Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.06.2022., 09:47   #9121
gothfr34k
Premium
 
gothfr34k's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 63
Molim za savjet.

Kupljen aparat za kavu u Sancta Domenici 26.05. radio je jedan dan dok smo isprobavali vrste kave itd.
Drugi dan greška. Uputili me u servis. Tamo ga "popravili" 6.6. Ja podigao uređaj 9.6.

Radio je opet dan i pol. Imali goste napravljeno u međuvremenu jedno 6 kava jučer. Dan prije možda dvije.

Danas opet ne radi. Ista greška, zrak u sistemu. I sad me opet šalju na servis!

Moje pitanje je koliko puta će me jebat po servisima, uređaj jedva da radi!

Npr. opet poprave dođem doma radi jedan dan, i što? Opet na servis? Do kad? Kakva imam prava za zamjenu uređaja?
gothfr34k je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2022., 10:28   #9122
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Nakon 3
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2022., 10:49   #9123
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 648
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Nakon 3
To nigdje ne pise u zakonu.
Greska je uopce novi proizvod nositi po servisima i puno udruga za zastitu potrosaca to ni ne savjetuje.
Savjetuje se da se treba pozvati na materijalni nedostatak, a ne garanciju i treba odma traziti novi artikl od trgovca.

Citiraj:
Ukoliko neposredno nakon kupnje uočite nedostatke, preporučljivo je da se pozovete na materijalnu odgovornost, a ne na jamstvo. Na taj način možete ostvariti pravo na reklamaciju i odmah dobiti novi proizvod. U protivnom, ako se pozovete na garanciju, trgovac može poslati isporučeni proizvod na servis koji može prebaciti odgovornost za kvar na vas.
https://www.tportal.hr/biznis/clanak...20191018/print
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2022., 11:39   #9124
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Zakon kaže:

Ukoliko trgovac ne može popraviti proizvod u razumnom roku ili isporučiti zamjenski, možete tražiti sniženje cijene ili povrat novca.

U slučaju kvara proizvoda pod garancijom, unutar garantnog roka možete tražiti:

Popravak stvari (ako nije moguće popraviti, onda zamjenu stvari) u razumnom vremenskom roku;

Ako trgovac ne izvrši u razumnom roku popravak ili zamjenu stvari potrošač ima pravo na raskid ugora (povrat novaca) ili po svom odabiru sniženje cijene proizvoda.U slučaju kvara proizvoda pod garancijom, unutar garantnog roka možete tražiti:

Popravak stvari (ako nije moguće popraviti, onda zamjenu stvari) u razumnom vremenskom roku;

Ako trgovac ne izvrši u razumnom roku popravak ili zamjenu stvari potrošač ima pravo na raskid ugora (povrat novaca) ili po svom odabiru sniženje cijene proizvoda.

po nekoj logici bi morao barem još jedno na servis

i onda ako ne poprave kako spada, tražiti povrat love ili novi uređaj.
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2022., 18:09   #9125
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
To nigdje ne pise u zakonu.
Greska je uopce novi proizvod nositi po servisima i puno udruga za zastitu potrosaca to ni ne savjetuje.
Savjetuje se da se treba pozvati na materijalni nedostatak, a ne garanciju i treba odma traziti novi artikl od trgovca.



https://www.tportal.hr/biznis/clanak...20191018/print
Samo treba paziti na vremensko razdoblje, jer do 6 mjeseci dokaz nedostatka je na trgovcu, a nakon toga na kupcu.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2022., 18:50   #9126
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Znam da ne piše al se uglavnom ne opiru nakon 3

Uz spominjanje inspektorata prolazi sve S druge strane, strogo tehnički, da li je materijalni nedostatak to sto je nesto pokvareno?
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2022., 19:02   #9127
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Znam da ne piše al se uglavnom ne opiru nakon 3

Uz spominjanje inspektorata prolazi sve S druge strane, strogo tehnički, da li je materijalni nedostatak to sto je nesto pokvareno?
Da, jer nema funkcionalnost.


