Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.11.2005., 00:41   #1
Fire Fox
Premium
 
Fire Fox's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 132
Koju MB i procesor uzet

Molim za pomoč naime htjeo bi kupit novu matičnu i procesor.
Buduči da se bavim obradom filma htjeo bi da mi ploča podržava SATA II i da ima minimum 4 PCI slota te lan da je 1Gb e sad molim predlog za koji procesor pa i to mi možete prporučit imao sam u prijašnjim slučajevima loše iskustvo sa MSI i Gigabyte dok nisam uzeo Chaintech i radi dobro sa Bartonom 2500 i 1 Gb memorije a sad bi to malo pojačao pa molim za mišljenje.

Hvala unaprijed na trudu.
__________________
Fire Fox

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Sve je hitno kad se kasno trazi !
...........................................................
Fire Fox je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2005., 10:04   #2
Bran
nemam kaj napisati
 
Bran's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Međimurje
Postovi: 1,303
Bilo bi dobro da napišeš koliko je maksimalni budžet. Jesi li razmišljao o dvojezgrenim procesorima. Koliko sam čitao vrlo su dobri u tim stvarima (pogotovo AMD) koji je i po cijeni za tak nešt pristupačan.
__________________
ASUS A3500N Centrino 725 1.6GHz, 15"(1024x768), 4X +/- DVD-RW, HDD 60GB, DDR 512MB, Li, Fax/Mod, LAN, IEEE1394, 4xUSB2.0, 0.35 millijuna pixela integrirana video camera





Bran je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.11.2005., 11:45   #3
Fire Fox
Premium
 
Fire Fox's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 132
hvala na odgovoru interesiralo me je što po mpreporuci pa onda vidjet koliko love dat ali prvo nezna što uzet u tome je problem sve konfuzija mi je sad došla a nemam ni osječaj koliko što košta recimo 3000kn CPU + MB mislim da bi bilo OK cifra za te dvije stvari
__________________
Fire Fox

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Sve je hitno kad se kasno trazi !
...........................................................
Fire Fox je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2005., 12:13   #4
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,548
Re: Koju MB i procesor uzet

Citiraj:
Originally posted by Fire Fox
Molim za pomoč naime htjeo bi kupit novu matičnu i procesor.
Buduči da se bavim obradom filma
Bavis se obradom filma? Mala digresija, ali mislim da bi stvarno bilo korisno otvoriti grupu "Vidovljastvo" gdje bi oni malo darovitiji za proricanje mogli pogadjati kakve vi konfiguracije zapravo zelite. "Obrada filmova?" Premier, Aftereffects, NLE/LE, vise malih sekvenci ili dugacki/veliki materijali, captureing s kojih medija, potreba za posebnim karticama (Canopus, Pinacle, Blackmagic...), realtime zahtijevi, posebni zahtijevi (HDV, dodatni produkcijski monitori, ...) i slicno, te zadnje, ali i najvaznije: $!

Shvati ovo kako hoces, no ovaj forum je besplatan i nitko na njemu nije duzan da ti odgovori tj. trosi vrijeme a s ovakvim pristupom od "znalaca" mozes dobiti jedino kontraefekt, jer nitko normalan s zercem znanja jednostavno _ne moze_ dati odgovor na ovakvo pitanje. Stoga mislim da je mudro barem pokazati malo dobre volje i poznavanje materije (jer, oprosti mi, ali "obrada filmova" ne zvuci _nimalo_ profesionalno i ozbiljno; a ako nije tako, konfiguracija u tvojem potpisu je sasvim dovoljna).
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2005., 22:40   #5
Fire Fox
Premium
 
Fire Fox's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 132
Koliko sam pratio ovaj forum naucio sam samo:

Ako trebš nečije mišljenj i savjet reci za sto ti to treba

E ja sam pitao samo za CPU i MB to što nekad tj. dva tri filma istitlujem za sebe ne znači da se profi bavim time i ne zarađuje sa time htjeo sam si samo malo pojačat konfiguraciju i ništa više.da sam napisao samo kupio bi CPU i MB rekli bi budi precizniji sto radiš tj za što ti treba dal igra posao itd. Zato sam to tako usput naveo nisam tražio obješnjenja ni za VGA ni Mem ni ništa drugo pitao sam samo mišljrnjr da mi se preporuči kvaliteta Asus,DFI,ABIT.............itd

Nisam nadobudan tip koji je dobio od staraca komp pa neznam što ču sa sobom dižem se u 5 radim do 17h za 4700kn i mislim sve sto imam sam od svoje plate kupio ne idem po kaficima i ne izlazim več svaku kunu volim si uložit u komp a buduči da ovaj mjesec mi je rođendan a stiže i nova htjeo sam se samo pčastit sa novom MB i CPU a de ipak ne bacim lovu bez veze želio sam stvarno da mi ljudi preporuče nešto.


