Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.10.2014., 14:07   #391
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor Pizz Pregled postova
kako god već riješeno, btw bila je 3600 i još uvek su 3k u dućanima a garu ima za mene je reala cijena 2k sori na ot

pa onda mi čestitajte na prodaji stoljeća i dobro da nije išlo prek foruma
Nekom si ga bome pošteno uvalio
Na ovom forumu ju ne bi prodao za preko 1200 da ga jebeš, jer toliko max vrijedi. A ovo da ta kartica još toliko i toliko košta nova u dućanu pričaj negdje drugdje, NHF

Da ne bude potpuni ot, umalo sam uzeo gtx 970 ali sam odustao kad je došlo ovo pojeftinjenje 290 kartica. Uzeo sam xfx dd 290 u uzi shopu za točno 2343kn
Jer kad pogledam, morao bi dati 700kn više za 970tku, a sa ovom 290 dobijem još i 3 igre (i to se može napraviti jako kvalitetan odabir, računajući i novi alien koji sam košta 50 eura) tako da ako oduzmeš najskuplje igre koje možeš kupiti... dođeš do toga da te kartica košta 1600kn. Naravno pod uvjetom da si ionako želio igrati/kupiti te igre

Razlika u performansama naravno postoji, ali se može zaokružiti na 10ak% (u nekim naslovima je čak i 290tka brža, ali te igre su u manjini) ako ne gledamo OC potencijal koji je definitivno na strani maxwell-a. Mene je najviše privlačila manja potrošnja 970tke, ali ne zbog računa za struju (uštedio bi valjda doslovno 20kn godišnje) nego zbog posljedično manjeg zagrijavanja. Ali koliko sam čitao review-ove, dd hladnjak od xfx-a jako dobro obavlja svoj posao na ovoj 290tki.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585

Zadnje izmijenjeno od: Igorr. 16.10.2014. u 14:16.
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2014., 20:32   #392
Brlja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 874
Jel išao netko ikad u Graz u shopping tam oko Božića? Je li elektronika snižena išta u to vrijeme?
Brlja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.10.2014., 20:42   #393
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Imam ponudu za G1 Gaming 970icu za 2881kn, jeli to kod nas konkurentno, jer realno, ovi koji su stavili cifre za nju na web nisu je nikad niti imali dostupnu?
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2014., 00:17   #394
Pizz
Registered Abuser
Moj komp
 
Pizz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Velika Gorica \ ZG
Postovi: 747
znači prvi monitor , 1080p ,nextcargame wreckfest, dost zahtjevna, sve na full, forsan prek katalista supersampling x8 , i taj novi dsr prvi stupanj smoothness 100%

drugi monitor, wacom cintiq 13hd, je mali al je 1080p, na njemu piči 1080p mkv

ubrzo 75 stupnjeva, referentni kuler nečujan, temperatura dalje, stupanj sim tam

http://i.imgur.com/PlskcWn.jpg

http://i.imgur.com/4rxWo6d.png?1

iz priloženog se vidi da je vent na 42 posto
Pizz je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2014., 06:23   #395
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,574
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Imam ponudu za G1 Gaming 970icu za 2881kn, jeli to kod nas konkurentno, jer realno, ovi koji su stavili cifre za nju na web nisu je nikad niti imali dostupnu?
to je realna cijena bar po mom misljenju
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2014., 09:04   #396
Kuzo
Premium
Moj komp
 
Kuzo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg,sk
Postovi: 126
Moram primjetiti da GTX970 G1 Gaming ima lagani coil whine. Pogotovo se cuje kad se pokrene windows experience index :zubo:

Ventovi na 5V u zatvorenom kucistu u pokriju zvuk whinea u igricama.
Kuzo je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2014., 10:09   #397
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor Kuzo Pregled postova
Moram primjetiti da GTX970 G1 Gaming ima lagani coil whine. Pogotovo se cuje kad se pokrene windows experience index :zubo:

Ventovi na 5V u zatvorenom kucistu u pokriju zvuk whinea u igricama.
Da, puno čitam o tome zadnje vrijeme...neki kazu da je ovo serija sa najvise coil whinea ikad... nema veze ni proizvodjac...neki imaju sa strixom frku, neki sa msi..nisu se javljali sa gb, ali vidim da ima i tu :/

