Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 23.07.2014., 12:56   #5611
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
530
530-->430

Tada se nitko ne bi bunio, a ovako lažu sami sebe o nekim "nasljednicima" od kojih su lošiji.
od predstavljanja se znalo da je 630 nasljednik 520 modela...

sto se renamea tice, kao sto je akoj napiso, Nokia nece izdat model s brokom 4 zbog Kineskog praznovjerja

U Kini je broj 4 nesretan pa iz respekta prema trzistu Nokia nikad nije imala model iz serije 4...

s druge strane, dva low end uredjaja, ostavljaju puno prostora za solidne mainstream modele.. 730 i 830...


Citiraj:
Autor AtOmIc Pregled postova
Da ne radim novi post, evo jedno upozorenje svima koji razmisljaju o kupnji L925 u Vipu, moja ima problema sa LTE mrezom u HR, odnostno malo malo ostanem bez signala i onda mi se signal polako vraca. Neznam dali je samo u mojoj problem ali eto upozoreni ste. P.s. jel netko od vas imao sličnih problema ?
mislim da je to do lose 4G pokrivenosti :/ jel ti se to dogadja samo u OS ili i dalje?

ja sam u DJ imo slicnih problema (L820) na T-Mobile.. budem na 4G, onda odjednom nema mreze pa prebaci na Edge.. rijesio sam to tako da sam prebacio na 3G...

dok recimo u OS i ZG 4G radio najnormalnije, al cuclo bateriju ko blesav

Citiraj:
Autor seno Pregled postova
vjerovatno ce ukinut L720 nasljednika jer je ionak visak u seriji.
720 je bila visak (porkaj 820), ali neki buduci 730 i 830 bi mogli fino popunit rupu izmedju 630 i 930
-->
Citiraj:
Autor Zvone2772 Pregled postova
630 je oko 1000 kuna. Ovo stvarno ne bi smjelo biti iznad tih 750 kuna.
Zeznuli su sami sebe s kategorijama.
Nasljednik 520 je očito 630, a 530 otvara još jednu, povoljniju, cjenovnu kategoriju.
Trebali su napraviti lagahni "rename":
630-->530
530-->430

Tada se nitko ne bi bunio, a ovako lažu sami sebe o nekim "nasljednicima" od kojih su lošiji.
od predstavljanja se znalo da je 630 nasljednik 520 modela...

sto se renamea tice, kao sto je akoj napiso, Nokia nece izdat model s brokom 4 zbog Kineskog praznovjerja

U Kini je broj 4 nesretan pa iz respekta prema trzistu Nokia nikad nije imala model iz serije 4...

s druge strane, dva low end uredjaja, ostavljaju puno prostora za solidne mainstream modele.. 730 i 830...


Citiraj:
Autor AtOmIc Pregled postova
Da ne radim novi post, evo jedno upozorenje svima koji razmisljaju o kupnji L925 u Vipu, moja ima problema sa LTE mrezom u HR, odnostno malo malo ostanem bez signala i onda mi se signal polako vraca. Neznam dali je samo u mojoj problem ali eto upozoreni ste. P.s. jel netko od vas imao sličnih problema ?
mislim da je to do lose 4G pokrivenosti :/ jel ti se to dogadja samo u OS ili i dalje?

ja sam u DJ imo slicnih problema (L820) na T-Mobile.. budem na 4G, onda odjednom nema mreze pa prebaci na Edge.. rijesio sam to tako da sam prebacio na 3G...

dok recimo u OS i ZG 4G radio najnormalnije, al cuclo bateriju ko blesav

Citiraj:
Autor seno Pregled postova
vjerovatno ce ukinut L720 nasljednika jer je ionak visak u seriji.
720 je bila visak (porkaj 820), ali neki buduci 730 i 830 bi mogli fino popunit rupu izmedju 630 i 930

Zadnje izmijenjeno od: nathan.fake. 23.07.2014. u 13:13.
nathan.fake je offline  
Staro 23.07.2014., 13:02   #5612
Shockre
Premium
Moj komp
 
