Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.12.2016., 22:45   #1
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
AMD Radeon RX Vega series (Vega)


Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 13.12.2016. u 13:07.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2016., 09:54   #2
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Evo i Vega u akciji, Doom, 4K Ultra detalji na Vulkan API
https://www.youtube.com/watch?v=4_oI1K6rt48&
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.12.2016., 13:51   #3
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2016., 17:45   #4
Brlja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 874
Fora. Kad je release date cca?
Brlja je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2016., 18:24   #5
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ne zna se još. Možda večeras kažu

Do sada je stojalo 1st half 2017 (što gotovo sigurno znači da nebi došla u prvome kvartalu). No nakon ove prezentacije neki misle 1Q

Inače među tim glasinama sam vidio da ju oslovljavaju sa 5xx serijom. Iako s tehničkog aspekta nije ista generacija GCN kao polaris nekako mislim da neće biti rx 5xx, ali niti 4xx, nego da će i dalje furati neko zasebno ime poput fury.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2016., 19:52   #6
Silthrax
Premium
Moj komp
 
Silthrax's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Gračac
Postovi: 450
Sto nije bilo da ce ga zvati 490 ili sam ja nesto pomjesao?
Silthrax je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2016., 19:54   #7
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Spominjalo se po glasinama da postoji nekakva 490 (ne i da je to nužno vega), no to nije nigdje službeno potvrđeno. Ma ime je najmanji problem
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2016., 23:47   #8
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Gledao upravo new horizon (zen event). Kad su krenuli koristiti titan x pascal za cpu usporedbe pomislio sam ništa od vege u skorije vrijeme, no taman su je pred kraj ubacili. Naravno ništa konkretno, pokrenuli neku novu star wars battlefront igru (jedva se spojili na servere ) i kaže preko 60fps na 4K i to je manje više to. Ne sjećam se spominjanja release datea
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2016., 00:00   #9
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Bas su failali s izborom igre . Ali lijepo je vidjeti da je Vega tu i da radi. Vjerojatno ce na trziste sredinom iduce godine.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2016., 00:05   #10
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Baš sad razmišljam... Polaris 11 su novinarima tajno prikazali prvi puta krajem 2015, izašla na ljeto 2016... Doduše ovaj put se manje mora čekati proizvodni proces jer je gotov.

Polaris 10 negdje 3 ili 4 mjesec prvi put? U svakom slučaju čisto sumnjam da će izaći u Q1. Zato su i govorile glasine 1H, znači Q2 vjerojatno. Kao što sam i očekivao.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.12.2016., 20:34   #11
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2016., 10:54   #12
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Bas su failali s izborom igre . Ali lijepo je vidjeti da je Vega tu i da radi. Vjerojatno ce na trziste sredinom iduce godine.
Namjerno testirali Vulkan gdje su se i druge AMD kartice pokazale odlicnim. Ocekujem da u DX11 bude sporija of GTX1080.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2016., 14:48   #13
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Kao što prvi link kaže

Citiraj:
However, unlike the Mi25, AMD was very secretive about what this consumer card looked like. It was not shown to the press and to maintain its appearance a secret all ventilation and fan inlets were taped shut. Which obviously deprived the machine*of any air flow. The folks over at PCGamesHardware.de made it a point to note that it’s quite possible that the graphics card was throttling, as AMD’s secretive measures made things quite toasty inside.

Additionally, the demo was conducted using an ordinary Fiji ( Radeon R9 Fury X, Fury and Nano ) driver with an additional debugging layer. No Vega optimized driver was used. Despite this*the consumer Vega graphics card was able to outperform a GTX 1080 running at 1911Mhz by 10%. Although, Doom’s Vulkan implementation has been shown to run faster on AMD GPUs.

With that being said, with optimized drivers and proper cooling it’s likely that we’ll see AMD squeeze out more performance out of Vega before launch. The folks over at pcgameshardware.de have also confirmed that this is the very same graphics card “687F:C1” that*we spotted*mingling with other GTX 1080s on AOTS’s benchmark leaderboard a couple of*weeks back.
Moguće je svašta, vulkan je cherry pick (fury x je tu negdje na pola puta između 1070 i 1080), mogla bi u prosjeku biti iza 1080 u dx11, no opet s druge strane još nema svojih drivera, možda će ju još i tweakati. Ne znam, teško je amd pročitati ove generacije što su naumili s tim. Ako bude 5xx generacija (wccf ju znao opisivati kao rx 580) kao što se spominjalo to će opet značit da amd ne pravi high end, nego bi to bila više nekakva performance kategorija (kao sada gtx 1070)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2016., 15:39   #14
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Inače u proteklom tjednu:

New AMD Polaris 12 and Vega 10 Chips Pass RRA Certification – ‘Radeon RX 490’ 4K VR Flagship Graphics Card Inbound

AMD Launching Full Range Of New Vega Radeon GPUs “Soon” – To Feature Both HBM2 & GDDR5/X Memory

U prvom linku se po drugi put spominje nekakva polaris 12, za koju kažu da je u kasnijoj fazi razvoja od vege, dok u drugom i novijem linku se spominje da će vega čip skalirati sve do mainstreama (u kojem će koristiti ddr5 ili ddr5x). Vijesti su kontradiktorne oko toga što bi trebao biti novi "mainstream"
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2016., 15:44   #15
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2017., 00:25   #16
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Za 3 dana ćemo znati više
http://ve.ga/
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2017., 01:23   #17
EvilDigic
Premium
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 65
Dobar teaser. Vjerovatno su u amd-u skužili da je marketing pola posla.
EvilDigic je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2017., 23:03   #18
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2017., 18:38   #19
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2017., 21:03   #20
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
http://www.guru3d.com/news-story/amd...-vega-gpu.html

Ako je suditi po Battlefrontu (20ak % brza od 1080tke), ceka nas prava poslastica od kartice
I jos kad bi cijene bile kako spada...
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2017., 21:09   #21
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Što je škot istaknio da je Lisa Su investitorima (ugl. bankama) rekla da je Zen very competitive, a za vegu je rekla da je very, very (2x) competitive lol

I kako je ubo ono u reklami, ja to uopće nisam vidijo/skužijo

IMO sa aspekta mase - jebeš vegu ako je samo flagship proizvod. Ono, baš se kupuje gpu od 6 somova "veverica". Ali ako će to kasnije skalirati od raven ridgea (zen apu), pa do mainstream gpu to je druga pjesma. U suprotnom popratiti malo high end i to je to. Većini staje na gledanju. Zen je već druga priča i meni mnogo zanimljiviji launch. Cpu arhitektura je baza za 5+ godina i pokriva mnogo kategorija, dok su gpu sezonska kategorija, a za 5 godina oldtimeri i na granici upotrebljivosti

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 04.01.2017. u 21:18.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2017., 22:39   #22
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Što je škot istaknio da je Lisa Su investitorima (ugl. bankama) rekla da je Zen very competitive, a za vegu je rekla da je very, very (2x) competitive lol

I kako je ubo ono u reklami, ja to uopće nisam vidijo/skužijo

IMO sa aspekta mase - jebeš vegu ako je samo flagship proizvod. Ono, baš se kupuje gpu od 6 somova "veverica". Ali ako će to kasnije skalirati od raven ridgea (zen apu), pa do mainstream gpu to je druga pjesma. U suprotnom popratiti malo high end i to je to. Većini staje na gledanju. Zen je već druga priča i meni mnogo zanimljiviji launch. Cpu arhitektura je baza za 5+ godina i pokriva mnogo kategorija, dok su gpu sezonska kategorija, a za 5 godina oldtimeri i na granici upotrebljivosti
Slažem se sa većinom, s tim da sam praktički siguran da ćemo vidjeti i džepu ugodnije verzije vege.
Možda (gotovo sigurno) ne odmah pri lansiranju prve verzije, koja je ruku na srce tu samo da pokaže mišiće, ali kroz x mjeseci vrlo lako da da.

Držimo fige
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2017., 01:46   #23
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
AMD-u treba kartica koja će biti 5-10% jača od 1070, a ne da od RX480 do Vege nemaju ništa.
OK, neki kenjave kako RX480 stiže 1070 i za 9 godina će to biti to, ali sada se gleda. AMD ima konja i svakoj klasi osim u toj. R9 Fury ipak nije u toj klasi.

Znači nekakva Vega sa 8GB RAM-a sa cijenom od 3000-3400 kn bi pomela pod sa 1070, čak i da su u 5%.