(1) Nedostatak postoji:
1) ako stvar ne odgovara opisu, vrsti, količini i kvaliteti odnosno nema funkcionalnost, kompatibilnost, interoperabilnost i druge značajke kako je utvrđeno ugovorom o kupoprodaji,
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2022., 12:34   #9128
gothfr34k
Premium
 
gothfr34k's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 63
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Znam da ne piše al se uglavnom ne opiru nakon 3

Uz spominjanje inspektorata prolazi sve S druge strane, strogo tehnički, da li je materijalni nedostatak to sto je nesto pokvareno?
Idem danas odnesti drugi put na servis. Koga da spomenem da ih malo potaknem da znaju što slijedi ako opet ne bude radio? Udrugom potrošača? kojim inspektoratom? Odvjetnikom? Iskreno ako me budu jebali nakon ovoga a ne bude radilo, nemam problema potrošiti novce na odvjetnika makar me vise koštalo od proizvoda, samo zato što su mi digli tlak, samo da jebeno skockaju i daju mi novi uređaj.
gothfr34k je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2022., 12:46   #9129
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Ma ne moraš s odvjetnikom, uglavnom svi omekane nakon prijave na mingo.
Lijepo nazovi trgovinu di si uzeo, opiši situaciju i traži zamjenu. Ako se opiru, reci da ćeš potražiti drugo mišljenje od inspektorata. Ovo je uglavnom dovoljno.

Ako kenjare i dalje, prijava na: http://prijava.mingo.hr/CD/prijava.jsp


S tim da to sve s trgovinom rješavaš, servis ti je tu nemoćan i nema veze s ničim.



Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Da, jer nema funkcionalnost.


(1) Nedostatak postoji:
1) ako stvar ne odgovara opisu, vrsti, količini i kvaliteti odnosno nema funkcionalnost, kompatibilnost, interoperabilnost i druge značajke kako je utvrđeno ugovorom o kupoprodaji,

Dobro za znati.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2022., 15:39   #9130
gothfr34k
Premium
 
gothfr34k's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 63
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ma ne moraš s odvjetnikom, uglavnom svi omekane nakon prijave na mingo.
Lijepo nazovi trgovinu di si uzeo, opiši situaciju i traži zamjenu. Ako se opiru, reci da ćeš potražiti drugo mišljenje od inspektorata. Ovo je uglavnom dovoljno.

Ako kenjare i dalje, prijava na: http://prijava.mingo.hr/CD/prijava.jsp


S tim da to sve s trgovinom rješavaš, servis ti je tu nemoćan i nema veze s ničim.






Dobro za znati.
Zahvaljujem na odgovoru! Evo došao sam sada iz servisa. Prijavim ja kvar, drugi put kao, jedva aparat za kavu radi. Na kraju reko teoretski, ako bude opet isto da se obratim trgovini di sam kupio? Kaže ona ne. Oni nemaju ništa s tim. Uredaj se popravlja dok je u jamstvu. Reko molim? Da da kao, ali budemo vidjeli šta direktor kaže. Reko onda ću se obratiti Philipsu i tražit mišljenje inspektorata. Nene, ne morate još ništa vidjecemo s direktorom. Ma reko ok, reko sam i ovako idući put. Ništa šuti dalje.

Ne kužim zašto oni odlučuju a ne Sancta Domenica di sam kupio uređaj.

Budemo vidjeli pa javim razvoj događaja.
gothfr34k je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2022., 15:51   #9131
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Apsolutno ti je krivo rekla. Ti nemas nista sa servisom vec sa trgovinom di si kupio uređaj. Znaci ako se dogodi jos jedanput, ljepo ga nosi u trgovinu i zatrazi novi/povrat love. Ako nejde onda ovo sto ti je Puppo reko sa prijavom inspektoratu.

Kakvih sve ljudi ima, to je cudo jedno, sad bi ti trebao njima svaki tjedan nositi aparat na popravak, kako da ne.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2022., 12:33   #9132
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,635
A jesu ti bubnuli žig od servisa u servisnu knjižicu ????


Naravno od tog dana ti ide i nova garancija ...


