Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.08.2022., 20:26   #7381
Staromodan
Premium
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: .
Postovi: 172
U vrijeme kada sam kupovao, novi unbuffered ecc je cijenom bio jednak kao novi non-ecc. Registrirane su bile preskupe, a uz nju treba i takva ploca, a uz to ide i skuplji procesor u usporedbi sa desktop verzijama. Ovdje je bilo osim nabave odgovarajuce ploce i procesora, samo zezancija namjestanja na maticnoj. Na nekima se ta opcija vidjela tek kada se stavila takva memorija unutra. Postojala je i razlika jel samo podrzava i radi kao obicna ili je pravi ecc. U takvim kombinacijama se tada mogao sloziti jako jeftin server.

p.s. sad kad zmukljari to procitaju odmah ce ici u nabavu i dizati cijene, kao da ce im to netko kupovati u sadasnje vrijeme...
Staromodan je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2022., 00:27   #7382
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Obzirom na poveći broj postova vezano za optičke uređaje, zaslužili su i svoju temu (BTC lovers rejoice ), pa se kod idućeg takvog slobodno zaletite na novu - http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=313727. Prebačeno je 100+ postova, a bude još...

Trekkie DriverCD također izdvojen u drugu temu da se ne izgubi u gomili postova...

Podsjećam da za retro HW/SW imamo čitav jedan podforum, pa ako mislite da imate materijala za temu i mislite da će potaknuti diskusiju, svakako ste dobrodošli da to i napravite

U suprotnom će se vrijedni postovi izgubiti u moru postova ove teme, što je šteta. Znam da ste većina vas navikli da istresate ovdje, i to je ok, no ne bi bilo loše da se napravi barem ugruba kategorizacija tipova postova koji idu u nju. Recimo jedna tema u kojoj ćete pisati samo o novim ulovima hardveraja s tržnice, njuške, aukcija, ebaya itd... Roy, Overclock i stef su tu glavni contenderi...
A svakako bih izdvojio postove nekih vaših buildova, a možete to početi i raditi sami u novim temama. Recimo Trekkie ima dovoljno materijala za svoje Addisone, stef za svoje s754 konfe itd



P.S. radi povećeg broja slika u temi, prilikom citiranja/odgovaranja na postove forumaša, molimo vas da iz citata uklonite slike i ostavite samo tekst, kako velike slike ne bi nepotrebno duplale.

Tnx!

Zadnje izmijenjeno od: Razer. 15.08.2022. u 00:33.
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2022., 00:39   #7383
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Staromodan Pregled postova
U vrijeme kada sam kupovao, novi unbuffered ecc je cijenom bio jednak kao novi non-ecc. Registrirane su bile preskupe, a uz nju treba i takva ploca, a uz to ide i skuplji procesor u usporedbi sa desktop verzijama. Ovdje je bilo osim nabave odgovarajuce ploce i procesora, samo zezancija namjestanja na maticnoj. Na nekima se ta opcija vidjela tek kada se stavila takva memorija unutra. Postojala je i razlika jel samo podrzava i radi kao obicna ili je pravi ecc. U takvim kombinacijama se tada mogao sloziti jako jeftin server.

p.s. sad kad zmukljari to procitaju odmah ce ici u nabavu i dizati cijene, kao da ce im to netko kupovati u sadasnje vrijeme...
Dizati cijene čemu? Na Ebayu npr ECC UDIMM memorija je opako skupa već dulje vrijeme

Npr

https://www.ebay.de/itm/393616406256


16gb module koje sam trebao za homelab bolje da ne spominjem

https://www.priceblaze.com/mt18kdf2g72az-1g6.html
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2022., 11:55   #7384
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Ima li netko službenu (provjereno dobru) instalaciju Windows ME?

Treba mi za nov projektić:



Jedan all-in-one circa 2003./2004.:
* ClawHammer 3400+
* Asus K8V SE Deluxe
* 1GB KHX TCCD
* Gainward FX5900XT
* Audigy2 ZS
* IDE HDD
* Chieftec case
* Seasonic 450G napajanje


Cilj je vidjeti kak to klapa u multi-boot okruženju (XP, ME) + nGlide emulacija. Uglavnom za pre-DX9 naslove.

