Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.01.2014., 08:09   #1231
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Taman razmisljam o vasem prijedlogu grupne narudzbe kad ono slusalice semi open. To mi je teski turn off
Nije valjda tako teško prosurfati po ostalim modelima, vidjeti reviewe i izabrati neki "closed" model? Ne moraju se sve iste naručiti
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2014., 13:16   #1232
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Taman razmisljam o vasem prijedlogu grupne narudzbe kad ono slusalice semi open. To mi je teski turn off
Hd660 su ti closed can, također po netu imaju visoke ocjene kao i 681 modeli
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2014., 18:20   #1233
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Ma bila je ok cijena za taj model, a 660 je 10ak eura skuplji. Ne trebaju mi bas nove sluse ali me pomamila cijena i reviewovi
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2014., 18:32   #1234
nikidr
Registered User
 
nikidr's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 10
Citiraj:
Autor Bluzer Pregled postova
Ja sam uzeo Superlux HD660 samo zato jer me zanima u čemu je fora s njima. Kažu oni koji imaju i Beyerove DT770 Pro i ove (koje su ili kopija ili OEM fore) da su razlike minimalne, pogotovo ako se stave Beyerovi jastučići i malo izdampiraju unutra.

Javim kad stignu i kad se razrade na šta to sliči. Imam dac sa pojačalom za slušalice jer su dosta teške za pokrenuti (150 ohma).

Pozdrav
Imam suprluxice hd 660 oko godinu dana vec i mogu ti reci da su se pokazale super za cijenu koju sam platio. Bilo ih je kod nas u muzickom kutku u koprivnici, a i drugih modela superluxa. Koliko vidim sada nisu izlistani ali vrjedilo bi nazvati i provjeriti.
Inace hd 660 su mi u startu bile malo previse zestoke na visokim frekvencijama ali to je oslo kroz tjedan-dva, inace super detaljne vrlo dobrog zvuka.

Sto se tice udobnosti malo previse stezu i griju usi iako moja glava je ipak iznad prosjeka tako da to ovisi od covjeka do covjeka.
A preporuka onima koji traze neke zatvorene naka pogledaju uz superlux i takstar pro 80 malo skuplje od superluxa tj oko 70 dolara ali prema mnogim clanovima head-fi foruma u rangu sa hd600 -hd650, k701 ,dt880 itd.

Iako mi je na prvu zvucalo predobro da bi bilo istinito ekipa sa head fi foruma je u recenzijama to vise manje potvrdila i to oni koji imaju i gore navedene vrhunske modele. Takstarice kupujem cim prodje kineska nova godina jer trenutno ne salju.
nikidr je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2014., 18:43   #1235
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
To grijanje ušiju je riješivo sa stavljanjem jastučića od DT770 koji su od velura, čisto da znaš. A i puno su kvalitetniji. S čime si ih spojio? 150 ohma je dosta zahtjevno.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2014., 18:59   #1236
nikidr
Registered User
 
nikidr's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 10
Ma znam da pasiraju ali meni nekako vise odgovara umjetna koza iako se velur manje grije. Imao sam ga na pioneer slusama starim i ipak mi koza bolje stima.
A za pogon zacudo idu u gotovo sve. Na asusu xonar dg su dobre na liniji isto, cak i ubodene direkt u tv mogu se pojacati solidno.
Rade cak i na integriranim zvucnim via i realtek do srednjih glasnoca tako da nemas brige.
nikidr je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2014., 04:41   #1237
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
koje su sad od tih "superlux-samson"najkvalitetnije, te koje su over the ear, po mogucnosti zatvorene, ali nebitno.

narucio bih si jos jedan par slusalica cisto da usporedim sa Sennheiser HD518

znaci, sto je konkretno najbolje od njih, cijena nije bitna sad toliko. 660,680, Evo, xxzxz ?
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2014., 05:05   #1238
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Znam da svi briju na DACeve, al eto, ja si kupio USB zvucnu (koja je zapravo DAC)...

Creative SoundBlaster X-Fi Go! Pro USB... Procito sam jedan kratki review i odlucio pljunut tih 100kn za nesto sto mi se cini prilicno dobrim... Meni ionako treba samo da spojim sekundarni laptop sa AV receiverom, na AV receiveru imam prilicno dobro pojacalo za sluske...

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll...E:L:OC:GB:3160

http://www.head-fi.org/products/crea...0/reviews/6483


Ne znam dal smijem il ne smijem postavit eBay link, al eto, cijena je presmijesna, pa nek si i drugi bace oko... Kad mi dodje cu znat malo vise rec o tome kako mi se to sve cini, u svakom slucaju ocekujem bolji izlaz nego iz integrirke...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2014., 11:45   #1239
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
koje su sad od tih "superlux-samson"najkvalitetnije, te koje su over the ear, po mogucnosti zatvorene, ali nebitno.