žao mi je što ljudi kao ti ako nešto znaju ne djele sa drugima več kao da im je forum mjesto za lječenje svojih frustracija ma kako ti to protumačio ipak ti se zahvaljujem što si odvojio minut da napišeš to što si napisao.

Hvala ti na savjetu i tvom utrošenom vremenu.....


Ugodan nastavak večeri ja odoh odspavat a 5h če brzo

Laku noć
__________________
Fire Fox

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Sve je hitno kad se kasno trazi !
...........................................................
Fire Fox je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2005., 22:51   #6
-POP-
Eddie
Moj komp
 
-POP-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 5,490
Citiraj:
Originally posted by Fire Fox

žao mi je što ljudi kao ti ako nešto znaju ne djele sa drugima več kao da im je forum mjesto za lječenje svojih frustracija ma kako ti to protumačio ipak ti se zahvaljujem što si odvojio minut da napišeš to što si napisao.

Hvala ti na savjetu i tvom utrošenom vremenu.....
Znam da spamam, ali ovo je bilo nisko i na mjestu!
__________________


Intel E5450 E0 @455X9=4005MHz 1.36V // H2O Corsair H100 @low
Asus P5Q-E P45 @1.2V @Ket's 2101 bios
4X2Gb G.Skill 4GBPQ @890MHz 15-5-5-5 1.82V
Gigabyte HD5850 1Gb @960/5100MHz 1.088V @Scythe Musashi
Samsung 250GB 850 EVO // Seagate 3000GB DM001 // Samsung 500GB T166S @2X Scythe Himuro
Lian Li PC-P50 ArmorSuit // Corsair VX450W // DVD-RW LG GH24NSB0
White Shark Commandos @red switch // Logitech MX518 @blue led
AOC Q3279VWF 31.5"


Rotel RC972 // 2X Rotel RB971 @bridged // Audio Epilog Peyote // Raiz Peyote stands
M2Tech Young DSD DAC // Audioperformance Power Supply by Apparatus
Ixos Gamma Geometry 6003 // Transparent Audio The Link 200 // Kimber PBJ
Nobsound NS-01G PRO // Acoustic Energy AE100² // Asus Xonar U7 // Ixos XHS243W
Sony KD-65XH9096 // Nvidia Shield (2017) // Logitech Z-5500 sub & Focal Sib satellites
Logitech Z-10 // Logitech Z-2300 // Sennheiser HD205
-POP- je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2005., 22:53   #7
Konan
Banned
 
Konan's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Xindi weapon
Postovi: 441
Mislim da nista za neku razumnu lovu ti neće predstavljati neki ogromni skok. Mislim da ti je bolj pričekati par mjeseci da padnu cijene dual core proc. I SATA II ti nije ništa posebno bitno.
Konan je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2005., 23:29   #8
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,190
ja mislim da ti je bolje pričekat novi socket na proljeće kad dođe, a ako baš sad hoćeš kupit, preporuka abit an8....odlična ploča sa q-otesom...vrlo kvalitetna i stabilna...
nicko je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2005., 00:02   #9
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,548
Citiraj:
Originally posted by Fire Fox
žao mi je što ljudi kao ti ako nešto znaju ne djele sa drugima več kao da im je forum mjesto za lječenje svojih frustracija ma kako ti to protumačio ipak ti se zahvaljujem što si odvojio minut da napišeš to što si napisao.
Vidim, jos jedan od plejade PcE psihoanaliticara. Hmpf...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2005., 00:59   #10
Konan
Banned
 
Konan's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Xindi weapon
Postovi: 441
Joj daj Bubba radiš iz nanobuhe slona.
Konan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.12.2005., 01:36   #11
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
E ovo je milina čitat. Brijem da bum na vama doktorat iz psihologije napiso jedan dan
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2005., 01:52   #12
Tooma
Premium
 
Tooma's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: malo st, malo vz
Postovi: 2,043
Citiraj:
Originally posted by Fire Fox
...
E ja sam pitao samo za CPU i MB to što nekad tj. dva tri filma istitlujem za sebe ne znači da se profi bavim time i ne zarađuje sa time htjeo sam si samo malo pojačat konfiguraciju i ništa više. ...