Case lijepo izgleda izvana, ali je blagi užas za cable management. Ne mislim se truditi više od ovog na slici .
stef je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2022., 13:17   #7385
dbL
Premium
 
dbL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2020
Lokacija: Osijek
Postovi: 243
Nemoj ME bogati… kad se sjetim zlo mi dodje, stavi 98/xp


Sent from my iPhone using Tapatalk
dbL je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2022., 14:04   #7386
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
ME je radio vrlo ok kad bi se obradio sa nLiteom
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2022., 14:12   #7387
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Bas sam pogledao par videa od Phila i LGR-a, pa reko idem probat. Postoji i sluzbeni SP iz 2004. 98SE je isto polu-proizvod, tak da ....
stef je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2022., 14:50   #7388
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
Obzirom na poveći broj postova vezano za optičke uređaje, zaslužili su i svoju temu (BTC lovers rejoice ), pa se kod idućeg takvog slobodno zaletite na novu - http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=313727. Prebačeno je 100+ postova, a bude još...
No divno, još tema za pratiti ... već ionako nemam vremena gledati tko mi (i gdje) piše

Šalu na stranu, zvuči OK. Ono što me na ovom sustavu foruma nervira je to da nema sustav informiranja/alarmiranja, kad netko odgovori na tvoj post i/ili te spomene. Recimo, kao TechPowerUp forum koji koristi XenForo Ltd. Jer ovo (u većini slučaja) završi tako da ne vidim ili ne odgovorim nekome tko me je nešto pitao, i samo se prebacim na "zadnji post", pogotovo kad sam u gužvi.

Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
Trekkie DriverCD također izdvojen u drugu temu da se ne izgubi u gomili postova...
Svaka čast, ne mogu vjerovati da si je netko dao truda za ovo... DriverCD link sam ubacio reda-radi (ionako sam ga napravio za privatne potrebe) i da budem iskren nisam mislio da bude puno interesa. Puno hvala

Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
Podsjećam da za retro HW/SW imamo čitav jedan podforum, pa ako mislite da imate materijala za temu i mislite da će potaknuti diskusiju, svakako ste dobrodošli da to i napravite
Sve stoji, ali moram priznati da ne vidim poantu. Recimo, na TPU forumu imaju "Nostalgični Hardver Klub", i tamo se priča o svemu što je staro, nostalgično, i/ili za čime je ekipa nekad "slinila". Pa sam zato uvijek povlačio paralelu sa ovom temom ovdje i vidio ih kao istu stvar, ali na različitim forumima.

Bojim se samo da ako previše razvodnimo rasprave, diskusije budu bile "razasute", odnosno da više ne budem znao gdje sam pričao o BTCovima na primjer, gdje o Adi monitorima, a gdje o Adisonu u kojem se nalazi BTC, i koji je spojen na Adi monitor ... kužiš sada o čemu pričam?

Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
U suprotnom će se vrijedni postovi izgubiti u moru postova ove teme, što je šteta. Znam da ste većina vas navikli da istresate ovdje, i to je ok, no ne bi bilo loše da se napravi barem ugruba kategorizacija tipova postova koji idu u nju. Recimo jedna tema u kojoj ćete pisati samo o novim ulovima hardveraja s tržnice, njuške, aukcija, ebaya itd... Roy, Overclock i stef su tu glavni contenderi...
Ne razumijem ... ako ekipa nabavlja stari hardver (za kojim se slinilo), ne pripada li onda taj materijal ovdje u ovu temu?

Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
A svakako bih izdvojio postove nekih vaših buildova, a možete to početi i raditi sami u novim temama. Recimo Trekkie ima dovoljno materijala za svoje Addisone, stef za svoje s754 konfe itd
Hehe, ja bih vrlo rado pričao i pričao o Adisonima, ali glavno pitanje nije to da li bih ja pisao, već da li bi to itko od vas čitao?