Ja bi vratio karticu jer me to uzaaaasno smeta.
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2014., 11:06   #398
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Mislim da ces se navracati kartica onda kao sto sam se ja PSU-a. Ocito da jos uvjek na taj problem ne obraca paznju proizvodac (kao i za PSU-e). Neznam sta cekaju koji vrag.
mene totalno ubija taj zvuk. ulozio sam hrpu para u komp da ga napravim sto tisim u idili. cak sam i HDD-e izbacio skroz tak da kod mene coil ne dolazi u obzir, sto ce ocito bit tesko.
-->
Citiraj:
Autor RaneZ Pregled postova
Da, puno čitam o tome zadnje vrijeme...neki kazu da je ovo serija sa najvise coil whinea ikad... nema veze ni proizvodjac...neki imaju sa strixom frku, neki sa msi..nisu se javljali sa gb, ali vidim da ima i tu :/

Ja bi vratio karticu jer me to uzaaaasno smeta.
Mislim da ces se navracati kartica onda kao sto sam se ja PSU-a. Ocito da jos uvjek na taj problem ne obraca paznju proizvodac (kao i za PSU-e). Neznam sta cekaju koji vrag.
mene totalno ubija taj zvuk. ulozio sam hrpu para u komp da ga napravim sto tisim u idili. cak sam i HDD-e izbacio skroz tak da kod mene coil ne dolazi u obzir, sto ce ocito bit tesko.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2014., 14:43   #399
Kuzo
Premium
Moj komp
 
Kuzo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg,sk
Postovi: 126
U idle, windowsi, browsanje po webu etc. nema coil whinea, jedino pod opterecenjem.
Npr. Watchdogs na full postavke, Crysis 3 na full postavke skuzis da nesto uz ventove (na 5V) postoji jos nesto tek kad usmjeris pozornost na to. Inace kuciste koje imam je Fractal Design Define R4.

Ali ovaj windows experience index ga baš zasvira

mogu snimiti te slucajeve idle_win/igre/exp index ako koga zanima
Kuzo je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2014., 15:07   #400
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Znate da je to zbog nelimitiranja fpsa ? Ali javlja se samo kod nekih.
Limitiraj fps na 60 i nestat ce. Vecinom. Ali sto kad developeri ne stavljaju limitatore na introima, sekvencama i slicnim stvarima.. onda pisti u beskraj :/

To je proizvođačeva greška. Ljepo se hvale ferrite choke i slicnim fičurima a od toga ništa.

Imao sam svojedobno neku 9800 ati ili slicno, bila je gora od zvuka ispod dalekovoda
Od tad, prvo kad kupim grafu testiram na to. Zgasim SVE i samo nju slusam jedno minutu Zaboli me i za overclock i ventilatore i artefakte, samo da ne pišti

Ne trebas, imamo tu

Ajoj kad procitam ovakav komentar... "Mine has very similar coil whine. First I had MSI GTX 970, which I changed to Gigabyte through RMA. Now with the Gigabyte my PSU was making the coil whine while the card remained silent. Bought a new platinum quality PSU, which is dead silent but now the Gigabyte card is making the noise instead... It's really a roll of a dice which components happen to work well together and which will not..."
__________________
Bez potpisa.

Zadnje izmijenjeno od: RaneZ. 17.10.2014. u 16:16.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.10.2014., 15:08   #401
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Aj snimaj pa da čujemo.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2014., 09:55   #402
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
ništa od gtx 960,gtx 970 i 980 odlaze sve
http://wccftech.com/nvidia-geforce-g...gtx-970-sales/
esc je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2014., 15:15   #403
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor esc Pregled postova
ništa od gtx 960,gtx 970 i 980 odlaze sve
http://wccftech.com/nvidia-geforce-g...gtx-970-sales/
ne čudi me...gaming industrija povampiruje a ameri to kupuju ko kikiriki jer imaju para a i cijene su ok. Kod nas je extra luxuz pljunut više od pola prosječne plaće za karticu koba niti nije najjača u generaciji. Naravno osim onih 5% ljudi koji su krcati.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2014., 17:08   #404
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Sta je s onim glasinama (iz srpnja) o GM204b ,20nm ? To dolazi il?
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2014., 17:43   #405
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,574
sljedeci tjedan dolaze prvi primjerci 970 kod ostalih hrvatskih dobavljaca (osim nine). (Microline i Msan)
insajderske informacije kazu da dolazi 10 kartica a u narudzbama ih je preko 100
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2014., 17:54   #406
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
sljedeci tjedan dolaze prvi primjerci 970 kod ostalih hrvatskih dobavljaca (osim nine). (Microline i Msan)
insajderske informacije kazu da dolazi 10 kartica a u narudzbama ih je preko 100
PA ti reci da su hrvati siromašni. Dakle mi smo ko ameri
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2014., 18:14   #407
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
insajderske informacije kazu da dolazi 10 kartica