Shockre's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Dublin
Postovi: 582
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Strpi se koji dan, napravit ću recenziju, usporedba 930 vs 8x vs zopo c2 vs lenovo 820 tako da približim većini korisnika koliko je 930 milja i kilometara ispred bilo kojeg drugog telefona trenutno.
Ekran nema problema. Zasad. Da se grije, e bogme se grije, kad ga se oplete s mučenjem zagrije se skoro kao moj "stari" kinez.
Vjeruj mi, s tim telefonom ne možeš pogriješiti. Nikako. Jedino što je dodatna oprema skupa, npr folije za ekran, poštene, nećeš naći ispod 40$ s dostavom. I to samo jednu

lako za to da se grije kad ga se muci, al citam okolo da se bune da se grije u normalnom koristenju tipa poruke, facebook, browser..
folije i maske me ne zanimaju, kad kupim mob koristim ga kakav je, zivciraju me te stvari. *ebo mobitel ako ga moram zamatat u gume da se ne skrsi od normalnog koristenja.

znas kako je to strpit se koji dan kad se premisljas 10x dnevno vec 5 dana
Shockre je offline  
Staro 23.07.2014., 13:04   #5613
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Imali su nekoliko modela s četvorkama, ali 4XX sigurno neće doći.

L730 i L830 bi trebali biti solidni uređaji. 1GB RAM-a S400/S800, možda 4.7"/5" ekrani, 16 GB memorije...
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline  
Staro 23.07.2014., 13:05   #5614
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Veći problem je što neki žele da WP bude što sličniji Androidu. Od File Explorera, notification bara, pa do nekih drugih stvari. Od iOS ekipe se nitko ne dolazi prepucavati, samo Android ekipa koja mi nije uopće jasna.

Gledam Android temu i većina postova su rootanje, stavljanje romova, modifikacije romova, problemi sa softverom...

Odličan je taj Android i službeni support kad svi morate prvo otključavati (rootati), pa flešati svoje mobitele 3rd party ROM-ovima kako bi radili donekle normalno. Svaka rasprava i argumenti o tome što WP fali padaju u vodu kad Androidu fali najvažnije... "work properly out of the box".

Moj Moto G je jučer dobio 4.4.4 kitkat. OD prvog dana radi bez ijednog trzanja, ima 196 aplikacija sveukupno, radi kao beba i sa 15 % baterije i sa 100% baterije.

Uzeti ću vjerojatno 830 kada izađe jer želim imat jebenu kameru i isprobati WP sustav. Ali mi nije jasno da ekipa iz WP stave notification bar u uzoru na Androide i onda ne stave da mogu gasiti paliti 3G?? Pa daj me nemoj jebat, pa čemu onda notification bar??
rodriguez je offline  
Staro 23.07.2014., 13:07   #5615
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor Shockre Pregled postova
znas kako je to strpit se koji dan kad se premisljas 10x dnevno vec 5 dana
Vjeruj mi, ja sam se spremišljao valjda mjesec dana.
Dok mi nije puknul film
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline  
Staro 23.07.2014., 14:44   #5616
qLimAxzU19
Registered User
Moj komp
 
qLimAxzU19's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Doma
Postovi: 73
Kak nema eto ti za 10 kuna 5 komada

http://www.ebay.com.au/itm/400735515052

Osim ak ne trazis ono kaljeno staklo njega ispod 180kn nigdje ni neces nac.. A sve ostalo se da nac jeftinije... Ne znam zas se WP i usporeduje sa Androidom kad je Wp daleko stabilniji i kvalitetiniji od androida, ne znam koji android u rangu i do 2k kn moze radit glatko ko 630 ili nadolazeca 530... :P android je krš koji dobro radi prvih godinu dana ( flagshipovi naravno ) a nakon god dana radi ko benzinac u kojeg slucajno natocis dizel... Android je isplativ za one koji mjenjaju mobove 2-3 puta godisnje.. Ko zeli dugotrajniji i kvalitetniji mob uzet ce wp ili ios... Naravno sa softverske strane
qLimAxzU19 je offline  
Staro 23.07.2014., 14:47   #5617
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor qLimAxzU19 Pregled postova
Kak nema eto ti za 10 kuna 5 komada

http://www.ebay.com.au/itm/400735515052
Nope, nijedan screen protector ne može pokriti zaobljeni ekran lumie na rubovima. Osim tog jednog kaj košta ko svetog petra kajgana, nemrem sad tražit koji je, uglavnom se aplicira nekakva tekućina po zalosnu, nanese se ta folija i to tako stoji, blago ljepljiva ali self healing i drži ko vrag.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline  
Staro 23.07.2014., 15:25   #5618
qLimAxzU19
Registered User
Moj komp
 
qLimAxzU19's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Doma
Postovi: 73
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Nope, nijedan screen protector ne može pokriti zaobljeni ekran lumie na rubovima. Osim tog jednog kaj košta ko svetog petra kajgana, nemrem sad tražit koji je, uglavnom se aplicira nekakva tekućina po zalosnu, nanese se ta folija i to tako stoji, blago ljepljiva ali self healing i drži ko vrag.