Citiraj:
Autor dbL Pregled postova
Nemoj ME bogati… kad se sjetim zlo mi dodje, stavi 98/xp


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kao netko tko je godinama koristio WinME, mogu potvrditi da uopće nisu toliko loši koliko se o njima priča(lo). Evo, imam WinME na jednoj retro konfi koja mi je na stolu. Istina, postoje neki manji "problemi", gluposti koje me s vremena na vrijeme znaju zasmetati ali nisam se čak trudio ni istalirati servisne pakete i kojekakve zakrpe ... što mislim da govori samo za sebe
  Reply With Quote
Staro 15.08.2022., 16:15   #7389
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Nisam znao da postoji Creative front panel HD Audio adapter, možda još nekome bude interesantno:
https://www.ebay.com/sch/i.html?_fro...1&LH_PrefLoc=2
stef je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2022., 16:22   #7390
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Sjecam se ko jucer kad je WinMe izasel u lokalnoj distribuciji i odmah umirovil 98SE, prvo kaj se primjetilo je osjetno brzi boot time, i to mi je tada bilo jako bitno iz nekog razloga. Sami winsi su bili responzivniji, fluidniji i opci dojam je bil da sve radi brže, cak je ST:Armada radila primjetno bolje (više FPS i manje stekanja kod vecih bitki).

Kaj se stabilnosti tice, Me se rušil isto ko i 98SE, 2-3 puta tjedno kod mene.... dok se nisu lagano tweakli, onda je BSOD pal na 2-3 puta mjesecno, pa i manje. Niti jedan update nije bil instaliran, svega 1 ili 2 zakrpe + obavezni tweakovi. S tim da sam ja konstatno nesto instaliraval, testiral pa brisal, moj komp je bil ujedno i HW test rig, tak da se OS dobro napatil s promjenama drivera i SWa.

Onda je po WinME uglavnom pljuvala ekipa koja nije znala ni drivere instalirati kak treba (pogotovo VIA4IN1 ), a nesposobni su obicno glasni i spremni na rant....

Izbjegavati ME nema nikakvog smisla, radi odlicno kao period correct OS, a ja ga nisam mical do sredine 2003., kad je novi HW osjetno bolje radil s XP-om kojeg su tad konacno skrpali. Imam 2-3 konfe koje vrte ME isto ko i moj komp prije 20g... 0 problema.

Ak se po nekom MS OS-u mora pljuvati, ima daleko boljih kandidata ^^
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2022., 16:46   #7391
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
@Roy, @Overclock
Kaj vi tvikate na Me?
stef je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2022., 19:19   #7392
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
@Roy, @Overclock
Kaj vi tvikate na Me?
98lite
https://www.litepc.com/

Ne znam kad sam zadnji put to radio, znam da je bilo obavezno izbacivanje IE koji su tada gurali kao dio OSa i još ponečega.
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2022., 19:26   #7393
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,336
@stef > 98SE ili Win2000/XP...ME zaobidi u sirokom luku.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2022., 20:10   #7394
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Šalu na stranu, zvuči OK. Ono što me na ovom sustavu foruma nervira je to da nema sustav informiranja/alarmiranja, kad netko odgovori na tvoj post i/ili te spomene. Recimo, kao TechPowerUp forum koji koristi XenForo Ltd. Jer ovo (u većini slučaja) završi tako da ne vidim ili ne odgovorim nekome tko me je nešto pitao, i samo se prebacim na "zadnji post", pogotovo kad sam u gužvi.
Tako je kako je. Trenutni forum engine ima svoja ograničenja.

Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Svaka čast, ne mogu vjerovati da si je netko dao truda za ovo... DriverCD link sam ubacio reda-radi (ionako sam ga napravio za privatne potrebe) i da budem iskren nisam mislio da bude puno interesa. Puno hvala
Molim. Upravo je to poanta koju ti želim pokazati. Da su ti postovi ostali tamo gdje si ih napisao, vjeruj mi, svi bi zaboravili na to. A ovako će i neki lurkeri koji se kasnije registriraju i slično, lakše naići na te postove kada su izdvojeni u zasebnu temu.

Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Sve stoji, ali moram priznati da ne vidim poantu. Recimo, na TPU forumu imaju "Nostalgični Hardver Klub", i tamo se priča o svemu što je staro, nostalgično, i/ili za čime je ekipa nekad "slinila". Pa sam zato uvijek povlačio paralelu sa ovom temom ovdje i vidio ih kao istu stvar, ali na različitim forumima.
Forumaši su tražili podforum - http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=309300. I dobili su ga. Sad imaš Nostalgični Hardver Klub u obliku podforuma - koristi tu opciju, i cijeni ju. Jer se podforumi ne otvaraju svaki dan.

Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Bojim se samo da ako previše razvodnimo rasprave, diskusije budu bile "razasute", odnosno da više ne budem znao gdje sam pričao o BTCovima na primjer, gdje o Adi monitorima, a gdje o Adisonu u kojem se nalazi BTC, i koji je spojen na Adi monitor ... kužiš sada o čemu pričam?
Kužim. Preživjet ćeš, a i prilagodi se malo. Najlakše je trpati sve u jednu temu. Ako želimo imati forum vrijedan posjećivanja, onda se svi skupa moramo malo potruditi. Ne treba biti 50 tema, može biti 3. Ne bude svaka od njih aktivna, i nema ih 100, kao što je to podforum Igre. Ako se ljudi tamo mogu snaći, budeš i ti.

Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Ne razumijem ... ako ekipa nabavlja stari hardver (za kojim se slinilo), ne pripada li onda taj materijal ovdje u ovu temu?
Pripada i u temu i podforum. Nemoj se držat naslova ko pijan plota.

Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Hehe, ja bih vrlo rado pričao i pričao o Adisonima, ali glavno pitanje nije to da li bih ja pisao, već da li bi to itko od vas čitao?
Probaj pa vidi. Čitat će ju isto kao što čitaju postove ovdje. Razlika je što će kad netko otvori podforum lakše vidjeti nešto o Adisonima u jednoj odvojenoj temi. Nikome se neda listati 10-15-20-50 stranica unazad. Isto kao što se nije niti meni dok sam jučer prebacivao postove stotine postova. Ali sam to napravio radi zajednice. Kužiš?


Na kraju krajeva, meni je tak svejedno hoćete li slijediti ove smjernice ili ne. Ja ovdje gledam da ono što napišete danas-sutra lakše bude izvađeno "iz naftalina". A to se napravi lakše u obliku teme, nego u obliku par postova unutar teme od 900 stranica. Ako je vama svejedno, i meni je


I da, ne moraš, tj nemoj odgovarati na ovaj post. Ako ti je jasno, onda ti je jasno, ako nije, niti neće. Ajmo dalje.

Zadnje izmijenjeno od: Razer. 15.08.2022. u 20:16.
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2022., 21:31   #7395
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Nego da se vratim natrag na temu... Imao sam ovih zadnjih nekoliko dana glavobolju sa Asus matičnom.

Model P4B, vjerojatno zvuči poznato jer sam je spominjao nekoliko puta, riječ je o S478 ploči koja "govori", odnosno ima BIOS sa dodatnim Voice čipom koji glasovno izgovara POST poruke i statuse. Cijela se stvar naravno može ugasiti za one kojima takva opcija smeta, ali meni je uvijek bilo fora.

Nažalost, ovoj mojoj je nešto krenulo naopako od godina (i godina) stajanja u ormaru. Prvo sam joj stavio novo napajanje, pa prelemio sve kondiće, pa probao druge kartice/RAM/IDE kabele i pogone ... ali ništa. Naime, sve radi OK, POSTa bez problema i krenu Windowsi (ili instalacija istih), da bi se mašina iznenada srušila i resetirala. I tako opet, i opet ... bez kraja. Trebalo mi je vremena ali sam skužio da je problem vezan za Secondary Slave ATA/IDE kanal. Kad ga se pozove i kad treba kopirati podatke sa njega na Primary Master (ili kad Windowsi jednostavno detektiraju CD medije u optičkim pogonima), Asus-ica se sruši. Da li netko ovdje u temi možda zna više o tome, i/ili je imao sličnu situaciju?

