Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.08.2022., 17:26   #631
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,383
Citiraj:
Autor Risnjak Pregled postova
Pokušavao ući u ONT ali ne ide. Iz TP linka mi odgovorili da pokušam smanjiti MTU na 1460 i za sada funkcionira. Probo na drugim TV - Panasonic, Philips i radi. Sada po meni izgleda da nisu baš braća LG i router. Lp
U ONT se ulazi tako da izvadiš optičku nit i tek onda se pokušaš ulogirat ali moraš direktno sa PCa LAN kabelom biti spojen na ONT

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2022., 17:49   #632
Risnjak
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Grobnik
Postovi: 81
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
U ONT se ulazi tako da izvadiš optičku nit i tek onda se pokušaš ulogirat ali moraš direktno sa PCa LAN kabelom biti spojen na ONT

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Išao sam direktno ali nisam izvadio optičku nit. Ako uđem unutra što ću pronaći. Što bi trebalo mijenjati. Lp

Evo dodatak- Danas opet po istome, neće netflix. Probao na tri televizora LG,Panasonic,Philips i svi su licencirani za Netflix isto na sva tri neće. Probam na Eon boxu koji nije licenciran za Netflix i radi. Očiti problem sa routerom, a što bi bilo neka sam vrag zna.

Malo sam istraživao po netu uvezi koda NW-3-6 svašta pišu ali nešto sam pronašao. Na TV kad na mrežnim postavkama postavim automatski DNS bude isti kao i IP za ulaz u router. Sad sam ručno na Tv postavkama ubacio drugi DNS i sada radi. Esad je pitanje radim krivo ili ne, to ćemo vidjeti za koji dan. Ako bude to dobro možda još nekome pomogne. Lp
BIO SAM U KRIVU opet ne radi.

Zadnje izmijenjeno od: Risnjak. 12.08.2022. u 16:48.
Risnjak je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.08.2022., 02:49   #633
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,383
Citiraj:
Autor Risnjak Pregled postova
Išao sam direktno ali nisam izvadio optičku nit. Ako uđem unutra što ću pronaći. Što bi trebalo mijenjati. Lp

Evo dodatak- Danas opet po istome, neće netflix. Probao na tri televizora LG,Panasonic,Philips i svi su licencirani za Netflix isto na sva tri neće. Probam na Eon boxu koji nije licenciran za Netflix i radi. Očiti problem sa routerom, a što bi bilo neka sam vrag zna.

Malo sam istraživao po netu uvezi koda NW-3-6 svašta pišu ali nešto sam pronašao. Na TV kad na mrežnim postavkama postavim automatski DNS bude isti kao i IP za ulaz u router. Sad sam ručno na Tv postavkama ubacio drugi DNS i sada radi. Esad je pitanje radim krivo ili ne, to ćemo vidjeti za koji dan. Ako bude to dobro možda još nekome pomogne. Lp
BIO SAM U KRIVU opet ne radi.
Daj nam pokaži topologiju tvoje mreže.
Koje postavke su u kojem ruteru upaljene/ugašene.
Vrlo vjerovatno je nešto krivo postavljeno.
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2022., 07:58   #634
Risnjak
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Grobnik
Postovi: 81
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Daj nam pokaži topologiju tvoje mreže.
Koje postavke su u kojem ruteru upaljene/ugašene.
Vrlo vjerovatno je nešto krivo postavljeno.
Oprosti ali ne znam što po staviti. Ima jako puno stranica . U ONT se ne može postavili zaštitu. Nisam u routeru ništa mijenjao samo sam postavio PPPoE username i lozinku i Vlan ID ove tri stvari sam dobio od davatelja usluga. Još sam samo promijenio Wifi lozinku. Drugo nisam ništa dirao u routeru. Lp
Hvala na pomoći.
Gledao sam na stranici Tp linka postavke za router i iste su kao i moje.

