Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.08.2021., 19:37   #1
pasara
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 192
LG 39LN575S pozadinsko osvjetljenje

Otislo mi pozadinsko osvjetljenje.Kupio sam novi tv,ali mi je ovoga zao bacit,pa me zanima dali se isplati popravljat.Mozda se netko na forumu bavi sa ovakvom problematikom,pa cu dobit pravu informaciju.Unaprijed hvala i lp
pasara je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2021., 23:44   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Ako je klasična greška, crkle Led - ice, da se to zakrpati ...
Trebaš dobar servis.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.08.2021., 08:33   #3
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,536
Imaš tih traka koliko vidim na aliexpressu od 15 dolara na dalje (nisu original naravno), pa ako se želiš sam zezati naručiš, pogledaš koji video na jutubu i udri.

Ako ne, možeš pitati u ovlašteni koliko bi koštala zamjena, pa ako su preskupi kod nekog "fušera". S time da te zanima pravi popravak - zamjena svih led traka i svih ledica, jer neki promijene samo ledice koje ne rade (ili trake koje ne rade) pa onda za koji mjesec opet imaš kvar i ništa nisi napravio...
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2021., 08:59   #4
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,635
Da ali dečkovi i računajte raskapanje cijelog TV-a da bi se došlo do toga,koliko isplativo ...

I sad najvjerojatnije čovjek očekuje pošto su ledice 15 dolara (ajmo reć 100 kn), da servis nebu iznad 300 ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2021., 10:12   #5
Feyd
hungry, for a little more
 
Feyd's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Citiraj:
Autor pasara Pregled postova
Otislo mi pozadinsko osvjetljenje.Kupio sam novi tv,ali mi je ovoga zao bacit,pa me zanima dali se isplati popravljat.Mozda se netko na forumu bavi sa ovakvom problematikom,pa cu dobit pravu informaciju.Unaprijed hvala i lp
Bacati nema baš nikakvog smisla. Ako je preskupo za popravljati a ne ulazi ti se u avanturu popravljanja imaš po njuškalu majstore koji otkupljuju za rezervne dijelove. Vjerojatno možeš dobiti par stotina kuna ako su matična, napajanje, panel, nogice i daljinski ispravni. Bacanje je najgore rješenje jer uštediš nešto vremena ali baciš para i generiraš otpad od nečega što se da iskoristiti.

Ako ti vrijeme znači više od tih para i okoliša, pokloni, uzeti će netko s foruma i iskoristiti. Ako neće nitko, ja ću, žao mi da završi na smeću a da se iskoristiti.

Evo ovaj traži 400 kuna, iako mi nije jasno šta je tu točno otišlo, difuzor valjda.

Zadnje izmijenjeno od: Feyd. 03.08.2021. u 10:15. Razlog: Njuškalo oglas
Feyd je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2021., 10:18   #6
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,635
Sad vidim da je elektronika ista ko i za 32-34",pa bi se i ja ponudio za skladištenje/otkup ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2021., 15:34   #7
Feyd
hungry, for a little more
 
Feyd's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Citiraj:
Autor Nbdy32 Pregled postova
Sad vidim da je elektronika ista ko i za 32-34",pa bi se i ja ponudio za skladištenje/otkup ...
Evo, kolega je majstor i pomagao mi je u mojim avantuama s philipsom koji nije mogao biti popravljen jer je otišao panel, ali sam ga utopio pokvarenog + 200 kuna lokalnom serviseru koji će iskoristiti dijelove s njega a ja dobio isti model za na zid garaže.
Feyd je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2021., 19:35   #8
pasara
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 192
Ma imam klince pa bih ga njima stavio u sobu,a opet s druge strane ne bacaju mi se novci na stari tv.Opet ponavljam,ako ima netko ovdje na forumu,pa neka mi posalje koliko bi to kostalo.Lp
pasara je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2021., 20:36   #9
Ico_Zg
Premium
Moj komp
 
Ico_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 537
Popravak u servisu ti je preskup, mene su tražili 1000kn-1400kn za 40" Sony-a, neisplativo.
Na kraju uzeo 8 novih traka na AliEx-u za 150kn i sam zamjenio, nije to neka velika mudrost.
Ico_Zg je online   Reply With Quote
Staro 04.08.2021., 17:32   #10
pasara
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 192
Citiraj:
Autor Ico_Zg Pregled postova
Popravak u servisu ti je preskup, mene su tražili 1000kn-1400kn za 40" Sony-a, neisplativo.
Na kraju uzeo 8 novih traka na AliEx-u za 150kn i sam zamjenio, nije to neka velika mudrost.

Tako cu i napravit.Hvala svima i lp
pasara je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.08.2021., 21:03   #11
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473


Samo polako i strpljivo, bilo bi dobro da imaš jedan veliki prazan stol na koji ćeš sve to odlagati.

Baš gledam cijene tih traka i vidim da je shiping iz Poljske poskupio jedno 2-3 puta... dok sam ja naručivao led trake u zimi prošle godine za dva 32" lg modela, ispalo me kojih 5-6 eura za dostavu i stiglo je u roku cca 5-7 dana.

Zadnje izmijenjeno od: veve. 04.08.2021. u 21:10.
veve je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na