Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.10.2015., 12:26   #4651
Moto001
Premium
 
Moto001's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Slavonija bajnaaaaa
Postovi: 236
I ja čekam prebacivanje sa T-com infrastrukture na njihovu VDSL mrežu od 20 mb/s već 4tjedna i još ništa
Moto001 je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2015., 12:29   #4652
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Kada sam ja svojevremeno prelazio s T-Com na Iskon dobio sam papir i ugovor te je točno pisalo da ću (cca 3 tjedna) 21.10. biti prebačen na njih.
U 9 ujutro sam izgubio t-com i oko 15h sam dobio Iskon.
Vi niste dobili konkretan datum?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.10.2015., 06:40   #4653
Moto001
Premium
 
Moto001's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Slavonija bajnaaaaa
Postovi: 236
Rekli su cca 15-ak dana jbg. barem meni i od tada sam već 2 puta zvao szk i uvijek pričekajte još par dana i evo skoro 1mj. do sada
Moto001 je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2015., 11:27   #4654
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
Zavisi im od gužve. Ako je normalno onda ide za 2 tjedna ili 15 dana. Ako je gužva onda se produlji i na mjesec i pola (moja susjeda ih je toliko čekala ali je to bilo oko božića). Zakonski rok je nekih 30 dana ako se ne varam pa ako te nisu još prebacili onda možeš otkazati i uzeti drugog operatera...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2015., 18:00   #4655
Jole911
Premium
Moj komp
 
Jole911's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Hrvatska-Požega
Postovi: 423
Ja sam čekao prečlazak iz HT a u H1 10 tak dana expresno mi stigao modem i IPTV prijemnik Mada sam čuo drukcije od nekih no meni je to bilo Expresno
Jole911 je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2015., 00:26   #4656
Ghost Face
Premium
Moj komp
 
Ghost Face's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ...
Postovi: 84
Support im je ocaj totalni nakon tjedan dana cekanja dobijem:
Citiraj:
Čekamo odgovor nadležnog odijela, nismo zaboravili, obavijestimo Vas s povratnom informacijom čim ju dobijemo.
cetiri tjedna poslje toga nakon mog ponovljenog pitanja:
Citiraj:
U kontaktu smo sa nadležnom službom oko navedenog. Čim dobijemo odgovor, javit ćemo Vam se.
i sad vec 3-4 dana naravno nista od odgovora..
Ghost Face je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2015., 00:56   #4657
ethan
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb (centar)
Postovi: 190
Ja sam ih 14.09 zvao za produljenje ugovora i povećanje brzine - danas je 04.10. i naravno još ništa od toga.
Prvo sam ih zvao nakon 5-6 radnih dana - tada su mi bahato odgovorili da čekam 10-15 radnih dana odnosno da oni imaju zakonski rok od 15 radnih dana i da se mogu slikati. Reko OK, čekat cu ja tih 15 radnih dana pa ćemo vidjeti.

Čuo sam se s njima 14. radni dan i pokušao im reći da ja još ne vidim povećanje brzine....aha, aha....vidimo da je došlo do "administrativne pogreške" u našem sustavu...sad ćemo mi to zapisati i odjebati vas....ovaj, napraviti to u najkraćem roku.
Onda sam ih 15. radni dan nazvao i rekao da očekujem to danas srede ili raskidam ugovor. Kaže meni operater - evo zapisujem, ili danas ili vraćanje na staro - ja reko NE - ili danas ili odlazim od vas! - Kaže on meni "Zapisano".

Idući broj kojeg sam zvao je B-Net.

Ne očekujem da će B-Net biti bolji, al čovjek im pokušava dati novce a oni se ponašaju ko da ih baš briga za to.
Umjesto da su rekli - zakonski rok je 15 dana, ali mi ćemo za vas to napraviti u 2 dana oni se bahate i samo prebacuju posao s jednog na drugog operatera i nitko u toj firmi nije kriv a ja još nemam naručenu brzinu.
Pa ne tražim ih da mi besplatno poklone internet - plaćam im koliko su tražili. Ako ja ne platim račun u zakonskom roku - platim kamate.
Optima mi je bila dobra zadnjih 4-5 godina...kad je sve funkcioniralo, ali kada ne funkcionira onda možeš sjest i plakat.