Ploča više nije kod mene, proslijedio sam je kolegi @Overclock-u da se sa njom igra ili iskoristi za dijelove, naime gore je cca 120kn novih kondića, što Panasonic što onih jeftinijih, pa je bilo šteta odbaciti ploču zbog takvog kvara, iako meni osobno (u takvom stanju, i sa takvim kvarom) nažalost ne koristi. Mašina u kojoj se nalazila ima 4 ATA pogona (HDD/ZIP/DVD/CD-RW) i moram imati oba kanala full ispravna.

I da, znam da sam mogao staviti eksterni PCI kontroler (možda kolega još uvijek može, i to riješi cijeli problem?) ali želim sve napraviti "by the book"
  Reply With Quote
Staro 15.08.2022., 22:34   #7396
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
@Stef Također imaš moj glas za Me, ja nedavno probao na jednom starijem lapu i ostao ugodno iznenađen. Davnih dana nisam mogao vidjet Me žive, ali baš kao i ti vidio sam par videa u kojima su ljudi očekivali strahote a na kraju je sve radilo od prve bez problema pa odlucio da testiram. Btw na tom pacjentu/lapu je vec prije bio w98, nisam primjetio neke bitne razlike osim kaj ME UI djeluje malo popeglanije u odnosu na 98icu, particioniranje kod instalacije je jednostavnije, uglavnom popeglana 98ica u novom pakiranju. Kaj se tice gaminga sve kaj nije htjelo raditi na XPu i tražilo je w98 je uredno radilo i na Me. Nglide ludorije included
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2022., 23:15   #7397
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
@Roy, @Overclock
Kaj vi tvikate na Me?
Vidjesmo se, ali da ponovim i tu, za sve koji se boje Millennium (Falcona) ^^

Nejdem u detalje, lako se googlaju:
Prva i osnovna stvar je odmah nakon instalacije ugasiti System restore, izvor vecine BSOD-ova.
Druga jako bitna stvar je defragmenter, win defrag je loš, besplatne (a i crackane) alternative su radile puno bolji posao. Sjecam se samo O&O defrag-a, a bilo ih je par koji su odlicno radili u to doba. Onda je bilo obavezno defragmentirati jednom/dva put tjedno, a za retro konfu vjerujem da ne treba tak cesto

Ja sam gasil hibernaciju, gasil vizualne piydarije od winsa, cesto poduplal pagefile i prebacil ga s (C: ) na (D: ), oTuneUp.exe, system.ini tweaks (tu trebam pogledati šalabahter, ima dobrog i lošeg, ovisno o HW...). Bila su i 2 bitna security update-a vezana za HTML i Javu, ali to je danas nebitno. Ima toga jos...

Trebal bi na svjeze sloziti jedan sistem da se prisjetim, pa napraviti guide. (ili šerati .img, samo mi treba slobodnog vremena kojeg nemam :/ )
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2022., 07:00   #7398
sfc_PsychQ
Retro hardware fan
Moj komp
 
sfc_PsychQ's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2022
Lokacija: Osijek
Postovi: 89
ja definitvno isto preferiram me, nikakvih problema nemam.
prvenstveno jer me podrzava neke dodatne stvari.

