Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.11.2014., 14:38   #991
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2014., 12:14   #992
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Flashao stock 5.0 na n5, radi stvarno dobro. Nakon par dana koristenja javim dojmove
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.11.2014., 17:14   #993
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Instalirao Lollipop na Nexus 4. Da skratim priču, kao da imam novi mobitel opet . Bateriju još moram testirat, ali čini mi se da će ovo bit dosta bolje nego na KitKatu. Animacije su predivne, dizajn minimalan ali opet su izveli sve da ti je jasno gdje šta kliknut, gdje povući sa prstom da ti se izvuće novi meni. Settingse su konačno uredili da imaju više smisla.

Jedini zamjerka je novi Google Kalendar, ne sviđa mi se...
tutix je online   Reply With Quote
Staro 15.11.2014., 17:55   #994
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,363
Meni se recimo dizajn ne svidja, ne volim to sve bijelo i sareno. Onak idustrial look mi vise pase.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2014., 18:16   #995
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Meni je dizajn OK. I slažem se s kolegom tutix , kao da imam novi telefon . i sve leti
schetz je online   Reply With Quote
Staro 16.11.2014., 13:55   #996
L31
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 863
Jel se moze preko android tableta igrat bela na playtoyu?
L31 je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2014., 17:56   #997
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,330
Evo nekih novosti koje dolaze sa Lollipopom
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2014., 18:11   #998
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,363
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Evo nekih novosti koje dolaze sa Lollipopom
Od svih stranica vezanih za Android (koje i sam linkaš na dnevnoj bazi hrpu puta), i hrpu Lollipo recenzija ti linkaš Tportal. I to članak koji je glupost više manje.


Ili pišeš postove tek tolko samo da brojka raste?
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2014., 02:38   #999
dinox
Banned
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: juga
Postovi: 113
Procitao sam recenziju o Lollipopu na http://mob.hr/android-5-0-lollipop-recenzija-vol-2 .

Citiram pasus:

"Google ne bi bio Google da ne forsira neku vrstu svog oblaka, pa vam tako automatski s njom nudi i pohranu svih vaših slika i videa na njihovom serveru, što nekima može biti zgodno, dok će neki drugi to doživjeti kao još jedan svojevrsni napad na privatnost. Slike su poslagane u tri stupca i dvije kategorije, All i Highlights. Tako u All kategoriji možete vidjeti sve slike na vašem uređaju, a u Highlights kategoriji Google nastoji složiti svojevrsni filmić za koji će biti potrebno uploadati slike u već spomenuti oblak."

Da li se slike spremaju samo ako se ima aktiviran na gmailu google + account ili same od sebe? Ako se spremaju mimo google + kako se to moze onemoguciti da sprema slike i videa u taj oblak?
dinox je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2014., 07:42   #1000
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
To apsolutno nema veze sa Lollipopom. Postoji Pictures aplikacija koja dolazi u sklopu Google+ aplikacije i sync se naravno moze onemogucit. Osobno koristim Google+ ali taj mi je sync onemogucen.
tutix je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.11.2014., 13:00   #1001
rkz93
Premium
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Novska
Postovi: 74
Pozdrav, imam problema sa optimus 2x p990

Imam ga 3 godine, bio je rootan i unrootan par puta, desetke romova sam isprobavao, silovao ga i softverski i hardverski, stvarno svašta prošao s mobitelom, na svakom romu me uvijek nešto zezalo (odbijanje poziva, loop reboot, drainanje baterije, problemi s mrežom, slobodnih 50mb rama nakon čistog flešanja roma itd)

Prije par tjedana odlučio ga ponovno unrootat i stavit ICS (stock putem lg software updatera) i iskreno oduševljen sam...rom radi glatko i brže od svih koje sam probao (čak i cm/django/muiu) a probao sam ih stvarno puno i definitivno ne stavljam custom rom više ikad na taj mob

Problem je (naravno uvijek mora nešto biti):
1. imam jako loš zvuk tokom poziva, praktički ne čujem onog s kim pričam a i rekli su mi da mene slabije čuju...rootao sam ga opet prije 2h (samo rootao, zbog određenih appova) i probavao svašta ali ne želi mi ući u onaj hidden menu (engineering mode), volume+ ne podržava (call)speaker, i nema mi smisla da upgrade na ICS oduzme prvu i najbitniju funkciju je*enog mobitela - pozive