Baš sam ljut i razočaran u način poslovanja hrvatskih firmi!
Zanimljivo je to da mi B-net nudi veće brzine i prvu godinu dana besplatnog interneta, a drugu godinu plaćam isti iznos koji sam bio spremat plaćat Optimi za razdoblje od 2 godine - ušteda od 50 posto u odnosu na Optimu koja jednostavno ne želi moje novce!
ethan je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2015., 10:27   #4658
Ghost Face
Premium
Moj komp
 
Ghost Face's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ...
Postovi: 84
Nije ni B-Net nesto bolji s njima sam se isto zajebavao mjesecima, mislim net je odlican samo kad dobijes uslugu koju zelis. Njih sam zvao jedno 10 puta oko jedne stvari, 10 puta sam dobio drugu informaciju od njihovih operatera...
Ghost Face je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2015., 21:27   #4659
luka_os
Premium
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: osijek
Postovi: 85
U optimi su carevi. Produzio sam ugovor i uzeo popust od 50% na prva 3mj. Poslali su mi ugovor s krivim podacima. Trazio sam novi, no nikad nista od toga. Dakle ugovora nemam, a popust sam dobio
luka_os je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2015., 16:30   #4660
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,186
eo imaju neke akcije sad paketi kao što su i bili samo dodali HBO godinu dana i BEZ ugovorne obveze

ja uzo ovaj pa ćemo vidjet ako nebude išlo lahko predjem na H1

http://www.optima.hr/hr/privatni-kor...ovorne-obveze/
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.10.2015., 17:46   #4661
luka_os
Premium
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: osijek
Postovi: 85
Nije lose. Sad sam se sjetio kako su mi htjeli proturit nesto pri potpisivanju. Trazio sam TO2, a oni mi poslali papire za OT2. Radi se o istoj usluzi i razlicu u cijeni od 40kn koja ovisi dali imaju vlastitu infrastrukturu na tom podrucju. Kod mene su imali, ali su opet pokusali prodati skuplje.

Kod svih treba dobro citat ugovore
luka_os je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2015., 21:54   #4662
Sony1
Premium
 
Sony1's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Slavonija
Postovi: 290
Produžio sam prije 4. mjeseca na Optimi ugovor na dvije godine i uzeo paket TO2 | 10Mbps, te me zanima da li bi sada mogao promijenit paket i uzeti npr. TO2 | 30Mbps?
Sony1 je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2015., 22:46   #4663
luka_os
Premium
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: osijek
Postovi: 85
Najbolje nazvat. Do sada se uvijek moglo bez penala ici prema gore. Eventualno ponovno ugovor na 24mj
luka_os je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2015., 06:57   #4664
vercetti
Premium
Moj komp
 
vercetti's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,224
Citiraj:
Autor Sony1 Pregled postova
Produžio sam prije 4. mjeseca na Optimi ugovor na dvije godine i uzeo paket TO2 | 10Mbps, te me zanima da li bi sada mogao promijenit paket i uzeti npr. TO2 | 30Mbps?
Možeš uvijek, ako mjenjaš paket sa manjeg na veći.
Ja sam u 4. mjesecu isto uzeo TO2 10Mbit na 2 godine, imao 3 mjeseca popust 50%, pa u 9. mjesecu opet produžio na 2 godine na TO2 20Mbit, još 3 mjeseca 50% popust

Sad kad mi bude dostupan VDSL, najvjerojatnije u 12.mj, idem na 40Mbit, opet 2 godine i još jednom 3 mjeseca popust 50%
vercetti je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2015., 13:44   #4665
Sony1
Premium
 
Sony1's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Slavonija
Postovi: 290
Evo poslao sam Optimi upit koji sam postavio i ovdje prije par dana.

Ja:
"Poštovani,
produžio sam prije 4. mjeseca ugovor na dvije godine i uzeo paket TO2 | 10Mbps, te me zanima da li bi sada ukoliko želim, mogao promijenit paket i uzeti npr. TO2 | 30Mbps?"

Optima:

"
Poštovani,

Paket za koji se informirate (TO2/30 mbps) trenutno je dostupan samo na lokaciji Strmica (Šibensko-kninska županija).
U slučaju dobrih tehničkih karakteristika Vašeg telefonskog priključka u mogućnosti biste bili zatražiti promjenu na TO2/20 mbps 175,00 kn (pdv uračunat).
Promjena bi bila izvršena bez dodatnih troškova uz novi ugovor od 24 mj.

Pozivamo Vas da nam dostavite kućni broj telefona kako bismo mogli izvršiti detaljnije provjere."

