Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.01.2009., 01:11   #1
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,143
(riješeno) AGP problem sa 8x podrškom brzine

-Mislim da je ovo softverski problem, no moguće da je i hardverski (nadam se da nije)...

Evo jedne čudnovate pojave, iz nekog razloga NEĆE mi nikako da se uključi AGP SPEED na 8x, bude na OFF, a to je onda kao 0x, naravno da je u biosu omogućeno to, no jednostavno ako ga stavim na 8x, traži restart, i nakon toga opet isto Kada sam nabavio novi HDD onda je radilo (samo je već bilo na 8x kad sam inst. new Winse, a sad opet stavio nove Winse i neće nikak)


Grafička je ATI radeon X1650, matična ASUS A7N8X-X, hard novi WD 80GB, a neće mi ni na starom (isto WD 80GB ali star 5g kao i komp...)
-zbog toga mi se čini da je komp sporiji, tj. kod igrica, prije je FAR CRY 1 radio lijepo, a sad trza a imam duplo bolju grafičku neg prije

Koji vrag se događa?
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2009., 01:15   #2
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,413
Jesi li instalirao nVidia UDP odnosno drivere za chipset? Koje Catalyste imaš?
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.01.2009., 01:40   #3
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,143
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Jesi li instalirao nVidia UDP odnosno drivere za chipset? Koje Catalyste imaš?
Pa... imam drivere za chipset sa onog originalnog CD-a (a to je staro 5g heh) jel bi trebao nac i inst. najnovije drivere za chipset? to je nvidia nForce2 i znam da nema novih drivera, najnoviji su stari koju godinu...
-imam NAJnovije catalyste preuzete sa službene stranice od ATI-a (prije 2 dana sam inst nove Windowse i tad sam i skinuo nove drivere za grafičku, i u tom panelu/SmartGart vidim da je AGP speed na 0, tj OFF, prije sam imao ATI radeon 9600 I S NJOM NIJE BILO FRKE...
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2009., 01:57   #4
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,413
Na 0 ne može biti nikako... Kojim redom si instalirao drivere? Redom stavljaj najnoviji DirectX update, zatim nVidia UDP 5.10 i na kraju Catalyste 7.5, a u BIOS-u možeš isključiti FastWrite.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2009., 02:09   #5
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,143
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Na 0 ne može biti nikako... Kojim redom si instalirao drivere? Redom stavljaj najnoviji DirectX update, zatim nVidia UDP 5.10 i na kraju Catalyste 7.5, a u BIOS-u možeš isključiti FastWrite.