to ti bubba i govori
to sto ti "istitlujes dva tri filma" nije obrada videa i da si u prvom postu napisa sta oces bubba ti ne bi nista govorija, eventualno bi ti da konkretan savjet

jos jedanput napominjen da se rijetko slazem s bubbinim pristupom ali se jos manje slazen s lose srocenim postovima
__________________
Untitled Document
Abit AN7 w AMD Barton XP-M 2500+@2530MHz (11.5x220,1.813V) Water Cooled
Chieftec ca-01bbsl-w, big mesh
Enermax 460w, eg465ax-ve(g)fma
Gainward GF4 Ti4200 (260/520 MHz)
2x256MB Corsair TwinX512-3200C2
2xSegate Baracuda 80GB sata (Raid 0)
2x IBM Deskstar 40 GB
Pioneer DVD+-RW DVR-107D
Cretaive Live Player 5.1
bolje zivit pet dana kao kralj nego jedan dan kao prosjak
Tooma je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2005., 04:31   #13
E.T.
Moderator
Moj komp
 
E.T.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,458
Prvo, smirite tenzije.
@Fire Fox
Smanji malo taj sig... umro sam scrolajuci...
Takoder bi ti rekao da pricekas jer je to puno novaca za relativno malo perfomansi (jest da bi se dalo nesto dobit za trenutne komponente)...Da osjetis neko poboljsanje u perfomansama trebaju ti ili AMD64 ili Pentium od 6xx na vise...Uz to nove ploce dolaze sa recimo ddr2 (kod intela) te pci-e sto bi zahtjevalo vecu promjenu (memorija i graficka) ili iziskivalo kompromisna rjesenja...

U protivnom baci oko na ovo:
-mbo dfi lan party ut nf3 ultra-d, ddr, zvuk, s-ata, fw, g-lan, s. 939
950 Kn
- CPU AMD Athlon64 3200+ BOX, socket 939, Venice, 2000MHz, 512kb c., HTT 1000MHz
1323 Kn
+Prodaj svoju memoriju i kupi 2x 1GB DDR

IMHO bolje rjesenje bi ti bilo uzeti nforce4 ultra plocu (Abit,Epox,DFI,Asus) neku iz razreda do 1300Kn, preporuceni procesor (1323Kn) i pci-e graficku karticu i napraviti za 3000Kn "potpuni" prijelaz na novu "platformu" te dobiti SATA2,pci-e i sve sta uz nju ide...

Ostalo, sta se tice AMD-a, se neisplati...odnosno 3700+ ne vrijedi 1000Kn vise, kao sta se (barem trenutno) ne isplati za X2 davati 2800Kn...
__________________
www.rabbits-clan.com
E.T. je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2005., 20:32   #14
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Re: Koju MB i procesor uzet

Citiraj:
Originally posted by Fire Fox
Molim za pomoč naime htjeo bi kupit novu matičnu i procesor.
Buduči da se bavim obradom filma htjeo bi da mi ploča podržava SATA II i da ima minimum 4 PCI slota te lan da je 1Gb e sad molim predlog za koji procesor pa i to mi možete prporučit imao sam u prijašnjim slučajevima loše iskustvo sa MSI i Gigabyte dok nisam uzeo Chaintech i radi dobro sa Bartonom 2500 i 1 Gb memorije a sad bi to malo pojačao pa molim za mišljenje.

Hvala unaprijed na trudu.
istina je da si malo krivo postavio post, rekavši za obradu videa, a po ovome što kasnije kažeš, više ja "obrađujem" video...

no, nebitno, ako želiš dobit neku razliku u brzini kod takvih stvari, ja ću ti reć moje iskustvo iz prve ruke.
konklretno, prije ove sam imao konfiguraciju ko tvoju..

e sad, ovo se možda kosi sa pravilima foruma, ali da dam čovjeku primjer..

prije mi je za "backup " DVD filma sa DVD shrinkom, znači da bi napravio kopiju original DVD filma, trebalo sa bartonom na 2ghz, jedno 45min.

dok mi sada sa veniceom (odnosno AMD643000+ = treba 25min.

e a to je za mene razlika velika.

i mogu ti preporučiti ovu svoju ploču, dođe mizerne novce, imaš na njoj AGP i PCI-e, 3 PCI slota, mrežnu, i SATA2

zasada full stabilna i nemam problema.

Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2005., 18:16   #15
4444josip4444
Premium
 
4444josip4444's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: VG
Postovi: 846
Moja ti je preporuka da uzmeš još jednu takvu barracudu kakvu imaš i staviš ih u raid0 ako ti ploča podržava te još jednu pločicu ram-a od 512mb.... to te neće koštat ni 1000kn, 2 soma su ostala u džepu a ti ćeš osjet povećanje.... ne isplati se kupovat ploču i proc u tvom slučaju za te novce....
4444josip4444 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na