Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.10.2023., 22:43   #8821
EdoFazlinovic
Registered User
 
EdoFazlinovic's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: 521353215
Postovi: 161
Što ima novo u kripto [27.10.2023.]

Isprike što kasnim 2 dana.

1. Bitcoin je prije 3 dana dostigao $35,280, najvišu cijenu u 2023, nakon što je skočio 22% u posljednjih 7 dana zbog očekivanja ETF-a. $BTC je +80% od početka godine.
2. Orakl $TRB je skočio 220% za mjesec dana i 844% u posljednja 3 mjeseca. $LINK je skočio 52% za 7 dana i danas dostigao $11.78.
3. Meme i neki DePin projekti isto lijepo skaču. $PEPE +86% za 7 dana.
4. Broj dugoročnih BTC holdera je dostigao rekordni broj ali je količina koju deponuju na burze za sada mizerna, što je dobro.
5. Rekordnih 3.4k tokena je delistirano sa berzi u 2023 godini. Prošle godine je delistirano 3k, pretprošle 1.5k.
6. Mastercard i kripto platni procesor MoonPay su ušli u partnerstvo za Mastercard Send i Click to Pay.
7. LSD će rasti na drugim mrežama jer LayerZero planira da preko OFT standarda premošćava Lidov wstETH na Eterijum, Avalanche, BNB i Scroll, kako bi se koristio DeFi i na njima. OFT ne mintuje i ne spaljuje vrapovane tokene već ih šeta kroz svoj decentralizovani komunikacioni protokol.
8. 10k NFT trejdera dnevno ima na tržištu. Obim NFT trgovine je počeo da raste sredinom oktobra.
9. Poligonov $POL je od danas na glavnoj mreži.
10. Polkadot otpušta 30% zaposlenih.
11. Deutsche banka je koristila mrežu pokrenutu u Davosu, UDPN, da odradi svap između USDC i EURS stabilnih tokena sa partnerom.
12. Marinade je počeo da blokira UK korisnike. To je najveći DeFi na Solani, u kom je zaključano $248M, a na celoj Solani $350M.
13. Sa druge strane, Solanini kompresovani NFT-evi (cNFTs) su postigli dobar uspeh u Q3 (45M je mintovano).
14. Gnosisov TVL se duplirao za manje od mesec dana, zbog MakerDao (Spark) eskpanzije.

IZVOR - Telegram vijesti:
https://t.me/bitbalkan (2325 pretplatnika)
BitBalkan vodi Maria Matic, najbolja kripto analiticarka na Balkanu, a i šire. Podržite i zapratite Telegram @bitbalkan

Balkan P2P - OTC | NO KYC | 5000+ članova:
https://t.me/KriptovaluteTelegram
Dosle su majice za najbolju P2P grupu, pa tko zeli, javi mi se na telegram @EdoFazlinovic. Nije ih ostalo još puno. 🍺

__________________
Otkup USDT | No KYC | 6100+ članova | Do 3% provizija | Cash na ruke EUR | https://t.me/KriptovaluteTelegram
EdoFazlinovic je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2023., 08:49   #8822
EdoFazlinovic
Registered User
 
EdoFazlinovic's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: 521353215
Postovi: 161
Šta ima novo u kriptu [07.11.2023.]