Ako imaš 3. žig u knjižici, trk u trgovinu i ili da vrate pare ili novi aparat ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2022., 18:41   #9133
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Situacija sljedeća: 31.3.2021. kupljen pisač Epson, rikavela uvlakivač papira, neće povući papir. Kad sam ga kupio trebao je online popuniti obrazac za produljenje garancije na 3 godine, no nikako nisam uspijevao, neka greška na stranici mi nije dozvoljavala, svaki put error, na kraju sam se obratio Epson Europe jer ovi naši nisu znali gdje je problem, vamo tamo nije bilo odgovora i ja iskreno zaboravio na to.

I danas idem direkt prijaviti kvar u Eurotrade koji je ovlašteni servis i uvoznik da bi mi rekli da je redovito jamstvo godinu dana... pogledam na jamstveni kutiji, kad ono stvarno piše 12 mjeseci jamstva. Ok, moja greška, nisam ni čitao, pretpostavio sam da je redovno 2 godine plus onda ovo produljenje na 3, a na kraju ispalo s 1 na 3.

E sad, kako uopće po EU zakonu može proizvod imati samo godinu jamstva, a druga stvar je što je njima bila usrana stranica i što ja nisam mogao napraviti produljenje jamstva zbog njihove greške, poslao sam im i screenshotove (srećom imam to sačuvano) gdje prijavljujem tu nemogućnost i gdje se žalim i njima i Epson Europe da bi dobio maltene generički odgovor od servisa:

Poštovani,

provjerom smo ustanovili da za Vaš pisač Epson L3151, serijski broj: X7GR128176, nije registrirano produljeno jamstvo (screenshot u prilogu). Isto možete i sami provjeriti na https://warrantycheck.epson.eu

Nažalost nije moguće nikako naknadno registrirati produljeno jamstvo, jer je prošlo više od godinu dana od dana kupnje.

Možemo ponuditi samo vanjamstveni popravak uz naplatu.


Da li bi mogao nekako istjerati ovo pa vašem mišljenju, pogotovo ovo sa samo godinu dana jamstva?
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2022., 19:11   #9134
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,454
zar nije default 2 godine jamstva na sve kupljeno u HR?
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 23.06.2022., 19:56   #9135
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,466
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
zar nije default 2 godine jamstva na sve kupljeno u HR?
Da.
No, proizvodjac mozed dati jamstvo od godinu dana - ali trgovac mora dati 2 godine.
Tako da u tom slucaju moras poslati proizvod na reklamaciju tamo gdje si kupio.
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2022., 19:57   #9136
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor blackened Pregled postova
Situacija sljedeća: 31.3.2021. kupljen pisač Epson, rikavela uvlakivač papira, neće povući papir. Kad sam ga kupio trebao je online popuniti obrazac za produljenje garancije na 3 godine, no nikako nisam uspijevao, neka greška na stranici mi nije dozvoljavala, svaki put error, na kraju sam se obratio Epson Europe jer ovi naši nisu znali gdje je problem, vamo tamo nije bilo odgovora i ja iskreno zaboravio na to.



I danas idem direkt prijaviti kvar u Eurotrade koji je ovlašteni servis i uvoznik da bi mi rekli da je redovito jamstvo godinu dana... pogledam na jamstveni kutiji, kad ono stvarno piše 12 mjeseci jamstva. Ok, moja greška, nisam ni čitao, pretpostavio sam da je redovno 2 godine plus onda ovo produljenje na 3, a na kraju ispalo s 1 na 3.



E sad, kako uopće po EU zakonu može proizvod imati samo godinu jamstva, a druga stvar je što je njima bila usrana stranica i što ja nisam mogao napraviti produljenje jamstva zbog njihove greške, poslao sam im i screenshotove (srećom imam to sačuvano) gdje prijavljujem tu nemogućnost i gdje se žalim i njima i Epson Europe da bi dobio maltene generički odgovor od servisa:



Poštovani,



provjerom smo ustanovili da za Vaš pisač Epson L3151, serijski broj: X7GR128176, nije registrirano produljeno jamstvo (screenshot u prilogu). Isto možete i sami provjeriti na https://warrantycheck.epson.eu



Nažalost nije moguće nikako naknadno registrirati produljeno jamstvo, jer je prošlo više od godinu dana od dana kupnje.