2. konstantno mi prebacuje između 3G i H (kao da se muči da nađe signal) ali to je već mjesecima/godinama tako i mislim da mi to pije bateriju jer stalno mijenja te bazne stanice (w/e it is), probavao sam network mode mijenjat ali ne pomaže...ne bi se ni toliko bunio da imam podatkovnog prijenosa (data) u 3G - ali nemam lol znači kad mi je 3G nema onih crtica za dl/ul i nemam interneta, svakih 20-30 sec se prebaci na H i radi mi internet pa tako u krug...ne znam kako bi ga zadržao da bude konstantno na H, ili konstantno na 3G (uz uvijet da imam net na 3g ofc), edge ne dolazi u ozbirz, p.s. u centru grada sam signal mi je pune 4 crtice 24/7, uostalom lokacija nije ni bitna ista stvar mi se događa u centru varaždina i zagreba, pa i na autocesti i poljima u sred slavonije (dobar signal, nema neta na 3g, ima neta kratko na H pa tako u krug)

3. baterija mi traje cca 2h, npr sinoć napunim na 100%, legnem u krevet otvorim 24sata app (nekih 30min) pa youtube nekih 15 min, idem namjestit alarm ono 55% baterije, a jutros je bio na 15%...inače dok putujem negdje npr vlakom promijenim 2 baterije što mi je taman od doma do faxa (5h putovanja), probavao sam kalibriranja svakakva, nemam bluetooth, nemam wifi, screen mi je konstatno na 20% osvjetljenja, nemam gps, vjerujte mi sve što sam na google našao probavao sam ali ne može mi trajat duže od 2h...mob kaže uvijek ekran da potroši nekih 50-70%, ostalo je cell standay (radio valjda), OS i appovi što mi je ok ali čudno mi malo da ekran toliko pojede...znači ne mogu imat upaljen ekran ni da pogledam jedan film u vlaku lol a pogotovo da uz to koristim i gps (ne bi me stigao navodit od rijeke do opatije kolko se isprazni)

ispričavam se na romanu ali ako netko ima kakav savjet da udijeli bio bih zahvalan, p.s. problem 1 mi je prioritet pošto uskoro kupujem power bank pa će mi bit svejedno što se tiče potrošnje baterije
rkz93 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2014., 16:12   #1002
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,912
Nexus 4, stoc 4.4.4 na njemu trenutno, root, custom recovery
OTA mi neda update na 5.0, plan mi je doć do 5.0 ali SAČUVAT sve na mobu, jer trebam raditi šta specijalno ili se sve svodi na to da preko recovery flešam image od 5.0?

EDIT:
Ne bi baš prošlo kako sam zamislio, pa sam koristio ovaj tutorijal koji je originalno napisan za upgrade na 4.4.4 (sa 4.3) ali radi i sa 4.4. na 5.0 kao u mom slučaju. Prošlo sve ok, nakon toga vratio custom recovery i root pristup, radi sve, svi podaci su tu
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK


Zadnje izmijenjeno od: Mr.Ex.President. 27.11.2014. u 19:47.
Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2014., 22:48   #1003
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
@rkz 93 možda da napraviš factory reset i instaliraš opet stock rom. Nekad se zna desit da ostane nešto od starog roma, i blokira novi.
brisani je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2014., 20:04   #1004
rkz93
Premium
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Novska
Postovi: 74
"Prije par tjedana odlučio ga ponovno unrootat i stavit ICS (stock putem lg software updatera) i iskreno oduševljen sam...rom radi glatko i brže od svih koje sam probao (čak i cm/django/muiu) a probao sam ih stvarno puno i definitivno ne stavljam custom rom više ikad na taj mob"

kao što rekoh...uglavnom mislim da je problem u tome što mi ne ulazi u deep sleep (što se baterije tiče) sad baš gledam 13h mi je bio na 216mhz (najsporije stanje proca) a 16h deep sleep, 1000mhz 40min a ovo ostalo sve zajedno nije više od 30min što znači 1,5h korištenja (oktljučan mob), 13h na najsporijoj frekvenciji, 16h deep sleep...mislim da ne bi baš tako trebalo biti
rkz93 je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2014., 20:09   #1005
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Evo drugi tjedan na lollipopu i dojam je nekako mlak. Jednostavno nije to nekako to. Plus bugova more jedno, ali dbr valjd ce uskoro update. Ovaj novi material design je oku ugodan i animacije su super izvedene, baterija i nije nesto bolja koliko su najavljivali i sam sistem zdere poprilicno rama. od 2 gb , 1 je uvijek zauzet. N5, stock rom ,stock kernel , nije rootan.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2014., 11:13   #1006
dinox
Banned
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: juga
Postovi: 113
Jedno pitanje!

