Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.07.2022., 22:53   #62311
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Al ste ga nasrali. Ja sam prvi koji bi htio uci u auto i upalit ga, vozit,stati, ugasit i parkirat. Čak i ove dvije zadnje stavke bih preskočio, da radi automatski, da me ne ogrebe svaki majmun koji ne zna parkirat. Čak i prvu bih preskočio, neka mi prilikom ulaska kaže " dobar dan , Bruno kuda želite da vas odvezem, ili želite li osobno vozit". Jos da provjeravam gume i ulje, valjda to danas mora sve biti tip top automatski. Uopće niste vizionari. Bježte ča s PCE brzo na forum.hr
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2022., 23:10   #62312
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,157
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Pa za one koje ne znaju gume napumati i nije bolje od toga.
Slažem se da bi ljudi trebali više znati o svojim vozilima i njihovom održavanju jer to može biti i pitanje sigurnosti, ali ne treba pretjerivati u kenjanju po prosječnom vozaču. Da nema takvih kome bi mogli pametovati?
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.07.2022., 23:14   #62313
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Al ste ga nasrali. Ja sam prvi koji bi htio uci u auto i upalit ga, vozit,stati, ugasit i parkirat. Čak i ove dvije zadnje stavke bih preskočio, da radi automatski, da me ne ogrebe svaki majmun koji ne zna parkirat. Čak i prvu bih preskočio, neka mi prilikom ulaska kaže " dobar dan , Bruno kuda želite da vas odvezem, ili želite li osobno vozit". Jos da provjeravam gume i ulje, valjda to danas mora sve biti tip top automatski. Uopće niste vizionari. Bježte ča s PCE brzo na forum.hr

Evo i ja citam i sve pogledujem gore na kojem sam forumu. Pa evo moj BMW nema sipku za ulje nego mi pokazuje na displayu razinu ulja. Sad bih trebao plakati jer ne mogu isprljati ruke? Tlak i temperaturu guma mi isto tako pokazuje na displayu i to mi je super jer ne moram stajati na benzinsku i prljati ruke koje bih onda morao prati u smrdljivom WC-u na istoj.
Da se razumijemo, ja vise volim sarafiti nego voziti. Sarafljenje oko motora i auta mi je omiljeni hobi i gotovo da sam u slobodno vrijeme vise u garazi nego doma, ali te neke gluposti mi stvarno nisu gust raditi i bas mi je drago sto su automatizirane i tako olaksane.
A sto se tice voznje... Za 2 tjedna mi pocinje godisnji. Zlo mi dodje kad skontam da cu morati 1350km u jednom smjeru voziti vec prvi dan i nesto manje u povratku. Da barem Tesla usavrsi ovaj auto pilot ili kako se vec zove, ne bih previse razmisljao da ju kupim samo da ne moram ja voziti.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 00:00   #62314
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
To što su izbacili šipku za kontrolu razine ulja je nešto najretardiranije ikad
Isto kao i temperaturu rashladne tekućine
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 00:04   #62315
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Da barem Tesla usavrsi ovaj auto pilot ili kako se vec zove, ne bih previse razmisljao da ju kupim samo da ne moram ja voziti.
Nažalost ključni ljudi za daljnji razvoj tzv. FSD i Autopilot funkcionalnosti - polako, ali sigurno odlaze iz Tesle, tak da ko zna kaj bude na kraju iz svega ispalo.

Lako moguće da bude ovo još jedno dulje vrijeme u probnoj fazi, a za to vrijeme i konkurencija sa svojim rješenjima može realizirati varijaciju na temu.
Citiraj:
Tesla Autopilot chief to depart, adding to upheaval in executive ranks
Citiraj:
Tesla Inc.’s top artificial intelligence executive and a key figure behind its driver-assistance system Autopilot is leaving the electric-car maker after a months-long sabbatical. Andrej Karpathy, who joined Tesla in 2017, announced his departure in a series of tweets Wednesday. He was senior director of AI and led the Autopilot computer-vision team that’s tried for years to render the company’s cars capable of driving autonomously. The departure adds to a long line of turnover atop the Autopilot group, which has struggled to realize Elon Musk’s autonomous ambitions.