postoje likovi koji su napravili doslovce service packove za win98 i me (naravno unofficial) koji ti stweekaju vecinu stvari da se ne moras zajebavat

https://www.mdgx.com/web.htm
sfc_PsychQ je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2022., 07:04   #7399
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Izbjegavam te unofficial service packove ... na kraju dobiješ Me patcheve u 98se. Instaliram ciljano nekoliko stvari na 98se i to je to.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2022., 10:32   #7400
sfc_PsychQ
Retro hardware fan
Moj komp
 
sfc_PsychQ's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2022
Lokacija: Osijek
Postovi: 89
čak i kada su ti os-evi bili aktualni uvijek sam preferirao me prije 98ice, na 98ici je dovoljno da si hard resetao komp pa da ti kod reboota fali neki sys file, pa se jebi ispočetka.
sfc_PsychQ je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2022., 11:18   #7401
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Sve je do iskustva i znanja, šta se i kako "smije" napraviti,
održavao sam kako sebi tako i xy tuđih kompova, nijednom se nije os rasuo,
tada sam znao iz DOS - a popraviti šta je trebalo u win ili sys ini,
na isti način se rješavalo nedostatak / manjak sys file a i to je bilo rijetko,
uglavnom bi se to desilo greškom install procedure ili je korisnik neš na silu prekinuo / shebo ...

Restore point nisam gasio ali je tek u XP - u donekle profunkcionirao.

Tadašnji standardni "borbeni komplet" je sadržavao NC (Norton Commander) i Norton Utility > https://en.wikipedia.org/wiki/Norton_Utilities
NDD i Speed Disk ...

Kasnije se za krpanje prešlo na Win Live (kad takav pojam još nije bio opće poznat) sa BartPE, pa Reatogo pa kasnije Win7PESE i WIN10PESE "projekti".
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2022., 10:27   #7402
electro
Premium
Moj komp
 
electro's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zapresic
Postovi: 687
Stigla nova -stara abit is7 (nažalost nije c)
sad treba nači neki top cpu pošto je unutra 2,26
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	20220816_125452 (2) (2).jpg‎
Views:	149
Size:	307.3 kB
ID:	25393  
__________________
electro je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2022., 11:21   #7403
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Drago mi je da je zavrsila na PCe

Cemu trositi pare na CPU? 2.4 ili 2.8GHz northwood nasviraj na 3.6GHz i deri po cemu hoces iz te ere. Po meni top cpu ima smisla za top kombinacije, recimo u kombinaciji s ic7 max2.
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2022., 15:48   #7404
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Evo jedne od onih situacija na koju sam upozorio kolegu Razer-a... Post je o optici, ali u sklopu cijele konfe ... a ne samo optičkih pogona kao njih samih, pa ga budem podijelio. Ako želite pročitati sve, skoknite do druge teme pa vidite o čemu je riječ

Naime, NAPOKON sam odlučio nadograditi svoj Adison "StarGate" i počastiti ga novom optikom. BTC 40X je zamijenjen modelom od 44X, najbržim iz XH (Hitachi) serije, dok je drndavi Plextor zamijenjen modernim BTCom, 52x32x52 snimačem. Sve radi odlično, i nitko sretniji od mene

Evo kako je izgledalo prije...


...a kako poslije!


I bez brige ljudi, Plextor ide u nove avanture kod kolege @Kristijan1 kojem sam mu ga obećao još prije pola godine, pa je sad (napokon) i vrijeme da ga dobije. Inače, riječ je o PX-W1610TA modelu iz 2001. godine, zadnjem Plextoru kojeg sam si ostavio sve do danas.

Zato od danas i službeno (na vaš užas) prelazim na "BTC" i njihove uređaje budem ugrađivao (i koristio) u svim Adisonima koje imam i/ili koje budem sastavio

Više o BTCovima, ali i Plextoru OVDJE
  Reply With Quote
Staro 17.08.2022., 22:50   #7405
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,942
Windows ME je kao Renault Laguna II. Katastrofa proizvod koji se stalno kvari i šteka. S vremenom su neke stvari popeglali ali to i dalje nije to. Niti jedno niti drugo nitko ne želi taknuti osim nekih koji su zagrizli i ne žele pustiti.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2022., 01:03   #7406
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Stari hardware za kojim se slinilo

Nikad s ME nisam imao problema kao s 98/98SE.