Evo fotke pa vidi da je na 0, šmrc

Pa prvo sam inst. drivere za matičnu, onda za grafičku, a ovo nVidia UDP nemam pojma šta je to, čini se da sam zahrđao u zadnje vrijeme
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2009., 02:16   #6
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,677
Zadnji driveri koji podrzavaju (normalno) agp kartice su 7.5 , skini njih i instaliraj , a ove + CCC izbrisi driver sweeperon u normalnom i u safe modu prije instalacije 7.5 drivera...i flashaj bios na maticnoj na najnoviji ako već nisi...stavi agp aparature size na 120MB (u biosu)...neznam sta jos...jesi ustekao dodatno napajanje u tu karticu , ja mislim da ide floppy prikljucak u njega...
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2009., 02:22   #7
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,143
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Zadnji driveri koji podrzavaju (normalno) agp kartice su 7.5 , skini njih i instaliraj , a ove + CCC izbrisi driver sweeperon u normalnom i u safe modu prije instalacije 7.5 drivera...i flashaj bios na maticnoj na najnoviji ako već nisi...stavi agp aparature size na 120MB (u biosu)...neznam sta jos...jesi ustekao dodatno napajanje u tu karticu , ja mislim da ide floppy prikljucak u njega...
-a so, znači muče ga novi driveri, baš sam gledao, to je verzija 8.561.0.0. aaaa kak blesavo, OK, naći ću verziju Catalyst 7.5 onda. Ma sj*** ću nešt ak' budem flashao bios jer ni ne znam kak to učinit, a kod god sam pitao (od ''hakera'') ne žele prčkat po tome...
-sad ne kužim zašto u biosu da iskklj. FastWrite budući da bi ja htio da to bude uključeno u OS-u i zašt na 120MB? -zanima me da bolje shvatim pa ak Vam se da objasniti...
-Napajanje sam naravno spojio (da, od floppy-a ide konektor na grafičku)
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2009., 02:30   #8
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,677
Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
-a so, znači muče ga novi driveri, baš sam gledao, to je verzija 8.561.0.0. aaaa kak blesavo, OK, naći ću verziju Catalyst 7.5 onda. Ma sj*** ću nešt ak' budem flashao bios jer ni ne znam kak to učinit, a kod god sam pitao (od ''hakera'') ne žele prčkat po tome...
-sad ne kužim zašto u biosu da iskklj. FastWrite budući da bi ja htio da to bude uključeno u OS-u i zašt na 120MB? -zanima me da bolje shvatim pa ak Vam se da objasniti...
-Napajanje sam naravno spojio (da, od floppy-a ide konektor na grafičku)
da ,imamo istu karticu , i emne su mučili dok nisan stavio 7.5 i od tad sve radi...
Onda nemoj dirat bios ...ali nije tesko...
za fastwrite neznan ali ovaj AGP aparature size stavi na 128mb jer imas 1GB rama , i to ti sluzi kao kad graficka napuni svoju ram memoriju(256mb) da uzima od radne memorije kompa taj dio rama...mene kad sam stavio na 256Mb je opet zajebavala kartica premda imam 2giga rama , pa sam spustio na 128MB...
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2009., 02:41   #9
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,143
AHA, ajd onda ću probati to, stavit te catalyste 7.5 & onaj nVidia UDP (skinuo sam ih već) i u BIOS-u prebacit ta podešenja pa javim.
-Šta s onim spread spectrum-om u BIOS-u? za koji to vrag služi? ima 2 kom, jedan ide na 0.5% a drugi na 0.5% i još malo više, ne znam sad napamet...

-Mislio sam da samo integrirane grafičke na matičnoj ''kradu'' memoriju iz RAM-a, za ovo prvi put čujem, no dobro, lako probam.

e da, da podsjetim da sam jednom vidio da je AGP brzina bila ON, na 8x, a imao sam catalyst verziju 8.nešt, zato mi čudno sve... -Sve je počelo otkad sam inst. WinXP media center edition ***********

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 02.01.2009. u 03:03.
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2009., 03:01   #10
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,143
Evo, u BIOS-u sam napravio kak ste rekli.

http://img367.imageshack.us/img367/1685/dsc03335li6.jpg

Idem sada sweepat fileove od grafičkih drivera pa stavit v7.5 pa javim rezultate.
Remixer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.01.2009., 03:33   #11
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,143
Evo, nakon čišćenja sa driver sweeperom, stavio nVidia UDP i catalyst v7.5 no nakon isnstalacije veli da nema drivera za grafičku inst. na računalu, kak se čini, u tim 7.5 nema drivera za X1650???
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2009., 04:01   #12
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,143
Riješio sam problem. Našao sam slučajno post iz 2007 preko google-a (na ovom forumu) I TAJ netko imao isti problem i riješio ga je bio OMEGA driverima, pa sam sweepao stare drivere u norm. modu i u safe modu i inst. OMEGU i sad radi AGP na 8x

Evo:
http://img230.imageshack.us/img230/7...artgartin5.jpg

EDIT BY MOD:
Slike preko 50 kB staviti kao thumbnail...
http://forum.pcekspert.com/faq.php

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 03.01.2009. u 14:05. Razlog: (fotka)
Remixer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na