The chief executive officer raised billions of dollars in 2019 after telling Wall Street Tesla would have 1 million robotaxis on the road the following year. The shared network of driverless cars Musk described still doesn’t exist, and the systems Tesla markets as Autopilot and Full Self-Driving, or FSD, require fully attentive drivers to keep their hands on the wheel. The change in Tesla’s executive ranks also follows a move to scale back part of the Autopilot group. Last month, Tesla laid off roughly 200 data-annotation workers and closed an office in San Mateo, California.
Izvor: Bloomberg
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 00:15   #62316
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,158
koji oksimoron od posta ,"volim sarafit po dana u garazi ali sipka od ulja jebes to bolje da je nema"
nezz nhf ali stvarno su posebni ljudi koji voze bmw

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 00:39   #62317
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Posebni su oni koji ocjenjuju ljude po onom što voze...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 02:17   #62318
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 335
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
To što su izbacili šipku za kontrolu razine ulja je nešto najretardiranije ikad
Isto kao i temperaturu rashladne tekućine
Sipka ili pokazivac za razinu ulja, sat za temperaturu rashladne tekucine te lampica tlaka ulja bi trebale biti osnovne stvari svakog automobila bez obzira na cijenu.

Stara Mercedes A klasa nema sat temperature vec lampicu kad se pregrije, Yamaha motocikli nemaju lampicu tlaka ulja vec kad razina ulja opadne upali se crvena lampica dok Yamaha vanbrodski motori imaju
stitrek je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 06:33   #62319
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Uopće niste vizionari. Bježte ča s PCE brzo na forum.hr
Velika je razlika izmedu komocije i mogucnosti da si sam pomognes.

Kakv si ti to vizionar na pce jos na win 10? Sram te moze biti. Dizi 11icu ili seli na forum.hr
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 07:11   #62320
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Da barem Tesla usavrsi ovaj auto pilot ili kako se vec zove, ne bih previse razmisljao da ju kupim samo da ne moram ja voziti.
Kako stvari stoje, prije ce zvijezda iz Svabije u Europi to proganjati...

ali inace, bilo koji noviji auto sa L2(+) vozi po autoputu bez pardona. Meni je vec to bila ogromna razlika. Jest da i ja cekam da se legnem i probudim na drugoj strani, ali...
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.07.2022., 07:30   #62321
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Nije li onda ekonomičnije i logičnije putovati s vlakom?
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 08:09   #62322
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Evo i ja citam i sve pogledujem gore na kojem sam forumu. Pa evo moj BMW nema sipku za ulje nego mi pokazuje na displayu razinu ulja. Sad bih trebao plakati jer ne mogu isprljati ruke? Tlak i temperaturu guma mi isto tako pokazuje na displayu i to mi je super jer ne moram stajati na benzinsku i prljati ruke koje bih onda morao prati u smrdljivom WC-u na istoj.
Da se razumijemo, ja vise volim sarafiti nego voziti. Sarafljenje oko motora i auta mi je omiljeni hobi i gotovo da sam u slobodno vrijeme vise u garazi nego doma, ali te neke gluposti mi stvarno nisu gust raditi i bas mi je drago sto su automatizirane i tako olaksane.
A sto se tice voznje... Za 2 tjedna mi pocinje godisnji. Zlo mi dodje kad skontam da cu morati 1350km u jednom smjeru voziti vec prvi dan i nesto manje u povratku. Da barem Tesla usavrsi ovaj auto pilot ili kako se vec zove, ne bih previse razmisljao da ju kupim samo da ne moram ja voziti.
Ima šipku za ulje, znam iz prve ruke: https://m.youtube.com/watch?v=-Q7S7LT0I-s

A za vožnju, bar je s tim autom lagano gutati kilometre.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 08:21   #62323
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Ima šipku za ulje, znam iz prve ruke: https://m.youtube.com/watch?v=-Q7S7LT0I-s

