Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.06.2022., 19:55   #7231
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Pitanjce, čisto da vidim da li se netko susreo sa slicnom situacijom...

Naime, dosao sam u posjed jednog Thinkpada, model R51e, i s obzirom da mi se cinio kao zgodan kandidat za downgrade za w98 probao sam baciti gore 98icu.

Međutim pri kraju instalacije, konkretno uvjek kada se pojavi onaj ekran za PCIMCA w98 mi frkne u facu ekran iz priloga. Komp se ne smrzne nego ne zavrsi instalaciju vec ode na ekran "it is now safe to turn off your computer".



Pa sam probao sljedece (bez uspjeha):
1)vrtio memtest preko noci, prolazi ga uredno
2)testirao a i zamjenio hard sa diskom za koji znam 100% da je ispravan
3)kombinirao RAM u kombinacijama 256/512/1256 MB
4)updejtao BIOS i neki IBM-ov embeded kontroler koji se flasha isto kao BIOS koji se nudio za upgrade
5)prtljao i po BIOS-u, gasio sve zivo i nezivo u raznoraznim kombinacijama, stavio default postavke, uglavnom banana
6)probao sa instalacijama w98, w98se, ME i Win2K, sve instalacije puknu sa istom greškom pri kraju instalacije kada windoze finaliziraju instalaciju sa svojim driverim koji dolaze sa njima. ME koji ima instalaciju skoro identicnu w98 uredno pređe dalje onaj dio sa PCIMCA hardverom ali pukne par minuta kasnije u instalaciji.

S obzirom da je komp stigao sa XP-om, nakon svega toga sam puknuo gore ponovno frišku XP instalaciju i ona prolazi bez greške, svi testovi/benchevi/stresovi idu bez beda, igre rade kako treba itd.

S obzirom da ovaj error koliko ja znam dolazi od nekog konflikta sa memorijom i adresiranjem, jedino što mi pada na pamet je da mozda stariji OS-evi ne znaju što napraviti sa grafom (ati radeon xpress 200m) koja nema svoju memoriju nego dijeli memoriju sa ostatkom sustava ali gledao sam lika na yt koji je na isti model laptopa frknuo w98 bez problema, čovjek je doslovno snimao citavu instalaciju od nule i nije imao ovakvih "duhova", borio se sa driverima kasnije ali ništa u ovom stilu.

Ima netko neki pametan prijedlog ?
Nisam siguran što točno, ali iz osobnog iskustva znam da se Windows protection error javlja ako si napravio ozbiljniju hardversku promjenu NAKON instalacije Windowsa ili promijenio BIOS postavku. Možda nešto vezano uz IRQ management ili tajming memorije (ili čipseta).

Obzirom da je komp došao sa XPem, provjeri BIOS postavke i uvjeri se da su kompatibilne sa Win9x/ME operativnim sustavom. Primarno mislim na Interrupt Mode (mora biti PIC, ne APIC) ali svakako provjeri sve i po potrebi prebaci sve u fail-safe mode. Evo ti VIŠE o toj temi...

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 10.06.2022. u 20:04.
  Reply With Quote
Staro 10.06.2022., 20:08   #7232
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,059
Citiraj:
Autor D00D Pregled postova
Ovo bi moglo nekome biti zanimljivo ako prolazi tamo negdje oko Rijeke.

https://www.njuskalo.hr/crt-televizo...oglas-37679920

Razmislio bih o izletu tamo ali imam Grundig Lenaro u slicnoj klasi.
Eh da, imao baš takav, ali s origigi sonijevim stalkom.
Made in Spain.
Priča se da još uvijek radi bez greške negdje u Lici.
kopija je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.06.2022., 20:44   #7233
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Tnx ekipa, dali ste mi još par ideja (što u temi što na PM i druge načine) Idem kopati dalje da vidim kaj se da skemijati, javim ako bude kakav progress
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2022., 12:52   #7234
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Ovako na brzinu, dva CRT monitora (mislim) 17" se poklanjaju u dobre ruke, budem ih još probao i vidio točno koji modeli pa PMate ako netko želi.

edit: 17" Samsung i 15" neki

Zadnje izmijenjeno od: Roy. 12.06.2022. u 14:24.
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2022., 15:41   #7235
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Upravo stiglo!