Poslao sam im sada broj telefona pa ćemo vidjeti da li mi mogu isporučit TO2/20 mbps
Sony1 je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2015., 16:03   #4666
Daddy
The Kwisatz Moderach
Moj komp
 
Daddy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 917
Citiraj:
Autor vercetti Pregled postova
Možeš uvijek, ako mjenjaš paket sa manjeg na veći.
Ja sam u 4. mjesecu isto uzeo TO2 10Mbit na 2 godine, imao 3 mjeseca popust 50%, pa u 9. mjesecu opet produžio na 2 godine na TO2 20Mbit, još 3 mjeseca 50% popust

Sad kad mi bude dostupan VDSL, najvjerojatnije u 12.mj, idem na 40Mbit, opet 2 godine i još jednom 3 mjeseca popust 50%

Vidim da si istraživao. Kakvo je generalno stajalište Optime sa VDSL-om?

Šta, generalno kada T-Com posije rutere po terenu i oni mogu pružati VDSL uslugu?
Se može koga nazvati za okvirno vrijeme kada bi na kojem prostoru usluga mogla biti dostupna?
Daddy je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2015., 17:10   #4667
vercetti
Premium
Moj komp
 
vercetti's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,224
Meni su obećali u 4.mj da će 100% biti u 6.mj VDSL
Pa odgoda za jesen, pa za kraj godine... itd... tko zna.
Na mojoj lokaciji zadnje obećanje od njih je 12. mjesec... a dok ne vidim modem kod sebe na stolu, ne vjerujem

Pričam o VDSL-u preko njihove opreme/centrala.

Koliko znam, oni već nude VDSL preko T-com opreme neko vrijeme, samo je skuplji.
vercetti je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2015., 10:55   #4668
Moto001
Premium
 
Moto001's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Slavonija bajnaaaaa
Postovi: 236
Danas istiće toćno 30 dana kako sam dobio potvrdu o sklopljenoj usluzi TO2 20 Mbps na što su se po Općim pravilima oni obavezali kao krajnji rok.
Dakako istu do danas nisu ispoštovali pa me zanima imam li pravo na raskid takvog sklopljenog ugovora? ako da kakva je procedura?

Naravno zvao sam ih u međuvremenu već 3 puta i uvijek je odgovor sačekajte par dana jbg.

Nemogu vjerovati kako se šlampavo ponašaju i na taj naćin vjerojatno im korisnici nisu prioritet kako bi ih zadržali već ih tjeraju od sebe.
Da je barem netko nazvao i rekao gdje je problem nebi mi bilo krivo da znam što ćekam ali ovako...... premda sam bio njihov korisnik 2god. i uredno podmirivao svoje obaveze glede plačanja rčuna.

Hvala na savjetima.
Moto001 je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2015., 12:16   #4669
Gile
Premium
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 380
Citiraj:
Autor vercetti Pregled postova
Meni su obećali u 4.mj da će 100% biti u 6.mj VDSL
Pa odgoda za jesen, pa za kraj godine... itd... tko zna.
Na mojoj lokaciji zadnje obećanje od njih je 12. mjesec... a dok ne vidim modem kod sebe na stolu, ne vjerujem

Pričam o VDSL-u preko njihove opreme/centrala.

Koliko znam, oni već nude VDSL preko T-com opreme neko vrijeme, samo je skuplji.
Ma samo nas zavlače, vidim da si također iz Osijeka, meni su također tako obećavali kao i tebi, zadnji put prije cca 2 tjedna su mi rekli da će biti na mojoj lokaciji ako bude zainteresiranih, tako da se bojim ništa od VDSL-a.
Gile je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2015., 12:44   #4670
Ghost Face
Premium
Moj komp
 
Ghost Face's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ...
Postovi: 84
Ma nije samo VDSL i ovo govno preko t-coma isto ne realiziraju, meni vise od mjesec dana proslo i jos mi nisu povecali a rekli su najkasnije u roku 2 tjedna.
Ghost Face je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2015., 15:52   #4671
sibica
Premium
Moj komp
 
sibica's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Croatia/Crikvenica
Postovi: 499
Ja sam bio od 2009.na Optimi i nisam imao nikakvih tehnickih problema,ali njihova sporost kod ukljucenja usluga,redovite greske kod racuna (uvijek na moju stetu),natjerale su me na drugog operatera.
sibica je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2015., 15:02   #4672
Ghost Face
Premium
Moj komp
 
