Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.08.2022., 14:36   #43231
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Paaa, najjednostavniji nacin ti je da maknes prednji mjenjac i evo ti 1x, a najkompliciranije bi ti bilo zamijeniti zenu .
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2022., 14:56   #43232
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,912
Citiraj:
Autor Nik Pregled postova
Paaa, najjednostavniji nacin ti je da maknes prednji mjenjac i evo ti 1x
U tom slučaju čak ima izbor hoće li joj ostavit veći ili manji ring
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je online   Reply With Quote
Staro 14.08.2022., 16:45   #43233
asibulj
Misanthrope
Moj komp
 
asibulj's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Neumünster
Postovi: 568
Biciklizam - savjeti za kupnju, popravci, dogovori za vožnje i ostalo

Citiraj:
Autor Nik Pregled postova
Paaa, najjednostavniji nacin ti je da maknes prednji mjenjac i evo ti 1x, a najkompliciranije bi ti bilo zamijeniti zenu .

Probat ćemo s ovom prvom opcijom.

Citiraj:
Autor Mr.Ex.President Pregled postova
U tom slučaju čak ima izbor hoće li joj ostavit veći ili manji ring

Ostavit ćemo veći iako sam ju već navikao na manje stvari 😁. Ionako je kod nas sve ravno.
__________________
x230
asibulj je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2022., 12:56   #43234
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Trek FX3

Prvo da napišem da sam dodao i drugu plastičnu zip vezicu, i time je buka kablova unutar cijevi potpuno nestala. Dakle, prva vezica priteže dva kabla međusobno na gornjem izlazu iz cijevi, a druga na donjem izlazu iz cijevi priteže hidraulični kabel za cijev kostura odmah iza središnjeg dijela pogona.

Jače pritezanje hidraulične kočnice je izgleda pomoglo. 5-6 vožnji od oko 1.5-2 sata je prošlo od zadnjeg centriranja i više nije došlo ni do najmanjeg neželjenog kontakta rotora i pakne.
Usput sam skužio da jedan mali dio rotora mora da malo strši, zakrivljen, jer taj isti dio prvi inače dolazi u kontakt....a i taj rotor se lako da poravnati, tako da se i time budem pozabavio kad budem jednog dana opet morao odšarafiti kočioni sklop, centrirati ili očistiti kočnicu.

SJEDALO
Defaultan sic mi je relativno udoban, ali malo širok i težak, pa sam se igrao sa naručivanjem karbonskog sica preko aliexpressa.....i zajeb.
107 grama težak i meni nekako ipak rubnih 140 mm širine, ali fora je u tome da sam sjedio na karbonu, baš nikakav materijal nema preko.
Prvih sat vremena vožnje na njemu mi se činilo ok, a onda je počela nelagoda kakvu mi ni jedan sic još nije priuštio. Btw.nikad ne nosim biciklističke hlačice.....probat cu ga mijenjat sa nekim serviserom, za praktički bilo kakav drugi sic....

To je ono kad potpuno nasjedneš na komentare da su tvrdi sicevi u dugim vožnjama udobniji nego meki sicevi, sa raznih foruma i recimo ove reddit teme (prvi top koment):
https://www.reddit.com/r/cycling/com...ance_rides_an/

Ok, imao sam i jedan meki sic, također nije bio baš udoban za dužu vožnju....
Ubuduce tražim širinu 155mm, i da ne bude baš golo, ni premekano debelo.

Zadnje izmijenjeno od: Ari. 16.08.2022. u 13:03.
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2022., 15:07   #43235
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Da, koji si točno uzeo?

I ja imam neki sa Aliexpresa karbonski od 100g, ali je uzak (125mm) a mislim da bi mi odgovarao malo širi

Prilično sam siguran da tvrdi karbonski sic nije zamišljen za korištenje bez biciklističkih hlačica
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2022., 16:18   #43236
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Da, koji si točno uzeo?