A za vožnju, bar je s tim autom lagano gutati kilometre.
U pravu si, sad sam se sjetio da mi je ciko u servisu pokazivao razinu ulja na sipci nakon zamjene a ja sam odmahnuo rukom jer sam vec vidio na displayu da je u redu. Eto toliko me to zanimalo
Evo ne znam, koja je razlika izmedju toga da vidim na toj sipci razinu ulja i da pogledam graficki prikaz na ekranu? Ako cemo po tome, zasto testiramo memoriju sa memtestom ako vec mozemo razlemiti cipove sa keksa i pregledati ih unimerom? Ne znam, ja idem sebi olaksati te takve banalne stvari koje mi nisu zabavne za raditi. Mislim, sta bi trebalo biti zabavno u tome sto izvucem sipku od ulja i pogledam ju? Mozda se ovaj gore mrzitelj vlasnika BMW-a osjeca kao veliki strucnjak kad to napravi, ali je meni to bezveze i potpuno bespotrebno.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 08:23   #62324
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Evo i ja citam i sve pogledujem gore na kojem sam forumu. Pa evo moj BMW nema sipku za ulje nego mi pokazuje na displayu razinu ulja.
Cek, koji motor je kod tebe, trebo bi biti N57 ako se ne varam, koje godiste je auto? Moj je 2013 i ima sipku za ulje, zenin N47 je 2015 i isto ima sipku za ulje. Na beznicima su je bili izbacili a na dizelima je ostala jos neko vrijeme/par godina duze...

Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
To što su izbacili šipku za kontrolu razine ulja je nešto najretardiranije ikad
Isto kao i temperaturu rashladne tekućine
Definitvno glupost, kod mog punca je prije 7-8 godina na Mercedes C220CDI (modl eiz 2002-2003 godine) javilo na displayu da nema dosta ulja, sipke nema naravno, i nista, covjek digne poklopac i dospe 8-9 deci ulja. Sutradam pljusnulo pola litre ulja na intercooler crijevu van. Suma sumarum ulja je bilo dovoljno ali je senzor za mjerenja razine crko/nije radio dobro .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 26.07.2022. u 08:36.
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 08:33   #62325
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Cek, koji moteo rje kod tebe, trebo bi biti N57 ao s ene varam, koej godist eje auto? Moj je 2013 i ima sipku z aulje, zenin N47 je 2015 i isto ima sipku za ulje. Na beznicima su je bili izbacili a na dizelima je ostala jso neko vrijeme/par godian duze...