Ghost Face's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ...
Postovi: 84
Sad sam ih zvao bio i kazu mi da su oni pokrenuli zahtjev za povecanjem brzine ali ih je t-com odbio i sada su kao nesta mjenjali, radili i pokrenuli su novi zahtjev pa da sada jos cekam, koliko mi se cini nista od toga..
Ghost Face je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2015., 17:23   #4673
n30n
Premium
Moj komp
 
n30n's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 359
Prešao sam na Optimu i danas je došla oprema, router je TP-Link TD-W8961ND. Ima li itko ikakvih dojmova o tom routeru dok čekam da mi prebace vezu?
n30n je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2015., 18:03   #4674
Daddy
The Kwisatz Moderach
Moj komp
 
Daddy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 917
Ja sam ga koristio punih pola sata . Nakon toga sam ga stavio u bridge mod i pustio Asusa da odrađuje posao. Tako da sorry, ne mogu ti ga temeljito opisati.

Ono kaj sam vidio je da je imao solidan range, ne kao Asus ali nisam to niti očekivao. Meni je u sobi kat ispod a cilj je bio pokriti kat iznad (cijeli). To nije mogao, oni najdalji kutevi su bili bez mreže. O ostalim sposobnostima ne mogu reći baš ništa...
Daddy je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2015., 18:11   #4675
Blixa
Registered User
 
Blixa's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: HR
Postovi: 91
Ja se mislim prebaciti s 4Mbps paketa na ovaj "akcijski" od 10Mbps, a koristim neki stari T-Comov Zyxel. Sad nemam pojma koji ruter ću dobiti. Zadnji put sam od njih dobio neki TP-Link i taj je bio loš koliko se sjećam, nisam mogao ni portove forwardati. Uglavnom, ostao sam bez njega pa sam vratio starog Zyxela i sve 5, ali ne znam kako će biti sad na većoj brzini.
Ne znam koje sve rutere daju uopće i ima li išta pristojnije u ponudi.
Imate li kakav savjet možda za kupiti ruter? Ako da - koji? Ili je bolje ići s ovim što dobijem pd njih pa kako bude...hmmm.....
Blixa je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2015., 18:20   #4676
Daddy
The Kwisatz Moderach
Moj komp
 
Daddy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 917
Pa od njih ćeš dobiti router to nije u pitanju i to gotovo sigurno će se raditi o gore navedenom TP linku. Stavi ga, upogoni, vidi kako radi pa ako je baš pravi horor kupi neki skuplji router, ovaj u bridge i vozi.
Daddy je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2015., 18:27   #4677
Blixa
Registered User
 
Blixa's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: HR
Postovi: 91
Da, dobit ću ga, ali ga moram zatražiti jer oni sebi vode da imam ruter iz 2013, koji je zamijenjen negdje u ožujku 2014 i kaže mi tip danas da mi neće slati ruter i to im je to. Ali ne vode to da je i ruter i sve živo stradalo u poplavi nakon koje nisam imao pravo na novi pa sam stavio nazad starog Zyxela i btw. radi mi savršeno, sve bežično.
Kasnije mi je u razgovoru Optimalac rekao da ipak mogu dobiti ruter, ali ga samo moram zatražiti od njih.
Aj dobro.
A dobro veliš, sto posto će biti isto TP-Link sranje.....a ni oni ZTE im nisu bolji.
Blixa je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2015., 11:48   #4678
catroot
Premium
Moj komp
 
catroot's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: I live in 43 05'04.11"N 17 57'36.71"E
Postovi: 880
To što se ne mogu port forwardati portovi nije do rutera nego do optime. Imaš na oglasniku siemens sx763, koji treba flešat i eto dobar ruter za optimu.

http://www.optima.hr/hr/korisnicka-podrska/internet/ ovo četvrto po redu.

Zadnje izmijenjeno od: catroot. 21.10.2015. u 11:53.
catroot je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2015., 12:47   #4679
Blixa
Registered User
 
Blixa's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: HR
Postovi: 91
Citiraj:
Autor catroot Pregled postova
Sredio sam to davno s njima, ništa CGN za mene.
Blixa je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2015., 13:04   #4680
catroot
Premium
Moj komp
 
catroot's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: I live in 43 05'04.11"N 17 57'36.71"E
Postovi: 880
I jel sad možeš otvarat portove?
catroot je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na