I ja imam neki sa Aliexpresa karbonski od 100g, ali je uzak (125mm) a mislim da bi mi odgovarao malo širi

Prilično sam siguran da tvrdi karbonski sic nije zamišljen za korištenje bez biciklističkih hlačica

Na aliexpressu su neki predugi linkovi, pa evo slike sica i pedala koje sam naručio, sa nazivima:
https://postimg.cc/8JkTV8cx
Evo i direktan link: https://www.aliexpress.com/item/3300...1f261802HXTFw0



Zadnji dio sica liči na simbol srca, ima dvije izbušene rupice na tom samom kraju. Izvagao sam ga, 107 grama, izmjerio širinu od 140mm, znači par milimetara manje od specificirane. Može se izabrati sjajnu ili mat verziju, ja sam uzeo mat. Recenzije kupaca su odlične (po drugim Aliexpress trgovinama)....inače serviser mi je jučer ponudio dva rabljena sica kao zamjenu za ovog, jedan je bio preuzak, a drugi dosta potrošen, izlizan, uz rubove i do spužve...uzeo sam ovog drugog, ali sam ga odmah doma bacio u smeće...nisam baš tip od internet prodaja, zamjena, pakiranja, slanja poštom i sl., nemam volje za to.

btw. Da, vjerovatno bi uz biciklističke hlače bio ok.


Mislim da ću nastaviti koristiti sic koji je došao sa biciklom, Bontrager Nebula H1. Eventualno nekada ciljam isprobati još onu kopiju hvaljenog Specialized Power-a, 155mm, koja je u više verzija i na aliju jedan od najpopularnijih siceva. Ima ih u karbonskim verzijama oko 220kn i običnih na oko 120 kn.
Bontrager Verse Comp mi je neki kandidat, ali je već za moje pojmove skup sic, 460 kn.



Što se tiče pedala, htio sam naći neke koje nemaju preoštre niti vijke sa navojem. Lagane, i da se odlično vrte.

Znam da je sa alija kupovati pedale malo riskantno, jer su pedale ipak dosta osjetljivije i kompleksnije od siceva...
Ipak, našao sam i na youtube više recenzija i pohvala za te Promend R67 pedale. 20$. Pa rekoh, da probam, prvi i zadnji put naručiti pedale iz kine, ako me ove iznevjere....stigle su mi jučer, ali ih nisam još stavio.
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2022., 17:36   #43237
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Znaci vi kupujete siceve sirine od - do, oliti od djeteta - do guzate Brazilke i nadate se da cete pogoditi koji vam pase, bez da ste prethodno ustanovili tocnu sirinu zdjelicnih kostiju i tako eliminirali barem jedan, a poprilicno bitan, parametar kojeg ne treba pogadjati.

Tek kad ste sigurni koju sirinu trebate traziti, i dalje nije izgledno da cete tek tako naci adekvatan sic, a ovako na pamet ko corava koka - jos i manje.
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2022., 18:27   #43238
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Meni je ovaj za guzatu brazilku, širine sica 165 ili 170mm, ispao za sada najudobniji, i šta ćemo sad ?


Znam za to mjerenje sjednih kostiju, ali me ne opterećuje. Svaki sic od tih ukupno 5-6 u cijelom životu, mi je bio dovoljno dobar, voziv, (osim ovog karbonskog bez ikakve navlake), i vozio sam ih godinama. Da je imao neki materijal preko, i tih njegovih 140mm bi mi bilo dobro.
Nisam izbirljiv po pitanju sica, niti ih stalno mijenjam. Nisam profi da moram pogoditi savršenu širinu i oblik sica, već samo da mi je prolazan.


Ipak za komplet udobnost vožnje utječu i podešavanje visine sica, udaljenost sica od volana, kut nagnutosti sica itd.


Sad sam u ''fazi bicikla'', intenzivno isprobavam, čitam i učim svašta nešto na tu temu, pa možda uzmem i još jedan sic (iako mi nije neka potreba), i taj sic će mi skoro sigurno biti dovoljno dobar.
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2022., 09:06   #43239
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor Nik Pregled postova
Znaci vi kupujete siceve sirine od - do, oliti od djeteta - do guzate Brazilke i nadate se da cete pogoditi koji vam pase, bez da ste prethodno ustanovili tocnu sirinu zdjelicnih kostiju i tako eliminirali barem jedan, a poprilicno bitan, parametar kojeg ne treba pogadjati.