Definitvno glupost, kod mog punca je prije 7-8 godina na Mercedes C220CDI (modl eiz 2002-2003 godine) javilo na displayu da nema dosta ulja, sipke nema naravno, i nist acovjek digne poklopac i dospe 8-9 deci ulja. Sutradnam pljusnilo pola litre ulja na intercooler crijevu van. Suma sumarum ulja je bilo dovoljno ali je senzor za mjerenja razine crko/nije radio dobro .
Da, da, napisao sam gore da ima. Eto vidis sta ti je dobar auto, nisam mu u ove 3 godine sve skupa 5 puta otvorio haubu. Zadnji put prije 10 mjeseci kad me oborilo na tehnickom jer mi je istekao rok amortizerima haube pa sam ih morao na brzinu promijeniti.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 08:38   #62326
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Da, da, napisao sam gore da ima. Eto vidis sta ti je dobar auto, nisam mu u ove 3 godine sve skupa 5 puta otvorio haubu. Zadnji put prije 10 mjeseci kad me oborilo na tehnickom jer mi je istekao rok amortizerima haube pa sam ih morao na brzinu promijeniti.
Da kasno sam skuzio, ali nemoj se uzdati tolko u taj senzor (kad vec ima si sipku baci oko nekad) jer crknu ti senzori razine ulja ponekad, ja sam to mjenjao jos na e46 (benzincu) jer je crko (palio lampicu da nema ulja a ulja naranvo bilo dovoljno), bio je oko 1000 kn OEM u Tomicu izmjena i senzor razine ulja (prije 10ak godina)...
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 08:41   #62327
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
U pravu si, sad sam se sjetio da mi je ciko u servisu pokazivao razinu ulja na sipci nakon zamjene a ja sam odmahnuo rukom jer sam vec vidio na displayu da je u redu. Eto toliko me to zanimalo
Evo ne znam, koja je razlika izmedju toga da vidim na toj sipci razinu ulja i da pogledam graficki prikaz na ekranu? Ako cemo po tome, zasto testiramo memoriju sa memtestom ako vec mozemo razlemiti cipove sa keksa i pregledati ih unimerom? Ne znam, ja idem sebi olaksati te takve banalne stvari koje mi nisu zabavne za raditi. Mislim, sta bi trebalo biti zabavno u tome sto izvucem sipku od ulja i pogledam ju? Mozda se ovaj gore mrzitelj vlasnika BMW-a osjeca kao veliki strucnjak kad to napravi, ali je meni to bezveze i potpuno bespotrebno.
Mehanički failsafe. U 7 godina što vozim taj auto, šipku sam iskoristio jednom, kad se senzor zblesirao i nije pokazivao dobro.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 08:50   #62328
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Da, u pravu ste. Dobro je imati i tu backup soluciju, ali samo kao backup. Ovako kad mi padne na pamet provjeriti razinu ulja stvarno nemam potrebu otvarati haubu kad sve mogu rjesiti na tri klika. Ista stvar i sa tlakom u gumama.
Sa druge strane, nije mi problem rastaviti pola motora ili skutera da bih provjerio jesu li ventili jos ustimani iako nista nije ukazivalo na to da nisu
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 09:52   #62329
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Nego, tko je odgovoran kad auto bez šipke unutar garancije javi da mu fali ulja, ti dodaš i onda kad je već kasno se ispostavi da je bio problem u senzoru?
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 09:55   #62330
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Nego, tko je odgovoran kad auto bez šipke unutar garancije javi da mu fali ulja, ti dodaš i onda kad je već kasno se ispostavi da je bio problem u senzoru?
Probaj pogodit, imas jedan pokusaj .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 09:56   #62331
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Definitvno glupost, kod mog punca je prije 7-8 godina na Mercedes C220CDI (modl eiz 2002-2003 godine) javilo na displayu da nema dosta ulja, sipke nema naravno, i nista, covjek digne poklopac i dospe 8-9 deci ulja. Sutradam pljusnulo pola litre ulja na intercooler crijevu van. Suma sumarum ulja je bilo dovoljno ali je senzor za mjerenja razine crko/nije radio dobro .
Ma kako je to moguće? Pa ima senzor. Eh ti napredni sklopovi bez backup opcija manualnog pregledavanja.

Jasno da svi želimo senzore i naprednu tehnologiju ali ne mislim slijepo vjerovati istima. Da mi auto javi da nedostaje ulja prvo bi htio solo provjeriti da je tome zaista tako pa tek onda doliti.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 09:59   #62332
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Jasno da svi želimo senzore i naprednu tehnologiju ali ne mislim slijepo vjerovati istima. Da mi auto javi da nedostaje ulja prvo bi htio solo provjeriti da je tome zaista tako pa tek onda doliti.
Jasno ali kako provjeris kad nema sipke a auto se buni i na displaju javlja da fali ulja (u opisanom slucaju to se dogodilo), znaci "u panici" ces sipati ulja i nadati se da je senzor bio u pravu tj. da nece sutra izbit na svim brtvama .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 10:06   #62333
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Automobili

Nađeš na podu prvo odgovarajuću grančicu pa gurneš unutra…ili baciš kamenčić pa čekaš zvuk.

Možda stave šipku u subscription.

Nego Lewise…jesi skužio da se u Tyre Pressure monitoru preporučen tlak koji piše za prednje i zadnje gume mijenja ovisno o vanjskoj temperaturi.
Ne bih ni skužio da jučer nisam gledao, bio je topliji dan i za prednje je pisalo 2.9, zadnje 2.5.

