Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.04.2022., 15:42   #1
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,052
Pitanje/preporuka za senilne korisnike :-)

Namjeravam dodat Access Point sa WiFi-em na postojeci router koji isto ima ukljucen WiFi, oba samo na 5GHz:
Stavim router WiFi na 36. kanal, router je povezan sa AP-om preko PowerLine adaptera.
Na AP-u stavim kanal 48, isti SSID i istu lozinku.
Jel postoji neki bolji nacin za takvu konfiguraciju, a da ima brzi/bezperkidni prijelaz sa jednog WiFi-a na drugi?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2022., 15:58   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,504
Zavisi od klijenata, neki se prebace a neki se tvrdoglavo drže daljeg AP makar mu je ispred nosa sa boljim signalom ...
Probaj pa vidi rezultat.

Ne zaboravi u PowerLine ugasiti green drek
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.04.2022., 16:17   #3
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,052
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Ne zaboravi u PowerLine ugasiti green drek
To je prva stvar koju sam napravio jer ne podnosim zeleni proljev
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2022., 18:33   #4
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
fast roaming ili fast transition je nešto šta svaki proizvođač radi za sebe i iako je kao open standard - to baš i nije tako. čak i kod velikih brendova.

isp routeri to ne podržavaju, i većina kućnih ap-ova to ne podržava.
tplink to podržava samo preko kontrolera. aruba, ruckus i cambium su inače kontroler-based ali rade to i individualno - ali govorimo o uređajima od x tisuća kuna.
FT na jeftinim uređajima ćeš izvest samo ako na sve tvoje ap-ove instaliraš openwrt i staviš ih u isti mobility domain. kod mene provjereno - radi. ili radi dovoljno dobro da dok sam to koristio nisam vidio problem. sada sa aruba ap-ovima wifi je spojen cijelo vrijeme iako šetam po kući i prebacujem se sa ap-a na ap. imam iap207, iap305 i iap515. skupa ali poprilično kvalitetna kombinacija.

kod mojih staraca gdje je mix mikrotik i tplink ap-ova sa originalnim softverima gore, veza pukne prilikom odlaska iz prostorije u prostoriju. no laptopi su većinom uvijek na istom mjestu pa to zapravo smeta samo mene koji kad se iz primaće prebacim u wc pukne wifi i treba 5-6 sekundi da se prespoji.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2022., 23:06   #5
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
Mesh od tp linka u rodjaka mi prebaciva ko sat, nezz točno koji model ali 3 uredjaja oko 1000 kn je platio.
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 21.04.2022., 23:35   #6
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,052
Gledao sam kako mesh (Speedport Smart) radi, i radi isto kao AP osim sto nema DHCP server; isti SSID i password, kao sto i sam namjeravam slozit, osim sto postavlja 5GHz kanale iznad 100. Meni to otpada glede uredjaja koji podrzavaju samo niske 5GHz kanale.
A prebacivanje s jednog WiFi-a na drugi ovisi uvelike i o klijentima, pa cu vidit kako ce to meni fercerat...
Prezime je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na