Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.11.2010., 18:45   #1
jjd37
Premium
 
jjd37's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 240
Pregled ponuda i usluga i prva iskustva - Amis Telekom

Članak je dobar ali s obzirom na kratkoću korištenja niste još došli do poteškoća koje baš i nisu male. Kao korisnik Amisa od njegovog komercijalnog početka dok još nije bilo 3u1 (odnosno moji roditelji ali kad zagusti onda ja sam taj koji rješava probleme!) mogu reći da sve što je napisano u tekstu stoji ali postoje i problemi i već sada nemogu se svrstati pod porođajne. Da ih nabrojim: smrzavanje STBa kod dužeg korištenja i mjenjanja kanala je svakodnevno (vjerojatni uzrok pregrijavanje uređaja), zamrzavanje slike (usporedivo s samim počecima MaxTv-a), promjene softvera (firmwera) modema koje se rade bez upozorenja i pritom mjenjaju korisnićke postavke bežićne mreže (lozinka i ime modema u mreži se mjenja svaki put) koje kod ljudi koji nisu baš kompjuterski naobrazovani (penzioneri s 60+) stvara potrebu za zovom u pomoč jer mreža više ne radi, služba za korisnike malo pa beskorisna (istina vrlo ljubazna i pokušava pomoći ali ne može) i sl. Mjesto na kojem se nalazi priključak je N.Zagreb, manje od kilometra od telefonske centrale i oko 2 od njihovog sjedišta u Buzinu. Sad malo o pozitivnim stranama: veza je postojana i stvarno bez problema i kod telefona i kod ADSLa a brzine su stabilne i uz to je cijena dosta manja za istu uslugu od MaxTv-a (istina i manja je ponuda programa ali je obečanje da će se proširivati) uz veču brzinu (radi se o Total paketu). Moja stara je oduševljena mogučnošću da gleda emisije s odgodom od 48 sati i to je uz manju cijenu uglavnom i glavni razlog zašto još uvjek imaju AMIS. Ipak i takvo stanje je bolje od Bneta kojeg su također imali i otkazali zbog još većih da prostite s----a. Toliko od mene i nadam se da nečete imati iste probleme ili bar da će biti bar malo manji.
__________________

| MSI Z97 MPOWER (MS-7915) | Intel(R) Core(TM) i7-4790K CPU @ 4.00GHz - Noctua NH-D14 | Coolermaster Stacker | 4x G.Skill F3-10666CL7-2GBRH | OCT Vector 180 240GB, Hitachi HDS721010CLA332,ST3250410AS,ST3250410AS | GAINWARD GeForce GTX 980Ti Phoenix GS | Corsair HX 850W | LG L1919S |UPS CyberPower 2200VA |

| ASRock EX58 Extreme | CPU Intel i7 920 | Corsair 3x2GB | WDC WD5001AALS,WDC WD6400AAKS,SAMSUNG HD322HJ,ST3160813AS,,ST3300622AS,WDC WD800JB-00JJC0 | CrossFire Sapphire ATI Radeon HD4890 Vapor-X | Corsair HX850W | CIBOX 22" | UPS Trust PW4105 |

| Spectrum 48K | Comodore 128 | PC 386 |

| Dell Latitude D820 |
jjd37 je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2010., 21:02   #2
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Zato smo i odlučili to odraditi kroz jedan duži period, da stvarno vidimo iz prve ruke kako to funkcionira. Iako ovo što spominješ za "pregrijavanje" STB-a do sada nisam iskusio u nijednom obliku, a praktički ga ne gasim tako da radi 24/7 već tjedan dana. Mislim da je tu više u pitanju tel. parica i kućna instalacija (da ne urekenm sam sebe ) nego do njega, no kako napisah - budem vidio i sam kroz određeno vrijeme.
Najviše me zanima prvo ozbiljnije nevrijeme i jača kiša, MAXtv mi je tu manje više uredno blokao za to vrijeme. I ovo za upgrade FW i promjenu postavki, to je stvarno malo bezveze ako to tako ide u praksi.
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.11.2010., 21:45   #3
jjd37
Premium
 