Danas je hladnije i sad piše 2.8 i 2.4.

Na vratima piše 2.4 i 2.2

2.9 i 2.7 za ECO

I ajde sad ispravno napumpaj gume. Kome vjerovati
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 26.07.2022. u 10:20.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 10:38   #62334
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
Ma nek se j.... ja se drzim onoga sto pise na na stoku od vrata za dvoje i za petero u autu. Ako bi to radio po vanjskoj temp morao bi svakih par dana na benzu mjenjat tlakove. Kud imam razlicite gume/felge za zimu ljeto (19" i 20" na mom i 18" 17" na zeninom) jos da se zamaram i temperaturom, nepada mi napamet....

Kupio sam prije par godina kompresor za pumpanje za kuci da imam kad mjenjam gume/felge ljeto zima pa da mogu sve napumpat u garaz bez da idem do benzinske ...
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 10:52   #62335
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Jasno ali kako provjeris kad nema sipke a auto se buni i na displaju javlja da fali ulja (u opisanom slucaju to se dogodilo), znaci "u panici" ces sipati ulja i nadati se da je senzor bio u pravu tj. da nece sutra izbit na svim brtvama .
Jasno. Moj komentar je više išao ove napredne koji spominju forum.hr i smatraju uklanjanje opcija napretkom.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 11:06   #62336
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,086
Ja sam bil sretan ko malo djete dok sam saznal da Mazda i dalje ima dipstick za provjeru ulja u AT getribi. Ništ ne košta baciti oko (bar dok kupuješ rabljeni).

Zakaj senzorima ne bi vjerovao? Pa jer "lifetime" prema svim proizvođačima auta je 100 000km i\ili 5-10g pa sam poprilično siguran da niti ti senzori nisu puno bolje "dimenzionirani" da izdrže.

Mislim da sam negdje gledao za ZF getribe u Fordovima F150 - Ford ulje navodi lifetime, ZF prema nekom service manualu 8g\100 000km. Ekipa koja ga mjenja, nema probleme po x00 000km, dok ovi drugi imaju kukulele debelo prije 200 000km.
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 11:25   #62337
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
I dalje stoji da električni auti imaju 3 problema:

1. cijena
2. domet (sve manji problem, pogotovo za skuplje modele sa većim baterijama)
3. trajnost baterija (također sve manji problem kako se tehnologija poboljšava, već današnje baterije su solidno napredovale u odnosu na prije par godina, a i većina proizvođača daje 7 do 10 godina garancije da će baterija imati > 80% kapaciteta u tom trajanju)

Ali sviđali vam se el. auti ili ne, nitko ne može osporiti da se količina potrošnih dijelova/tekućina solidno smanjila: ulje za motor, filter ulja, svjećice, mjenjač, ulje mjenjača, kvačilo, auspuh...

Kužim da neki vole petljati i šarafiti po autu što je više moguće, i super ako vas to veseli, ali bome znam da većini ljudi sve ovo neće faliti

EDIT - e da, a zbog regenerativnog kočenja ćeš i kočnice i pakne mjenjati pitaj boga kad
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585

Zadnje izmijenjeno od: Igorr. 26.07.2022. u 12:04.
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 12:05   #62338
Tumor
prof.dr. gospodar svemira
Moj komp
 
Tumor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 382
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
…jesi skužio da se u Tyre Pressure monitoru preporučen tlak koji piše za prednje i zadnje gume mijenja ovisno o vanjskoj temperaturi...
Meni na autu (Astra) senzori ne pokazuju preporuceni nego trenutni tlak.
Ali da - poprilicno se mijenja ovisno o temperaturi i bitno je da pokazuje isto koliko je preporuceni kada su gume hladne (npr. odmah nakon paljenja auta ujutro).
Ali u voznji se mijenja, pa npr. ljeti kod voznje autocestom pri cemu se gume posteno zagriju tlak zna skociti i za 0,3-0,4 bara samo tako.

