Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.11.2009., 22:47   #2101
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Dobro sad si me zainteresirao ajde reci mi koja je to točno tehnika u pitanju (ako zanemarimo dostupnost kabelske televizije i možda nešto boljeg broadband interneta) koju oni imaju a mi nemamo dostupno?
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2009., 23:11   #2102
e-one
Civic (ab)user
Moj komp
 
e-one's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb-Dubrava
Postovi: 471
Citiraj:
Autor Router Pregled postova
Mislim da tvoje kompetentnost se dovoljno ocituje u tome kaj Links guras u manje trgovine
Ajd ne cjepidlači.......i samom ti je jasna poanta mog posta, o kakvoj kompetentnosti sad ti pričaš? Nema u Linksu 100 nesposobnih trgovaca pa da se ne zna tko pije, a tko plaća. Isto tako do sad ništa u Linksu nisam kupio, a da me trgovac gleda ko tele i nema pojma o čemu govorim dok je više manje svaki moj posjet HG-Spotu neodoljivo podsjećao na kupovinu u Pevecu. Ve-Mil isti k.... samo eto s njima nisam imao problema i oko reklamacija. Ako Links napravi zgradu 5000m2 i počne prodavat vešmašine znat ćemo da su krenuli nizbrdo
e-one je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2009., 23:27   #2103
dUG1
Premium
Moj komp
 
dUG1's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 227
Hmm, citam komentare sa zadnjih par stranica i nije mi jasno oko cega ste se vi uspjeli zakaciti

Recimo, moja iskustva sa Linksom su uglavnom pozitivna, dok recimo buraz valjda nece tamo vise nogom krociti.
Primjer:
Krepao mi disk, Hitachi cini mi se. Bad sectori.
Odnesao ga na reklamaciju, sa detaljnim opisom kvara, kao i HD Tune logom.
Za 3-4 dana me zovu decki iz servisa i pitaju zelim li novog Seagatea (skupljeg i s novom garancijom), tada popularnog "Speedya" 7200.10, ili cu cekati skoro mjesec dana da mi stigne ovaj Hitachi.
Rekoh, jos danas sam do vas

Njemu su, s druge strane, misa Razera (Diamondback ili DeathAdder) drzali jedno....2-3 tjedna , nakon cega su mu javili da je novi na putu i bit ce kod njih za dan-dva.
Znaci tek je tada "istestiran". Svasta.
A ocekivao je da ce biti gotovo za par dana, ak ne i isti dan, posto je kvar ocit (lijeva tipka "mrtva")
Skoro zaboravih, kad mu je krepala grafa, pogodite koliko je trajala reklamacija - skoro do zakonskog roka od 45 dana, a imali su takvu istu na lageru,

Zasto ovo pisem - ocito da im "susretljivost" ovisi o servisu i/ili guzvi u istom.
Mene su tim potezom zadrzali kao sigurnog kupca, ali ocito je da im to i nije uvijek prioritet/mogucnost (a trebao bi biti i vise od cijena).

Tak da kiss and make-up, a trgovine ce si same najbolje napraviti dobru ili losu reklamu, stvarno ne trebaju vas za to
dUG1 je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2009., 23:56   #2104
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Ja imam isto pozitivna iskustva sa Linksom u Osijeku, kupio HDD Samsung 1TB, donjo kuć, spojio i idem formatirat, prvo idem quick format i sve 5 a onda full format. pri jedno 50% počeo disk krčit i čudno se glasat. ja prekino format i odspojio disk i dobro ga pogledo i vidim na jednoj strani malo udubljenje. Odnjo ga drugi dan oko 10 tamo i kažem kvar, neprolazi full format, bad sectori u HDD Tune. I oko 2 me zovu (isti dan) i kažu možeš doći po novi disk.

U Vemil u Osijeku sam frendu nosio pržilici na reklamaciju, donjo u ponedjeljak i reko tip da dođem za tjedan dan, ja došo za 2 tjedna i pržilica nova me čekala.

E sad o čemu zavisi njihovo obavljanje reklamacije, tko zna.
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2009., 00:02   #2105
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
dobro, ju-hu. ovdje nema onoga sto mene zanima. da li je prodavac duzan primiti i dati nov ispravan uredaj bez provjere servisa ili dobavljaca, ako se npr kvar dogodio unutar par dana? papiri na mjestu kao i ambalaza, nije uopce u tome rijec. nego, kupis laptop, dodes doma, nakon dva dana zaebancije skuzis da jednostavno optika (npr) ne radi. odes di si kupio, da li je trgovina obavezna dati novo isti trenutak kad si dosao reklamirati? to je pitanje.
Nije obavezna, a nadam se da nece nikada ni biti.