Ako narucim mobitel ZTE NUBIA Z7 MAX da ne bude rootan, da nema google playstore i da ima originalni rom sa dva jezika samo (engleski i kineski), ako kada dobijem mobitel sam ga rootam ubacivsi towel root u njega i instaliravsi ga uz SuperSu apk, da li cu moci ako ne instaliram google playstore tj. gapps, moci sam instalirati aplikacije koje nadjem na internetu? Jer sav googlov servis prepun svega od maps itd. mi ne treba i da mi guta bateriju i ram, trebam mi samo ono sto zelim da instaliram sam sebi, recimo Gmail, Yahoo Mail, MX Player, Root Checker, APK Master Uninstaller, ES File Explorer, Opera Classic, Viber, Whatsup, Malwarebytes, Gmail, aplikacije za kameru, i mislim nista vise.
dinox je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2014., 11:23   #1007
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,363
Rootanje nema nikakve veze s instalacijom aplikacija. pa i samog Play Storea.
Skineš apk Play Storea i instaliraš.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2014., 11:33   #1008
dinox
Banned
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: juga
Postovi: 113
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Rootanje nema nikakve veze s instalacijom aplikacija. pa i samog Play Storea.
Skineš apk Play Storea i instaliraš.
Znaci i bez roota i bez playstorea cu moci instalirati recimo odavdje ovo i slicne aplikacije?

http://www.apk4fun.com/apk/996

100 si siguran? Moze jos neko potvrditi za svaki slucaj?

Jer pazi. Rutao sam sam jedan mobitel, sa Root Genius (playstore je dosao uz mobitel ali nije bio rootan, provjereno sa Root Checkerom), i probno izbrisao recimo Opera Classic, te uradio UNROOT sa Root Geniusom, skinuo Opera classic sa apk4fun.com, isao na install, i nisam mogao da kliknem na install.

Jer ne bih zelio da mi kinezi rutaju ko zna cime i kako mobitel, jer cu mozda povremeno morati od ZTE ubacivati novi firmware (ne mislim na Android verziju) a prethodno bih morao izbrisati root, a ako ne znam kako i cime je rootan, ako nema recimo SuperSu apk u mobitelu da idem na full unroot, onda to i necu moci uraditi....

Zadnje izmijenjeno od: dinox. 07.12.2014. u 11:40.
dinox je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2014., 11:58   #1009
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Rootanje nema nikakve veze s instalacijom aplikacija. pa i samog Play Storea.
Skineš apk Play Storea i instaliraš.
ne moras ni playstore, mozes blackmart instalirati pa s njega skidati
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2014., 12:07   #1010
dinox
Banned
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: juga
Postovi: 113
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
ne moras ni playstore, mozes blackmart instalirati pa s njega skidati
Mora li i taj? Ili moze bez njega da se sa apk4fun i slicnih stranica instaliraju aplikacije sa ukljucenim "unknown sources" u mobitelu?

Jer vidim u komentarima da ovih dana se ljudi zale na blackmart da zeza ih:

http://www.blackmart.us
dinox je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2014., 12:15   #1011
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
a kog si vraga zapeo za tu ZNJ stranicu apk4fun? po cemu je ona bolja od ostalih?
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2014., 12:17   #1012
dinox
Banned
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: juga
Postovi: 113
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
a kog si vraga zapeo za tu ZNJ stranicu apk4fun? po cemu je ona bolja od ostalih?
ma nije bolja, cisto kao primjer sam naveo da ne ovisim ni o playstore ni tom blackmartu u krajnjem slucaju (nisam ni upoznat sa time da li sve sto trebam od apk ima na tom bm), ne zelim cackati sa skupim mobitelom ni oko roota ni oko instalacije recimo gapsa da ne bi slucajno brickao i zaledio, pa da se zajebajem da ga saljem cak u kinu na popravku.....
dinox je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2014., 12:18   #1013
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
treba ti radit neovisno otkud skines... cak i da imas samo na kartici, samo file explorerom nadjes folder di su ti apk fajlovi i instaliras... meni se jos nije dogodilo da nisam mogao instalirat neki apk.
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2014., 12:23   #1014
dinox
Banned
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: juga
Postovi: 113
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
treba ti radit neovisno otkud skines... cak i da imas samo na kartici, samo file explorerom nadjes folder di su ti apk fajlovi i instaliras... meni se jos nije dogodilo da nisam mogao instalirat neki apk.
bez roota znaci? ako je tako ok onda bih kupio nerutan
dinox je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2014., 12:25   #1015
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Pobogu, kakve veze imaju marketi sa čistim .apk-om? Isto ko da pitaš mogu li na Linux instalirati tar.gz file ili moram koristiti neki download centar.
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2014., 16:16   #1016
dinox
Banned
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: juga
Postovi: 113
A mora li biti oficijelni rom (eng+kin) ZTE NUBIA Z7 Max-a biti refleshan, tj. sa etotalk mod romom, u kom je root, visejezicni izbor, da bi bio otkljucan worldwide? Jer zelim sam raditi root, zelim ga dobiti sirovog, sa dva jezika, ali otkljucanog za sve mreze. Kako bih mogao raditi update ZTE firmwarea. Zbunjuju me etotalkovi a i to2covi ljudi, jedni kazu ne mogu ga rootati, to morate sami kao i instalirati playstore, drugi ne moze se rootati, mob ce biti nestabilan, ali mozemo instalirati playstore....
dinox je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2014., 16:24   #1017
L31
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 863
Nisu etotalk i to2c operateri da bi ih zakljucavali
A mob kakav god da dobis mozes napraviti sve ispocetka (root,flash official roma...) samo treba pronac odgovarajuci rom
L31 je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2014., 17:25   #1018
dinox
Banned
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: juga
Postovi: 113
Vidim da na coolicool ZTE NUBIA Z7 MAX ima veliki izbor jezika.

http://www.coolicool.com/zte-nubia-z...tphone-g-33825

Je li to znaci da ne prodaju taj mobitel sa oficijelnim romom koji ima samo engleski i kineski jezik, pitam zato sto ne znam da li taj njhov valjda reflashan (ili custom???) rom je neophodan da bi mobitel bio otkljucan za sve mreze, i moze li se sa takvim romom raditi ZTE firmware update? Ono sto kazu je da mobitel nije rootan i da nema playstore.

A ovo bih trebao instalirati ako kupim mob a slucajno ne dodje update vec instaliran, mislim da ako je rom reflashan na visejezicni i ako je custom onda necu to moci uraditi.... Zar ne?

http://www.needrom.com/download/zte-...l-update-v1-48

Zadnje izmijenjeno od: dinox. 08.12.2014. u 18:06.
dinox je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2014., 21:44   #1019
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
MTK 6582 driveri

Pozdrav ljudi.
Pošto se brko naljutio i zaključao temu o kinezima otvaram novu temu jer imam problem s jednim kinezom.

Radi se o uređaju Wiko rainbow. Wiko je neka francuska firma koja prepakira kineze. Isti mobitel se može naći još kao MyPhone Rio S5501 / Micromax C2C A120.

Uglavnom, da ne dužim, radi se klasičnom mobitelu s MTK 6582 čipsetom: 4 jezgre 1.3, 1GB ram, 5 inča. Čak gps radi jako dobro.

Pokušavam na njega staviti kitkat preko flashtoola. Međutim nikako da instaliram drivere. Kad pokrenem instalaciju dobijem ovo:



Windows 8.1.
Kaj da radim?
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2014., 22:05   #1020
acer
Whatever :)
Moj komp
 
acer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka,Bulevard
Postovi: 1,733
__________________



GIGABYTE B450 AORUS PRO
Fractal Design Define XL R2
Chieftec A-80, CTG-750C, 750W
AMD Ryzen 5 3600
Be Quiet Dark Rock Pro 4
Asus Nvidia GTX 1060 OC Edition, 3GB
Avermedia Live Gamer HD Lite
GEIL Evo Spear AMD GASB416GB3200C16ADC, DDR4 3200MHz, kit 2x8GB
SAMSUNG 970 Evo Plus NVMe M.2, 250GB
LG BH16NS55 Bluray writer
LG GGW-H20L Bluray writer
27" Philips
Brother HL-2240
Das Keyboard 4 Professional, MX brown
Logitech mouse G402
Scanner HP Photosmart G3010
Cambridge Audio DacMagic 100
Scythe SDAR-2100 + Scythe Kro Craft Speaker SCBKS-1000
Windows 10 PRO x64



acer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na