Zadnje izmijenjeno od: Risnjak. 13.08.2022. u 09:32.
Risnjak je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2022., 09:14   #635
Risnjak
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Grobnik
Postovi: 81
Od Fiberneta dobio Optisis -E704 i sve radi bez problema i Netflix, isto tako radi i WebOs od LG što na AX50 nikako. Na AX50 razvikan a ne vrijedi ništa. Podrška od Tp linka za moj problem slaba, promijeni samo MTU a ako ne radi dobro onda je do davatelja usluga. Na raznim forumima isto ljudi se isto žale na TP link da slabo rješavaju njihove probleme. Možda nekome pomogne mada izgleda čudno probajte promijeniti postavke vremena i odaberite neke druge servere, ne one koje router automatski povuče. Na forumima kaže da je to nekome i pomoglo. Ja sam to promijenio i mijenjao sam još i DNS i Netflix je radio par dana bez problema a LG webOs nikako. I ovaj Optisis ima bolji Wifi od AX50. Najvjerojatnije ću Ax50 dati u burzu i možda kupiti nešto bolje i pametnije.
Lp.
Risnjak je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2022., 22:02   #636
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,314
Spajaš li ti preko kabela?
Jesi li probao u Repeater mode?
Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2022., 07:11   #637
Risnjak
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Grobnik
Postovi: 81
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Spajaš li ti preko kabela?
Jesi li probao u Repeater mode?
I kabel i wifi probao. Trenutno wifi i radi bez problema. Što nije repeater za wifi. Lp
Risnjak je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2022., 22:45   #638
DoctorEvil
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Kuća
Postovi: 31
Imam trenutno onaj standardni t-comov modem/router ZTE 931 VII i počeo je nešto zajebavati s wirelessom, prestane raditi iako svijetli zelena lampica i moram ga ugasiti i pokrenuti da opet krene raditi. Volio bih zamjeniti taj uređaj, ali nisam siguran jel moguće samo kupiti neki uređaj iz dućana i da to normalno radi kad ga uključim? I koliko vidim, uglavnom se prodaju routeri a ne modemi.



Malo sam čitao i koliko shvaćam ovo su opcije
1) jednostavno zvati t-com da promjene uređaj, iako će opet vjerojatno uvaliti neku staru kramu koja će trajati tko zna koliko
2) kupiti router i spojiti ga na ovaj t-com modem da on sve hendla (to valjda uključuje i wireless), i promjeniti neke postavke u onom admin meniju
3) kupiti neki modem/router (oboje u jednom)


Ja bih najviše volio ovo pod #3 da samo spojim i zamjenim i vozi dalje.
DoctorEvil je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2022., 23:39   #639
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,314
Citiraj:
Autor Risnjak Pregled postova
I kabel i wifi probao. Trenutno wifi i radi bez problema. Što nije repeater za wifi. Lp
Da, spaja se bežično na Huawei.
Mene zanima, koliko stabilan? Asus radi mušice, zna pucati odnosno resertira.
Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2022., 23:55   #640
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,383
Citiraj:
Autor DoctorEvil Pregled postova
Imam trenutno onaj standardni t-comov modem/router ZTE 931 VII i počeo je nešto zajebavati s wirelessom, prestane raditi iako svijetli zelena lampica i moram ga ugasiti i pokrenuti da opet krene raditi. Volio bih zamjeniti taj uređaj, ali nisam siguran jel moguće samo kupiti neki uređaj iz dućana i da to normalno radi kad ga uključim? I koliko vidim, uglavnom se prodaju routeri a ne modemi.



Malo sam čitao i koliko shvaćam ovo su opcije
1) jednostavno zvati t-com da promjene uređaj, iako će opet vjerojatno uvaliti neku staru kramu koja će trajati tko zna koliko
2) kupiti router i spojiti ga na ovaj t-com modem da on sve hendla (to valjda uključuje i wireless), i promjeniti neke postavke u onom admin meniju
3) kupiti neki modem/router (oboje u jednom)


Ja bih najviše volio ovo pod #3 da samo spojim i zamjenim i vozi dalje.
Koja je usluga u pitanju?
Optika ili xDSL?
Prije upuštanja u bilo kakvu kupovinu OBAVEZNO pregledat kućnu instalaciju ako je u pitanju bakar.
Za xDSL ima dosta dobrih alternativa pogotovo ako se nekoristi VoIP(Telefon).
Pametnije,bolje i jeftinije je nabaviti sa Amazona a ima i više izbora.