Ni kupac ni trgovac nisu nekad u stanju tocno reci sto je s opremom. Defaultna zamjena novom je nekad najgori moguci potez, marketinski mozda zvuci OK, ali povlaci gadne troskove u cijelom lancu prodaje ako je krivnja na strani kupca, ne neispravnost opreme.

Ja sam osobno imao slucaj da je veliki prodavac nama kao "neispravne" vratio nekoliko desetina prijenosnika prodanih u velikoj akciji, a mijenjane na gore opisani nacin. Covjek donese, kaze "joj to meni ne radi", prodaja odmah zamijeni sa smijeskom na lici i nama vrati par paleta opreme koja je "neispravna". Svi do jednog ispravni, s greskama od petljanja sa SW-om, preko slaganja putem "klinaca iz susjedstva", igara koje na on-board grafici ne rade kao sto su vidjeli kod susjeda na igracem piceku i slicno.

Naravno da su vraceni prodavacu, uz puno svadje, uopce im nije bilo jasno "zasto odmah ne damo nove".

Da bi se ostvarila ta politika, trgovini mora ostati puno veca zarada (sad je marza katastrofalna i nema nikakvog smisla baviti se prodajom hardvera) da bi se takve stvari pokrile. A onda se ne treba cuditi da je, recimo, firma ta i ta skuplja, ali ima OK servisnu politiku.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2009., 00:02   #2106
maX
Banned
Moj komp
 
maX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: tu negdi uku Varaždina
Postovi: 7,323
Heh, ja bio nosio 2x2GB OCZ-a XTC u Ve-mil na reklamaciju, jedan keks nije bio radio. Dam liku u ruke ram, on kaže da nek malo pričekam, ode otraga i za 1min se vrati sa novim kitom rama
maX je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2009., 00:10   #2107
Crash009
Banned
Moj komp
 
Crash009's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 7,361
Citiraj:
Autor housel Pregled postova

U ADMu nisam nikada ništa kupio, ima li tko od vas iskustva?
Pohvale.
Uzeo komponente, jos se ponudili da mi sklope i istestiraju, pošto nisam imao baš puno vremena rekoh ajd neka sloze.

Kuciste stiglo dobro slozeno, kablovi i sve. Pitali me s kojim OS-om da testiraju i poslali mi rezultate testova da sve radi oke.
Crash009 je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2009., 01:28   #2108
HONDA type R
Premium
Moj komp
 
HONDA type R's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 335
Citiraj:
Autor housel Pregled postova
Gdje da što kupim??
znam kako ti je ja sam 50% svog kompa uzeo u linksu a 46% u ADM ovi u pž kud prodaju sranja jos te hoce i zajebat full iako ja mislim da su decki u IT najkorektniji u usporedbi sa ostalima, kod njih sam uzeo monitor samo zato da njima nekakva marža ostane posto je bila ista cijena kao i u drugim trgovinama, svejedno imam garu kod uvoznika... a najvise su ljude yebavali u pinu, na poz- forumu sam im prije 2 godine bacio analizu bozicne konfiguracije pa sam dobivao razne prijetnje od trgovca , evo je analiza ako te zanima

http://pozezani.com/forum/index.php?...60128#msg60128
HONDA type R je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2009., 18:08   #2109
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
Citiraj:
Autor HONDA type R Pregled postova
znam kako ti je ja sam 50% svog kompa uzeo u linksu a 46% u ADM ovi u pž kud prodaju sranja jos te hoce i zajebat full iako ja mislim da su decki u IT najkorektniji u usporedbi sa ostalima, kod njih sam uzeo monitor samo zato da njima nekakva marža ostane posto je bila ista cijena kao i u drugim trgovinama, svejedno imam garu kod uvoznika... a najvise su ljude yebavali u pinu, na poz- forumu sam im prije 2 godine bacio analizu bozicne konfiguracije pa sam dobivao razne prijetnje od trgovca , evo je analiza ako te zanima

http://pozezani.com/forum/index.php?...60128#msg60128
morao bi se prijaviti da vidim.

