Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.06.2022., 16:53   #1
stribor919
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: vukovar
Postovi: 107
Problem: Xiaomi Mi TV Stick na TV

Ako netko ima ideju sto bi moglo biti u pitanju:

Buraz je uzeo Iskon internet/TV i dobio Xiaomi Mi TV Stick jer program ide preko aplikacije s google play storea IskonTV. Ima nekakav Grundig 43" LCD TV s 2 HDMI ulaza i 1 USB (nema android, nije smart).
Kod prvog podesavanja stick/TV (stick je utaknut u HDMI 1 port), pri paljenju javi poruku kao da se nesto azurira i da se ne gasi tv i sl. To tako stoji, stoji i nista se ne dogadja.
Kada sam tv upalio bez sticka i kada javi da nema signala i treba podesiti izvor, kod ukljucivanja sticka on je normalno ucitan, sve uredno instaliram, radi i sve 5.

Medjutim, kaze buraz da kada je bila nekakva grmljavina njemu nakon toga stalno smrzavala slika i on probao 1-2 puta izvaditi i staviti stick, medjutim slike na kraju upopce nema.
Dolazim ja sljedeci dan i pokusavam upogoniti stick, upalim tv bez sticka, kada javi da nema izvora ustekam stick u HDMI 1, ali se tv ugasi u roku 0,2 s (prije se nije gasio u istom slucaju).
Slicna stvar je i kada upalim tv, dodjem u izbornik za izbor hdmi uredjaja, ukopcam stick i azuriram hdmi uredjaje, stick je uredno prepoznat (cak u pozadini izbornika vidim da je stick ucitan jer prikazuje meni od sticka - aplikacije, ikonice itd.). Odaberem stick i cim stisnem ok, tv se gasi u roku 0,5 s.
U hdmi 2 ne mogu ustekati stick jer nema mjesta.
Na kraju sam napravio tvornicki reset i sticka i tv-a, ista stvar.
HDMI 1 ulaz na tv-u bi trebao biti ispravan jer PS4 konzola uredno radi preko njega.
Probao stick na pc monitoru i LG tv-u, radi od prve i bez ikakvih problema.

Ovi iz Iskon tehnicke sluzbe - nije im nista jasno, kao ni meni.
Ima li netko kakvu ideju sto bi mogao biti problem? Produzni hdmi (jer nema mjesta za stick) pa na HDMI 2 utor bi samo mozda rijesio stvar.

Hvala
stribor919 je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2022., 17:20   #2
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Da mlatnem pošto si sve probao šta sam i ja mislio...
Pamti li stick rezoluciju? Da nije "previše" za Grundig? Kao podesiš negdje drugdje manju rezu pa ubodeš u Grundig? I jasno,drugi port s produžnim ili kako već...

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.06.2022., 17:47   #3
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
pa isprobaj i druge hdmi slotove, obično su 3 po tv-u
dal igdje radi, a ne nema mjesta
otom potom poslije gdje če šta bit


ako na drugom tv-u sve radi, a na ovom ne . . shebao se tv na neku foru, a čudno kako onda rade drugi uređaji putem hdmi


imao sam ja nedugo zanimljivu stroriju sa amazon fire + filips tv, nešto slično ko ovo

android box radi, ali nema zvuk ..
fire ne radi, samo uvodni boot logo i bok, ekran se ugasi, ali ne i cijeli tv
a drugom tvu sve radi .
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2022., 17:49   #4
stribor919
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: vukovar
Postovi: 107
Citiraj:
Autor smuchac Pregled postova
Da mlatnem pošto si sve probao šta sam i ja mislio...
Pamti li stick rezoluciju? Da nije "previše" za Grundig? Kao podesiš negdje drugdje manju rezu pa ubodeš u Grundig? I jasno,drugi port s produžnim ili kako već...

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

Hvala na odgovoru

I monitor i LG TV na kojem sam probao stick i uredno radi (i prije i poslije reseta sticka) imaju full hd (1080p) rezoluciju, kao i ovaj Grundig TV tako da mislim da nije u tome.

Reset sticka i tv-a sam napravio i zbog toga sto sam daljinski od sticka prilagodio i za Grundig tv pa da sam mislio da mozda kad upalim tv i ustekam stick i stisnem power on gumb za stick da automatski pali stick i ujedno gasi tv, ali nije to.

Ne znam, cini mi se da je stick nekako polukompatibilan s ovim tv-om ili hdmi utorom, ali opet kako je prvi put radilo na nacin upalim tv pa onda ubodem stick, a sada tim nacinom odmah gasi tv i moram ga (tv) iskljuciti iz struje pa paliti jer vise ne ferma naredbe s daljinskog. Cudno.
Ne znam, jedina izgledna opcija je produzni i hdmi 2, ali nije sigurno.
stribor919 je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2022., 18:04   #5
stribor919
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: vukovar
Postovi: 107
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
pa isprobaj i druge hdmi slotove, obično su 3 po tv-u
dal igdje radi, a ne nema mjesta
otom potom poslije gdje če šta bit...
Oba hdmi utora su slobodna, samo sto je hdmi 1 i usb utori sa strane, dok je hdmi 2 utor i jos neki iza i u nekakvom udubljenju (dubina cca 2-3 cm, visine udubljenja cca 5 cm i svi utori su u gornjoj plohi udubljenja okrenuti prema dolje tako da fizicki ima mjesta samo cca 5 cm od gornje plohe s utorima do donje, a stick je duzi od 5 cm.
Znaci, ne ide direktno vec bi morao ici produzni u hdmi 2 pa stick u produzni.
stribor919 je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2022., 18:46   #6
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Ima HDMI "produžni":
https://www.uzishop.hr/hdmi-tip-a/55...dmi-f-10m.html
https://www.uzishop.hr/hdmi-tip-a/52...-ethernet.html

ponegdje se zna naći one "adaptere" pod 90 samo treba provjeriti jeli ti odgovara na koju stranu je zakrenut:
https://electronic-center.hr/adapter...stupnjeva.html

Po opisu bi rekao da je Grundig dobio po p **beep** i od grmljavine i sad pomalo luduje,
čest slučaj da nastradaju HDMI ulazi a ostalo koliko - toliko radi.

Jesi probao spojiti neki drugi izvor preko HDMI ?
Računaj da postoji opasnost da zezneš to šta spojiš
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2022., 19:22   #7
stribor919
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: vukovar
Postovi: 107
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Jesi probao spojiti neki drugi izvor preko HDMI ?
Računaj da postoji opasnost da zezneš to šta spojiš
Vec smo probali spajati na hdmi 1 odmah nakon toga PS4 konzolu, radi bez ikakvih problema, vrti igre, netflix i sl.
Cudno mi je najvise to sto vidim da stick radi kad upalim tv, odem u izbornik za odabir ulaza, odaberem hdmi ulaz, tad ubodem stick, stisnem refresh hdmi uredjaja, uredno ucita stick i VIDIM ispod izbornika da je stick aktivan jer se iza vide sve ikonice (settings, applications, google play, youtube, netflix...). Cim odaberem stick (Mi TV Stick) i stisnem ok, vrati se u nekakav podmeni koji ne stignem procitati jer se ekran gasi u roku keks (cca 0,5 sec).

A nista, vidjet cemo s tim "produznim", u svakom slucaju hvala.
Mislim da je buraz vec narucio doplatu paketa iz iskona tako da program nece ici preko sticka.
stribor919 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na