Inače i kod nas se može nabaviti Modem Router oprema za xDSL samo što su cijene dosta veće.

Evo par primjera:

VR2100v DE
https://www.nabava.net/search.php?q=VR2100v&cod=&cdo=

DSL-AC68U
https://www.nabava.net/routeri/asus-...ijena-67638811

Deco X20 DSL
https://www.nabava.net/search.php?q=...+dsl&cod=&cdo=


Poviri i u onu moju temu u vezi postavki
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=307226

Nisam je odavno updateao a ima dosta toga za nadodati.
__________________
Pošten trgovac:
1,2,

Zadnje izmijenjeno od: Karlo666. 24.08.2022. u 00:25.
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.08.2022., 10:10   #641
DoctorEvil
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Kuća
Postovi: 31
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Koja je usluga u pitanju?
Optika ili xDSL?
Prije upuštanja u bilo kakvu kupovinu OBAVEZNO pregledat kućnu instalaciju ako je u pitanju bakar.
Za xDSL ima dosta dobrih alternativa pogotovo ako se nekoristi VoIP(Telefon).
Pametnije,bolje i jeftinije je nabaviti sa Amazona a ima i više izbora.

Inače i kod nas se može nabaviti Modem Router oprema za xDSL samo što su cijene dosta veće.

Evo par primjera:

VR2100v DE
https://www.nabava.net/search.php?q=VR2100v&cod=&cdo=

DSL-AC68U
https://www.nabava.net/routeri/asus-...ijena-67638811

Deco X20 DSL
https://www.nabava.net/search.php?q=...+dsl&cod=&cdo=


Poviri i u onu moju temu u vezi postavki
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=307226

Nisam je odavno updateao a ima dosta toga za nadodati.

ADSL usluga je, bakar. Što treba gledati u vezi instalacije?

Inače, ovi uređaji su dosta skupi, nadao sam se da ima možda do nekih 300-400 kuna.
DoctorEvil je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2022., 11:15   #642
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,383
Citiraj:
Autor DoctorEvil Pregled postova
ADSL usluga je, bakar. Što treba gledati u vezi instalacije?

Inače, ovi uređaji su dosta skupi, nadao sam se da ima možda do nekih 300-400 kuna.
Pa ISPova smeća toliko vrijede pa i manje.

Inače imaš VR400 v3 sa Gigabit portovima i OneMesh supportom za 60ak Eura na Amazon IT


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2022., 13:35   #643
DoctorEvil
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Kuća
Postovi: 31
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Pa ISPova smeća toliko vrijede pa i manje.

Inače imaš VR400 v3 sa Gigabit portovima i OneMesh supportom za 60ak Eura na Amazon IT


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Meni za ovih mojih 25/5 mbit ne treba ni previše bolje, jednog dana ak bi došao 5G bi možda imalo smisla uzimati bolje stvari. Za sada neka jeftinjara bi poslužila vjerojatno. Ali nije mi jasno zašto su ti uređaji toliko teški za pronaći kod nas, milion routera a nigdje modema.
DoctorEvil je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2022., 14:42   #644
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Pa sam si sebi odgovorio
Koja trgovina bi prodavala skupe modeme koje nitko ne kupuje?
Citiraj:
Autor DoctorEvil Pregled postova
Inače, ovi uređaji su dosta skupi, nadao sam se da ima možda do nekih 300-400 kuna.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2022., 18:40   #645
frezer
Premium
Moj komp
 
frezer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Šibenik
Postovi: 460
Citiraj:
Autor DoctorEvil Pregled postova
ADSL usluga je, bakar. Što treba gledati u vezi instalacije?