Ti se šališ!!??
Pa kako 10 kartica može uopće biti naruđba jednog veletrgovca????
I nemoguće je da ih nema barem 100njak dostupno za nabavu, to jednostavno odbijam vjerovati!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2014., 18:25   #408
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,000
Ovo za 960ke je stvarno šteta. Baš bi mi fino legla jedna jača kartica, a male potrošnje da mi se uklopi u konfu Sjela bi mi ko budali šamar


Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
sljedeci tjedan dolaze prvi primjerci 970 kod ostalih hrvatskih dobavljaca (osim nine). (Microline i Msan)
insajderske informacije kazu da dolazi 10 kartica a u narudzbama ih je preko 100
Kako misliš dolaze sljedeći tjedan, kad su neki već kupili.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2014., 18:50   #409
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,574
dolazi nova posiljka tocnije gigabayte g1 koju sam sebi narucio od Microline tih nije ni bilo. Nema ih ni u europi na njihovim skladistima. Vece kolicine se ocekuju pocetkom 11mj. I sad najbolja stvar da se upises u narudzbu moras platit unaprijed . Msan ima palit referentan model i to 3kom na stanju kad sam gledao prosli tjedan. Cisto da ljudi znaju kakva je situacija. A vecinu nas zanima msi i gigabayte. Asus strix modela nema.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2014., 21:03   #410
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ovo za 960ke je stvarno šteta. Baš bi mi fino legla jedna jača kartica, a male potrošnje da mi se uklopi u konfu Sjela bi mi ko budali šamar.
Pa strpi se max 4mj i miran si....ja budem...Osim malnje potrošnje imaš karticu koja bi trebala po performansama biti negdje između 770 i 780 a cijenom max 2200kn kod nas (gledajući cijene 970). A 970 je tu negdje kao 780. Pa ti vidi kaj se isplati jel sumnjam da 960 neće ganjat većinu stvari ko beba zvečku do 1080p...A baš me zanima hoće li 960 dolaziti sa 3gb kako sam negdje vidio ili će ipak biti 2gb. Iako to na rezama do 1080p ne igra neku ulogu.

Zadnje izmijenjeno od: Tvrdi. 19.10.2014. u 21:10.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2014., 07:03   #411
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,435
Citiraj:
Autor gnujko Pregled postova
Pa strpi se max 4mj i miran si....ja budem...Osim malnje potrošnje imaš karticu koja bi trebala po performansama biti negdje između 770 i 780 a cijenom max 2200kn kod nas (gledajući cijene 970). A 970 je tu negdje kao 780. Pa ti vidi kaj se isplati jel sumnjam da 960 neće ganjat većinu stvari ko beba zvečku do 1080p...A baš me zanima hoće li 960 dolaziti sa 3gb kako sam negdje vidio ili će ipak biti 2gb. Iako to na rezama do 1080p ne igra neku ulogu.
Sa 3gb nece sigurno, ili 2 ili 4
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2014., 10:12   #412
Litra
Premium
Moj komp
 
Litra's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 501
Meni napokon dosla asusica 970. Ubacim je jucer u komp umjesto 660ti bez deinstalacije drivera. Sad kad palim komp zasvijetli mi vga led i cuju se 2 kratka bipa pa jel ima neko ovdje 970 da isprobam ako je netko voljan pomoc i ako je iz zg-a?
PS komp se najnormalnije upali poslje toga i sve radi kako treba(cak sam i igro bf4 bez problema) samo se cuju ta 2 bipa
Litra je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2014., 11:52   #413
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Pa u manualu od grafičke bi moralo pisati što zvučni signali predstavljaju.
sti je online   Reply With Quote
Staro 20.10.2014., 12:11   #414
japa
Premium
Moj komp
 
japa's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Apsurdistan
Postovi: 248
Evo, ako netko slucajno ima fractal define r3 i pita se da li mu stane spomenuta gigabyte-ica odgovor je provjereno da.