Nego, ko tu koga vata sa imenima i istim prvim slovom:

Polaris - Pascal
Vega - Volta
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2017., 17:37   #24
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2017., 18:35   #25
thunderbird
Premijum AMDebil
Moj komp
 
thunderbird's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: jastrebarsko
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
...
Nego, ko tu koga vata sa imenima i istim prvim slovom:

Polaris - Pascal
Vega - Volta
Ako ćemo o kodnim imenima, zadnji puta kada je nevidija koristila prezime talijanskog znanstvenika kao kodno ime za chip, nije bilo dobro po nevidiju
__________________
X
thunderbird je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2017., 22:39   #26
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Bome djeluje kao značajan napredak u arhitekturi. To je nedvojbeno Q2 launch i čisto sumnjam da bude išlo pod 4xx seriju. To bude bila 5xx serija ili će amd nastaviti izdvajati high end pod drugim imenom (poput fury)


Citiraj:
That said, the "Vega" GPU architecture is perhaps the biggest change to AMD GPU design since its move to Graphics CoreNext almost five years ago. The company addressed various fundamental problems and bottlenecks affecting its GPUs. The first "Vega" processor will almost definitely be a high-performance enthusiast part that succeeds the "Fiji" silicon, which drove the Radeon R9 Fury series. The chip will be a multi-chip module with HBM2 memory on the package and will come with a revamped memory hierarchy that minimizes wasteful memory access.

At every stage of the rendering pipeline, AMD has made structural improvements that minimize wasted clock cycles, data fetches, and enable it to make the most out of the available memory bandwidth - of which there is plenty. The Next-Generation Compute Unit (NCU) features some huge changes with Rapid Packed Math, support for simpler 8-bit ops besides 16-bit (half-precision) ops introduced by "Polaris."

These and more make "Vega" a significantly newer assemblage of technology. Over the past few generations preceding "Polaris," AMD has only been making incremental changes to compute unit efficiency and minor updates to the front-end and render back-ends. "Vega" is a shakedown at every level of the GPU, and although the essential component hierarchy hasn't significantly changed, there isn't a single component on the chip that hasn't had a structural change that improves performance or efficiency.
AMD Vega GPU Pictured Up Close, Biggest FinFET GPU by RTG, Over 500mm2

Damn, ako me ne jebe logika i matematika, uspoređujući sve dosadašnje situacije ova gpu bi trebala prebacivati gtx 1080. I to dosta. Fury X vs 980Ti/titan x su bile oko 600mm2 na identičnom procesu, gtx 1080 ima 398mm, a slične amd & nvidia gpu iz ove generacije 480 & 1060 su 232mm & 200mm

Mada dosadašnje info doom gameplay gdje procjenjuju da malo prebacuje gtx 1080 u doomu ne sugeriraju tako nešto (značilo bi da je vjerojatno, barem u ovom stanju u prosjeku u dx11 ispod gtx 1080).

Inače - AMD Radeon FreeSync 2

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 05.01.2017. u 22:50.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2017., 18:45   #27
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Evo jos malo slideova i informacija o Vegi
http://videocardz.com/65521/amd-vega...lides-revealed
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2017., 18:58   #28
Brlja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 874
Meh. Sve mi se to čini da će bit neki lvl cjenovnog ranga 5k kunića. Mogu samo gledat.
Brlja je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2017., 19:11   #29
thunderbird
Premijum AMDebil
Moj komp
 
thunderbird's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: jastrebarsko
Postovi: 1,142
Za obične smrtnike će biti vega 11 kao mainstream derivat "prave" vege...
__________________
X
thunderbird je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2017., 20:49   #30
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Brlja Pregled postova
Meh. Sve mi se to čini da će bit neki lvl cjenovnog ranga 5k kunića. Mogu samo gledat.
Ne nužno, kao što sam ranije pisao - ako je ovo sljedeća generacija, te ako u prosjeku bude ispod gtx 1080 ili tu negdje, to bi značilo da nije u nivou ni ovogeneracijskog flagshipa (gtx 1080Ti, titan xp), a u sljedećoj generaciji bi išla onda još više "down the line" te bi mogla biti nekakva "gtx 580" recimo i "performance kategorija" od recimo 3000-3500kn. Postoji realna mogućnost za time. Također je izgledno da će vega arhitektura nekad kasnije ići i do nižih kategorija (što je natuknio i madboyev link)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na