Inače, ovi uređaji su dosta skupi, nadao sam se da ima možda do nekih 300-400 kuna.
Potraži neki Fritz!box po njuškalu. Radi bez problema na tcomu telefon i internet. Dakle, potpuno se izbacuje isp ruter. Za voip tcom neće dati podatke za konfiguraciju. Treba čupati iz njihovog rutera.
Postoji li još ADSL na tcomu? Možda imaš VDSL. Ako je VDSL, onda fritzovi ispod modela 7360 nemaju VDSL modem.
Ima jedan 7390 za 200kn.
frezer je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2022., 18:53   #646
Ico2005
Premium
Moj komp
 
Ico2005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 449
fritz 3390 ima vdsl, evo ga radi
Ico2005 je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2022., 18:56   #647
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,060
3390 mi se pokazao boljim od 7390 po pitanju držanja brzine na parici.
A možda samo takav feeling...
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2022., 18:59   #648
Ico2005
Premium
Moj komp
 
Ico2005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 449
koliko sam primjetio snr očitava dobro ali se sinhronizira jedno 1-1.5 mbit manje od iskonovog v80, ali zato nema majci, stabilan ko stijena
Ico2005 je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2022., 19:44   #649
frezer
Premium
Moj komp
 
frezer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Šibenik
Postovi: 460
Citiraj:
Autor Ico2005 Pregled postova
fritz 3390 ima vdsl, evo ga radi
Da, mislio sam na 7330 i 7320. Ima ih dosta, pa da se netko ne zezne. Nemaju vdsl
frezer je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2022., 00:17   #650
DoctorEvil
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Kuća
Postovi: 31
Citiraj:
Autor frezer Pregled postova
Potraži neki Fritz!box po njuškalu. Radi bez problema na tcomu telefon i internet. Dakle, potpuno se izbacuje isp ruter. Za voip tcom neće dati podatke za konfiguraciju. Treba čupati iz njihovog rutera.
Postoji li još ADSL na tcomu? Možda imaš VDSL. Ako je VDSL, onda fritzovi ispod modela 7360 nemaju VDSL modem.
Ima jedan 7390 za 200kn.

Hvala na pojašnjenju. Nisam siguran točno koja je razlika između VDSL i ADSL. Znam da imam telefon spojen na VoIP port, na ovom Fritzu toga izgleda nema. Tako da tu bi valjda to spajao u onaj DSL port kako je nekad prije bilo.


Onda koliko vidim, jedino mogu nešto rabljeno s njuškala uzimati. Sad jedino pitanje jel se isplati taj Fritz za 300-400 kuna ili da jednostavno uzmem onoga ZTE za 100?
DoctorEvil je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2022., 07:35   #651
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,060
25/5 je vdsl.
da imaš 10/0,5 to bi bio adsl.

već ti je nas 3-4 reklo, fritzbox je avion. za modeme valjda jedan od najboljih brendova.
trebaš znati da štagod da uzmeš, moraš proći konfiguraciju od nule. trebaju ti pppoe podaci od tvoje linije, vlan ID za vdsl (imaš ga zapisanog u sticky temi o isp-ovima), a ako ti treba telefonija onda je to dodatna komplikacija ali većinu ljudi nije briga za telefon. navodno se može dati zahtjev da ti vrate telefoniju na POTS i da se vrati splitter (i to samo ako si na HT-u). negdje sam to pročitao, u praksi neznam.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2022., 11:45   #652
DoctorEvil
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Kuća
Postovi: 31
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
25/5 je vdsl.
da imaš 10/0,5 to bi bio adsl.

već ti je nas 3-4 reklo, fritzbox je avion. za modeme valjda jedan od najboljih brendova.
trebaš znati da štagod da uzmeš, moraš proći konfiguraciju od nule. trebaju ti pppoe podaci od tvoje linije, vlan ID za vdsl (imaš ga zapisanog u sticky temi o isp-ovima), a ako ti treba telefonija onda je to dodatna komplikacija ali većinu ljudi nije briga za telefon. navodno se može dati zahtjev da ti vrate telefoniju na POTS i da se vrati splitter (i to samo ako si na HT-u). negdje sam to pročitao, u praksi neznam.