Usput grafulja mi radi perfektno. Imam nekih 8 god. staro napajanje, a ni procesor nije bas mlad (vidi moj komp). Maksimalna temp. u MSI afterburn-u u nekoliko benchmarka (bioshock, tomb raider) i pola sata igranja alien isolation-a se pokazala kao 61 stupanj sa samo dva stock ventilatora u kucistu. Mislio sam posto baca toplinu u kuciste da ce tu bit problema, ali sve je u redu, procesor se isto ne grije vise nego prije kao ni diskovi.

Jedno pitanje ako mi u AfterBurnu pise GPU use 99% jel to znaci da procesor ne predstavlja usko grlo, odnosno graf. radi max performansama, kako to jos mogu provjerit?
japa je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2014., 12:30   #415
ukiy
Premium
Moj komp
 
ukiy's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: ST
Postovi: 395
Citiraj:
Autor Litra Pregled postova
...
PS komp se najnormalnije upali poslje toga i sve radi kako treba(cak sam i igro bf4 bez problema) samo se cuju ta 2 bipa
LED-ica zasvitli crveno ili zeleno? U manualu od maticne bi tribalo biti objasnjenje beepova...
Ako boota i sve radi kako triba ne vidim u cemu je problem.

Citiraj:
Autor japa Pregled postova
Jedno pitanje ako mi u AfterBurnu pise GPU use 99% jel to znaci da procesor ne predstavlja usko grlo, odnosno graf. radi max performansama, kako to jos mogu provjerit?
Pa ako je GPU zakucan na 99% onda nebi trebalo biti bottlenecka.
Najbolje bi bilo da pokrenes neku CPU-bound igru tipa Hitman Absolution i da istovremeno pratis omjer CPU : GPU usage-a...
ukiy je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2014., 12:50   #416
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor japa Pregled postova
Jedno pitanje ako mi u AfterBurnu pise GPU use 99% jel to znaci da procesor ne predstavlja usko grlo, odnosno graf. radi max performansama, kako to jos mogu provjerit?
Točno. Skini si i HWinfo pa tamo imaš opciju "sensors" i nakon testa u igrici pogledaš koliko ti je bila opterećena CPU (imaš za svaku jezgru zasebno).
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2014., 14:04   #417
Litra
Premium
Moj komp
 
Litra's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 501
Citiraj:
Autor ukiy Pregled postova
LED-ica zasvitli crveno ili zeleno? U manualu od maticne bi tribalo biti objasnjenje beepova...
Ako boota i sve radi kako triba ne vidim u cemu je problem.
zasvijetli crveno, sa starom 660 ti se nis ne pali niti cuje. Zato me to brine,trazio po manualu i nis ne pise za takve bipove,samo za vga led.
Litra je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2014., 14:19   #418
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,747
Napravi clear cmos, to je mene zezalo kad sam sa 560Ti išao na 660.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2014., 14:30   #419
ukiy
Premium
Moj komp
 
ukiy's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: ST
Postovi: 395
Citiraj:
Autor Litra Pregled postova
zasvijetli crveno, sa starom 660 ti se nis ne pali niti cuje. Zato me to brine,trazio po manualu i nis ne pise za takve bipove,samo za vga led.
Evo sta kaze manual za Asus P8Z77-V PRO, pa vidi da li ti beepovi ulaze u neki opis...
ukiy je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2014., 14:45   #420
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
"- 2 short - Memory parity error (parity circuit failure) A memory parity error has occurred in the first 64K of RAM. The RAM IC is probably bad

Explanation: The parity circuit is responsible for generating and checking the parity bit on the system memory when parity checking is used. This circuitry is not working properly.

Diagnosis: This code usually means a problem with either the system memory or the motherboard.


- 1 long, 2 short Failure in video system An error was encountered in the video BIOS ROM, or a horizontal retrace failure has been encountered"



Ili je ploca geknula (99%) ili je ram. Ja bi to sve na stol i laganini.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na