Po mojim standardima, Quantum je za hardove ono što je BTC za optiku Nemam pojma da li radi ili ne, ali budem uskoro saznao...
  Reply With Quote
Staro 13.06.2022., 16:18   #7236
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Tnx ekipa, dali ste mi još par ideja (što u temi što na PM i druge načine) Idem kopati dalje da vidim kaj se da skemijati, javim ako bude kakav progress
Pogasi sve živo u BIOSu, ako bude frka probaj sa RMPrepUSB-om

***


negooo...dali tko ima skurenu ploču( a ima) sa ovim mosfetom a da je voljan shippat ga i naravno demontirat ( 9915H )


Pokušavam oživjet jednu Asus K8V SE Deluxe kojoj je dotični eXplodirao.. nebih se mučio da nema žute PCI utore
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2022., 16:38   #7237
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
O da, ovaj moj je stvarno kao da je izašao iz kutije!
Pa kazem ti, dolazili su prljaviji novi u kutijama nego sto je ovaj tvoj 20+ godina star!

Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Po mojim standardima, Quantum je za hardove ono što je BTC za optiku
Dodaj jos PcChips ploce, ALi chipsete, ATi drivere, kineske winmodeme, IBM Death Star za backup disk, fake cache ako je Socket 7; i imas trash PC '90. pobjednika!
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2022., 16:44   #7238
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Kako kažu, `beš hardver ak se ne hvališ njime, ne?


Digital PC 3100, P1 pizzabox verzija koja se radila i kao PC 5100 u tower verziji a negdje se nađe pod nazivom nazivom Venturis FX2. Već imam neke ideje kako to nedograditi na max




Disk je IBM pod NECovom egidom, prvi put to vidim



A što će vjerujem biti interesantnije, macase tornjić. prvo P1 kućište koje imam sa filterom za prašinu



U Zagorju bi rekli vid` kak se blešći



I nimalo nezanemarivo, P/I P55T2P4 matična sa keksom za keš
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2022., 17:07   #7239
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Halos Pregled postova
Pogasi sve živo u BIOSu, ako bude frka probaj sa RMPrepUSB-om
Da, stvarno... Alien, kakva je situacija sa pločom, jesi uspio nešto riješiti problem?

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Pa kazem ti, dolazili su prljaviji novi u kutijama nego sto je ovaj tvoj 20+ godina star!
Možda je opran u auto-praonici Potpuno ozbiljno, baš sam pronašao (pra)staru temu ovdje na forumu gdje je netko kupio stari CRT, odnio ga u praonicu i oprao ga pod pritiskom šamponom za auto

Stavim link ako ima zainteresiranih ... i ako uopće to pronađem.

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Dodaj jos PcChips ploce, ALi chipsete, ATi drivere, kineske winmodeme, IBM Death Star za backup disk, fake cache ako je Socket 7; i imas trash PC '90. pobjednika!
Paaa dobro, za neke od navedenih bi se i složio (ALi chipset, PcChips, IBM & Maxtor diskovi) ali ovo drugo baš i ne.

Iako je činjenica da Fireball lct (Low-Cost) serija baš i nije bila nešto ... ali je bar Quantum. Koliko se danas kompova može pohvaliti kvantnom mehanikom kao storage?!

Citiraj:
Autor Roy Pregled postova
(...)

A što će vjerujem biti interesantnije, macase tornjić. prvo P1 kućište koje imam sa filterom za prašinu



U Zagorju bi rekli vid` kak se blešći



I nimalo nezanemarivo, P/I P55T2P4 matična sa keksom za keš
Čekaj, a gdje je procesor?! Ili si ga izvadio u trenutku fotkanja?

Gledajući font slova na ploči, rekao bih da je Asus matična u pitanju...
  Reply With Quote
Staro 13.06.2022., 17:23   #7240
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Čekaj, a gdje je procesor?! Ili si ga izvadio u trenutku fotkanja?