Možemo ponuditi samo vanjamstveni popravak uz naplatu.




Da li bi mogao nekako istjerati ovo pa vašem mišljenju, pogotovo ovo sa samo godinu dana jamstva?
Mozes ici na nedostatak sukladno zakonu o obveznim odnosima.Prigovor prodavatelju, pa ako te odbije onda prijava drzavnom inspektoratu.Nakon toga ako ne zele popraviti printer, duzan si platiti vjestaka kojeg ce odrediti drzavni inspektorat.Ukoliko se utvrdi nedostatak, inspektorat ce naloziti prodavacu da popravi uredjaj a trebi ce se vratiti novci koje si dao za vjestaka.

Poslano sa mog 21081111RG koristeći Tapatalk
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2022., 19:58   #9137
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,454
Citiraj:
Autor Nick7 Pregled postova
Da.
No, proizvodjac mozed dati jamstvo od godinu dana - ali trgovac mora dati 2 godine.
Tako da u tom slucaju moras poslati proizvod na reklamaciju tamo gdje si kupio.
pa tako je da, on sada treba otić u dućan gdje je kupio
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 23.06.2022., 20:16   #9138
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
pa tako je da, on sada treba otić u dućan gdje je kupio
Ima jedan problem - prodao sam sam sebi

Radim u trgovini s takvom opremom...
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2022., 20:17   #9139
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,454
ništa, onda si popravi
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 23.06.2022., 21:17   #9140
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Gle, moj je zaheb, nemam pojma iskreno kad su to promijenili na godinu dana, prije je bilo 2 godine i išao sam s tom pretpostavkom kako naposljetku 99% uređaja i ima 2 godine i nisam ni čitao jamstveni list.

Više me nervira taj njihov stav što je njihov web bio u klincu danima i što se to jamstvo nije moglo produžiti i što sami nisu znali u čemu je problem nego me prebacivali na Epson Europe i sad nikome ništa....

I bi popravio bih, ali se neka minijaturna plastikica odlomila što drži neki federić i nema šanse to popraviti.
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2022., 11:21   #9141
snorky_vk
Premium
Moj komp
 
snorky_vk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: u mraku
Postovi: 833
Pozz. Kaka je situacija s garancijama na klima uređaje ako ju instaliram sam tj.u pomoć kolege majstora . Dal odbijaju garanciju zbog ne postojanja pečata firme?

Poslano sa mog koristeći Tapatalk
snorky_vk je online   Reply With Quote
Staro 29.06.2022., 11:34   #9142
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor snorky_vk Pregled postova
Pozz. Kaka je situacija s garancijama na klima uređaje ako ju instaliram sam tj.u pomoć kolege majstora . Dal odbijaju garanciju zbog ne postojanja pečata firme?

Poslano sa mog koristeći Tapatalk
Koliko znam, da. Odbijaju garanciju.
I serviser koji mi je nedavno prodao i montirao dvije klime mi je ispričao u čemu je caka na primjeru Fujitsu klima.
Fujitsu je svojevremeno uvozila (sada zatvorena) firma Afaja.
Dobili su ponudu, manje tvorničko jamstvo, odnosno nema ga, ali niža nabavna cijena, jamstvo vi pokrivate.
Kako im izlaske u jamstvu ionako ne pokriva tvornica, Fujitsu im se pokazao pouzdan, pristali su.
Tu je u procesu uveden obavezni servis.
Ali onda pokrivaju jamstvom samo "svoje" klime.
Doslovno bi ti u ovom slučaju pokrivali jamstvo u čistom minusu, nisu nigdje zaradili, ni prodaja, ni montaža. A to jednostavno neide.
E sad, konkretan brend klima i ko ih pokriva i kako, ovo je priča više manje kako je meni preneseno.
Ako su lagali mene, lažem i ja vas.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2022., 07:57   #9143
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
pitanje

planiram dat samsung g7 32" na popravak, menu stick mu ne radi kako spada od prvog dana, ali posto garancije je skoro pri kraju bi dao na popravak da to rijese

dali je bolje to nositi u sanstu domenicu ili kod ovlastenog samsung servisa. lokacija rijeka