Svi strojevi koje sam tad imao i u to doba slagao su radili bolje i pouzdanije nego na starijim verzijama.

Možda je do kombinacije hardvera koji je imao bolje drivere, ali apsolutno nijedan problem nisam imao da je bio vezan konkretno uz ME.

Mislim da je tad uveden task manager kod pritiska ctrl+alt+del i to je već bila stvar zbog koje se nisam vraćao nazad. Ako je i došlo do problema da je nešto od softvera zajebavalo, riješilo se kroz task manager, a ne restartom (na 98/98SE je ista kombinacija tipki radila restart a task manager koji je tad postojao i dizao se naredbom je rijetko kad uspio nešto riješiti)
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2022., 18:09   #7407
Chuxonja
Pajcek
Moj komp
 
Chuxonja's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 935
Malo sam zagrebo u AMD tabor sa kramom u zadnje vrijeme pa je par selektivnih itema isplivalo tu i tam, potencijalno vrijedno nekog builda skupa. Proc došo uparen sa ovim boardom, očekivo sam nekaj novije poput Phenoma nutra, a ne X2 6000+ Windsor. Still, valja i ovo probat upregnut pa vidjet kolko vuče Šteta da su keksi samo od gigu.

__________________


CPU: i7 4790 @4.3 GHz + Scythe Ninja 3
MBO: ROG Maximus VII Ranger
RAM: 2x8GB Hyperx Fury 1866MHz
GPU: 2x XFX R9 280 3G BOOST
ODD: LG GH24NS70
SSD: Kingston HyperX Fury 240GB
HDD: WD Purple 1TB
PSU: FSP Hyper 700W
CASE: Antec 1200
OS: Windows 10 Pro



CPU: i5 4690k @4.5 GHz + Raijintek Themis
MBO: ASRock Z87 Pro3
RAM: 4x4GB Corsair Vengeance 1600MHz
GPU: Intel HD Graphics 4600
SND: Creative X-Fi Xtreme Music + 5.25 Front panel
ODD: LG GH24NS70
SSD: Kingston HyperX Savage 240GB
PSU: Corsair TX 650W
CASE: Zalman Z3 Plus
OS: Windows 10 Pro



CPU: Xeon X5675 lapped + Arctic Freezer A30
MBO: Gigabyte GA-X58A-UD7
RAM: 3x2GB Corsair XMS3 1600MHz
GPU: Gigabyte HD 5450 1024MB
SSD: Corsair Force GT 120GB
HDD1: Toshiba P300 2TB
HDD2: Hitachi DeskStar 2TB
HDD3: Hitachi DeskStar 2TB
HDD4: WD Green 2TB
HDD5: WD Red 2TB
HDD6: WD Purple 4TB
PSU: Corsair CX 600M
CASE: Chieftec Bravo
OS: Windows 10 Pro



CPU: Xeon E5450 @3.0 GHz + Xigmatek Achilles
MBO: Asus P5Q SE/R
RAM: 2x2GB G.Skill 1000MHz + 2x2GB KingMax 800MHz
GPU: PoV Geforce GTX 550Ti 1024MB
FDD: Samsung SFD-321B 3.5"
ODD: LITEON iHAS124
SSD: Kingston SSDNow V300 120GB
HDD1: Maxtor DiamondMax 21 250GB
HDD2: Seagate Barracuda 7200.8 250GB
HDD3: Maxtor DiamondMax 20 80GB PATA
PSU: Fortron Blue Storm II 500W
CASE: Antec Sonata
OS: Windows 10 Pro + Windows Server 2012

LINK



CPU: Athlon 64 X2 6000+ @3.3 GHz + Zalman CNPS7000C-Cu
MBO: Epox EP-AF550 Pro/G
RAM: 2x1GB OCZ Platinum 800 + 2x1GB OCZ Gold 800MHz
GPU: Sapphire HD 4850 1024MB
FDD: Alps DF354H 3.5"
ODD: LG GH22LP20
HDD: Maxtor DiamondMax 21 250GB
PSU: Levicom VP450B.BL
CASE: Xilence X1
OS: Windows 7 Pro

