Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Rezultati ankete: koji ISP odabrati
Metronet 14 34.15%
Iskon 6 14.63%
Amis (unavailable) 3 7.32%
T-com 7 17.07%
neki drugi 11 26.83%
Glasači: 41. Ne možete glasati na ovoj anketi

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.01.2008., 11:34   #1
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Question Preporuka Internet/Tel providera.

aj ljudi, pomagajte...

29.1. mi istječe ugovor kod T-Com-a..

i imam svaku namjeru mijenjati na nešto drugo, ne zbog nekih problema ili nekvalitete usluge, nego isključivo zbog cijene koju mjesečno plaćam.

Trenutno sam na 2mbit FLAT, i bazna tel pretplata. I taj sport me mjesečno dolazi 300kn + dodatni telefonski troškovi, što mi na kraju ispada telefonski račun u prosjeku 400-450kn. STRAŠNO.

e sad, na vama je da me uvjerite kojeg novog operatera da uzmem, nisam u toku, tako da ne znam kakva je situacija...

znači imam izbor između Iskona, Metroneta, AMIS mi nije dostupan (nije da živim u gradskoj periferiji, no ajde), što je još ostalo..?
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2008., 12:01   #2
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
Optimu si zaboravio
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.01.2008., 12:14   #3
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
optima telekom su amateri!

od ovih gore bi uzeo metreonet ili iskon.

par ljudi koje znam imaju amis te imaju problema sa pucanjem veze te telefoni krepaju jednom tjedno.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2008., 12:41   #4
marauder16
upgrading...
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb->G.Dubrava
Postovi: 438
ne znam vise da li ima pristojnog operatera u HR, mislim t-com je monopolist i skuplji su, ali u dostupnosti, kvaliteti usluge su najbolji.
tako da se cini najbitnije koje kompromise je covjek spreman prihvatiti, sto najvise smeta, ja sam glasao 'neki drugi' cisto iz razloga jer mislim da ne vrijedi glasati ni za koga. ja sam trenutno na amisu zbog cijene, a i zbog cinjenice da su mi parice u super stanju pa su mi problemi jako rijetki, a osobno uopce ne koristim fiksni telefon, a moji doma se ne zale, tak da, bez obzira na sve amis-ove mane ostajem kod njih jer su oni najmanji komprmis na koji moram pristati. HTH.
__________________
to understand...
marauder16 je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2008., 13:13   #5
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,541
Optimu i ja ne bih uzimao u obzir, još uvijek puno problema i neozbiljnosti...
Između Iskona i Metroneta ja bih izabrao Iskon, nekako mi se čini da je s njima manje problema.

HT je svakako najdostupniji, ali ne bih rekao da je najbolji. Mislim da je HT najbolji izbor za ozbiljne poslovne korisnike, no za privatne osobe znaju biti itekako neozbiljni i šlampavi. Magao bih danima pisati o svojim cirkusarijama s HT-om, ali na poslu nam njihov max multi office paket radi gotovo savršeno, u godinu dana im je sustav pao tri puta na 2-3 sata i to je to. Brzina je inače bila besprijekorna i sve radi bez ikakvih problema. Jedino smo dva mjeseca čekali da postave uslugu, no to je bilo u vrijeme kad im je ta usluga bila u povojima, prije nego što su ju službeno ponudili, i tada sam ja morao njihovim tehničarima objasniti kako podesiti sustav...

Slažem se da nema kvalitetne konkurencije HT-u (koji je također daleko od savršenstva), ali tu su podjednako krivi i HT i šlampava konkurencija koja želi na brzinu pokupit lovu...
__________________
i9-10850K / asrock z490 taichi / 64gb DDR4/ 1gb ssd / 4 tb wd hdd / Gigabyte 6600xt /
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2008., 13:17   #6
Ninoffmaniak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 153
bnet-3d ako ti je dostupan
Ninoffmaniak je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2008., 13:18   #7
Facelessone
Premium
Moj komp
 
Facelessone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 4,186
Od tih svih, izabral bi iskon zato kaj ga i koristim. Imal sam dilemu metronet vs. iskon i iskon je pobjedil. Koristim ga od 7.mj ove godine i nemam nikakvih prigovora.
__________________


AMD Ryzen 7 5700X
BQ Pure Rock
MSI B450 Tomahawk Max
32GB (2x16GB) Fury Beast 3600MHz HX432C18FB2K2/16
MSI RX 6800XT GamingX Trio 16GB
500GB Crucial MX500
Fractal Define R4
Corsair HX850 Platinum
Logitech MX Master 3
Logitech MX Keys
Logitech Z2300
Dell U2715H
Iskon 200/100 Mbps



CPU Intel i7-4810MQ
VGA nVidia GT730M 1 GB
RAM DDR3 16 GB 1600 MHz
SSD 500 GB Sandisk Ultra
Display 15.5" 3K HD IPS 2880x1620
LTE Modem
DVD-RW
9 cell battery
Napajanje 135 W
Windows 10 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



AMD Ryzen 5 PRO 4650U
Radeon RX Vega 6
14" 1920x1080 IPS
8GB RAM
Kingston KC3000 512GB
Windows 11 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



Xpenology DVA1622 @ DSM 7.1.1-42962 Update 4
H110M-DGS
Intel i3-7100
8GB RAM DDR4
WD Red 8TB
WD Purple 4TB
Seagate IronWolf 3TB
Seagate SkyHawk 6TB
Nanoxia Deep Silence 4
Seasonic X650 SS-650KM Gold