jjd37's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 240
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Zato smo i odlučili to odraditi kroz jedan duži period, da stvarno vidimo iz prve ruke kako to funkcionira. Iako ovo što spominješ za "pregrijavanje" STB-a do sada nisam iskusio u nijednom obliku, a praktički ga ne gasim tako da radi 24/7 već tjedan dana. Mislim da je tu više u pitanju tel. parica i kućna instalacija (da ne urekenm sam sebe ) nego do njega, no kako napisah - budem vidio i sam kroz određeno vrijeme.
Najviše me zanima prvo ozbiljnije nevrijeme i jača kiša, MAXtv mi je tu manje više uredno blokao za to vrijeme. I ovo za upgrade FW i promjenu postavki, to je stvarno malo bezveze ako to tako ide u praksi.
Imam potpuno drugačija iskustva s MaxTv-om a imam ga već 2 godine od toga zadnjih 1 i pol bez ikakvih problema (od kada su promjenili sučelje a do tada je bilo isto stalnih smrzavanja). Mene isto nervira kod Amisa to mijenjanje korisničkih postavki bez potrebe jer za razliku od njih HTov modem kod sebe u stanu ne gasim od kad je stigel a nevjerujem da do sad nisu mjenjali FW a bežična mreža ni jednom nije pala dok u zadnjih pola godine je Amis 2 puta mjenjal svoj FW i prvi puta sam se ja našel u čudu kak da ne prepoznaje laptop modem dok od službe za korisnike nism doznal da su promjenili i naziv modema i lozinku za bežičnu mrežu (WPA-PSK) i da nije više ona koju sam ja zadal. Moji starci oboje imaju prek 65 godina i bez moje pomoći teško da bi uspjeli ponovo osposobiti mrežu sami. Ovo nije antireklama za Amis jer im je usluga telefonije i ADSLa kao takva stvarno kvalitetna ali izvedba IPTV-a je . Kao što sam prije rekao nadam se da nebu istih problema ili da budu manji.
__________________

| MSI Z97 MPOWER (MS-7915) | Intel(R) Core(TM) i7-4790K CPU @ 4.00GHz - Noctua NH-D14 | Coolermaster Stacker | 4x G.Skill F3-10666CL7-2GBRH | OCT Vector 180 240GB, Hitachi HDS721010CLA332,ST3250410AS,ST3250410AS | GAINWARD GeForce GTX 980Ti Phoenix GS | Corsair HX 850W | LG L1919S |UPS CyberPower 2200VA |

| ASRock EX58 Extreme | CPU Intel i7 920 | Corsair 3x2GB | WDC WD5001AALS,WDC WD6400AAKS,SAMSUNG HD322HJ,ST3160813AS,,ST3300622AS,WDC WD800JB-00JJC0 | CrossFire Sapphire ATI Radeon HD4890 Vapor-X | Corsair HX850W | CIBOX 22" | UPS Trust PW4105 |

| Spectrum 48K | Comodore 128 | PC 386 |

| Dell Latitude D820 |
jjd37 je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2010., 07:44   #4
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
e Tor, aj provjeri i kakve su im "interaktivne usluge" i jel softver već spreman za takve điđe. ah da, i jel moguće stream sa kompa ulovit kako na STB-u (VLC zna isporučit dobar stream). Eh da, i jel radi ICMP prema van (ovo su sve moji prigovori jednom drugom IPTV-u)
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2010., 07:47   #5
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
ergo, iđe, iđe
tor je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2010., 10:54   #6
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Kakvo je stanje sa brzinama interneta, mogli bi stavit jedan ss od speedtesta.
Vidim da ste pisali da je bilo oscilacija u brzini, pa me zanima jesu li neke velike oscilacije, tipa preko 50% u U/D ili manje. Ako je manje, dobro je u odnosu na ovo šta ja trenutno imam sa t-comom.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2010., 11:54   #7
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Relativno mi je loša parica, pa imam u dw negdje oko 9MBps (došao u praksi na nekakvih 960 kbps), upload mi je na 1,2 konstantan (u praksi zakuca na 118-120 kbps). To je bez IPTV, s IPTV sam spojen na nekih 12-13 kolika mi je i propusnot parice, mjereno od strane tehničara. DW mi je znao padati na 6-7, no to je bilo nekih dan-dva, pa se nakon toga stabiliziralo za sad, dok je up konstantan, što mi je puno bitnije (ratio, jel ):
tor je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2010., 12:05   #8
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Zato smo i odlučili to odraditi kroz jedan duži period, da stvarno vidimo iz prve ruke kako to funkcionira. Iako ovo što spominješ za "pregrijavanje" STB-a do sada nisam iskusio u nijednom obliku, a praktički ga ne gasim tako da radi 24/7 već tjedan dana. Mislim da je tu više u pitanju tel. parica i kućna instalacija (da ne urekenm sam sebe ) nego do njega, no kako napisah - budem vidio i sam kroz određeno vrijeme.
Najviše me zanima prvo ozbiljnije nevrijeme i jača kiša, MAXtv mi je tu manje više uredno blokao za to vrijeme. I ovo za upgrade FW i promjenu postavki, to je stvarno malo bezveze ako to tako ide u praksi.

evo da ti ja kazem posto imam amis vec skoro 3 godine.

kod nevremena puca veza to vidim po tome da kad igram sc2 na netu kad grom zvizne pukne veza (ali nediskonekta se sa neta) dakle prividno se nis nedesava a realno dolazi do gubitka paketa i konacno diskonekta.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2010., 12:15   #9
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
e to me i zanima, sam samo treba dešifrirati jel to parice ili do njih.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2010., 13:43   #10
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Koristim Amis od kad se pojavio na nasim prostorima (trenutno imam total 3u1 paket) i moram priznati da od kad je uveden 3u1 paket, Amis nikako da proradi punim plucima.