Tek kad ste sigurni koju sirinu trebate traziti, i dalje nije izgledno da cete tek tako naci adekvatan sic, a ovako na pamet ko corava koka - jos i manje.
Znamo otprilike kolika nam je guza, sad fajn-tjunamo

Probao sam ovaj Giant Approach širine 145mm i feeling je bio kao da sam u fotelji nakon ovog mog, tako da bar znam što trebam tražiti, ugrubo

Ovi short-nose modeli bi se čine kao super stvar.

https://www.giant-bicycles.com/hr/approach
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2022., 09:15   #43240
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,691
Citiraj:
Autor Nik Pregled postova
Znaci vi kupujete siceve sirine od - do, oliti od djeteta - do guzate Brazilke i nadate se da cete pogoditi koji vam pase, bez da ste prethodno ustanovili tocnu sirinu zdjelicnih kostiju i tako eliminirali barem jedan, a poprilicno bitan, parametar kojeg ne treba pogadjati.

Tek kad ste sigurni koju sirinu trebate traziti, i dalje nije izgledno da cete tek tako naci adekvatan sic, a ovako na pamet ko corava koka - jos i manje.
je. a to bum izmjeril kak - krojačkim metrom? stolarskim metrom? il ić u pedantni i pro-bike shop koji ima samo u ZG?

i meni je najudobniji medicus "wide big booty-ass" sic. jer teško da mogu skinut 20kg kako bi bio ka oni tuur-de-france "dječaci" od 60 kg pa da mogu na te koščate fensi racing siceve ...
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2022., 09:34   #43241
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Postoji sistem sa kartonom, mislim da je bas tu netko sa foruma opisao postupak, i ako me sjecanje dobro sluzi karton se prije sjedanja malo mavlazi vodom/rasprsivacem tako da lakse ostane otisak kostiju.

I kad se dobije otisak, biraj s cime ces izmjeriti razmak, od sredine do sredine otiska.
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2022., 09:36   #43242
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
https://hincapie.com/ride-with-us/st...e-saddle-size/

prvi link na guglu, ako vec nemozes u pedantni shop
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2022., 15:59   #43243
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Ipak, danas sam par puta izmjerio razmak sjednih kostiju, 13cm. Dosta više od prosjeka, tako da će dobro poslužiti taj podatak, trebam svakako izbjegavati uže siceve. Ispod 150mm nikako, pogotovo zato jer imam malo uspravniji stav sjednja u vožnji. Našao sam gdje sam zapisao, kad sam zadnji puta to mjerio, malo drugačijom metodom, također mi je bilo došlo 13cm.

U ovom videu (naštimano vrijeme) slikovito pokazuju koliko centimetara treba dodati ovisno kako najčešće sjedite u vožnji (ja sam najbliže ovome gdje piše +3cm):

https://youtu.be/B94mvr3mQec?t=450

Samo mislim da je lik krivo rekao, da tu cifru treba dodati sa svake strane sica (ispada duplo) ? Rekao bih da je u pitanju to da se ukupno pridodaje ta određena zapisana dužina.


Ovdje kažu da se pridodaje 25-30mm ukupno:
https://www.bikeradar.com/advice/buy...e-best-saddle/
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2022., 18:30   #43244
rams
80286
Moj komp
 
rams's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Dingolfing, DE
Postovi: 1,722
Ajde mala pomoc, izludjuje me zenin bajk na kojem je Sram SX 1x12 mjenjac.

Uvijek u nekoj brzini malo kao da preskace ili skljoca, sto sam do sada sve napravio,
sve pocistio naravno i na novo nauljio,
pa sam komplet otpustio sajlu mjenjaca i sve na novo nastimao,
limit screwsi su nastimani,
B tension je nastiman,
quick release na kotacu je propisno stegnut,
sa barrel adjusterom se mogu tri dana igrat i kad dobijem da dobro radi brzo pocne opet zezat.

Sto sam primjetio, sam mjenjac se moze rukom dosta lagano klimati iako je svugde dobro stegnut, jos sam primjetio da se kompletna kazeta mrvicu "klima". Da li je to sve normalno ili je jednostavno SX toliko smece od mjenjaca i da kupim NX?