1. Na razini od 35.000 dolara, 78% vlasnika Bitcoina ($BTC) ostvarilo je dobit.
2. Ethereum ($ETH) probija trendovsku liniju.
3. Razni altkoini nastavljaju svoj rast. Orakul Token ($TRB) ne posustaje i bilježi +25% rasta u proteklih 7 dana, s nevjerojatnih +970% u posljednjih 90 dana. Thorchain ($RUNE) također raste, ostvarujući +43% rasta u posljednjih 7 dana. Kineski kriptovalute, DeFi projekti i neki meme tokeni također rastu, zajedno s Yearn.Finance ($YGG) i Trust Wallet Tokenom ($TWT).
4. Arbitrum je na putu odobravanja stakinga za $ARB, iako bez nekog posebnog smisla. Prinosi će biti financirani trezorom tijekom sljedećih 12 mjeseci, a stakeri neće pružati nikakvu sigurnost, samo će smanjiti prodajni pritisak. Minimalni prinosi bit će 7.84%, dok će maksimalni iznositi 78.43%, ovisno o ukupnoj količini založenih ARB tokena.
5. Token Hacken Token ($HFT) otključava 74% svojih tokena sutra, dok će $ARB otključati 10% 12. studenog.
6. Cardano planira izgraditi "partnerske blokčejnove" pomoću Polkadotovog Substrata za obračune.
7. MeritCircle ($MC) mijenja svoj naziv u Beam ($BEAMX).
8. Sutra The Graph ($GRT) najavljuje nešto važno, a već su počele najave najava.
9. Nearcon ($NEAR) će imati najave od 7. do 10. studenog.
10. SEC će raspravljati o slučaju XRP ($XRP) 9. studenog.
11. Solana je proteklog tjedna doživjela velike promjene zbog svoje konferencije. Povećat će broj korisnika na svojoj mreži, dok ostali parametri ostaju stabilni (2.000 validatora, 900 čvorova). Također planira izdati vlastiti stabilni token. Pobjednik Solaninog hakatona je AI Fluxbot, namijenjen za komunikaciju s Solaninim blokčejnom. Sada cijena SOL korigira zbog vijesti da je FTX prebacio znatnu količinu tokena na berze.
12. Inter-blockchain komunikacija (IBC) dolazi na Avalanche, što znači veću interoperabilnost s Cosmos mrežom.
13. Layer 0 tokeni (u slučaju da se njihov narativ ostvari): $rbc, $stg, $rdnt, $joe, $moz, $osea, $reunit, $altd.
14. Na Layer 2 (L2) mrežama, najveći rast ukupne vrijednosti zaključanih sredstava (TVL) bilježi Manta mreža s +568% rasta u proteklih 30 dana, dok Starknet bilježi pad od 22%.
15. Argent novčanik zamjenjuje zkSync s Starknetom.
16. Kupci Celsiusa žele kupiti i pokrenuti FTX berzu, budući da FTX već ima listu od 9 milijuna korisnika.
17. Advokati i bankari zaradili su 770 milijuna dolara od bankrota kriptovalutnih tvrtki.
18. Bari Silbertova prevara (https://twitter.com/real_vijay/statu...85528510251182...).
19. Južna Koreja zabranjuje šortovanje do lipnja 2024.
20. Elon Musk pokrenuo je Grok AI.

Balkan P2P | No KYC | 5100+ članova:
Procitati unutar grupe objavu "MAPA GRUPE" - tu se sve nalazi.
- https://t.me/KriptovaluteTelegram
__________________
Otkup USDT | No KYC | 6100+ članova | Do 3% provizija | Cash na ruke EUR | https://t.me/KriptovaluteTelegram
EdoFazlinovic je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2023., 13:39   #8823
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Mogu li se na Binance vidjet sve transakcije unazad par godina?

Htio bi vidjeti što sam, koliko i po kojoj cijeni kupovao, ali baš im je bzvz taj history.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2023., 20:42   #8824
cako
uvik kontra
Moj komp
 
cako's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: blizu Splita
Postovi: 271
Export Transaction Records
-->
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Mogu li se na Binance vidjet sve transakcije unazad par godina?
Može

Transaction history ---> Export Transaction Records
cako je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2023., 19:56   #8825
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
Dobro veče kriptašima, i BBANK holderima koji su 9x up od kad sam ga preporučio.


Živjeli
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2023., 16:53   #8826
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Citiraj:
Autor cako Pregled postova
Može Transaction history - Export Transaction Records
Exportao, ali nemam nikakvih transakcija zadnje tri godine. Čudno.

Pitanje za Binance, koja je razlika između Buy i Convert?

Znači mogu otići na Buy i s fiatom kupiti npr. Solanu, ali mogu otići i na Convert i "konvertirati" fiat u Solanu.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2023., 18:14   #8827
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
USDT-->Atom...
Vjerojatno platiš i nešto veći fee, ali to treba provjeriti.
-->
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Exportao, ali nemam nikakvih transakcija zadnje tri godine. Čudno.

Pitanje za Binance, koja je razlika između Buy i Convert?

Znači mogu otići na Buy i s fiatom kupiti npr. Solanu, ali mogu otići i na Convert i "konvertirati" fiat u Solanu.
Mislim da convert koristiš za parove koji nativno nisu u paru, tipa Sol/Atom ako želiš Sol konvertirati u Atom.
Pretpostavljam da onda sustav radi Sol-->USDT-->Atom...
Vjerojatno platiš i nešto veći fee, ali to treba provjeriti.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2023., 11:20   #8828
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,110
Kratka poruka za sve trejdere i ulagače.
https://vm.tiktok.com/ZGeedYf8X/
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2023., 13:29   #8829
cako
uvik kontra
Moj komp
 
cako's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: blizu Splita
Postovi: 271
Citiraj:
Autor PR3DA70R Pregled postova
Kratka poruka za sve trejdere i ulagače.
https://vm.tiktok.com/ZGeedYf8X/


Nada umire zadnja
cako je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2023., 21:43   #8830
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
CZ prestaje biti CEO Binance-a.
Da skine SEC sa grbače, odlučio je platiti $4.3B kazne.
Pouka je: zakoni su samo za one koji nemaju para.