ili se to moze postom rijesiti postom imam orginalno pakiranje jos
Gemmy je online   Reply With Quote
Staro 22.08.2022., 08:50   #9144
shanta
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2015
Lokacija: Split
Postovi: 87
Samo da napišem pohvalu za Mall.hr. Naime, naručio Jabra naglavne slušalice za dijete (cca 320kn na akciji). Slušalice stigle, djetetu prevelike, slijedio upute za povrat artikla, poslao u subotu, u četvrtak novci sjeli na račun (zajedno s troškovima poštarine).
Prezadovoljan jednostavnošću i brzinom.
shanta je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2022., 09:03   #9145
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,536
Citiraj:
Autor Gemmy Pregled postova
pitanje

planiram dat samsung g7 32" na popravak, menu stick mu ne radi kako spada od prvog dana, ali posto garancije je skoro pri kraju bi dao na popravak da to rijese

dali je bolje to nositi u sanstu domenicu ili kod ovlastenog samsung servisa. lokacija rijeka

ili se to moze postom rijesiti postom imam orginalno pakiranje jos
Bit će ti brže ako sam odneseš, Samsung servis je na Pulcu ako se ne varam...
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2022., 09:39   #9146
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Kad sam išao na more s ženom i malim, prije jedno mj dana na tifonu sam kupio bluetooth slušalice.

Jedna sad ne radi. Mogu li u tifon u svom gradu odnjet slušalice pa nek ih šalju na servis.

Znam da je trgovac dužan servisirat (neda mi se trošit ni vrijeme ni gorivo ni za poštu nit ić u servis), no ovo je kupljeno skroz na drugom kraju zemlje.

ty
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2022., 10:01   #9147
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Po zakonu, imaš pravo ostvariti reklamaciju u bilo kojoj poslovnici prodavača.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2022., 10:06   #9148
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,450
Ima tko kakav članak zakona, jer su ženu odbili u Ekupi, Rugvica, kada je donijela IPL na reklamaciju - kvar uređaja. Uputili je na ovlašteni servis i oni nisu htjeli preuzeti uređaj
__________________
Mall B&D 1250 pila na prodaji
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2022., 10:15   #9149
lux3320
Premium
Moj komp
 
lux3320's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: -
Postovi: 210
Citiraj:
Autor shanta Pregled postova
Samo da napišem pohvalu za Mall.hr. Naime, naručio Jabra naglavne slušalice za dijete (cca 320kn na akciji). Slušalice stigle, djetetu prevelike, slijedio upute za povrat artikla, poslao u subotu, u četvrtak novci sjeli na račun (zajedno s troškovima poštarine).
Prezadovoljan jednostavnošću i brzinom.
ja sam prije 2 mj. naručio odvlaživač zraka od njih
testirao pola sata i vlažnost u sobi se nije promijenila. pratio upute preko str. također i vratio preko pošte i naravno platio povrat
kada sam dobio odobrenje od njih, nisam dobio i tih 40ak kn koliko me koštao povrat

edit: evo sada sam išao gledati na mailu da nisam nešto propustio, ali njihov mail je glasio ovako:
"S obzirom da ste nas kontaktirali unutar 14 dana od zaprimanja artikla, imate mogućnost artikl vratiti nama i zatražiti povrat novca.

Artikl koji želite vratiti možete nam o svom trošku poslati na adresu Ul. Velimira Škorpika 34, 10090 Zagreb ili donijeti osobno u jedno od mjesta za preuzimanje u Zagrebu;
https://www.mall.hr/mjesta-za-preuzimanje"

piše da vraćam o svom trošku. ne i da ću dobiti povrat para za taj trošak
lux3320 je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2022., 10:18   #9150
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor lux3320 Pregled postova
ja sam prije 2 mj. naručio odvlaživač zraka od njih
testirao pola sata i vlažnost u sobi se nije promijenila. pratio upute preko str. također i vratio preko pošte i naravno platio povrat
kada sam dobio odobrenje od njih, nisam dobio i tih 40ak kn koliko me koštao povrat

Povrat je na tebi po zakonu, pa ti ne vrate.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na