Evo link na jedan video gdje sam pokusao snimiti kako se kazeta klima, nju sam skinuo i ponovo slozio i stegnuo, ali nema promijene, eventualno da je freehub klimav, ali i lezajeve sam isto provjerio i sve je u redu....

https://mega.nz/file/JItwmDqZ#VGGeCM...PxqzHxbTwP5euk
__________________
rams je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2022., 05:31   #43245
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Nažalost SX je teški shit, barem što se tiće mjenjača. Plastično tijelo i već tvornički ima luft na glavnom vijku i ostalim zglobovima. Oni od početka ne rade kako treba i s vremenom bude sve gore i gore. Definitivno je preporuka uzeti ozbiljniji mjenjač a moja preporuka ti je da se protegneš na GX jer je neznatno skuplji od NX-a a daleko bolji. Što se tiće micanja kazete to je do lufta u freehubu i to je dosta čest slučaj na entry level glavčinama. Nekada se to može riješiti sa rastavljanjem freehuba i micanjem tanke podloške da se barem smanji taj luft na minimum. Samo pazi ako to budeš radio, freehub u sebi ima oko 50-ak sitnih kuglica i tlaka je to raditi.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2022., 08:41   #43246
rams
80286
Moj komp
 
rams's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Dingolfing, DE
Postovi: 1,722
Cak gledam dosta po internetu da moze ici gore i Shimano zadnji mjenjac, na primjer SLX je odlican, a povoljan, plus na Shimanu mi se kvacilo vise svidja. Ako se ovo ne rjesi mozda cu kombinirati.

Freehub jedino nisam rastavio jer znam da je tlaka, vidjeti cu jos, ali hvala na odgovoru.
__________________
rams je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2022., 08:54   #43247
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Citiraj:
Autor SaleFFS Pregled postova
Nažalost SX je teški shit, barem što se tiće mjenjača. Plastično tijelo i već tvornički ima luft na glavnom vijku i ostalim zglobovima. Oni od početka ne rade kako treba i s vremenom bude sve gore.
yup, počeo me laganini zajebavati. Doduše isključivo u 10oj brzini
škljoca tu i tam se desi kao da "preskoči" brzinu.

Iako redovno čistim, podmazujem. Nije mi baš deal-breaker,
ali tu i tam me nasekira
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2022., 10:47   #43248
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Nigdje ne mogu pronaći - je li po novom zakonu potrebno imati kacigu na biciklu za ljude starije od 18 godina ?

Nešto sam čitao članke još kad je bio u nacrtu prijedlog zakona, ali nisam našao ništa nakon što je zakon postao važeći.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2022., 11:12   #43249
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
ostaje odredba da je kaciga obavezna za vozače bicikla mlađe od 16 godina, a dodatno su ubacili obavezu nošenja kacige na osobnim prijevoznim sredstvima, odnosno električnim romobilima te djeci mlađoj od 16 godina koja nisu vozači bicikla, nego se voze u sjedalici.
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2022., 11:13   #43250
G.ost
Premium
Moj komp
 
G.ost's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb / Malešnica
Postovi: 185
ne, zakonom kacige obavezne mlađima od 16 godina, a ostalima ovisno o tome koliko vole svoju glavu
G.ost je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2022., 11:22   #43251
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Hvala, znači ostalo je samo slovo na papiru. Mali uvijek ima kacigu, bio na mom ili svom biciklu, a ja sam na 50%, iako ću vjerojatno radi njega počet stalno nositi kacigu čisto kao primjer/uzor.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2022., 11:32   #43252
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
G.ost - novi zakon je na snazi od 30.07.2022. pa pogledaj članak 114., stavke 1, 2 i 4.

https://www.zakon.hr/z/78/Zakon-o-si...eta-na-cestama
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2022., 11:58   #43253
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Hvala, znači ostalo je samo slovo na papiru. Mali uvijek ima kacigu, bio na mom ili svom biciklu, a ja sam na 50%, iako ću vjerojatno radi njega počet stalno nositi kacigu čisto kao primjer/uzor.
Meni je to već polako prešlo u naviku. Ne nosim ju jedino
kada idem do lokalnog birca, pizzerije, dućana ( sve mi je u krugu od 200m ).
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2022., 12:02   #43254
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Yep, za takve stvari najčešće imam kramu od bicikla. No obzirom da sam auto prestao voziti već dulje vrijeme, bicikl mi je sve češći odabir jer sam s njime najbrži. A imam staru kacigu doma, koja je svoje već dala na brdu, ali za grad će biti odlična i dalje.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2022., 15:22   #43255
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
https://bilogravel.bike/

Ako je netko raspoložen za rekreativnu Gravel utrku po Bilogori, ima još do sutra za prijavit se

Meni je ovo prva utrka u životu

Uzeli smo ovu srednju turu od 60km i 1000NM
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2022., 23:45   #43256
Staromodan
Premium
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: .
Postovi: 172
- "Imas mali bicikl!"
- "No shit, Sherlock!"