https://twitter.com/cz_binance/statu...63503125766367

https://www.coindesk.com/policy/2023...oj-settlement/

https://www.binance.com/en/blog/lead...32835382364558

Zadnje izmijenjeno od: Neo-ST. 21.11.2023. u 21:52.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2023., 21:55   #8831
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
I ostaje samo pitanje vremena kad se Binance kompletno zatvori. Glavno da za plaćanje kazni ne (is)koriste sreCtva klijenata, jer to bi bilo baš nepristojno.
Citiraj:
In addition, Binance will make a "complete exit" from the U.S. as part of its settlement with FinCENand appoint a monitor for five years who will oversee the exchange's sanctions compliance program.
Binance allowed individuals associated with Hamas, the Islamic State of Iraq and Syria, people in North Korea and other sanctioned jurisdictions, money launderers and malicious cybersecurity actors to use its platform.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2023., 22:14   #8832
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Bittrex je danas objavio da stavlja ključ u bravu...

https://cointelegraph.com/news/bittr...own-operations

https://bittrexglobal.com/

Zanimljivo da su mi poslali obavijest na mail kao da sam njihov korisnik, a prije par mjeseci sam obrisao account. Toliko o GDPR-u.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2023., 22:23   #8833
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
Nažalost samo su u bazi stavili zastavicu na to i vozi miško, GDPR je aktualan na papiru, a korisnički podaci se uredno preprodaju dalje.
Citiraj:
The U.S. Securities and Exchange Commission (SEC) has sued cryptocurrency exchange Kraken for the second time this year, alleging that the crypto trading platform operates as an unregistered securities exchange, broker, dealer, and clearing agency. Kraken disagreed with the securities regulator’s claims, insisting: “We do not list securities, and plan to vigorously defend our position.”
Ovo bi isto moglo završiti po uzoru na dosadašnje situacije.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2023., 08:27   #8834
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,061
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
CZ prestaje biti CEO Binance-a.
Da skine SEC sa grbače, odlučio je platiti $4.3B kazne.
Pouka je: zakoni su samo za one koji nemaju para.

Srušio FTX,
žrtvovao se za ETF


CZ je
Za četri godine će opet biti na naslovnici Forbesa


BTW, Kraken i Coinbase će rasturiti SEC na sudu.


UP ONLY
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2023., 16:32   #8835
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 335
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
CZ prestaje biti CEO Binance-a.
Da skine SEC sa grbače, odlučio je platiti $4.3B kazne.
Pouka je: zakoni su samo za one koji nemaju para.

https://twitter.com/cz_binance/statu...63503125766367

https://www.coindesk.com/policy/2023...oj-settlement/

https://www.binance.com/en/blog/lead...32835382364558
To je sve bila igra "velikih".
Novi Binance CEO...
9tLL966h
stitrek je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2023., 10:02   #8836
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Biste li maknuli sve s Binance-a sad i prebacili tipa na Kraken?
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2023., 10:12   #8837
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,061
Čemu prebacivanje, pa nije šerif naredio zatvaranje butige.
Binance bio i ostaje numero uno, samo više ne za amere i sličnu stoku sitnog zuba.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2023., 12:50   #8838
cako
uvik kontra
Moj komp
 
cako's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: blizu Splita
Postovi: 271
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Biste li maknuli sve s Binance-a sad i prebacili tipa na Kraken?
Nema potrebe,barem zasad. Kroz nekoliko godina eto CZ-a nazad . A ako te baš puca paranoja (vjerojatno velik portfelj $$) , onda prebaci sve na cold wallet.

BTW gledam MEME coin , čitajući white paper , to je totalno smeće, a s druge strane Binance ga izlistao.

Možda bude nekakav pump and dump ?
cako je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2023., 13:10   #8839
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
Citiraj:
Following the settlement with the U.S. Department of Justice (DOJ), Binance, the world’s leading crypto exchange by trading volume, has experienced a significant withdrawal of approximately $1.7 billion in digital assets. Within just a 12-hour window on Wednesday, the exchange reported a decrease of $17 million in ethereum (ETH) and, within a 24-hour timeframe, a staggering $956 million worth of various prominent cryptocurrencies exited Binance. At noon the same day, the exchange’s reserves stood at $64.98 billion. Of this, 28.94% is in tether (USDT), while bitcoin (BTC) constitutes roughly 28.7% of the portfolio. Ethereum (ETH) accounts for 10.13%, trueusd (TUSD) makes up 4.6%, and BNB represents 4.31%. The remaining 23.32% of Binance’s reserves is spread across numerous other unnamed cryptocurrencies.
Citiraj:
Crypto exchange Binance and its CEO pleading guilty to money laundering charges sheds