Pogotovo je to izrazeno unazad par mjeseci, pa mi se nekako cini, da im je trenutno usluga najlosija ikada.
Mene osobno smeta naglo usporenje/zagusenje veze i sl. didje-midje koje se dogode bas kad meni treba brzi upload ili kad trebam nesto hitno pogledati na web-u i onda cekam otvaranje obicne stranice - dok ne docekam (murphy? ).

Telku ne gledam, tu i tamo, ali curka gleda i moram priznati da se (pre) cesto dogadja smrzavanje STBa, kao i stalno nekakve nadogradnje sustava pa cesto STB treba upaliti i ugasiti kako bi normalno funkcionirao (npr., snimljeni program unutar 48h se ne moze pogledati, ali nakon paljenja/gasenja STB-a moze).

Neznam sto se dogadja, ali usluga unazad mjesec-dva nije na nivou, i nadam se da ce se vratiti na staro ili bolje nego sto je bilo (zivim u nadi).

Iskreno, bas me zanimaju vasa iskustva pa da mogu usporediti, tako da cekam nastavak price.

Zadnje izmijenjeno od: Nik. 23.11.2010. u 15:35.
Nik je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.11.2010., 14:59   #11
Jackson
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 648
Imao sam Amis 2u1 3 godine, u dva stana, i internet je bio vrhunski, pouzdan i žao mi je što Amis-a nema u ovdje u Šibeniku...
Jackson je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2010., 15:08   #12
syzygy
Premium
Moj komp
 
syzygy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (centar)
Postovi: 909
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Najviše me zanima prvo ozbiljnije nevrijeme i jača kiša, MAXtv mi je tu manje više uredno blokao za to vrijeme. I ovo za upgrade FW i promjenu postavki, to je stvarno malo bezveze ako to tako ide u praksi.
Pucanje kod gadnog vremena vezano je uz tvoju paricu, ne uslugu.

Kao i kod svakog ažuriranja firmwarea BILOKOJEG uređaja se svi podaci vračaju na defaultne, ništa novo. Svaka nadogradnja se uredno javi korisnicima.
__________________


CPU: Intel Core i7 870@2.93 GHz,
RAM: 8 GB DDR3
GPU: ATI HD5830 1GB DDR5
HDD: WD Black 640 GB
Zaslon: trenutno ga nema
Mouse: Logitech MX Performance
Keyboard: Logitech G19
OS: Mac OS X Snow Leopard
Ostalo: WD MyBook 1TB Mac Edition, Logitech G13 GameBoard



CPU: Intel Core i7 mobile @1.40Ghz
RAM: 4 GB DDR3
GPU: ATI HD5750 1GB DDR5
HDD: WD 500GB
Zaslon: 15,4" LCD
Mouse: Logitech G9
Keyboard: Logitech Wave
OS: Windows 7 64bit



CPU: Intel Core2Duo E8600 @3.33Ghz, Intel BOX Cooler
RAM: 2 GB DDR3
GPU: Intel HD4500
HDD: 320 GB
OPT: DVD-RW
Zaslon: HP 17" LCD
Keyboard: Logitech Wave
Mouse: Logitech RX1500

syzygy je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2010., 15:47   #13
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
dali znas mozda koji dio trpi ?

jer recimo kod mene milijun posto se nista nemice od telefonskog kabla do parice i od parice do rutera.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2010., 15:57   #14
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Citiraj:
Autor syzygy Pregled postova
Pucanje kod gadnog vremena vezano je uz tvoju paricu, ne uslugu.

Kao i kod svakog ažuriranja firmwarea BILOKOJEG uređaja se svi podaci vračaju na defaultne, ništa novo. Svaka nadogradnja se uredno javi korisnicima.
Znam da je do moje parice, ako usluga prolazi "za lijepog vremena", a puca kad pada kiša - jasno je što je u igri...napisao sam da me zanima kako i koliko dugo će to biti na Amisu
Ažuriranje frimwera i vraćanje na tvorničke postavke su jasni, no ja sam jjd37 razumio da svaki put kada lupe upgrade FW, promjene i potpuno postavke za wifi, ne da ih vrate na one tvorničke.
No, kako sam i napisao, zbog toga će cijela ova stvar trajatu duže, da iz prve ruke vidim što točno i kada šteka.

Codiac - nisam te skužio na što misliš? I koga pitaš uopće



Zadnje izmijenjeno od: tor. 23.11.2010. u 16:04.
tor je offline   Reply With Quote