LINK



CPU: Pentium 4 3.00E @3.3 GHz + Zalman CNPS7000B-Cu
MBO: ASRock P4V88
RAM: 2x1GB Kingston 400MHz + 2x512MB Kingmax 400
GPU: Gainward 7600GT 256MB AGP
SND: Sound Blaster Live! 5.1 SB0100
FDD1: TEAC FD-235HF 3.5"
FDD2: TEAC FD-55GFR 5.25"
ODD1: Pioneer DVD-106S Slot Loader
ODD2: Pioneer DVR-112DBK
HDD1: Seagate Barracuda 7200.9 160GB
HDD2: Seagate Barracuda 7200.7 80GB
HDD3: Hitachi DeskStar 80GB SATA
PSU: Enlight 400W
CASE: Chieftec Dragon
OS: Windows XP SP3

LINK



*work in progress*
CPU: Athlon XP 3200+
MBO: Matsonic MS8177C
RAM: 2x1GB Kingston 400MHz
GPU: Ati 9800 Pro 128MB
>FDD: Samsung SFD-321B 3.5"
ODD1: Aopen DVD-9632 Slot Loader
ODD2: Pioneer DVR-107D
>HDD1: HDD 150GB
>PSU: Powermax 450W
>CASE: vulgaris kanta
OS: Windows XP SP3



CPU: Pemtium MMX 233
MBO: Vtech VIB804DS
RAM: 2x32MB SDRAM
GPU: ATi AIW 3D Rage Pro
SND: Sound Blaster 16
FDD1: Mitsumi D359T5 3.5"
FDD2: Mitsumi D509V2 5.25"
ZIP: Iomega Z100ATAPI
ODD: Mitsumi CRMC-FX400
HDD: Seagate U4 6.4GB
PSU: DTK PTP-2008 200W
CASE: ES-COM AT case
OS: Windows 98SE + Dos 6.22

LINK



Dell Inspiron 5370
13.3" 1920x1080
CPU: i5 8250U
RAM: 2x8gb Hynix 3200MHz
NVME: KingDian 256GB
OS: Windows 10



Lenovo ThinkPad x250 + Pro Dock
12.5" 1366x786
CPU: i5 5300U
RAM: 1x8gb DDR3
SSD: Xishuo XS870-128GB
HDD: Seagate 500GB
OS: Windows 10 Pro


Dobri trgovci: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
Živi bili pa umrli!
Chuxonja je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2022., 11:45   #7408
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Taman za neku over-powered XP mašinu. . S tim procom bi išla neka HD4850 ili 8800GTS 512.

Ja se igram i dalje s ClawHammer makinom. FX5900XT se pokazala kao usko grlo za proc, čak i u nGlide situacijama, tako da je stavljena primjerenija GeForce 6800 (MSI NX6800-TD128):
.

Kartica na sebi ima stock hladnjak od valjda pola kile bakra i vent je još uvijek tih (2 moda rada). U tihom modu se kreće u intervalu 43°- 58°C (idle-load). I naravno, otključava se do kraja i kloka ko blesava .
FX5900XT je više za neki Tualatin build.

Zadnje izmijenjeno od: stef. 24.08.2022. u 11:52.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2022., 12:28   #7409
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Cpu hladnjak je sad crna ovca medju svim tim fancy komponentama ^^

Thermalright XP-120 ili Alpha PAL-8150 ili SP97 su primjerena egzotika

Alphe vrebam jako dugo, rijetke su ko powerleap adapteri, 0 komada nabavljeno...

BTW, tražim žuti kingmax ddr1 i 8800 gt/gtx, ak ima ko viška za prihvatljivu svotu ili kakav trade.
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2022., 12:40   #7410
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Freezer64 je period-correct ... molim lijepo . Ovo što si ti nabrojao je nemoguće naći.
Imam ja jedan stick zlatnog s crvenim BGA čipovima, mislim 256MB. Donesem ti.
stef je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na