Gledajući font slova na ploči, rekao bih da je Asus matična u pitanju...

ASUS, procesor sam izvadio iz prve konfiguracije. Ovu još nisam ni upalio
Roy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.06.2022., 17:55   #7241
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Dodaj jos PcChips ploce, ALi chipsete, ATi drivere, kineske winmodeme, IBM Death Star za backup disk, fake cache ako je Socket 7; i imas trash PC '90. pobjednika!
Kaj nije ALi Alladin V bio top chipset za S7/SS7?

Zadnje izmijenjeno od: stef. 13.06.2022. u 19:32.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2022., 18:14   #7242
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Roy Pregled postova
ASUS, procesor sam izvadio iz prve konfiguracije. Ovu još nisam ni upalio
Znaš, ovo me podsjeća na jedan djetinjasti vic... Naučio sam ga davno, još kao klinac negdje početkom 90ih ali i dan-danas ga koristim u svakodnevnom kontekstu - budeš uskoro saznao i zašto

Ide ovako: Dođe čovjek doktoru i veli "doktore, morate mi pomoći. Svaku noć kad zaspim sanjam patuljka i ovaj me pita da li smo piškili? Na što mu ja odgovorim da nisam, a on mi odgovori pa što čekamo ... a ja se upiškim u snu."
Doktor ga pogleda, malo si razmisli i kaže "hmm, dobro onda. Probajte ovako, kad vam sljedeći put dođe patuljak i pita vas da li ste piškili vi mu odgovorite da jeste i problem riješen".
I tako čovjek presretan (što je napokon riješio problem) napusti ordinaciju. Međutim već sljedeći dan vrati se natrag, ovaj put još jadniji i ljući. Doktor ga traži da sjedne i pita "pa dobro, u čemu je problem ovaj put?"
Čovjek mu odgovori "sve je išlo dobro, i kad me patuljak pitao da li sam piškio odgovorio sam mu da jesam. Ali onda me patuljak pitao da li smo kakili ... na što sam mu ja odgovorio da nisam. A patuljak me pitao "pa što čekamo?!"

Stoga kolega, pitam te jedino što se čeka?!
  Reply With Quote
Staro 13.06.2022., 18:27   #7243
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
@Roy
Bome je Macase u divnom stanju, malo sam ljubomoran Nadam se da je PSU OK.
Imam tu jednu asusicu rev 1.02 za dijelove, ak bu trebalo. Svi naponi uredni, a ne POST-a ni pod razno.
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2022., 20:19   #7244
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Vezano za Thinkpad nista od toga, uspio sam natjeratio win 2K da delaju ali sam ga onda revertao na XP jer nisam bas vidio nekih pretjeranih prednosti da se vrti na "dvehiljadarki". Sve ludorije sa adresiranjem nisu pomogle, mislim da je problem u PIC/APIC koje je Trekkie spomenuo tj. da komp ima samo APIC i boli ga kifla za w98 i predpotopne OS-ove Opcije za PIC nema i BIOS je generalno dosta limited (da updejtao sam ga na zadnju verziju) osim naravno tipicnih milion thinkpad security postavki tako da zasad bude ostao ovak kak je sa XP-om i vjerovatno bude isao na prodaju za neku simboliku kao XP retro gaming laptop, samo mu moram zamjeniti jednu tipku koju je neko iscupao i onda je rdy to go. Zapravo vec imam novu igracku ali o tom po tom
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2022., 20:24   #7245
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Thinkpadovi imaju moddanih BIOSa, ja bi malo pogledao što ima za tvoj
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2022., 20:29   #7246
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Budem bacio oko još jednom kad budem imao cajta ali koliko sam vidio ovo baš nije neki prevec popularni model tj. nisam brzim guglanjem ništa našao... Budem se još zabavljao sa njim kad budem imao volje i vremena, trenutno je u "kazni" tj. ne da mi se vise bakcati sa njima for a while, imam nekaj bolje u igri sa cim se budem zabavljao
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2022., 20:52   #7247
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Vezano za Thinkpad nista od toga, uspio sam natjeratio win 2K da delaju ali sam ga onda revertao na XP jer nisam bas vidio nekih pretjeranih prednosti da se vrti na "dvehiljadarki". Sve ludorije sa adresiranjem nisu pomogle, mislim da je problem u PIC/APIC koje je Trekkie spomenuo tj. da komp ima samo APIC i boli ga kifla za w98 i predpotopne OS-ove Opcije za PIC nema i BIOS je generalno dosta limited (da updejtao sam ga na zadnju verziju) osim naravno tipicnih milion thinkpad security postavki tako da zasad bude ostao ovak kak je sa XP-om i vjerovatno bude isao na prodaju za neku simboliku kao XP retro gaming laptop, samo mu moram zamjeniti jednu tipku koju je neko iscupao i onda je rdy to go. Zapravo vec imam novu igracku ali o tom po tom
Da ironija bude veća, ja na svojoj P4B matičnoj imam APIC u BIOSu (zaboravio sam ga prebaciti) ali radi bez problema u WinME što po svoj toj dokumentaciji koju sam pronašao ne bi trebalo.

Navodno se tek Win2k/XP prebacio na APIC, tako da sve ploče koje nisu u mogućnosti raditi u PIC modu ne mogu raditi pod Win9x.
  Reply With Quote
Staro 13.06.2022., 22:22   #7248
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Pa da ti pravo velim, imao sam ja i modernijih kompova koju su radili na w98 bez problema, ovo je prvi put da vidim ovakvu bizarnu situaciju. Da bi kompovi radili cudno na w98 iz raznoraznih razloga nije ništa novo, ali da ne prođu uopce instalaciju do kraja (a ispravni su) to još nisam doživio
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2022., 23:47   #7249
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a



Zahvaljujući kolegi @Overclock-u i Royu koji kontinuirano hrane moju ovisnost o BTCovima, danas sam dobio još jednu jedinicu. Bio je stvarno prljav, pun nekakvih dlaka i tko zna čega pa sam si dao truda i sve rastavio ne bih li to malo doveo u red


Naravno, ovo su sve lažnjaci, odnosno TOP-Glory Electronics uređaji koji samo nose slavno ime "BTC", ali moram priznati da sam počeo (više) cijeniti te novije uređaje jer što ih više gledam to sam više impresioniran. Toliko su jeftini i jednostavni, a opet toliko efikasni i rade svoj posao bez problema!

U stvari, moram priznati da im je stopa ispravnosti i pouzdanosti daleko veća nego ovim starijim modelima, čak i onima XH serije sa Hitachi loaderom

Sad ih već imam tri komada, sve isti modeli, ali jedan je drugačijeg datuma proizvodnje i malo drugačije revizije što se i pokazuje po sitnicama, poput naljepnica na motoru i slično.


A ako se pitate zašto niti jedan nema masku, to je zato što sam većinu njih poslao @Stefu na retrobrite tretman. Kolega je naravno presretan, i priča se da se uskoro bude oporavio od šoka i horora, imajući posla sa toliko BTCova odjednom!


A dok radim na ovim modernim CD "brener" verzijama, kupio sam si par originala iz savezne države Washington po prilično povoljnoj cijeni!


Jedan je uređaj pod nazivom MagicSpin, pa očekujem nekakvu magiju ... tko zna što se bude dogodilo kad ga spojim na jedan od Adisona, možda mi prorekne budućnost ili učini da CD unutra jednostavno nestane..? Hmm, kad si malo razmislim vjerojatno ovo drugo, naravno uz karakteristični PUFF i puno čarobnog dima


-->
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Pa da ti pravo velim, imao sam ja i modernijih kompova koju su radili na w98 bez problema, ovo je prvi put da vidim ovakvu bizarnu situaciju. Da bi kompovi radili cudno na w98 iz raznoraznih razloga nije ništa novo, ali da ne prođu uopce instalaciju do kraja (a ispravni su) to još nisam doživio
Eh, tko bi ga znao... Iako i dalje mislim da ti je odgovor na problem(e) u Interrupt Modu.

Nego, prije nego što krenem pisati dalje evo veliko upozorenje da ostatak posta može uzrokovati ozbiljne alergijske posljedice na BTC i/ili mentalno zdravlje. OK? Upozoreni ste.




Zahvaljujući kolegi @Overclock-u i Royu koji kontinuirano hrane moju ovisnost o BTCovima, danas sam dobio još jednu jedinicu. Bio je stvarno prljav, pun nekakvih dlaka i tko zna čega pa sam si dao truda i sve rastavio ne bih li to malo doveo u red


Naravno, ovo su sve lažnjaci, odnosno TOP-Glory Electronics uređaji koji samo nose slavno ime "BTC", ali moram priznati da sam počeo (više) cijeniti te novije uređaje jer što ih više gledam to sam više impresioniran. Toliko su jeftini i jednostavni, a opet toliko efikasni i rade svoj posao bez problema!

U stvari, moram priznati da im je stopa ispravnosti i pouzdanosti daleko veća nego ovim starijim modelima, čak i onima XH serije sa Hitachi loaderom

Sad ih već imam tri komada, sve isti modeli, ali jedan je drugačijeg datuma proizvodnje i malo drugačije revizije što se i pokazuje po sitnicama, poput naljepnica na motoru i slično.


A ako se pitate zašto niti jedan nema masku, to je zato što sam većinu njih poslao @Stefu na retrobrite tretman. Kolega je naravno presretan, i priča se da se uskoro bude oporavio od šoka i horora, imajući posla sa toliko BTCova odjednom!


A dok radim na ovim modernim CD "brener" verzijama, kupio sam si par originala iz savezne države Washington po prilično povoljnoj cijeni!


Jedan je uređaj pod nazivom MagicSpin, pa očekujem nekakvu magiju ... tko zna što se bude dogodilo kad ga spojim na jedan od Adisona, možda mi prorekne budućnost ili učini da CD unutra jednostavno nestane..? Hmm, kad si malo razmislim vjerojatno ovo drugo, naravno uz karakteristični PUFF i puno čarobnog dima


  Reply With Quote
Staro 14.06.2022., 00:25   #7250
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Pa da ti pravo velim, imao sam ja i modernijih kompova koju su radili na w98 bez problema, ovo je prvi put da vidim ovakvu bizarnu situaciju. Da bi kompovi radili cudno na w98 iz raznoraznih razloga nije ništa novo, ali da ne prođu uopce instalaciju do kraja (a ispravni su) to još nisam doživio
Imaš w2000 sa NT3.0 zakrpom
https://retrosystemsrevival.blogspot...ernel-30e.html

Provjereno radi, hrpa audio softwarea (Cubase, FL Studio i sl.) iz cca 2010 šljaka bez problema. Dualcore/Quad patch takodjer
(trenutno ga koristim sa hardverom koji je sub w7 kategorija)


***
Vezano za error na r50e i w98, regularno sam imao problema ako instalacija nije išla sa CD-a, ali nakon sto sam naučio složiti boot usb sa RMPrep-om, nije bilo problema (trebalo mi je par sati ). Riješio sam taj full aPgrejdan r50e sa dothanom, 1gb rama za 100 kn, ogromna potražnja.

+ naravno imaš sata/mem/hdd patcheve za w98: https://retrosystemsrevival.blogspot...l%20Extensions

Netko će zapeti za ovo pa će mu koristiti.
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2022., 01:43   #7251
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Dodaj jos PcChips ploce, ALi chipsete, ATi drivere, kineske winmodeme, IBM Death Star za backup disk, fake cache ako je Socket 7; i imas trash PC '90. pobjednika!
Sve probao, dobrano se ubijo napravivši da to radi, te dodao još na listu S3 Savage 3/4 i famoznu kompresiju.

Death star ako se varam nije bio kriv sam po sebi nego je imao jako male tolerance na napajanja koja su tad bila kakva su bila.

Ali PChips + ATI to je garantirano da imaš dane i dane zanimacije
syss je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2022., 10:01   #7252
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Citiraj:
Autor Halos Pregled postova
Pogasi sve živo u BIOSu, ako bude frka probaj sa RMPrepUSB-om

***


negooo...dali tko ima skurenu ploču( a ima) sa ovim mosfetom a da je voljan shippat ga i naravno demontirat ( 9915H )


Pokušavam oživjet jednu Asus K8V SE Deluxe kojoj je dotični eXplodirao.. nebih se mučio da nema žute PCI utore
Po opisu bi rekel da je taj MOSFET dio CPU VRMa, ako je tako, multimetrom provjeri da li je koji od susjednih mosfeta na istom railu. Ako je, precvikaj kliještima gate i source neispravnog MOSFETa, a za potrebe testiranja bi ostali morali izdržati, trpe 20A na papiru.

Ak napaja neke drugo, onda ga treba zamijeniti slicnim koji je pri ruci, i uvjeriti se da nije spaljeno to kaj je napajal. To je obican eMOSFET, N-ytpe, gate je 5V, max 20V i 20A, tak da donor ne bi trebal biti problem.
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2022., 19:44   #7253
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
@ Halos: Tnx kolega, budem probao usb instalaciju za w98 i ovo drugo kaj si linkao u cetvrtak ili za vikend. Javim ako bude kakvog napredka.

Sto se tice Win2K, to sam upogonio, sa SP4 cak radi half decent ali s obzirom da ja sve te olupine koristim iskljucivo za retro gaming Win2K nije neko najsretnije rješenje, ipak je taj OS namjenjen za ozbiljnije stvari i traži malo više vremena i ljubavi da ga se popegla kako treba, a kako je baziran na NT-u kao i XP onda radije biram XP koji je easy mode i vise prijateljski nastrojen kad je gaming u pitanju
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2022., 19:56   #7254
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Uf, gaming..?. onda sve jasno Xp all d vej

U mom slučaju sam ga(w2k) forsirao radi starijeg audio hardvera pa sam ga nabubao na max, isto to sam probao sa w98 ali krene pucat po šavovima nakon nekog vremena.. VXD BSOD i sl., ali da w98 ide na r50e, ide, ide i na P5kpl G31 sa full podrškom (sata, chipset, grafika (vbem) i ram)



@overclock - idem odmah na zamjenski pa cu dalje gledat gdje "curi" pošto na oko ne vidim druge probleme..dolsovno je ekslopdirao pa se nadam da je dobro odradio posao

Zadnje izmijenjeno od: Halos. 15.06.2022. u 18:00.
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2022., 10:12   #7255
dukee
Premium
Moj komp
 
dukee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: vz
Postovi: 406
Upecao vrlo zanimljiv komad povijesti


Sent from my iPhone using Tapatalk
dukee je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2022., 12:44   #7256
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor dukee Pregled postova
Upecao vrlo zanimljiv komad povijesti
Ajme, takvog sam dobio kad sam imao 4 godine! Samo bez joysticka!

Koji retro elektro!
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2022., 13:22   #7257
dukee
Premium
Moj komp
 
dukee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: vz
Postovi: 406
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Ajme, takvog sam dobio kad sam imao 4 godine! Samo bez joysticka!

Koji retro elektro!
I ja se sjecam u magli ZXa. Sada treba naci kako to spojit na TV i testirat dali radi. Te kako spojit joy jer ima cudan konektor.
dukee je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2022., 13:29   #7258
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor dukee Pregled postova
I ja se sjecam u magli ZXa. Sada treba naci kako to spojit na TV i testirat dali radi. Te kako spojit joy jer ima cudan konektor.
Ide na antenski ulaz, trebas jos i kazetar imat (ili microdrive)... Imam ti ja jedno 3-4 ta stara mono kazica, ako ti bude trebalo javi pa da ti dam jedan...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2022., 14:12   #7259
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Apsolutno podržavam upogoniti kazić, ali za normalno korištenje tu su aplikacije za mobitele koje rade puno bezbolnije. ^^
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2022., 17:50   #7260
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Overclock Pregled postova
Apsolutno podržavam upogoniti kazić, ali za normalno korištenje tu su aplikacije za mobitele koje rade puno bezbolnije. ^^
Spojiti audio output sa BTCa na izvode za signal input & imamo pobjednika
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na