Telefon mi treba, ne toliko meni nego više ukućanima. Našao sam na njuškalu onaj ZTE kakvog imam za 50 kuna, mislim da mi je možda zasad najpametnije to uzeti jer bar nije skupo ako se zajebem. A taj bi sigurno morao biti dobar. Da to kupim, to je valjda plug-and-play? Znam za onaj admin meni u koji se ulazi s 192.168.1.1 u browseru s onim serijskim brojem otraga. Možda tam treba unijeti onaj t-com username ili nešto, ili on to sam pozna kad se spoji na liniju?
DoctorEvil je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2022., 11:45   #653
frezer
Premium
Moj komp
 
frezer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Šibenik
Postovi: 460
Citiraj:
Autor DoctorEvil Pregled postova
Hvala na pojašnjenju. Nisam siguran točno koja je razlika između VDSL i ADSL. Znam da imam telefon spojen na VoIP port, na ovom Fritzu toga izgleda nema. Tako da tu bi valjda to spajao u onaj DSL port kako je nekad prije bilo.


Onda koliko vidim, jedino mogu nešto rabljeno s njuškala uzimati. Sad jedino pitanje jel se isplati taj Fritz za 300-400 kuna ili da jednostavno uzmem onoga ZTE za 100?
Fritz 3390 nema port za telefon. 7390 ima.
Skoro su jednaki u svemu ostalom. 3390 ima malo bolji wifi, dok ovaj ima podršku za telefon.
Pogledaj možeš li izvući podatke za spajanje iz tog zte kojeg imaš. Ako uspiješ, možeš slobodno uzeti fritza.
Mislim da je ovaj za 200kn isplativ. Nema strujni adapter, ali bilo koji od 12V i 1.2A pa na više će valjati.
https://www.njuskalo.hr/routeri/avm-...oglas-37645722
frezer je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2022., 12:14   #654
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,060
Citiraj:
Autor DoctorEvil Pregled postova
Da to kupim, to je valjda plug-and-play?
Možda tam treba unijeti onaj t-com username ili nešto, ili on to sam pozna kad se spoji na liniju?
NIŠTA nije plug n play.
tebi je na liniju vezan jedan jedini modem i to je onaj kojeg koristiš sada, čiji su podaci u acs-u.
onog trena kad promijeniš modem, starog modema više nema i ćao.
možeš ti nakon toga spojiti isti identičan modem na liniju, on automatski neće napraviti apsolutno ništa, kao šta to neće napraviti niti neki modem od 1000kn iz dućana. čini se da si (pre)mlad da bi se sjećao da je to bilo sasvim normalno i očekivano ponašanje do pred 10tak godina kad je uveden ACS sustav.
HT nije nikome zabranio korištenje kupovnih modema, ali oni daju podršku (u vidu acs-a) samo za onaj jedan modem kojeg si od njih dobio.

i ps, ZTE modem ima uvjerljivo najlošiji dsl modem, sinkronizira se na najnižu brzinu od svih ostalih. meni je zte bio cca 3mbita sporiji u uplinku od svih ostalih modema koje sam naknadno imao i testirao. zte mi je držao 30/5 ravno, sa ostalima je to bilo oko 38/8, u jednom periodu je to dostiglo i 42/8 dok je parica bila zdrava.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2022., 12:48   #655
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Na koji način ACS identificira modem, preko MAC adrese ili?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2022., 12:56   #656
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,383
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Na koji način ACS identificira modem, preko MAC adrese ili?
MAC adresa i SAP kod/šifra.Preko nje ACS zna koji username i password određeni modem ruter koristi da bi povukao config.
Zato npr. nemožeš nabaviti sa Njuškala/Amazona neki HTov ZTE/SpeedPort i očekivat da će povući config.
Kod TPLinka koji ima mogućnost spajanja na ACS treba znati ACS url i prepisati sa aktivnog HT rutera ACS username i password.



Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2022., 13:30   #657
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,060
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Kod TPLinka koji ima mogućnost spajanja na ACS treba znati ACS url i prepisati sa aktivnog HT rutera ACS username i password.


i naravno prije toga podesiti management konekciju sa pripadajućim vlan id-jem da bi acs uopće došao do modema.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2022., 14:25   #658
DoctorEvil
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Kuća
Postovi: 31
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
NIŠTA nije plug n play.
tebi je na liniju vezan jedan jedini modem i to je onaj kojeg koristiš sada, čiji su podaci u acs-u.
onog trena kad promijeniš modem, starog modema više nema i ćao.
možeš ti nakon toga spojiti isti identičan modem na liniju, on automatski neće napraviti apsolutno ništa, kao šta to neće napraviti niti neki modem od 1000kn iz dućana. čini se da si (pre)mlad da bi se sjećao da je to bilo sasvim normalno i očekivano ponašanje do pred 10tak godina kad je uveden ACS sustav.
HT nije nikome zabranio korištenje kupovnih modema, ali oni daju podršku (u vidu acs-a) samo za onaj jedan modem kojeg si od njih dobio.

i ps, ZTE modem ima uvjerljivo najlošiji dsl modem, sinkronizira se na najnižu brzinu od svih ostalih. meni je zte bio cca 3mbita sporiji u uplinku od svih ostalih modema koje sam naknadno imao i testirao. zte mi je držao 30/5 ravno, sa ostalima je to bilo oko 38/8, u jednom periodu je to dostiglo i 42/8 dok je parica bila zdrava.



Znači svakako bi bilo potrebno nešto konfigurirati u bilo kojem drugom modemu koji dođe na moju liniju a da nije od T-coma (a možda i u njihovim ako sam skužio).

https://ibb.co/VtSzQLM

Ovo je iz menija od ZTE, ima dosta različitih postavki, tko zna što je sve bitno. Recimo ovdje ima DNS kao input i oba connection name, ovo sve ostalo djeluju ko fiksne stvari. Sad pitanje jel su neke stvari zaključane zbog T-com drivera u modemu ili su neke jednostavno svojstva uređaja.


Al pretpostavljam da svakako nešto se bi moralo inputati od ovoga u novi modem da bi proradio.
DoctorEvil je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2022., 14:44   #659
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,383
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
NIŠTA nije plug n play.
tebi je na liniju vezan jedan jedini modem i to je onaj kojeg koristiš sada, čiji su podaci u acs-u.
onog trena kad promijeniš modem, starog modema više nema i ćao.
možeš ti nakon toga spojiti isti identičan modem na liniju, on automatski neće napraviti apsolutno ništa
Nije istina.
Na 5 lokacija sam spajao ZTEove/SpeedPortove pa čak Innboxe i svaki put na svim lokacijama su uredno povukli config (bio to xDSL ili FTTH totalno nebitno) sa ACSa a da se to dogodi MORA biti aktiviran u ACSu.

I da DHCP i ACS VLAN ID moraju biti up da bi TR-069 klijent uspostavio vezu sa ACSom.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2022., 14:49   #660
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,060
ima ovdje nekoliko usera koji su radili migraciju telefonije s njihovog isp modema na kupovni, tako da bit će pametniji od mene.
koliko se sjećam treba skinuti zte config i dekriptirati ga, da bi se onda naknadno ručno podesilo novi modem.
u svakom slučaju sudeći po dosadašnjoj komunikaciji - ne vidim te da ćeš to moći samostalno napraviti.

tako da opcije su ti dvije: kupi novi modem i zaboravi na telefoniju i 2) zovi HT da ti daju novi modem. dobit ćeš speedporta koji je šta je (nije nešto) ali barem nećeš morati ništa oko njega raditi. vjerojatno će ti tehničar doći na zamjenu radi odjave starog i prijave novog modema u acs.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na