Meni IT nije nikako u redu i nikada više ne bi tamo nogom kročio.Pristojan sam pa neću o Marijanu ništa reći, no s kim je dobar neka ide.

"Dobro sad si me zainteresirao ajde reci mi koja je to točno tehnika u pitanju (ako zanemarimo dostupnost kabelske televizije i možda nešto boljeg broadband interneta) koju oni imaju a mi nemamo dostupno?" by yedwy

Odgovor: evo primjera radi dostupna im je 4870 koja kod njih košta cca 100€ a prosječna plača im je cca 1200-1400€ što izađe otprilike 1/10 mj. zarade. Mene je koštala 1149kn što je 1/3 moje mjesečne zarade.
Misliš li da je ta grafulja dostupna hrvatu koji radi za minimalac??

Evo jedan primjer mimo tehnike
auto koji u njemačkoj košta 10000€ kod nas kada se uveze košta 15100€
Trošarine i porezi nas pri uvozu izađu oko 51% vrijednosti auta.
Što misliš yedwy koliko je taj auto dostupan hrvatu koji radi za duplo manju paru. Znam, opravdanje je u tome da hrvatska na taj način štiti našu industriju automobila , koju mi nažalost nemamo
housel je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2009., 20:36   #2110
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Ti si rekao "sa kakvom su tehnikom okruženi" pa te pitam kakva je to tehnika s kojom su oni okruženi a da se kod nas nemože kupiti (osim gore rečenih telekom stvari), nisam te pitao (niti imam namjeru diskutirati o tome) koliki postotak njihove plaće potroše kad si žele priuštiti nešto od te tehnike jer je jasna stvar da je njihova kupovna moć daleko veća od naše i usudio bi se reć da je to normalna stvar i to nije samo u tehnici tako nego u svakoj drugoj stvari i proporcionalno i na bifteke potroše manje od nas...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2009., 18:20   #2111
vertigo
Registered User
Moj komp
 
vertigo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: kutina
Postovi: 23
reklamacija

odnio svoj cpu u trgovinu gdje sam ga kupio,ustanovili da je neispravan i sad čekam(već 35 dana),pošto se onih 45 dana bliži kraju zanima me šta napravit nakon tog roka
vertigo je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2009., 20:07   #2112
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,197
Citiraj:
Autor vertigo Pregled postova
odnio svoj cpu u trgovinu gdje sam ga kupio,ustanovili da je neispravan i sad čekam(već 35 dana),pošto se onih 45 dana bliži kraju zanima me šta napravit nakon tog roka
Ovisi gdje si ga odnio i koji je cpu
Lud76 je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2009., 21:56   #2113
d4rk_ch1ld
Premium
Moj komp
 
d4rk_ch1ld's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 695
Nh d.o.o.

Kupio sam u ovom web shopu hard disk i kučište. Disk mi je uredno stigao doma fino zapakiran i unutra dopis s isprikama da kučište trenutno nemaju, ali da će ga dobiti za tjedan-dva. Za dva tjedna ugodno iznenađen stigne mi kučište doma, ali skoro sam puko kad sam vidio da je atec 900 a ne 902 koji sam naručio. Nazvao sam ih i reko da su mi krivo kučište poslali i gospođica koja tam radi je rekla da će provjeriti sa šefom. Uglavnom ispalo da pošto su kučišta jako slična po specifikacijama oni su mislil da je ok da mi daju 900. Uglavnom ja sam reko da ga neću, da ću ovo vratiti i čekati 902 ili nadoplatiti za 1200. Na kraju me nazvao gazda iz švabije i pričao sa mnom(na engleskom), rekao je da je 902 nedostupan na duže vrijeme i što mogu napraviti? Nakon par minuta se dogovorili za antec 1200 uz moju nadoplatu.
Uglavnom sve pohvale ovom shopu, izgleda da stvarno brinu o zadovoljstvu kupaca. Vjerojatno jer je u biti njemački
d4rk_ch1ld je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2009., 22:12   #2114
Sandi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: ?
Postovi: 48
da li se kod linksa može dobiti povrat novca za 'zabunom' kupljenu komponentu, ili bar zamjena za nešto drugo? kupljena je prije pet dana.
Sandi je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2009., 22:31   #2115
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor Sandi Pregled postova
da li se kod linksa može dobiti povrat novca za 'zabunom' kupljenu komp