Facelessone je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2008., 14:57   #8
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,121
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
optima telekom su amateri!

od ovih gore bi uzeo metreonet ili iskon.

par ljudi koje znam imaju amis te imaju problema sa pucanjem veze te telefoni krepaju jednom tjedno.
Zašto misliš da su amateri? Imao si loša iskustva sa trafficom? Ja sam na optidsl-u pola godine i više sam nego zadovoljan. I cijenom i uslugom.
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2008., 15:29   #9
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
da jako loša iskustva i sa uslugom i sa bahatošću operatera a da ne pričam o njihovim nadređenima koji su dovoljno neuki da ne znaju zbrojiti i podijeliti par brojeva!
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2008., 15:41   #10
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,447
Optima korisnik 3 mjeseca, nema problema, nema zivkanja SZK, flat, nize cijene, nema pucanja veze, torrenti normalno idu. Hamm jel ti treba jos nesto rec o amaterima. Valjda ste vi u metropoli razmazeni kada imate nekoliko njih na izbor. Vidio bi ja vas pice ovdje na obali gdje je jedino T-com i Optima. Hamm? Pice?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.01.2008., 16:06   #11
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,447
Dupli post, brisite, sorry.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2008., 18:45   #12
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
razmišljam da uzmem metronet paket sa Flat tel, i Flat internet, no vjerojatno bih doplatio još 100kn za veću brzinu, no nekako mi to skupo dolazi 3mbit plaćat... isplativiji je iskon u tom slučaju, ili?

metronet ima onu opciju friend brojeva, dva mobilna i dva u inozemstvu, no nigdje nisam našao cijenu tih frined brojeva..?
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2008., 22:28   #13
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Ja ti mogu iz vlastitog iskustva preporuciti Metronet. Imam ga od 10 mjeseca i zasad nikakvih vecih problema. Imao sam problem da nisam mogao dobiti jedan broj telefona u inozemstvu, al nakon sta sam nazvao SZK u roku 10min je rjesen problem.
Internet sam imao problema samo jedan dan, brzina je bila cca 150kbps, al iduci dan je opet bilo 4Mbit.
Svi programi za sharing rade... ping u igrama super...
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2008., 00:17   #14
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
da li tko zna koliko je potrebno vremenski da me prebace sa Tcoma na Metronet? da li da dam zahtjev za metronet prije isteka ugovora sa tcomom, ili nakon isteka ugovora..?
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2008., 07:00   #15
Shotif17
Kiflica sa sezamom
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: !here
Postovi: 208
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
da li tko zna koliko je potrebno vremenski da me prebace sa Tcoma na Metronet? da li da dam zahtjev za metronet prije isteka ugovora sa tcomom, ili nakon isteka ugovora..?
Ako se ne varam morat ćeš nakon isteka jer će ti inače T-Com odbit prebacivanje zbog ugovorne obveze. Neka me netko ispravi ako se varam.
__________________
Shotif17 je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2008., 10:57   #16
Shrek
Premium
Moj komp
 
Shrek's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zadar
Postovi: 357
Stari ja ti imam metronet od 5 mj i odlican je, veza odlicna i ne puca nikako meni jos niti jednom nije pukla a frend je u isto vrijeme uzeo optimu i lud je jer pusti po noci da mu se skida nesto i ispadne veza pa ujutro bude frula, Za prebacivanje ti treba oko 15 tak dana ja mislim
Shrek je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2008., 16:56   #17
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
zvao iskon i od njih prebacivanje traje 30dana minimum, kaže da samo 20 dana treba da im tcom odgovori na njihov zahtjev koji oni šalju kod njih... hebeš to.

iskon mi ima dobru opciju friend broja (mislio dam da je to metronet), nometronet mi se sviđa zbog FLAT fiksne telefonije... idem vjeojatno na metronet...

i da, iskon ne možeš uzet veću brzinu i da ti ostane opcija friend brojeva... tako da još jedan minus za iskon.... iako bi zaiste novce (300kn kod iskona dobio veću brzinu)...

odluka je teška, no eto...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2008., 17:28   #18
Spoljarik
Premium
 
Spoljarik's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Somewhere...
Postovi: 264
Pa mozes ostat jos uz T-Com uz month to month i kad nades nekaj za sebe prebacis se
Spoljarik je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2008., 17:36   #19
šokre
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 324
Citiraj:
Autor ojpi Pregled postova
Zašto misliš da su amateri? Imao si loša iskustva sa trafficom? Ja sam na optidsl-u pola godine i više sam nego zadovoljan. I cijenom i uslugom.

Također.
Za razliku od "ozbiljnog" t-coma, neozbiljna optima je 3x jeftinija i kolko platiš, toliko dobiješ, a ne 20% manje.
Inače sam iz ZG.
šokre je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2008., 18:12   #20
Freek
Premium
Moj komp
 
Freek's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb/Dubrava
Postovi: 2,869
Citiraj:
Autor šokre Pregled postova
Također.
Za razliku od "ozbiljnog" t-coma, neozbiljna optima je 3x jeftinija i kolko platiš, toliko dobiješ, a ne 20% manje.
Inače sam iz ZG.
a gdje je to 3X jeftinija??
Freek je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na