Moze biti da BMW ima neki dodatno napredniji sustav, pa mjeri i temperaturu zraka i sukladno tome mijenja preporuceni tlak. Pa moze biti da tih "vrucih" 2.9 i 2.5 je preracinato na trenutnu temperaturu i da onda kada se ohlade gume padne na preporucenih 2,4 i 2,2
__________________
If you are not paranoid you don't have enough information
Tumor je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 12:09   #62339
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
I dalje stoji da električni auti imaju 3 problema:

1. cijena
2. domet (sve manji problem, pogotovo za skuplje modele sa većim baterijama)
3. trajnost baterija (također sve manji problem kako se tehnologija poboljšava, već današnje baterije su solidno napredovale u odnosu na prije par godina, a i većina proizvođača daje 7 do 10 godina garancije da će baterija imati > 80% kapaciteta u tom trajanju)

Ali sviđali vam se el. auti ili ne, nitko ne može osporiti da se količina potrošnih dijelova/tekućina solidno smanjila: ulje za motor, filter ulja, svjećice, mjenjač, ulje mjenjača, kvačilo, auspuh...

Kužim da neki vole petljati i šarafiti po autu što je više moguće, i super ako vas to veseli, ali bome znam da većini ljudi sve ovo neće faliti

EDIT - e da, a zbog regenerativnog kočenja ćeš i kočnice i pakne mjenjati pitaj boga kad

Ne veseli me elektricna buducnost da budem iskren. Prolazeci autom kroz Finsku, Svedsku i Dansku, fakat sam se nagledao dovoljno guzvi na punionicama, iako ih stvarno ima na svakom koraku uz cestu (svako bolje odmaraliste uz benzinsku ima i po 8+ punionica, 300 kW punionice nisu bila rijetkost etc.) al ono, mi smo znali obaviti tankanje na natrpanoj benzinskoj, sjest u krcat restoran i pojesti, okupat se u jezeru i krenut dalje, a ekipa u Teslama bi i dalje sjedila u autu i cekala u redu jer ono... nema da izvuces broj ili nesto, ko je tamo u trenutku kad se netko isteka, taj se usteka
Gledati to na civilizarom zapadu je bilo dosta zabavno.
Al ok, sa druge strane mi je u Nizozemskoj auto bacilo check engine light nakon sto sam natankao za 2.50 EUR po litri pa krenuli random misfire kaze lik "a sta si ti, za 2.50 po litri ocekivao premium... prodji 100tinjak kilometara, pa dotoci 100tku do vrha..." lol.

Uz sva sranja koja su mi se izdesavala, toliko sam zahvalan da imam 2 sposobne ruke i auto sa minimalnom kolicinom elektronike
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 12:19   #62340
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor GoGzS Pregled postova
... al ono, mi smo znali obaviti tankanje na natrpanoj benzinskoj, sjest u krcat restoran i pojesti, okupat se u jezeru i krenut dalje, a ekipa u Teslama bi i dalje sjedila u autu i cekala u redu jer ono... nema da izvuces broj ili nesto, ko je tamo u trenutku kad se netko isteka, taj se usteka ...
Ma naravno, daleko smo mi još od toga da je idealna situacija sa brojem punionica (znam da ti se činilo da ih "ima svugdje", ali i dalje je to dosta manje nego broj benzinskih) a i brzina punjenja još nije gdje treba biti (tek najnoviji modeli podržavaju 10-80% u 15-20min, i to pod uvjetom da je punjač dovoljno jak).

Ali ide to sve skupa naprijed, povećava se broj punionica, sve su jači punjači, tehnologija u autima podržava sve brže punjenje...

No slažem se, ako si netko tko se dosta vozi na dugim relacijama, i dalje je ICE bolji izbor.
Za srednje relacije, a kamoli ako solidno voziš po gradu (a da ne spominjem ako imaš u kući ili garaži od zgrade svoj punjač) - već sad je el. auto vrhunska stvar.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na