Da ma vidio sam da ekipa cak i nanese vatom benzina po ekranu pa onda zalijepi foliju jer to sprijecava nastanak mjehurica... A zapravo protiv puknuca je najbolje to kaljeno staklo ove folije su samo za ogrebotine sto ti prakticki i ne treba posto ima GG 3... Isprobao sam par puta to kaljeno staklo u ducanu bilo je budala koje su mi to kupovale ta ajfon moram priznat odlicna stvar bacis mob na ekran to staklo pukne ekran ko nov (Y)
qLimAxzU19 je offline  
Staro 23.07.2014., 15:29   #5619
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Nope, nijedan screen protector ne može pokriti zaobljeni ekran lumie na rubovima. Osim tog jednog kaj košta ko svetog petra kajgana, nemrem sad tražit koji je, uglavnom se aplicira nekakva tekućina po zalosnu, nanese se ta folija i to tako stoji, blago ljepljiva ali self healing i drži ko vrag.
full body sp , nokia icon = nokia 930
ovi su svi i za back ali možeš uzeti i bez


http://www.amazon.com/ArmorSuit-Mili...uit+lumia+icon

http://www.amazon.com/Shield-LIQuidS.../dp/B00GJ1926M

http://www.xtremeguard.com/Nokia-Lum...m#.U8-35rHm5V8


gledao sam i čudi me da gadgetshieldz još nema, vjerojatno će uskoro , njihovi su oko 10 USD full body , free shippping

Ovo je samo reference radi, tražio sam full body od onih koji inače rade za curved screens, vjerojatno ih ima cijela hrpa, samo traži pod nokia icon..

Inače, za armorsuit sam čuo dobre stvari, nađu se na ebayu i definitivno su preko cijelog ekrana..


EDIT:inače, ja koristim samo tempered glass još od S3,pa i sada za 925 kupio isto.. ne pokriva cijeli ekran već onoliko koliko pokrije i dry install folija..ali je feeling daleko bolji

EDIT2 : ti si vjerojatno mislio na Skinomi, njihovi su po cca 25 USD

Zadnje izmijenjeno od: schetz. 23.07.2014. u 15:35.
schetz je offline  
Staro 23.07.2014., 15:47   #5620
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Pričaš gluposti i zvučiš ko fanboy.
Ne bi da si ti napravio WP pa to tako osobno primaš.

Prvo, kažeš da je problem šta neki žele da WP bude sličniji Androidu (notifications bar, Files, itd.), a onda i sam Microsoft to napravi, i koliko vidim nitko se ne buni.
Pretpostavljam da ćeš sada reći kako je MS to napravio jer ga Android ekipa pritišće ?

Drugo, spominješ flashanje romova, i sl.
Reci mi, tebi je vjerovatno službeni 8.0 na mobitelu ?

Treće, nemoj generalizirati jer su te pogodili moji postovi. Ja nisam "android ekipa", niti ih predstavljam. Samo mi smetaju neke stvari na WP-u, pa sam naivno išao biti iskren i rekao šta mislim. Isto ću ti reći i za sve Android uređaje koje sam imao.

Četvrto, neki Androidi su u qrcu, neki rade "out of the box", kao recimo Sense, što bi znao da si ga imao duže vrijeme, tako da tvoj argument ponovnog generaliziranja pada u vodu.

Inače, zbog ljudi poput tebe, sve manje ljudi želi uopće išta reći iskreno na forumu jer ako kažu nešto, ne daj Bože, protiv aktivne teme onda moraju trpiti ova zadirkivanja, šta na kraju šteti samom forumu i kvaliteti/različitosti postova.
Daleko sam od fanboya. Činjenica je da je WP8 najkompletniji mobilni OS za potrebe običnog korisnika.

