Pentium 4 3.00E @3.3 GHz + Zalman CNPS7000B-Cu
MBO: ASRock P4V88
RAM: 2x1GB Kingston 400MHz + 2x512MB Kingmax 400
GPU: Gainward 7600GT 256MB AGP
SND: Sound Blaster Live! 5.1 SB0100
FDD1: TEAC FD-235HF 3.5"
FDD2: TEAC FD-55GFR 5.25"
ODD1: Pioneer DVD-106S Slot Loader
ODD2: Pioneer DVR-112DBK
HDD1: Seagate Barracuda 7200.9 160GB
HDD2: Seagate Barracuda 7200.7 80GB
HDD3: Hitachi DeskStar 80GB SATA
PSU: Enlight 400W
CASE: Chieftec Dragon
OS: Windows XP SP3

LINK



*work in progress*
CPU: Athlon XP 3200+
MBO: Matsonic MS8177C
RAM: 2x1GB Kingston 400MHz
GPU: Ati 9800 Pro 128MB
>FDD: Samsung SFD-321B 3.5"
ODD1: Aopen DVD-9632 Slot Loader
ODD2: Pioneer DVR-107D
>HDD1: HDD 150GB
>PSU: Powermax 450W
>CASE: vulgaris kanta
OS: Windows XP SP3



CPU: Pemtium MMX 233
MBO: Vtech VIB804DS
RAM: 2x32MB SDRAM
GPU: ATi AIW 3D Rage Pro
SND: Sound Blaster 16
FDD1: Mitsumi D359T5 3.5"
FDD2: Mitsumi D509V2 5.25"
ZIP: Iomega Z100ATAPI
ODD: Mitsumi CRMC-FX400
HDD: Seagate U4 6.4GB
PSU: DTK PTP-2008 200W
CASE: ES-COM AT case
OS: Windows 98SE + Dos 6.22

LINK



Dell Inspiron 5370
13.3" 1920x1080
CPU: i5 8250U
RAM: 2x8gb Hynix 3200MHz
NVME: KingDian 256GB
OS: Windows 10



Lenovo ThinkPad x250 + Pro Dock
12.5" 1366x786
CPU: i5 5300U
RAM: 1x8gb DDR3
SSD: Xishuo XS870-128GB
HDD: Seagate 500GB
OS: Windows 10 Pro


Dobri trgovci: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
Živi bili pa umrli!

Zadnje izmijenjeno od: Chuxonja. 15.09.2023. u 14:50.
Chuxonja je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2023., 19:50   #29
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,307
Citiraj:
Autor spiderhr Pregled postova
Instalirao Proxmox i sad mi kaže: You do not have a valid subscription for this server. Please visit www.proxmox.com to get a list of available options.

Mogu normalno imati sve i bez subscriptiona?

Si. Ukljuci si samo community repo za update.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2023., 19:55   #30
Feyd
hungry, for a little more
 
Feyd's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Znam da je long shot, ali sređujem Thinkstation P500 za homelab i nisam na vrijeme naručio Flex adapter za M.2 disk, prije ih je bilo na AliExpressu, sad ih više ne mogu naći. Također na geizhals.de i ebay.de nema ponuda po nekoj normalnoj cijeni. Cijena je bila nekih 50-ak €, toliko sam i spreman dati, imaju neke nebulozne pod 200€, ali to nema veze s pameću.

Tako da, zna li eventualno netko nekoga u Lenovu da ga priupita gdje se to u Europi uoće može nabaviti, našao sam neke danske i češke stranice, ali ne ulijevaju baš povjerenje da je to uopće funkcionalno. Marketinški broj artikla je 4XH0G78729, FRU je 00FC864 ili 00FC950, to je isti artikl, samo je se FRU mijenjao.
Feyd je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na