Ponovno sam se poceo vozikati nakon nekoliko tjedana pauze. U medjuvremenu sam nabavio drugi cvrsci bicikl. Na proslom se savila cijev od sica (ispocetka sam sjedio, sad stojim dok vozim), a i poceo je skripati kad sam vjezbao skakanje.

Ima li u hr za kupiti kvalitetne jako debele vanjske gume za dirt jump (20") ili to treba narucivati izvana? Predpostavljam da je ovo drugo.
Staromodan je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2022., 12:46   #43257
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Šta kažete na osmo action 3 i gopro 11 ?
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2022., 14:02   #43258
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
GoPro 11 najbolja akcijska kamera na trzistu
DJI Osmo Action 3 best buy akcijska kamera na trzistu

GoPro 11 definitivno ima bolju i detaljniju sliku, zivlje i vise boja (vecu rezolucija, vise MP i 10bit boju)

Action 3 ima prednji ekran osjetljiv na dodir, mogucnost okomite montaze, magnetski QR kao Action 2 (sto mi je IMHO mrak jer se u sekundi prebaci izmedju dvaju prihvata, nema onog odsarafljivanja vijka), dulje trajanje baterije i brze punjenje iste, ide dublje pod vodu i trpi nize temperature, te se izgleda i teze pregrijava

Razlika osnovnog paketa DJI (2800kn) i GoProa (4550kn) u cijeni je poprilicna, s time da kod DJI nesto u tom paketu i dobijes a kod GoPro - figu.

Dan prije nego su lansirali obje prodao sam svoju Osmo Action 1 i sad cekam da postane dostupna trojka i buduce filmice snimat cu s njom. Ja dileme nemam
11-ica je bila dostupna odmah po lansiranju u HR ducanima.

Zadnje izmijenjeno od: Nik. 16.09.2022. u 14:12.
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2022., 14:31   #43259
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Citiraj:
Autor Nik Pregled postova
GoPro 11 najbolja akcijska kamera na trzistu
DJI Osmo Action 3 best buy akcijska kamera na trzistu

GoPro 11 definitivno ima bolju i detaljniju sliku, zivlje i vise boja (vecu rezolucija, vise MP i 10bit boju)

Action 3 ima prednji ekran osjetljiv na dodir, mogucnost okomite montaze, magnetski QR kao Action 2 (sto mi je IMHO mrak jer se u sekundi prebaci izmedju dvaju prihvata, nema onog odsarafljivanja vijka), dulje trajanje baterije i brze punjenje iste, ide dublje pod vodu i trpi nize temperature, te se izgleda i teze pregrijava

Razlika osnovnog paketa DJI (2800kn) i GoProa (4550kn) u cijeni je poprilicna, s time da kod DJI nesto u tom paketu i dobijes a kod GoPro - figu.

Dan prije nego su lansirali obje prodao sam svoju Osmo Action 1 i sad cekam da postane dostupna trojka i buduce filmice snimat cu s njom. Ja dileme nemam
11-ica je bila dostupna odmah po lansiranju u HR ducanima.
Vidio sam tvoju neki dan na njuškalu išao sam malo gledati da li ih uopće ima, meni je kvaliteta slike na tvojoj bila super na novoj može samo biti bolja. gopro se ni ne isplati uzimati kod nas eventualno preko njihove stranice, gdje u najskupljem bundle-u sad 11ica izađe 3400kn uz popust na pretplatu. ( kolega uzeo ), ja nekako naginjem na dji, čekam da par youtubera izbace neki video kakva je kvaliteta videa i stabilizacije u enduro vožnjama. A bundle od dji-a za 2800 je fakat čudo.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2022., 14:53   #43260
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Pa ja mijenjam kameru samo zato jer hocu siri kut snimanja, sto trojka i nudi, cijenom me je bas iznenadila, mislio sam da ce biti skuplja, a kad ono niza startna cijena i od Action 2.

U principu obje kamere nisu ponudile nista spektakularno u odnosu na prethodni model, Action 3 nije nista drugo doli prepakirana i malo poboljsana Action 2 - po nizoj cijeni. Di ces bolje.

GoPro 10 se pak brzo pregrije, i ona je sad zanimljiva alternativa kad se pojavio nasljednik.
https://www.youtube.com/watch?v=KDlWxLY0NE0

Imas vec testova obje kamere koliko hoces, pa cak i usporednih.
Nik je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na