Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.09.2021., 08:46   #121
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Chromecast je sva pamet u cijelom tom lancu. Ne prebacuje prikaz sa telefona nego skida video i prikazuje ga na tv-u UMJESTO telefona. Telefon ti je u ovom primjeru samo daljinski. Mozes poslati film na tv i otici iz kuce, a chromecast ce ga i dalje prikazivati.

Vanced je znao imati problema s castanjem, ne znam kako stoje po tom pitanju unazad godinu dana...

Imaj na umu da koristenjem Vanceda neces zaustaviti reklame na Chromecastu, to ne funkcionira.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2021., 13:54   #122
acmevagabundo
Premium
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: ZG
Postovi: 260
Ako su ti reklame problem, razmisli o VPN (TunnelBear kod mene), prebaciš se u Indiju i uzmeš premium YouTube. Nema reklama, nema problema sa gledanjem na Chromecast, a košta te oko 12kn mjesečno.
acmevagabundo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.05.2022., 23:43   #123
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,552
Stavio bi u ured na zid poveliki monitor (ne TV) kako bi mogao klijentima pokazivati prezentaciju, nacrte i sl. Nije TV da me HRT ne gnjavi

Dakle, treba mi cast desktopa. Koja je najbolja opcija? Imam već jedan ChromeCast i on ima određen lag, nije strašno ali tu je . Jel novi ChromeCast s Google TV šta bolji? Možda ići na opciju MS adaptera 4K ili nešto treće? Novac nije toliko važan, do 1000kn što bolje ima. Ako podržava Netflix, Deezer, YT ... još bolje.

Na mjestu postavljanja monitora postoji opcija spajanja Gigabit LAN-a i N-WLAN-a, dakle gotovo sve osim samog kabla.
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2022., 12:15   #124
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Kvalitetniji HDMI kabel može do 10 M, možda 15 M,
ima i onih HDMI > Lan - HDMI konvertera (treba nabaviti iz vani).
Te varijante bi trebale imati minimalni lag.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2022., 14:05   #125
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,552
Lako za udaljenost, nije ona tolika, ali to je ured, sve je u zidovima (cat6 LAN), sad zbog toga neću vući kanalice. TV/Monitor dolazi odmah ispod 9U mrežnog ormara tako da "gore" ima sve. Možda bi najsretnije rješenje bilo nešto što se spaja LAN-om poput nVidia Shield koji je overkill ili naručiti ethernet adapter za google chromecast s google TV online.

Dodatno k tome, grafička kartica je moćna integruša HD4600 koja ne može (odnosno ploča ne može) pustiti rezoluciju modernih monitora, pa u tom slučaju treba dati približno isti novac i za grafičku, a s ovim uređajem dobijem mogućnost puštanja YouTube, Netflix i sl.

Ne mora biti bez laga, samo da nije značajan.
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2022., 14:51   #126
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Na shieldu koristim moonlight app, ali on se veze uz nvidia graficku na pc-u. Preko njega, putem mreze, streamam desktop od pc-a na tv, igram igre i sl. Sve ide prakticki bez laga. Miljama bolje od chromecastovih pola sekunde laga...

E sad, moonlight mozes sideloadati na mnoge android uredjaje (mobovi, tvi, boxevi), ali pitanje je sto s grafickom iz pc-a.

Postoje i amd/radeon rjesenja na slican princip pa bi vrijedilo provjeriti:
https://sunshinestream.github.io/
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2022., 15:11   #127
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Evo ti prijedloga za moju ideju:
https://www.reichelt.com/de/en/1080p...1-p258051.html
https://kvm-switch.de/en/sc-t-he01s-...one-cable.html
https://www.voelkner.de/products/965...-RJ45-50m.html

Samo pripazi kakvu rezoluciju podržavaju a ovisno šta ta HD4600 može.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2022., 17:24   #128
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
Citiraj:
Autor FitzTN Pregled postova
Lako za udaljenost, nije ona tolika, ali to je ured, sve je u zidovima (cat6 LAN), sad zbog toga neću vući kanalice. TV/Monitor dolazi odmah ispod 9U mrežnog ormara tako da "gore" ima sve. Možda bi najsretnije rješenje bilo nešto što se spaja LAN-om poput nVidia Shield koji je overkill ili naručiti ethernet adapter za google chromecast s google TV online.

Dodatno k tome, grafička kartica je moćna integruša HD4600 koja ne može (odnosno ploča ne može) pustiti rezoluciju modernih monitora, pa u tom slučaju treba dati približno isti novac i za grafičku, a s ovim uređajem dobijem mogućnost puštanja YouTube, Netflix i sl.

Ne mora biti bez laga, samo da nije značajan.
sve što ide preko routera mora imat lag tu nije stvar načina nego snage procesora u routeru kolko brzo će obradit video i audio signal i poslat dalje
zaYouTube, Netflix i sl- lap tablet pc jednostavno počneš gledat sek kasnije ,za igre i prezentacije bi trebao neki direktni sistem koji neide preko routera odabrati
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2022., 18:27   #129
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Ali ruter u ovom slucaju ne radi nista osim sto ruta promet unutar mreze. A taj promet je stvarno mizeran, rekao bih manji od 5% kapaciteta gigabitnog linka (fhd stream u super kvaliteti). Sav posao kodiranja i enkodiranja pada na ledja krajnjih uredjaja (pc, tv, shield, chromecast...).
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2022., 18:48   #130
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
I onda danas radi, pa dođe forsirani update, pa onda više ne radi
Više volim klasična rješenja koja ne ovise o mušicama os - a, developera, ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.05.2022., 15:12   #131
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ali ruter u ovom slucaju ne radi nista osim sto ruta promet unutar mreze. A taj promet je stvarno mizeran, rekao bih manji od 5% kapaciteta gigabitnog linka (fhd stream u super kvaliteti). Sav posao kodiranja i enkodiranja pada na ledja krajnjih uredjaja (pc, tv, shield, chromecast...).
samo routanje ti traži procesorsku snagu ,velim nije tak da ćeš sa najačim roterom postič nestanak laga ,jer zavečinu stvari taj lag je nebitan,za gledanje filmova youtube netflix ono što je bitno da slika i ton dolaze istovremeno do monitora-tv-a,u slučaju da ton mora ići preko pojačala onda se sve malo komplicira onda ti negineju hdmi kablovi ,ako hočeš da uvjek solidno radi
ovo sa routerom ti je samo objašnjenje zašto ima lagove.naravno da se neisplati ulagat 2-3000+ kuna da bi dobio jednu stotinku manji lag.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2022., 19:52   #132
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,552
Riješio sam problem malo neobično, kupio sam Smart Monitor
+wifi stick za komp

Stvar radi čisto OK, extended screen je na tom monitoru, lag postoji ali je za CAD potpuno zanemariv. Komp ne treba biti povezan na wifi, samo treba imati wifi, pa vjerojatno ide veza direkt stick-monitor.
Mislim da za 2700kn monitor + 200kn nosač nisam mogao bolje proći uz bilo koju opciju.

Naravno da sam si stvorio dodatan problem, naime taj Smart TV je 32 (Samsung 32BM700) 4K i probao ga na kompu par sati i to je to, treba mi 32" 4k monitor za komp Al neki bolji od ovog
FitzTN je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na