narucio bih si jos jedan par slusalica cisto da usporedim sa Sennheiser HD518

znaci, sto je konkretno najbolje od njih, cijena nije bitna sad toliko. 660,680, Evo, xxzxz ?
Koliko sam citao reviewove svi navedeni modeli po netu dobivaju rijeci hvale, uspoređuju ih sa razvikanim modelima od $100+, obicno im je minus plastika i jastucici pa uvijek preporucuju da ih se zamijeni sa AKG ako nekome ne pasu...
HD660 su closed can, 668b, 681 su semi open...Ja sam se odlucio za 6681 Evo jer nemam nekih preferencija sto se tice open/closed, a imaju treble u normali, za razliku od prenaglasenog na obicnim 681..sad cekam da budu available na thomann.de
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2014., 15:53   #1240
dadosbcro
Premium
Moj komp
 
dadosbcro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: SB
Postovi: 620
pozdrav ljudi,
zanima me da li se netko susreo sa audio technica ATH-M50 slušalicama?
citajuci po netu, dosta su hvaljene...još me zanima da li ima štogod pametnije od sennheisera, grado ili AKG-a?
Slušalice bi se koristile za slušanje glazbe i igre, mikrofon mi ne treba jer ga imam na kameri

dadosbcro je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2014., 16:54   #1241
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
a ono, imas tih par modela koji se preporucuju, ja ih osobnonisam probao jer sam isao provjerenim modelom, imao sam Sennhesier HD201 i s njima bio super zadovoljan, volim taj njihov neutralan zvuk, sluske rade dobro sto god da na njih pustis, pa sam uzeo Senn HD 518 i nije mi krivo sad nakonnekog vremena sto su se usvirale. Nikako da mi dodje E10 pa da vidim onda.

mene fascinira koliko su detaljne, u pjesmama primjecujem detalje koje nikad prije nisam cuo, recimo Tommy Emanuel svira gitaru i sad odjednom cujem kako tapka nogom po podu, strava.
Isto tako u filmovima, ta razina detalja, dijaloga, sve.

te ATH-M50 su koliko znam ON-EAR, to jest, one ti prignjece uho, dok OVER the ear ti idu preko uha, to jest uho ti upadne ispod pa su puuno ugodnije.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2014., 08:31   #1242
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor dadosbcro Pregled postova
pozdrav ljudi,
zanima me da li se netko susreo sa audio technica ATH-M50 slušalicama?
citajuci po netu, dosta su hvaljene...još me zanima da li ima štogod pametnije od sennheisera, grado ili AKG-a?
Slušalice bi se koristile za slušanje glazbe i igre, mikrofon mi ne treba jer ga imam na kameri
Evo ti odgovor par stranica ranije!
Citiraj:
Autor Matth€w Pregled postova
ATH-M50 su jako dobro slušalice, osobno ih imam, ali nisu vam baš previše za slušanje glazbe. Dosta su neutralne, bass je suptilan i neizražan, uglavnom, po meni su više orijentirane za monitoring.
I još jedna stvar, one nisu on ear već Circumaural, dakle over ear, ne nasjedaju na uho, osim ako imaš uši kao slon, več na glavu oko uha
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2014., 17:24   #1243
nikidr
Registered User
 
nikidr's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 10
Pozdrav ekipa
Trazim si nekakav DAC/AMP za komp jer hocu nesto bolje od xonara dg za glazbu pa imam malu dvojbu.
Prvo sam gledao solid state DAC/AMP-ove cijene oko 150-180 dolara, ali naletio sam i na jeftina tube pojacala i sad sam u dilemi ici na cijevi ili solid state?

Najvise mi je za oko zapeo AUNE T1 DAC/AMP prilicno dobrih reviewa i karakteristika ima golemi thread o njemu na head fi i velika vecina komentara je jako pozitivna i kazu super za novac koji kosta. Sad sto mene zanima jel ima tko iskustva sa AUNE T1 ili slicnim jeftinijim cijevnim pojacalima kakva su iskustva i koje su negativne strane cijevi opcenito.

Volim topao i opusten zvuk nikako analiticki tako da mislim da bi mi cijevi odgovarale, ali opet nemam iskustva s njima i zanima me koje su negativne strane tako da je svaki komentar i iskustvo dobrodoslo.
nikidr je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2014., 23:57   #1244
qLimAxzU19
Registered User
Moj komp
 
qLimAxzU19's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Doma
Postovi: 73
Pozdrav ekipa, trebam neke slusašlice za curu treba joj za mob i povremeno laptop za slušanje muzike ( headphones ) do 250 kn. ja sam joj predlozio da si uzme sony mdr zx300 jer ja imam 100 i fkt su oke ove 300 malo bolje a cijena 50-tak kn razlike. pa da cujem sta vi mislite
qLimAxzU19 je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2014., 04:59   #1245
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Senn HD 518 i nije mi krivo sad nakonnekog vremena sto su se usvirale. Nikako da mi dodje E10 pa da vidim onda.

mene fascinira koliko su detaljne, u pjesmama primjecujem detalje koje nikad prije nisam cuo, recimo Tommy Emanuel svira gitaru i sad odjednom cujem kako tapka nogom po podu, strava.
Isto tako u filmovima, ta razina detalja, dijaloga, sve.
stigao mi Fiio E10 i sad mogu rec da slusalice sviraju kako treba! fantasticna promjena, puno brzi zvuk, detaljniji, nema suma, vokal, bas je puniji, sredina s epopravila, ma nemam prigovora.
Zvuk mogu slobodno usporediti sa hifi kucnim setupom, sa jednim prijateljem sam se naslusao svega i svacega, i on je izmjenjao setupa poprilicno, sve iznad 30k kn.

ovo sad svira fantasticno stvarno
Gabre je offline   Reply With Quote