Flashanje ROM-ova na WP8? Ne znam ni za jedan custom ROM za WP8 Nokiju, a niti nijedan WP8 mobitel pun bloatwarea. Nema rootanja, nego postoji službeni, svima dostupan softver za restore ROM-a. Preview for Developers je dostupan svima, a nova verzija softvera je kompatibilna sa svim uređajima.
Android?

Treba shvatiti da je to primarno MOBILNI TELEFON, a ne superračunalo.
Činjenica je i da novi operativni sustavi imaju najveći broj hejtera bez pokrića. Nisam nigdje vidio da Android i iOS korisnicima dolaze WP8 korisnici i pljuju kak nema ovo, kak nema ono. Samo obratno.

Već sam nekoliko puta napisao, ali očito mora netko staviti kao veliku obavijest.

AKO TI NEŠTO FALI, POSJETI STRANICU I NAPIŠI MICROSOFTU
https://windowsphone.uservoice.com/f...re-suggestions

Nikakve koristi od vajnanja po forumu i pljuvanja jer netko tamo nije mislio na jedan promil korisnika kojima eto, za preživljavanje fali neka sitnica koju Android možda ima.

Kakav je to fenomenalan OS kad negdje radi OK, a negdje ne. OS bez ikakve konzistentnosti. Pričamo još uvijek o operativnom sustavu na mobilnom uređaju tj. mobilnom telefonu.

Nema da mi uređaj ne radi glatko, radilo se o uređaju za 500 kn ili 5000 kn. Možda sam zahtjevan, ali ako želim nazvati nekog, a mobitel mi javi da mu je memorija puna, zašteka ili me izbaci iz aplikacije....pravac zid.

Nitko nije rekao da WP8 nema mana. Ima ih, naravno, ali nijedna mana nije vezana za primarne funkcije mobilnog uređaja tj. mobilnog telefona.
Htio bih i ja da mi svijetli win logo za notifikacije, da mogu isključiti svijetlo soft tipki, da se cijeli home screen i ostatak OS-a može okrenuti u horizontalni mode...i još par stvari, ali očito sam jedan od rijetkih razumnih koji ne cmizdre po forumima jer nema neke gluposti (a možda je dobije s vremenom jer je friški OS) nego ode i predloži je onima koji mogu napraviti razliku.

Neintuitivnost mi je glavni biser. Najbolje da se donese zakon na koji način se copy/paste mora raditi
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 23.07.2014. u 16:11.
1v@n je offline  
Staro 23.07.2014., 16:34   #5621
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor schetz Pregled postova
EDIT2 : ti si vjerojatno mislio na Skinomi, njihovi su po cca 25 USD
Tako je, mislio sam na skinomi. Ali hvala na ovim info, idem malo prozujati i vidjeti da li dostavljaju u hr.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline  
Staro 23.07.2014., 19:37   #5622
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova





@buljo


Ti si moderator, pa jel se držimo pravila ili ne? Tj. da znam koliko mogu offtopičariti ovdje?


Ponavljam, HTC One, imao dva uređaja (prvi se pokvario u garantnom roku), Sense je savršen Android, nikakvih trzanja whatsoever.


Koliko će mi tko vjerovati, čisto me zaboli, ja znam jer sam ih imao





P.S.


Da me se krivo ne shvati, stvarno sam pokušao zavoliti taj WP, jesam majke mi.


Ima on nekih svojih...ne znam bil' to nazvao vrlinama ili jednostavno različitostima...

Samo se drzi pravila.

Jedini savrsen android je na nexusu ali i o toj savrsenosti bi se dalo pricat...

Prije sam imao samo ios koji mi je odmah legao. Nakon toga sam uz njega uzeo android koji bas i nije toliko i nakon toga ios zamjenio sa wp i takodjer mi je legao.

Neke sitnice koje fale ce ubacit/sredit a eto pol toga kaj fali na 8.1 dp.

Androidu/htcu nikad necu oprostit da su oni svoj flag shit odjebali nakon manje od godine dana, oni koji misle stat u obranu androidu neka se ne trude, politika firme je pogresna.

Trebao bi nakrcat wp sa hrpom aplikacija da vidimo kak ce to radit. To imam u planu kad stavim sluzbeni 8.1.

Sva sreca da imamo 3 firme za osove. Izbor je veci, kvaliteta moze bit samo bolja.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline